A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
784
2 356
93
A minisztériumi infó év vége volt.

"A Magyar Honvédség 2018 októberében kötött keretszerződést egy török céggel páncélozott többcélú moduláris járművek beszerzésére. Az első megrendelés 2019 decemberében volt, ezek a járművek a tervek szerint 2020 végén fognak megérkezni – válaszolta a Magyar Nemzet megkeresésére a Honvédelmi Minisztérium."
https://magyarnemzet.hu/belfold/sarkanyok-es-nomadok-erkeznek-a-honvedseghez-nezze-meg-8264415/

Sztem a terv szerint jön, nincs zavar, csak fake dátumok. Az MN-t kell figyelni.

Ezt én értem.De nem gondolom hogy az érinett állomány "fake" dátumokkal dobálózna,mert őket meg a feletteseik téjékoztatták.Sőt,szinte mindenki tudta már a dátumot...tehát nem gondolnám hogy fake lett volna...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Ezt én értem.De nem gondolom hogy az érinett állomány "fake" dátumokkal dobálózna,mert őket meg a feletteseik téjékoztatták.Sőt,szinte mindenki tudta már a dátumot...tehát nem gondolnám hogy fake lett volna...

Csak gondolj bele, hogy a H145M-ek érkezésével kapcsolatban mennyi verziót hallottunk... és nem tudjuk hogy nyilatkozók csak rosszul emlékeztek a számokra, vagy tényleg ennyiszer változott menet közben az elképzelés.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 799
113
Ezt én értem.De nem gondolom hogy az érinett állomány "fake" dátumokkal dobálózna,mert őket meg a feletteseik téjékoztatták.Sőt,szinte mindenki tudta már a dátumot...tehát nem gondolnám hogy fake lett volna...
Pedig régi, nyári cikk. Ezt kommunikálta hivatalosan a minisztérium, úgy látszik ez is lesz.

Sztem a vasak készen, bármikor le lehetne szállítani. Ami nincs kész sztem, az az üzleti megállapodás. Mi jön ide cserében. Esetleg kibővített megállapodás lesz egyéb török szajréval.

Az is lehet arra várnak, hogy a politikai klíma legyen jobb a megállapodáshoz. Ehhez az kellene a törökök 2 hétig megüljenek a seggükön.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 642
15 014
113
Honnan tudod, hogy nem próbálták ki ?

Pzh/Leó szerintem feltünt volna ha hetekig próbálgatják, hacsak nem németben.
Lynx nincs.
Helik sem voltak 90 napot pl Szolnokon.
Amikor itt voltak teszt lövészeten gondolom megnézegették de az nem ugyanaz.
Azt valószínűleg nehéz is lenne próbálni. Pilótát kellene rá képezni.

@krisss írta török vasak voltak. Mea culpa.

Én kicsit azt hiányolom amit pl @dudi rakott be a karabélyok topicba.
Ahol az amcsik 3 lehetséges gyártó fegyvereit vetik össze.
Ők ezt fölteszik videóban a netre.
Persze lehet 10 évig nem döntenek, mi meg a cz-ről döntöttünk 1-2 év alatt.:D
A szerencsétlen ak modernizáció után. o_O

Amúgy ha jól emlékszem ott 7milliárdból akartak 7000 fegyvert modernizálni.
Itt 20milliárdba kerül az egész?
Vagy a licensz meg a gyár volt annyi?
A fegyverek + összeg?
 
  • Tetszik
Reactions: Negan and Bálint

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 154
113
Pzh/Leó szerintem feltünt volna ha hetekig próbálgatják, hacsak nem németben.
Lynx nincs.
Helik sem voltak 90 napot pl Szolnokon.
Amikor itt voltak teszt lövészeten gondolom megnézegették de az nem ugyanaz.
Azt valószínűleg nehéz is lenne próbálni. Pilótát kellene rá képezni.

@krisss írta török vasak voltak. Mea culpa.

Én kicsit azt hiányolom amit pl @dudi rakott be a karabélyok topicba.
Ahol az amcsik 3 lehetséges gyártó fegyvereit vetik össze.
Ők ezt fölteszik videóban a netre.
Persze lehet 10 évig nem döntenek, mi meg a cz-ről döntöttünk 1-2 év alatt.:D
A szerencsétlen ak modernizáció után. o_O

Amúgy ha jól emlékszem ott 7milliárdból akartak 7000 fegyvert modernizálni.
Itt 20milliárdba kerül az egész?
Vagy a licensz meg a gyár volt annyi?
A fegyverek + összeg?
Cak szólok,... KC-t is teszteltük idehaza ;)
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Pzh/Leó szerintem feltünt volna ha hetekig próbálgatják, hacsak nem németben.
Lynx nincs.
Helik sem voltak 90 napot pl Szolnokon.
Amikor itt voltak teszt lövészeten gondolom megnézegették de az nem ugyanaz.
Azt valószínűleg nehéz is lenne próbálni. Pilótát kellene rá képezni.

@krisss írta török vasak voltak. Mea culpa.

Én kicsit azt hiányolom amit pl @dudi rakott be a karabélyok topicba.
Ahol az amcsik 3 lehetséges gyártó fegyvereit vetik össze.
Ők ezt fölteszik videóban a netre.
Persze lehet 10 évig nem döntenek, mi meg a cz-ről döntöttünk 1-2 év alatt.:D
A szerencsétlen ak modernizáció után. o_O

Amúgy ha jól emlékszem ott 7milliárdból akartak 7000 fegyvert modernizálni.
Itt 20milliárdba kerül az egész?
Vagy a licensz meg a gyár volt annyi?
A fegyverek + összeg?
Ki nem szarja le a próbálgatást. A jelenlegi technikánál minden jobb proba/teszt ide vagy oda. Amiket meg most szerezz ma a honvédség űrtechnika a mostani cuccokhoz. Nincs már mibe belekötni?
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 892
113
Ki nem szarja le a próbálgatást. A jelenlegi technikánál minden jobb proba/teszt ide vagy oda. Amiket meg most szerezz ma a honvédség űrtechnika a mostani cuccokhoz. Nincs már mibe belekötni?

Ilyen alapon a zimbabwei APC is urtechnika de megis mindenki tudja hogy Boxer vagy Patria lenne a jobb, a ketto kozul meg en a szexibbet valasztanam. :p:D
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 642
15 014
113
Ki nem szarja le a próbálgatást. A jelenlegi technikánál minden jobb proba/teszt ide vagy oda. Amiket meg most szerezz ma a honvédség űrtechnika a mostani cuccokhoz. Nincs már mibe belekötni?

Higgadj le. :cool:

Értelmezd amit írtam.

Úgy gondolom van amit kell csapatpróbázni/amivel SZÁMOTTEVŐ tapasztalat nincs külföldön/és van amit nem.

Szóval az acélkockás sisakokat tényleg kell csapatpróbázni?
Olyan embereknek akiknek nagyrésze elötte lehet nem is hordott sisakot. :rolleyes:

De a honvédelem.hu hemzseg az acélsisak os katonák képétől. o_O
Ahelyett, hogy akár egy gyors próbáztatás után vennének belőle egy rakattal.
Egy sisak nem űrtechnológia.
 
  • Tetszik
Reactions: papi

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Beechcraft T-6 Texan II is az ő termékük. És a Textron AirLand Scorpion-ra is próbáltak vevőt találni Kelet-Európában.

"A Textron Aviation Defense a napokban jelentette be, hogy szerződést kötött a Thai Királyi Légierő parancsnokságával egy integrált képzési rendszer létrehozásáról a Kamphaeng Saen Légibázison települt kiképző központ számára. A 162 millió dollár értékű megállapodás 12 darab T-6C Texan II kiképző repülőgép, a pilóták és technikusok földi kiképzési rendszerei, bevetéstervező és elemző rendszerek, pótalkatrészek és földi támogató berendezések szállítását írja elő."


Lehet hogy bepróbálkoztak Magyarországon is?
Kell-e a Zlin és az L39NG közé még egy típus? (Voltak kinn magyar pilótákjelöltek a horvátoknál PC-9-en repülni.)
Vagy az L-39NG helyett?
Vagy a közös európai pilótaképzőhöz mi akarunk adni minden típust?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 756
113

Anno, saját nagyon régi emlékeim szerint, a következő. Sorozáson, nagyon rámentek arra, hogy bírom-e a kis térben, bezárt helyen, való létet. Magyarul, nem leszek-e rosszul, egy kis, szűk helyen, ha ott vagyok, huzamosabb ideig. Egy harcjármű ilyen. Ablakon sem lehet kinézni. Aki klausztrofóbiás, az nem szolgálhat ilyen harceszközön, ez logikus.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74