A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Mi lenne ha válaszolnál a lényegi kérdésekre is némi homályos Clausewitz emlegetésen kívül. HA totális háborúra készülne az államunk, akkor ott a levezetésed máris ellszállt. Csak úgy meg nem rakétázgatnak elvileg ide. A 2015-ös ködös konferencia emlegetése sem válasz.
Valóban? Akkor itt az egyik előadás követketetése:
".....Ennek megfelelõen a Magyar Honvédségnek adottságai függvényében olyan képességek fejlesztését kell megcéloznia, amelyek segítségével ellenfelei fegyveres erõi mellett azok társadalmi támogatottságának szétzúzására helyezheti a hangsúlyt. Mindeközben képesnek kell maradnia saját társadalmi támogatottságának a megõrzésére. Ennek megvalósítása a hagyományosan szervezett, felszerelt és kiképzett, hatalmas tûzerejû és mozgékonyságú kötelékekkel nem, vagy csak hatalmas költségekkel lehetséges. Ezért a jövõben törekedni kell olyan haderõ-szervezési séma kialakítására, amely a hagyományos mûveleti képességek mellett olyan képességeket is elõtérbe helyez, amelyek a kitûzött célok elérése érdekében a saját és az ellenfél társadalmának befolyásolását is lehetõvé teszi."
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 676
113
Valóban? Akkor itt az egyik előadás követketetése:
".....Ennek megfelelõen a Magyar Honvédségnek adottságai függvényében olyan képességek fejlesztését kell megcéloznia, amelyek segítségével ellenfelei fegyveres erõi mellett azok társadalmi támogatottságának szétzúzására helyezheti a hangsúlyt. Mindeközben képesnek kell maradnia saját társadalmi támogatottságának a megõrzésére. Ennek megvalósítása a hagyományosan szervezett, felszerelt és kiképzett, hatalmas tûzerejû és mozgékonyságú kötelékekkel nem, vagy csak hatalmas költségekkel lehetséges. Ezért a jövõben törekedni kell olyan haderõ-szervezési séma kialakítására, amely a hagyományos mûveleti képességek mellett olyan képességeket is elõtérbe helyez, amelyek a kitûzött célok elérése érdekében a saját és az ellenfél társadalmának befolyásolását is lehetõvé teszi."
Itt a hatarontuli magyarokrol van szo es arrol hogy a hazai kozvelememy tamogassa a haborut./ami minden orszag szamara fontos./
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Valóban? Akkor itt az egyik előadás követketetése:
".....Ennek megfelelõen a Magyar Honvédségnek adottságai függvényében olyan képességek fejlesztését kell megcéloznia, amelyek segítségével ellenfelei fegyveres erõi mellett azok társadalmi támogatottságának szétzúzására helyezheti a hangsúlyt. Mindeközben képesnek kell maradnia saját társadalmi támogatottságának a megõrzésére. Ennek megvalósítása a hagyományosan szervezett, felszerelt és kiképzett, hatalmas tûzerejû és mozgékonyságú kötelékekkel nem, vagy csak hatalmas költségekkel lehetséges. Ezért a jövõben törekedni kell olyan haderõ-szervezési séma kialakítására, amely a hagyományos mûveleti képességek mellett olyan képességeket is elõtérbe helyez, amelyek a kitûzött célok elérése érdekében a saját és az ellenfél társadalmának befolyásolását is lehetõvé teszi."

Tyűha. Ki gondolta volna, hogy ilyenek is eszükbe jutnak? A költségeit a hatalmas tűzerejű eszköztárnak elkezdtük kinyögni, a többi meg ugyan értelmesebb mint a libsi viták szoktak lenni, de ugyanúgy a valóságot találja fel ismét. Mi lett volna, ha diktatúrán kívül arra jutnak, hogy a saját haderő támogatottságát kell csökkenteni a siker érdekében? o_O

Szóval ne retardáltkodjuk el. Jelenleg a libsi oldal bomlaszt minden ponton ahol megpróbálhat a felépített eszköztárával és a lenini hasznos idiótáival belenyúlni az egységre való törekvésekbe. A társadalom azért eddig ellégé jól kimutatta, hogy a haza politikai irány mentén képes elképzelni a jövőbeli folytatást és ez bizony kellemetlenül affelé hajló tendencia, hogy támogatva legyen a haderőfejlesztés és a külpolitikai manőverek amik javíthatják már csak a szavazatokon elnyert posztok által a határon túliak mozgásterét és rajtuk keresztül az országét.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 981
7 079
113
tyűha...na most megbántam hogy rákattintottam a show ignored commentre.
undor,vérnyomás....na én abortusz ellenes vagyok, de most szerintem tudnék kivételt tenni. Erdifefe reinkarnálódott?:mad:
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
OFF. Igazság szerint , hogy amit látok, mennyire érdeklik magyarokat külhoni testvéreink: Nemrég jártunk nagyobb magyar cégnél, nevét sajnos az aláírt titoktartási nyilatkozat miatt nem közölhetem. A munkaerőhiány miatt szlovákiai magyarokat is hoztak. Nagy meglepetésre közöltük, látni akarjuk az időnyilvántartást etc. Kiderült: - a kollektív szerződéssel szemben- kéthónaponként újítják a szerződésüket, nem fizettékszámukra a pihenőidőt. - a kiépített elektronikus időnyilvántartás helyett ez övékét papíron vezették....-Kiderült, munkaruhát ugyan kaptak, de védőfelszerelést -lábbeli, nem a szükséges spec kesztyűt. elégtelen mennyiségben, csak aláírás ellenében felvéve. A szerződéses járatra nem szállhattak fel. Étkezési hozzájárulást nem kaptak, túlórát nem vállalhatnak. Hozzáteszem, ez egy nagyon khmmmmm konzervatív település. A helyi magyar dolgozók legnagyobb baja az esettel az volt, hogy bruttó alapbérük- 5000 (ötezer) forint. Ismétlem a csallóköziek nem kapnak nem bérjellegű juttatást. Ennyit a nagy együttérzésről., Szóval komolyabb osszegbe merek fogadni, előbb nyer a honvédelmi államtitkár olimpiai aranyat szertornából, mint hogy Magyarország lakossága felsorakozzon egy reviziós hadművelet támogatása mellett ON
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 427
113
tyűha...na most megbántam hogy rákattintottam a show ignored commentre.
undor,vérnyomás....na én abortusz ellenes vagyok, de most szerintem tudnék kivételt tenni. Erdifefe reinkarnálódott?:mad:

En most kb. ott tartok hogy kb. ugyanannyi lehet ignore-ban mint ahany kulonbozo ember hozzaszolasait latom naponta. :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 676
113
OFF. Igazság szerint , hogy amit látok, mennyire érdeklik magyarokat külhoni testvéreink: Nemrég jártunk nagyobb magyar cégnél, nevét sajnos az aláírt titoktartási nyilatkozat miatt nem közölhetem. A munkaerőhiány miatt szlovákiai magyarokat is hoztak. Nagy meglepetésre közöltük, látni akarjuk az időnyilvántartást etc. Kiderült: - a kollektív szerződéssel szemben- kéthónaponként újítják a szerződésüket, nem fizettékszámukra a pihenőidőt. - a kiépített elektronikus időnyilvántartás helyett ez övékét papíron vezették....-Kiderült, munkaruhát ugyan kaptak, de védőfelszerelést -lábbeli, nem a szükséges spec kesztyűt. elégtelen mennyiségben, csak aláírás ellenében felvéve. A szerződéses járatra nem szállhattak fel. Étkezési hozzájárulást nem kaptak, túlórát nem vállalhatnak. Hozzáteszem, ez egy nagyon khmmmmm konzervatív település. A helyi magyar dolgozók legnagyobb baja az esettel az volt, hogy bruttó alapbérük- 5000 (ötezer) forint. Ismétlem a csallóköziek nem kapnak nem bérjellegű juttatást. Ennyit a nagy együttérzésről., Szóval komolyabb osszegbe merek fogadni, előbb nyer a honvédelmi államtitkár olimpiai aranyat szertornából, mint hogy Magyarország lakossága felsorakozzon egy reviziós hadművelet támogatása mellett ON
Hidd el hogy kapzsibbak vagyunk mia annal hogy ne tamogassuk :D
 
  • Tetszik
Reactions: szzsolt81

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Itt a hatarontuli magyarokrol van szo es arrol hogy a hazai kozvelememy tamogassa a haborut./ami minden orszag szamara fontos./[/QUO
Mi lenne ha válaszolnál a lényegi kérdésekre is némi homályos Clausewitz emlegetésen kívül. HA totális háborúra készülne az államunk, akkor ott a levezetésed máris ellszállt. Csak úgy meg nem rakétázgatnak elvileg ide. A 2015-ös ködös konferencia emlegetése sem válasz.
:

Pedig már csak azért is érdemes elolvasni, mert kb ez a helyzet várna egy sikeresnek bejelentett hadművelet esetén a magyar fegyveres erőkre

http://mhtt.eu/hadtudomany/2015/1_2/2015_1_2_7_KONFERENCIA.pdf
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Hát figyelj szép kerek századok lesznek mivel ez egy hadrend lényege....

Úgy tudom osztani ez esetben:

3x44 ifv
3x4 felderítő
3x2 sebesültkihordó
3x8 aknavetős
3x14 mgs, vagy támogató század

A dd parancsnok ez esetben nem kap külön Lynx-et. Tévedtem, de kap kettőt.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 107
113
Úgy tudom osztani ez esetben:

3x44 ifv
3x4 felderítő
3x2 sebesültkihordó
3x8 aknavetős
3x14 mgs, vagy támogató század

A dd parancsnok ez esetben nem kap külön Lynx-et. Tévedtem, de kap kettőt.
Ez már egy fokkal értelmesebb. De mi az, hogy támogató század vagy MGS és miért 14?
És miért 44? mekkora egy szakasz?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Ez már egy fokkal értelmesebb. De mi az, hogy támogató század vagy MGS és miért 14?
És miért 44? mekkora egy szakasz?

4 jármű egy szakasz, plusz kettő a pk és pk helyettes. Plusz kettő tartalék zlj-ként. Mivel nem tartod valószínűnek az mgs-t, ezért lehet ifv ugyanaz a mennyiség és akkor már helyet kap így a támogatók mennyisége. Ezt eloszthatod a normál ifv mennyiség közé zlj-ként, csak azért emeltem külön, mert vagy mgs, vagy ez, hogy látható legyen a mennyiség.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 107
113
Na várjál.
Egy magyar lövész század
3 lövész szakasz +1 tűztámogató (4x4 gép +1 század pk a helyettes pedig az első szakasz pk)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 092
113
Na várjál.
Egy magyar lövész század
3 lövész szakasz +1 tűztámogató (4x4 gép +1 század pk a helyettes pedig az első szakasz pk)

Ahogy egy magyar hk zlj négyszer 13 hk. Plusz harctámogató és logisztikai egységek, meg műszakiak, de harci századokban ennyi.
 

Harci fecske

Active Member
2020. augusztus 18.
57
121
33
Mai hír, hogy a kormány visszavonja a civil törvényt. Így engedünk a norvégoknak, úgyhogy jöhet a NASAMS radar és indító meg egyebek! :)
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 282
120 107
113
4x4=16
+1=17 --> lövész szakasz 17 gép
4x17= 68
+1=69
68 IFV plusz egy vezetési pont jelenleg.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 036
113
Ez azért van, mert mq statikus területvédelemmel próbálkozni kb olyan, mint a gyalogsági négyszöget, a cohorst, vagy a falanxot használni...

Amúgy meglesnéd nekem, hogy az ilyen papucsosok milyen árat fizettek a győzelemert?
Afganisztán 26000 szovjet halott és alsó hangon 800 ezer, inkább 1,5 millió papucsos.
Vietnám 50 ezer Amerikai halott vs 2 millió vietkong.
Szted ez megéri?
Továbbra is rossz parhuzam . Eszéket hónapokig védte a hang a jnh val szemben