A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 017
12 886
113
Most olvasom a mainstream hirekben hogy Babis targyalt a nemet a lengyel meg a magyar miniszterelnokkel covid ugyben. Ilyen tizes nagysagrendekrol beszelnek de meg semmi sem biztos. Mi lenne a legefektivebb formaja mondjuk 20 beteget atszallitani Magyarorszagra? Az Airbusban mekkora a kapacitas? Vagy csak siman mentoautokkal?
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 311
14 056
113
Most olvasom a mainstream hirekben hogy Babis targyalt a nemet a lengyel meg a magyar miniszterelnokkel covid ugyben. Ilyen tizes nagysagrendekrol beszelnek de meg semmi sem biztos. Mi lenne a legefektivebb formaja mondjuk 20 beteget atszallitani Magyarorszagra? Az Airbusban mekkora a kapacitas? Vagy csak siman mentoautokkal?
Csakis mentoautóval, kulonben Gréta duhrohamot kap! :hadonaszos::cool:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 251
113
A h225 ha jol latom kepes elvinni valami modern 105 ost a tuzereket es egy kezdo loszerkeszletet.

Van a piacon valami egyszeru motoros kisvontato amivel ezeket vontatni lehetne? Loallasbol be ki. Nem hozzaepitettre gondolok. Mert ahogy a tomeget nezegetem vegulis egy erosebb rotacios kapaval is el lehetne vontatgatni :D

Es ami fontosabb milyen arba vannak ezek az eszkozok? Mert ha kedvezobe konnyu kozepes dd tuzersegenek jo resze lefedheto 120 mm esse esetleg spike lr atgmekkel kiegeszitve. Es szerintem meg tartalekba is juthatna. Esetleg valami konnyu tgk ra szerelt verziobol. De mehetne 3 tengelyesre is akar akkor megfelelo memmyisegu municio is rendelkezesre allna a jarmuvon hozza/
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 319
2 728
113
Mi rendeltünk a Pzh-khoz tüzérségi felderítő radart?
Szerintem is jó lenne helikopter által szállítható 105-ös löveg, pl LG1, a török Boran vagy a M119.

Nem akarok elkezdeni egy második "újítsuk fel a t72-eseket" mozgalmat, de.. 2sz1? maradt belőle még értelmezhető állapotban?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 165
113
A h225 ha jol latom kepes elvinni valami modern 105 ost a tuzereket es egy kezdo loszerkeszletet.

Van a piacon valami egyszeru motoros kisvontato amivel ezeket vontatni lehetne? Loallasbol be ki. Nem hozzaepitettre gondolok. Mert ahogy a tomeget nezegetem vegulis egy erosebb rotacios kapaval is el lehetne vontatgatni :D

Es ami fontosabb milyen arba vannak ezek az eszkozok? Mert ha kedvezobe konnyu kozepes dd tuzersegenek jo resze lefedheto 120 mm esse esetleg spike lr atgmekkel kiegeszitve. Es szerintem meg tartalekba is juthatna. Esetleg valami konnyu tgk ra szerelt verziobol. De mehetne 3 tengelyesre is akar akkor megfelelo memmyisegu municio is rendelkezesre allna a jarmuvon hozza/
D7RmeoEW4AEc8PC.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 251
113
6x6 os qvad.
Ezekuszokepesek is.

Bar a kulonlegeseknel elleneztem ezen jarmuvek beszerzeset az aruk miatt de egy nagyobb tetel beszerzese eseten komoly kedvezmenyeket lehetne kapni rajuk.Kozvetlen agyartotol. Innet latszik az imformacio hianya mennyire felrevihet allasfoglalast adott temaba... Igy utolag belegondolva hibas allasponton voltam a kulonlegeseknek 6x6 osok elvetesebe. /bar szerencsere csak egy forumozo vagyok./ megis zavar ez a dolog be kell ismernem tevedtem es @Mackensen nek volt igaza es nem szabadott volna annyira zsugori oldalra allnom e tekintetbe. De ha lennenek 105 osok akkor azzal parhuzamosan a csapatfelderito es felderito plusz egyeb alegysegek is kaphatnanak ugyanazon jarmubol igy a beszerzesi koltseguk jelentosen lecsokkenne.

Meg azt is megmernem kockaztatni hogy katasztrofavedelemmel es a belugyi szervekkel osszefogva a honvedsegenek egy igazan jelentos mennyiseg lehetne beszerezheto egy bizonyos tipusbol. Aminek ha nem is a teljes gyartasat de jelentos hazai hozzaadott erteket beszallitok vagy uzem formajaban el lehetne erni bizonyos gyartonal. Foleg ha 4x4 is kepbe kerulne valamilyen szinten... Szerintem lenne akkora piac amiert egy gyarto ceg ha csak reszben is de hajlando lenne hazankba telepulni... Adozas egyebek amugy is csabitoak es a vamok szallitasi koltsegek formalodasaval akar tengerentuli gyartonak egyebkent is erdeke lehet egy europaban torteno lab megvetes... Es persze az eredeti funkcio a mezogazdasagi hasznositas sem utolso szempont... His kistermeloknek ostermelok szamara igen haszmos japan kistraktor helyetessito lehet egy kvad foleg ha a hozzavalo munkaeszkozok is elerhetove vallnanak.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Önjárósitva kifejezetten a zl szervezetszerű tüztámogató ütegébe integrálnák egy lövegpárt.

Egykoron a Honvédségben, zlj támogatásra már volt önjáró. A Gvozgyikát alkalmaztuk, ha jól tudom, akkor, amikor a 120 mm-es aknavetők kivonásra kerültek. Akkor volt olyan felállás, hogy egy lövész zlj., kapott egy üteg önjárót. De lehet tévedek, majd a jobban hozzáértők megmondják yolt-e ilyen.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 165
113
Egykoron a Honvédségben, zlj támogatásra már volt önjáró. A Gvozgyikát alkalmaztuk, ha jól tudom, akkor, amikor a 120 mm-es aknavetők kivonásra kerültek. Akkor volt olyan felállás, hogy egy lövész zlj., kapott egy üteg önjárót. De lehet tévedek, majd a jobban hozzáértők megmondják yolt-e ilyen.
Volt.Nem készült el a magyar 120milis aknavető(proto szinten megrekedt-egyesek szerint kár,mások szerint konstrukciós hiba miatt,én nemtudom),a régi szovjetet kivonták.2S1 meg volt bőséggel.
Szerintem a zl tüzérség alapjának a NEMO jellegű(nem feltétlenül annak,egy összehasonlitó gyakorlati alapos próbán választanám ki a legjobbat) aknavetőtarcknak kell lennie.Ezt az alapot kiegésziteném még egy 105milis (önjáró)lövegpárral,és még egy könnyű sorozatvető tüzgéppárral.
Oroszok is a 2S1-ből korszerűsitett Hostát használják zl tüzérségnek
mm-self-propelled-howitzers-mortar-system-s-hosta-modernized-version-s-gvosdika-kadamovskiy-training-ground-rostov-133362754.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: honved