A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 286
120 144
113
Igazán kifejthetnéd picit bővebben! Nagy segítség lenne, meg véget érhetne a fikciózás... Olvashatóbb lenne a fórum is.

Persze csak ha van kedved, meg nem gond.
Én pl szívesen olvasnám.

BTR:

A fékek túl gyengék egy ilyen tömegű járműhöz, valamint a felfüggesztés is alig bírja el a saját tömeget, meghibásodásra hajlamos mindkettő, illetve az alkatrészek, főleg a fékek kurva gyorsan kopnak. Oroszországból az alkatrészek beszerzése macerás, és nem is olcsó, Ukrajnából szintén de azok legalább általában olyan szar minőségűek, hogy kicsomagolás után kuka, vagy pedig nem kompatibilis valami miatt (méret probléma stb). A páncéltest elérte a gyári élettartam végét lassan. Elektromos rendszereket nem tudsz beletenni mert a jelenlegi motor nem elég erős hozzá, hogy bármiféle plusz elektronikát tudjon működtetni, de legalább akkora, hogy a jármű több mint egyharmadát kiteszi a váltóval együtt.

T-72
2-3 féle évjárat, származási ország ami miatt az alkatrészek egy része nem kompatibilis egymással és hiába akarsz pl a lengyelektől vagy a csehektől alkatrészt venni hozzá mert azok se mindig jó, az ukrán éppúgy nem mindig megy bele, de legalább szar is. Oroszoktól, belaruszoktól macerásan lehet venni, meg jó drágán adják az alkatrészt. És az is csak a gépek egy részéhez megy mert annyi féle. Még a kannibalizáció sem igazán működik minden esetben mint a BTR-eknél a különbségek miatt és emiatt a személyezetek és a műszakiak vére verejtéke és könnyei hajtják őket leginkább.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 412
113
Várjál már, a tam jellegű ötlemet elvetettétek, azt meg nélkülük is is megoldja majd a Lynx gyár, ha kell ilyen verzió. Szóval mennyi euro-t lapátolnátok az 50 mm perforált acélba burkolt szupererős leopard 1-ekbe? :D :D De most komolyan? Mennyiért faragtatnátok bele az ágyút egy elavult technológiába, amihez kidolgozták a módszert ugyan, de aztán el is vetették a gyártó országban és inkább új tankot terveztek? Mennyiért rakatnátok bele a leo 2 rendszerei egy részét? Mekkora lenne az általatok elvárt nagy alkatrész kompatibilitás? :D Vagy csak mert ezt is leopardnak hívják, inkább 50-70 mm acél mögé ültetnétek embert mint 560 mm rha mögé egy T72M1-ben? Na ez a tényleg rohadt elfogultság. Szétfikázzátok a negyvenéves technikát, majd sokkal jobb lenne az ötven-hatvanéves alapokon nyugvó! Hát beszarok b+. :D A KMW házon belül ezt ingyen csinálta volna? Igaz, hogy ott rohadnak a temetőben és olvasztják őket a Marderek mellett, de a Marder a faszság lenne, a Leo 1 meg zsír. És tényleg veletek vitatkozunk?????? :D :D
Dehogy ültetnék!
Úgy látom nem megy az értő olvasás. o_O
Nagyon erősen koncentrálj az utolsó mondatra! :cool:
Nagy különbség van aközött, hogy máris, de rögtön vegyünk sok T72, és modernizáljuk, vagy hogy azt mondjuk, hogy még a Leo1-esek is jobban járnánk, mint a T-72.
A KMW meg pont most csinálta meg a modern TAM-ot Csak 105-ösben, és kerekes alapokon.
Boxer-mgs-kmw.jpg

Aztán majd tromfol a RM. Mi meg szépen megvesszük, csak Lynx alvázon:
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 880
91 440
113
.
BTR:

A fékek túl gyengék egy ilyen tömegű járműhöz, valamint a felfüggesztés is alig bírja el a saját tömeget, meghibásodásra hajlamos mindkettő, illetve az alkatrészek, főleg a fékek kurva gyorsan kopnak. Oroszországból az alkatrészek beszerzése macerás, és nem is olcsó, Ukrajnából szintén de azok legalább általában olyan szar minőségűek, hogy kicsomagolás után kuka, vagy pedig nem kompatibilis valami miatt (méret probléma stb). A páncéltest elérte a gyári élettartam végét lassan. Elektromos rendszereket nem tudsz beletenni mert a jelenlegi motor nem elég erős hozzá, hogy bármiféle plusz elektronikát tudjon működtetni, de legalább akkora, hogy a jármű több mint egyharmadát kiteszi a váltóval együtt.

T-72
2-3 féle évjárat, származási ország ami miatt az alkatrészek egy része nem kompatibilis egymással és hiába akarsz pl a lengyelektől vagy a csehektől alkatrészt venni hozzá mert azok se mindig jó, az ukrán éppúgy nem mindig megy bele, de legalább szar is. Oroszoktól, belaruszoktól macerásan lehet venni, meg jó drágán adják az alkatrészt. És az is csak a gépek egy részéhez megy mert annyi féle. Még a kannibalizáció sem igazán működik minden esetben mint a BTR-eknél a különbségek miatt és emiatt a személyezetek és a műszakiak vére verejtéke és könnyei hajtják őket leginkább.
Ez a beszéd!!!
Én megértem a nosztalgiázást, meg azt is mki jót akar, sokszor tényleg fölényeskedően megy a kioktatatás visszafelé.
De ezt mki fogadja el kielégítő válasznak és picit lépjünk túl a sztorin, mert tényleg megöli a fórumot.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
A KMW meg pont most csinálta meg a modern TAM-ot Csak 105-ösben, és kerekes alapokon.
Boxer-mgs-kmw.jpg

Aztán majd tromfol a RM. Mi meg szépen megvesszük, csak Lynx alvázon:

Pár éve a Mardereket az Oto Melara 105 milliméteres Hitfact tornyaival próbálta kiszórni. Nem gondolom, hogy nagy nehézség lenne egy Hitfact II integrálása a Lynxre. Mondjuk én az ilyen lánctalpas IFV alapú harckocsinak nem látom sok értelmét. Nem olcsóbb annyival, mint amennyivel kevesebbet tud. Kerekes alapon viszont nem tartom rossz dolognak, így megmarad a mozgékonysága és akár az egységes platformja az egységnek, cserébe viszont kap egy hasznos képességet is.
hmaMoby.jpg
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 113
31 090
113
Nem nagyon lehet vele mit kezdeni.Nem éri meg.
Itt az a kérdés,hogy egy egységesitő korszerűsités mennyire lehetséges.A test kisebb különbségei nem igazán számitanak,ha az alkatrészbázis kellően egységesithető.
Anno terveztek egységesitő korszerűsitést,ami végül is egy elég degradált protóig jutott.
Szerintem ha 25éve meg tudták volna csinálni,akkor az most is menne.
Most ráadásul van olyan technológia,amit a Lynx programbol át lehet ültetni.
Különben én nem is a technikai,vagy a harcászati értéket tartom neuralgikus pontnak,hanem az (élettartam)költséget.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 091
13 496
113
Pár éve a Mardereket az Oto Melara 105 milliméteres Hitfact tornyaival próbálta kiszórni. Nem gondolom, hogy nagy nehézség lenne egy Hitfact II integrálása a Lynxre. Mondjuk én az ilyen lánctalpas IFV alapú harckocsinak nem látom sok értelmét. Nem olcsóbb annyival, mint amennyivel kevesebbet tud. Kerekes alapon viszont nem tartom rossz dolognak, így megmarad a mozgékonysága és akár az egységes platformja az egységnek, cserébe viszont kap egy hasznos képességet is.
hmaMoby.jpg
Argentinok már a 80-as evekben csaptak a Marderra egy hasonló tornyot
Tanque_Argentino_Mediano
: https://en.wikipedia.org/wiki/Tanque_Argentino_Mediano
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 286
120 144
113
Nem nagyon lehet vele mit kezdeni.Nem éri meg.

Itt az a kérdés,hogy egy egységesitő korszerűsités mennyire lehetséges.A test kisebb különbségei nem igazán számitanak,ha az alkatrészbázis kellően egységesithető.
Anno terveztek egységesitő korszerűsitést,ami végül is egy elég degradált protóig jutott.
Szerintem ha 25éve meg tudták volna csinálni,akkor az most is menne.
Most ráadásul van olyan technológia,amit a Lynx programbol át lehet ültetni.
Különben én nem is a technikai,vagy a harcászati értéket tartom neuralgikus pontnak,hanem az (élettartam)költséget.
Hát egy csutkára kibelezést lehetne megoldani újraszereléssel lengyel alkatrészbázison. Az a legkönnyebben elérhető. Az ár meg nagyon kérdőjeles. De mivel elvetették ezt a lehetőséget a program tervezése során annyira nem lehet kedvező ár/érték arányban.

(Bár esélyes, hogy olcsóbb lenne simán venni a lengyelektől normális állapotban lévőt minimál felújítással ezeket meg kukázni, azok legalább eleve egyformák )
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 113
31 090
113
Hát egy csutkára kibelezést lehetne megoldani újraszereléssel lengyel alkatrészbázison. Az a legkönnyebben elérhető. Az ár meg nagyon kérdőjeles. De mivel elvetették ezt a lehetőséget a program tervezése során annyira nem lehet kedvező ár/érték arányban.
Attol függ,mire számoltak.Szerintem fő csataharckocsinak számolták-és annak szerintem se érné meg.Ugyanúgy belefutnánk egy túl drága és mégsem elég jó gányba,ahogy a lengyelek.
Lynx MGS helyett viszont már rentábilis lehet.Főleg,hogy lehetne épiteni a Lynx technológiájának felhasználható részére,és a lengyel T72specifikus alkatrészbázisra.
Persze,ez egy foteltábornoki becslés.De pár had és ipari mérnök meg könyvelő összedugva a fejét 2hét alatt meg tudná mondani,hogy megy e a dolog.
Nameg a hazai viszonyok teszik kockázatossá a dolgot.Mert nemzetközi példák hosszú sora mutatja,hogy különben nagyon is lehetséges a dolog.Izraelen kivűl is csináltak ilyesmit.Pl dán M41(!) könnyű hk-k.Meg egy rakat másik példa.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 286
120 144
113
Attol függ,mire számoltak.Szerintem fő csataharckocsinak számolták-és annak szerintem se érné meg.Ugyanúgy belefutnánk egy túl drága és mégsem elég jó gányba,ahogy a lengyelek.
Lynx MGS helyett viszont már rentábilis lehet.Főleg,hogy lehetne épiteni a Lynx technológiájának felhasználható részére,és a lengyel T72specifikus alkatrészbázisra.
Persze,ez egy foteltábornoki becslés.De pár had és ipari mérnök meg könyvelő összedugva a fejét 2hét alatt meg tudná mondani,hogy megy e a dolog.
Nameg a hazai viszonyok teszik kockázatossá a dolgot.Mert nemzetközi példák hosszú sora mutatja,hogy különben nagyon is lehetséges a dolog.Izraelen kivűl is csináltak ilyesmit.Pl dán M41(!) könnyű hk-k.Meg egy rakat másik példa.
Hát a lengyelek is most kicsioccsó modernizálást csinálnak csak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 052
113
Attol függ,mire számoltak.Szerintem fő csataharckocsinak számolták-és annak szerintem se érné meg.Ugyanúgy belefutnánk egy túl drága és mégsem elég jó gányba,ahogy a lengyelek.
Lynx MGS helyett viszont már rentábilis lehet.Főleg,hogy lehetne épiteni a Lynx technológiájának felhasználható részére,és a lengyel T72specifikus alkatrészbázisra.
Persze,ez egy foteltábornoki becslés.De pár had és ipari mérnök meg könyvelő összedugva a fejét 2hét alatt meg tudná mondani,hogy megy e a dolog.
Nameg a hazai viszonyok teszik kockázatossá a dolgot.Mert nemzetközi példák hosszú sora mutatja,hogy különben nagyon is lehetséges a dolog.Izraelen kivűl is csináltak ilyesmit.Pl dán M41(!) könnyű hk-k.Meg egy rakat másik példa.

Miért akarsz egy marha nagy dragan fenntartható alapvetően elavult szart MGS-nek?Akkor már miért nem Lynx MGS?Vagy ennyire zavarna,hogy nem lenne csak modern technikánk elavult szar nélkül?

Tudodd,hogy hány évre vesszük a Lynxet?Vagy 30...Mi a búbánatot akarsz csinálni a most 30 éves szarral 30 év múlva?Ezek nem homogén acél páncélos harckocsik a test szemből textolit a torony szemből valamilyen kvarc.Ezeknek nem örök élet a szavatossága!Már ma a végét járja a 72-esek páncéljának az élettartama...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 113
31 090
113
Hát a lengyelek is most kicsioccsó modernizálást csinálnak csak.
Feladták a nagyot?Nem követem napra készen a dolgokat.
De cseh korszerűsités is egy érdekes történet.Eredetileg az is egy izraeli terv.Megvették a liszenszet,kicsit belenyúltak,és sikerűlt a költséget jol megdobniuk a saját kivitelezéssel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 052
113
Feladták a nagyot?Nem követem napra készen a dolgokat.
De cseh korszerűsités is egy érdekes történet.Eredetileg az is egy izraeli terv.Megvették a liszenszet,kicsit belenyúltak,és sikerűlt a költséget jol megdobniuk a saját kivitelezéssel.

Persze,hogy feladták!Tudják ők is,hogy nincs értelme ezekre az elavult szarokra költeni,pedig nekik nem 30+éves vasaik vannak amik még nagyjavításon sem voltak pedig minimum 2-re el kellett volna vinni őket.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 052
113
Azt nem akarjátok felfogni,hogy nekünk a 72-es nem egy rossz állapotú harckocsi hanem egy roncs.
Ha repülő lenne akkor már vagy 15 éve fel sem szállhatna.Egyedül azért üzemelhetnek még mert ha elromlik nem történik az égadta egy világon semmi csak az,hogy el kell vontatni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 880
91 440
113
Egy kis összegzés.

Helikopter
20 H145M / 16 H225M
Ide még várunk vmit vagy ez a rész pipa?
Én ugy értettem kimondottan támadó helink nem lesz, oder?

Légierő
2 A319 / 2 DF 7X / 1 A330 / 8 Zlin
Itt még 2 és fél lyuk van.
  • Rámpás.szállító: ez sztem 3 KC-390 a honvédség kotelékein belül és A440 a közös NATO német-magyar légiszallitó század keretein belül.
  • Sugárhajtású kiképzőgép: tudom ez sokaknak nemszimpatikus, de a Z2026 konkrét célja ennek beszerzése. Hány darab L-39NG-t lenne idealis beszerezni a 8 Zlin mellé?
  • +1 század vadászgép. Nekem szimpatikusak a svédek, itt "spórolhatnánk", hogy maradjon másra. Kivéve ha Keletről nem hoznak lépékényszerbe.
Légvédelem
Samoc / AMRAAM / NASAMS
A meglévő Mistral rendszer mellé a fentiek tükrében, mi lenne még a prioritás??

Szárazföld
12+44 Leopard / 24 PzH2000 / 200 Hiúz / Több száz Ejder Yalcin - NMS Yörük
Plusz a részletek @blogen összefoglalójában.
FRISSÍTÉS

Kampfpanzer: 44db Leopard 2A7HU
Panzerhaubitzen: 24db Pzh2000
Pionierpanzer és Bergepanzer: 5db Bpz Wisent 2
Brückenlegepanzer: 3db PzSBr Leguan
Fahrschulpanzer: néhány 1db FSchPz Leopard 2
Gyakorló és kiképzőharckocsi: 12db Leopard 2A4HU

LKW: 20-40db MAN TGS teherautó
Gelaendefahrzeuge és Gelaendewagen: 20-30db Mercedes G250
Anhaenger - und Teil für Kampfpanzer: legalább 10db MAN HX81 harckocsitréler
Gepanzierte Fahrzeuge: 10-20db Mercedes Wolf
Landfahrzeuge: néhány MAN HX32 műszaki vontató-mentő jármű

Tüzérségi felderítő jármű: Fennec FAO? ARTUR?
Lőszerszállító jármű: HX32 MULTI A3 rakodórendszerrel?
  • A BTR csere elég időszerűnek tűnik talán Boxerre.
  • A D-20-akat mire válthatjuk? Erről nem nagyon megy a találgatás...
  • További kisebb-nagyobb kaliberű beszerzés, itt még mi várható?
Kézifegyver
P07 és P-09 tpisztolyok / Bren 2 / Scorpion Evo 3 típusú / CG
  • Ezenkívűl?? Aknavető alap a Hirtenbergertől, azonkívűl, mi lenne még szükséges??
Esetleg van olyan technikai korszerűsítési terület amiről megfeledkeztem? Pl. drónok. Itt, ki, mit ajánlana?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 286
120 144
113
Feladták a nagyot?Nem követem napra készen a dolgokat.
De cseh korszerűsités is egy érdekes történet.Eredetileg az is egy izraeli terv.Megvették a liszenszet,kicsit belenyúltak,és sikerűlt a költséget jol megdobniuk a saját kivitelezéssel.
Feladták. Jelenleg annyit csinálnak vele, hogy tesznek bele egy új éjjellátót, rádiót, meg tűzvezető rendszert. Motor marad, plusz védelmet nem kap. És kiváltásra kerül 2026-ban, az Anders/Borsuk alapokra épülő Gepard MGS-el.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 113
31 090
113
Miért akarsz egy marha nagy dragan fenntartható alapvetően elavult szart MGS-nek?Akkor már miért nem Lynx MGS?Vagy ennyire zavarna,hogy nem lenne csak modern technikánk elavult szar nélkül?

Tudodd,hogy hány évre vesszük a Lynxet?Vagy 30...Mi a búbánatot akarsz csinálni a most 30 éves szarral 30 év múlva?Ezek nem homogén acél páncélos harckocsik a test szemből textolit a torony szemből valamilyen kvarc.Ezeknek nem örök élet a szavatossága!Már ma a végét járja a 72-esek páncéljának az élettartama...
Ha nem megy,hát nem megy.De ha igen és megéri,akkor meg pazarlás kihagyni.
Ezen elvitázhatunk még 30 oldalt,és akkor sem fogunk tudni választ adni.
Te sem vagy sem hadmérnök,sem harckocsizó.Igazábol nem tudsz rá választ adni.
Én sem.Viszont én nem vetek el semmilyen lehetőséget élböl,ami növelheti a sereg harcértékét ugyanannyi pénzböl több bummot adva.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 653
14 636
113
Attol függ,mire számoltak.Szerintem fő csataharckocsinak számolták-és annak szerintem se érné meg.Ugyanúgy belefutnánk egy túl drága és mégsem elég jó gányba,ahogy a lengyelek.
Lynx MGS helyett viszont már rentábilis lehet.Főleg,hogy lehetne épiteni a Lynx technológiájának felhasználható részére,és a lengyel T72specifikus alkatrészbázisra.
Persze,ez egy foteltábornoki becslés.De pár had és ipari mérnök meg könyvelő összedugva a fejét 2hét alatt meg tudná mondani,hogy megy e a dolog.
Nameg a hazai viszonyok teszik kockázatossá a dolgot.Mert nemzetközi példák hosszú sora mutatja,hogy különben nagyon is lehetséges a dolog.Izraelen kivűl is csináltak ilyesmit.Pl dán M41(!) könnyű hk-k.Meg egy rakat másik példa.

El kéne felejteni ezt a T72- dolgot.

Párat megtartani filmforgatásra, a többi körforgalom, emlékpark.

Ha sokkal több gépünk lenne, valamilyen platformnak esetleg jó lenne az alváza, de így nem.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and Chima3ra

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 286
120 144
113
Ha nem megy,hát nem megy.De ha igen és megéri,akkor meg pazarlás kihagyni.
Ezen elvitázhatunk még 30 oldalt,és akkor sem fogunk tudni választ adni.
Te sem vagy sem hadmérnök,sem harckocsizó.Igazábol nem tudsz rá választ adni.
Én sem.Viszont én nem vetek el semmilyen lehetőséget élböl,ami növelheti a sereg harcértékét ugyanannyi pénzböl több bummot adva.
Hát én ezekről általában harckocsizóktól tájékozódom és ők is ezt mondják. Szeretik ezeket a gépeket, de nem tartják menthetőnek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 052
113
Ha nem megy,hát nem megy.De ha igen és megéri,akkor meg pazarlás kihagyni.
Ezen elvitázhatunk még 30 oldalt,és akkor sem fogunk tudni választ adni.
Te sem vagy sem hadmérnök,sem harckocsizó.Igazábol nem tudsz rá választ adni.
Én sem.Viszont én nem vetek el semmilyen lehetőséget élböl,ami növelheti a sereg harcértékét ugyanannyi pénzböl több bummot adva.

Van akik kiszámolták a Honvédsegben,csak ti valamiért dilettáns hülyéknek nézitek őket és nem hiszitek el nekik,hogy nem éri meg rájuk költeni egy garast sem.Vagy szerinted viccből nem csináltak még meg annyit sem rajtuk mint a 24-eseken?Mert nagyjavítani elküldhették volna az oroszokhoz,vagy az ukránokhoz,vagy a belarusszokhoz...