A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 009
1 609
113
Erre hozták létre anno a levente mozgalmat. Ami kb. egy az egyben lenyúlta a cserkészpróba rendszert és kissé nagyobb hangsúlyt fektetett főleg a legifősebb korosztálban a katonai előképzésben. Mondjuk elméletben nem volt rosz elképzelés, hogy a levente vitorlázók a légierőhöz, a biciklisek a gyorscsapatokhoz, ejtőernyős leventék az ejtőernyősökhöz kerüljenek, stb. Kb. általános előkiképzés, hogy ne azzal mennyen el az idő, a kiképzésen, hogy kel ejtőernyőzni, amikor már valakinek van több ugrása is.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 735
113
És ha Maróth célozgatása új gyár stb bejelentésre a kebabos kocsik itteni gyártására vonatkozna?
Valószinuleg a török gyártás, ahogy @pöcshuszár írta olcsóbb, én azt teszem hozzá, hogy gyorsabb is. Karbantartó üzem viszont a darabszám miatt kötelező.

De mivel a törököket bármikor megszankciózhatják ( ezzel a német ipar tökönlőné magát, bár ilyenre már több példa volt), nem ördögtől való, hogy egy finn-lengyel (Patria - Rosomak) kopi alapján, lesz itt is gyártás.

És ha a törökök üzbég Yalcin üzletére gondolok, ahol Tarlon néven, helyi gyártásában készül több száz üzbég Yalcin, akkor a törökök is nyitottak ilyen együttműködésre. Én most erre az üzleti modellre fogadnék. Ezzel nem lenne támadható sem itthon, sem hosszabb távon Uniós szinten sem a beszerzés. Plusz igazából mi is jól járnánk.

Egyébként én az együttműködést az Aselsan török céggel erőltetném. A Nurol Makina inkább autógyártó, ezt a tudást már ismerjük, viszont a komolyabb új technológia az Aselsan mögött van. Ők adják a a távirányítású fegyverrendszert a kebabos kocsikhoz. Ezenfelül, ahogy a honlapjukon olvastam elég széles spektrumon dolgoznak: katonai kommunikációs rendszerek, műholdas kommunikáció stb.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Ember!
Először legyen normális fizetés, és legyenek feltöltve a meglévő alakulatok. Meg legalább egy olyan optikája meg éjjellátója legyen a katonának, mint egy tehetősebb vadásznak. Szó szerint ezrek hiányoznak a lövészalakulatoktól. Ezrek, érted?

Ember!
Először legyen normális fizetés, és legyenek feltöltve a meglévő alakulatok. Meg legalább egy olyan optikája meg éjjellátója legyen a katonának, mint egy tehetősebb vadásznak. Szó szerint ezrek hiányoznak a lövészalakulatoktól. Ezrek, érted?

Ember!
Először olvasd a fórumot!

De a kedvedért idézem kb. az egyik formában, amit szoktam javasolni.
Sokadszor (Érted, sokadszor !!!) :

"...
FIGYELEM!
Sokszor szóba kerül a "legénység" kérdése, ami szerintem a kulcs kérdés. A baráti "Home-pub"-ok azt "dobták", hogy egy 6-9 hónapos ̶s̶o̶r̶k̶a̶t̶o̶n̶a̶i̶ "honvédelmi felkészítő képzés" lenne a megoldás, ahol: - az időtartam (6-9 hónap) nem okoz jelentős késést senkinek a tanulmányaiban, hiszen illeszkedik a civil élet oktatási rendszeréhez.,
- az oktatás és fizikai felkészítés (és szocializálás!!!) a feladatai
- 2-3 szakma (kb. 10-ból választhatóan),
- +jogosítvány megszerzését tennék lehetővé, amit a civil életben is tudnak használni
(- A "jövő közmunkásai" probléma megoldva/csökkentve!!! ;) )
- aki "nagyon nem akarja" ezt, az "váltsa meg" ("x" összeggel, na ez a "bukott pénz" nagyon nem fog tetszeni a liberal-party-főiskolásoknak :p ),
- ennyi emberből "marad" a honvédségnél elég továbbszolgáló -szerintem- .

Ha lehet alkotó kritikát hozzatok, ha nem lehet... ...hmmmm, demokrácia van, ez van :(

u.i: tudom hogy volt már kitárgyalva, de ez a (civil és katonai területen is hasznosítható), képzésre és fizikai "épülésre" koncentráló megoldás, jó ütemezéssel, újszerűbb/jobb az általunk ("home-pub"-team) korábban -itt és másutt- olvasott javaslatoknál.
..."

A hozzászólásod szakmai részével - mint olvasható - qrvára egyetértek.
A formájával - mint olvasható - qrvára NEM !



U.i: Én és más nem csak kritikát "üvölt be" a fórumra, hanem javaslatot is.
Az jobban mutat.
. . . mert jobb ! :)

Te is "Dobj be!" valamit ! :hadonaszos:

Kössssz !
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 900
113
Valószinuleg a török gyártás, ahogy @pöcshuszár írta olcsóbb, én azt teszem hozzá, hogy gyorsabb is. Karbantartó üzem viszont a darabszám miatt kötelező.

De mivel a törököket bármikor megszankciózhatják ( ezzel a német ipar tökönlőné magát, bár ilyenre már több példa volt), nem ördögtől való, hogy egy finn-lengyel (Patria - Rosomak) kopi alapján, lesz itt is gyártás.

És ha a törökök üzbég Yalcin üzletére gondolok, ahol Tarlon néven, helyi gyártásában készül több száz üzbég Yalcin, akkor a törökök is nyitottak ilyen együttműködésre. Én most erre az üzleti modellre fogadnék. Ezzel nem lenne támadható sem itthon, sem hosszabb távon Uniós szinten sem a beszerzés. Plusz igazából mi is jól járnánk.

Egyébként én az együttműködést az Aselsan török céggel erőltetném. A Nurol Makina inkább autógyártó, ezt a tudást már ismerjük, viszont a komolyabb új technológia az Aselsan mögött van. Ők adják a a távirányítású fegyverrendszert a kebabos kocsikhoz. Ezenfelül, ahogy a honlapjukon olvastam elég széles spektrumon dolgoznak: katonai kommunikációs rendszerek, műholdas kommunikáció stb.

Én meg - ha van még rá lehetöség (csekély az esélye) - inkább kifarolnék ebböl a török bizniszböl. (Mutatóba jöjjön pár darab).
A jelenleg folyó történések azt vetítik elöre, hogy egyáltalán nem biztos, hogy ennek a cuccnak az üzemeltetése egyszerü lesz (már akkor, ha bármiben is függünk a török beszállítóktól, és nem csak a jármüvek DNS-ét (furán hangzik, mondjuk ezt így magyarul a DNA után szabadon?) vesszük tölük, de minden alternativ helyekröl jön.)
Föleg, hogy abban sem vagyok biztos, hogy egy elkövetkezö - hipotetikus - konfliktusban mi egy oldalon leszük velük.
Maradnék a német-francia-svéd-(olasz) vonalnál, minden mást minimálisra vennék.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Ezt már én is említettem, de valamiért eddig egy szót sem szólnak róla.
Tökölön pl van cég ahol a test vagy nagyobb gépekhez részegységek legyárthatók. A felderítő rendszereken kívül minden megoldható idehaza.


Az általad említett feladatokra az NMS és részben a Yalcin is alkalmas.

Rotax motort mindenbe!

Maradnék a német-francia-svéd-(olasz) vonalnál, minden mást minimálisra vennék.

Velük sem biztos, hogy egy oldalon leszünk.
Én igazából, ha lehet, ki is maradnék a dologból. Esetleg a végén beszállni a győztesek oldalán.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 735
113
Én meg - ha van még rá lehetöség (csekély az esélye) - inkább kifarolnék ebböl a török bizniszböl. (Mutatóba jöjjön pár darab).
A jelenleg folyó történések azt vetítik elöre, hogy egyáltalán nem biztos, hogy ennek a cuccnak az üzemeltetése egyszerü lesz (már akkor, ha bármiben is függünk a török beszállítóktól, és nem csak a jármüvek DNS-ét (furán hangzik, mondjuk ezt így magyarul a DNA után szabadon?) vesszük tölük, de minden alternativ helyekröl jön.)
Föleg, hogy abban sem vagyok biztos, hogy egy elkövetkezö - hipotetikus - konfliktusban mi egy oldalon leszük velük.
Maradnék a német-francia-svéd-(olasz) vonalnál, minden mást minimálisra vennék.
Egy eseti konfliktis nem kell, hogy felülírjon stratégiai célokat. Mivel a törökök egyre erőteljesebben lesznek újra itt a Balkánon és a gazdaságos, alternativ, oroszoktól független, azeri gázszallitas csak rajtuk keresztül valósulhat meg, igy a jó viszony stratégiai érdek. Nem lesz egyszerű, de ha gazdaságos energiafüggetlenséget akarunk kevés más út létezik.

Ami a mákunk, hogy a német gazdaságot durván érintene egy török szankció és mivel már min. 3 millió török házon belül van, komoly politikai kockázata is van a dolognak. Hamar felgyulladhat Hans kocsija a háza előtt, attól meg feszült lesz és feljön az AFD.

Mutti ezt tudja és már intézkedett is.
"Merkel és Michel próbálja csillapítani a gázmezők miatti háborús veszélyt a görögök és törökök között"
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...s-veszelyt-a-gorogok-es-torokok-kozott-449054

A franciákkal ellentétben neki a konfliktus csitítása az érdeke, nem a kardcsörtetés.
És mivel most nem etnikai, poltikai konfliktusról van szó, hanem kőkemény üzleti alkuról, ki mennyit szakítson a tengeri gázmezőből, sztem sikerülni is fog.

Mindezektől függetlenül nekem tetszenek a kebabos verdák, ha a katonák szerint is elfogadható, akkor egy helyi ipari beruházással együtt még jó üzlet is lehet.
Azért a Patria-Rosomak konstrukciót irtam, mert ha jól tudom ott a lengyel fél függetlensége nagy a finn cégtől. És az üzbégek is hasonló üzletet kötöttek a törökökkel, szóval van sansz ilyen megállapodásra.

Bocsi, ha elkanyarodtam nagyon a topik fő csapásától.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 900
113
Velük sem biztos, hogy egy oldalon leszünk.
Én igazából, ha lehet, ki is maradnék a dologból. Esetleg a végén beszállni a győztesek oldalán.

Homonyik Sándor klasszikusa csendült fel a fejemben hirtelen.

Szóval igen, valószínüleg mindenki erröl álmodozik, de ezt a luxust nem mindenki engedheti meg magának.
Én amúgy nem egy világégésre gondoltam fentebb, csak egy eszkalálódni látszó török-EU konfliktusról. Itt - mivel a birodalom részei vagyunk - túl sok mozgástér nincs.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 900
113
Egy eseti konfliktis nem kell, hogy felülírjon stratégiai célokat. Mivel a törökök egyre erőteljesebben lesznek újra itt a Balkánon és a gazdaságos, alternativ, oroszoktól független, azeri gázszallitas csak rajtuk keresztül valósulhat meg, igy a jó viszony stratégiai érdek. Nem lesz egyszerű, de ha gazdaságos energiafüggetlenséget akarunk kevés más út létezik.

Ami a mákunk, hogy a német gazdaságot durván érintene egy török szankció és mivel már min. 3 millió török házon belül van, komoly politikai kockázata is van a dolognak. Hamar felgyulladhat Hans kocsija a háza előtt, attól meg feszült lesz és feljön az AFD.

Mutti ezt tudja és már intézkedett is.
"Merkel és Michel próbálja csillapítani a gázmezők miatti háborús veszélyt a görögök és törökök között"
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...s-veszelyt-a-gorogok-es-torokok-kozott-449054

A franciákkal ellentétben neki a konfliktus csitítása az érdeke, nem a kardcsörtetés.
És mivel most nem etnikai, poltikai konfliktusról van szó, hanem kőkemény üzleti alkuról, ki mennyit szakítson a tengeri gázmezőből, sztem sikerülni is fog.

Mindezektől függetlenül nekem tetszenek a kebabos verdák, ha a katonák szerint is elfogadható, akkor egy helyi ipari beruházással együtt még jó üzlet is lehet.
Azért a Patria-Rosomak konstrukciót irtam, mert ha jól tudom ott a lengyel fél függetlensége nagy a finn cégtől. És az üzbégek is hasonló üzletet kötöttek a törökökkel, szóval van sansz ilyen megállapodásra.

Bocsi, ha elkanyarodtam nagyon a topik fő csapásától.

Szívesen osztanám az optimizmusod.
Reméljük neked lesz igazad.
(Ennyi geopol talán idefér a beszerzésekhez)
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Pont ugyanerre lesz kétfajta kebabos (Yörük és Yelcin) meg, ha nagyon akarnánk "vakargatni", akkor a Komondor is ... Meg a missziókban levő kisc

A videót a gyár miatt tettem be és nem a Sherpa miatt. Ha figyelmesen megnézed látszik, hogy nem egy lábbon áll ez az üzem sem. A videóban új eszközök gyártása, civil gépek átépítése és felújítás is folyik. Ha utána olvasol akkor azt fogod találni, hogy itt képesek az összes Arquus gép összeszerelésére. Pár hónapja éppen Bastionokt csavaroztak meg öreg TRM 2000 teherautókat újítottak itt fel, miközben alkatrészeket gyártanak a Nexter Scorpin program gépeihez is.
Szóval a mondandóm az volt, hogy a Lynx után simán lehet itt akár saját részre más RM érdekeltségébe eső gépeket összerakni, sőt ugyanaz az üzem vihetné akár a már most is rendszerben lévő MAN/Mercedes/Rába gépek nagyjavítását amibe később majd becsatlakozhat a Leo, PZH meg az itt összerakott mindenféle egyéb gép is akár modernizációval összekötve.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Nem érdekünk a törökökkel való semmilyen együttműködés, mert ha hangsúlyosan megjelennek a Balkánon, onnantól szükségszerűen halálos ellenségeink.
A Balkán burkoltan már az övék is. Csak az idő kérdése hogy ismét robbani fog vagy szép csendben belesülyed az iszlám mocsarába.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Nem érdekünk a törökökkel való semmilyen együttműködés, mert ha hangsúlyosan megjelennek a Balkánon, onnantól szükségszerűen halálos ellenségeink.

Addig viszont a politikai színtéren lehet használni őket és mivel fejlesztenek ezerrel, nem feltétlenül rossz a hadiipari együttműködés sem. Lásd a német-orosz együttműködést a vh előtt. Mindenki tapasztalatot szerzett, aztán amikor balhé lett, mindenki tette amit a kellett.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A Balkán burkoltan már az övék is. Csak az idő kérdése hogy ismét robbani fog vagy szép csendben belesülyed az iszlám mocsarába.
Ez nem opció nekünk. Ahol törökbarát kormányzat alakul, ott nyugatos színes forradalmat kell finanszíroznunk. A mecsetek deturkifizációja alap kell legyen, balkáni imámképzés kell mindenhol, stb.

Egy török Balkán a második magyar holokausz előszobája. Az első holokauszunkat a hódoltság idején éppen csak túléltük!