A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
2 318
2 711
113
A svédek a GDP hány %-át költik a seregre? Az is durva, hogy 60.000 fős hadseregük van, de az méginkább, hogy 90.000-esre növelik. Ez annak tükrében hogy ők is 10 millióan vannak nagyon erős!!
Szerintem annyira azért nem durva ez a svéd haderő , főleg úgy hogy (ahogy a cikk is írja) ilyen a helyzet az oroszokkal , én ezt a “könnyű páncélosok modernizálását” nem tudom nagyon hova rakni , vajon itt “mire gondolt a költő” ?

• Tetszik
Reactions: tonyo

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
7 202
12 008
113
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and tonyo

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
9 423
10 915
113
Az EÜ személyzet kap MP7-et meg talán a logisztikás sofőrök,de én csak az EÜ-nél láttam,hogy MP-7 lenne.
Sajnos a PUMA-s képet nem találtam meg, csak ezeket:

Na elsőre ez a Dingo sofőr:

Ez nem egy teljes Boxer raj, de:

Aztán, ki tudja, hogy most éppen mi a helyzet.

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
514
1 068
93
Szerintem annyira azért nem durva ez a svéd haderő , főleg úgy hogy (ahogy a cikk is írja) ilyen a helyzet az oroszokkal , én ezt a “könnyű páncélosok modernizálását” nem tudom nagyon hova rakni , vajon itt “mire gondolt a költő” ?

Valószínűleg a CV90-re. Most megy náluk egyfajta "midlife" nagyjavítás/kisebb upgrade. Nemrég adták át a 100-ik elkészült példányt.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
2 429
3 257
113
Nálunk is normálisabb lenne az 50.000 fős sereg, de nekünk nincs rá zsénk. Most.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
4 494
8 687
113

Az ilyen fajta tömörüléseket már nem kellene hanyagolni? Képen jól mutat de most komolyan, van az a kis versike, hogy egy sor akác egy sor fűz....

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
741
801
93

Az ilyen fajta tömörüléseket már nem kellene hanyagolni? Képen jól mutat de most komolyan, van az a kis versike, hogy egy sor akác egy sor fűz....
A kép kissé csalóka... Szerintem oldalról fényképeztek be és nem érzékeled a távolságot térben az emberek között... Különben is nagyon nagy roham van és jól is néznek ki, szóval maradhat :)

• Tetszik
Reactions: Tegin

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
1 714
2 105
113
A cg kezelő rendes karabélyt kap. Géppisztolyt a személyzet. Ami szerintem hiba mivel ott van a bren 2 legrövidebb csövű verziója ami pont akkora mint a skorpió de legalább tűzerőt is jelent. Katonai alkalmazásban nincs helye géppisztolynsk.

CPT-ben pont a kis átütőerő miatt.
Ha jólemlékszem az amcsik is tavaj vásároltak kisebb számban.

De nem is értem lövészrajban mire gondoltak.

• Tetszik
Reactions: pöcshuszár

laca

Active Member
2013. november 6.
261
212
43

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
11 749
30 121
113
CPT-ben pont a kis átütőerő miatt.
Ha jólemlékszem az amcsik is tavaj vásároltak kisebb számban.

De nem is értem lövészrajban mire gondoltak.
Pilótáknak vettek túlélő fegyvernek pisztoly helyett....
De misszióban sem volt senkinél CPT-ben sem géppisztoly már amikor én kint voltam.