A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
1 714
2 107
113
Pilótáknak vettek túlélő fegyvernek pisztoly helyett....
De misszióban sem volt senkinél CPT-ben sem géppisztoly már amikor én kint voltam.

Én ezt mondom.
Kimondottan személyvédelemre.

https://www.kaliberinfo.hu/hirek/usa-geppisztolytender-svajci-nyertes/

Én a pilótáknak valami szétszedhető karabélyra emlékszem.

Pont azért lett kiírva ez a tender mert a karabély lőszer túl erős.
De még egy modern pdw is.
Német cpt-s srácok akik g36/mp7 kombóval voltak, mondták jobban örülnének MP5-nek, mivel nekik mindíg volt külső gyűrű.
És adott esetben nem szívesen lövöldöznének, olyan fegyverrel aminek a lőszer lehet átszalad a támadón, így a sajátjaikat veszélyezteti.

Az rémlik az amcsik is ebből a meggondolásból rendszeresítették.
Persze ez magyar honvédség szinten minimális mennyiség kellene, hogy legyen.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
9 453
26 965
113

A jövőt illetően át kell gondolni a radarrendszereket, illetve vannak még a tüzérképességben lévő fejlesztésekről is elképzelések. Annyit lehet tudni egyelőre, hogy év végéig még két-három ügyben állunk majd a nyilvánosság elé .

Ezek vajon mik lehetnek ? az egyik gondolom a légvédlem.

Valaki meghallgatta már ezt az interjút? Melyik műsor volt, tudjuk?

Csak a Nemzetet olvasva, pár érdekesség van.
  • Az új gyárak célja az export, 30-40 évre tervezünk. Most hogy ez mennyire duma vagy valós potenciális rendelési esélyek vannak, passz.
  • Radarrendszerek és tüzérképesség fejlesztései a fókuszban.
  • A DND páncéltörő és ERA gyár kapcsán ez érdekes megjegyzés volt. "Valójában egy nemzetközi közösség Magyarországot találta alkalmasnak arra, hogy idehozza a gyártását és a fejlesztését" Ezt így hirtelen nem is teljesen értem, mire akart célozni.
  • RM Hiúz gyár. Külön kihangsúlyozta a több milliárd euros export potenciált.
  • Raytheon 1 milliárd dolláros rakétaszerződés alaírva. Föld-levegő ER, kiegészítő eszközök is vannak benne. De a kép továbbra is zavaros...
  • Hadiipari kutatás-fejlesztés a fókuszban. A hadiipari K+F egyik pillére a honvédség haditechnikai intézete, illetve a kormány jövőre egy civil, védelmi ipari kutatási központ felállítását tervezi, amely összefogja azokat a fiatalokat, akik valamilyen területen tehetségesek, és elképzeléseiket bekapcsolhatják a hadiiparba.
További 2-3 bejelentés.
  1. Török kebabos kocsik
  2. Szingapúr-Rába?
  3. Légvédelemhez kapcsolódó amerikai vagy német gyártás??

Gaudi

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
720
1 959
93
Valaki meghallgatta már ezt az interjút? Melyik műsor volt, tudjuk?

Csak a Nemzetet olvasva, pár érdekesség van.
  • Az új gyárak célja az export, 30-40 évre tervezünk. Most hogy ez mennyire duma vagy valós potenciális rendelési esélyek vannak, passz.
  • Radarrendszerek és tüzérképesség fejlesztései a fókuszban.
  • A DND páncéltörő és ERA gyár kapcsán ez érdekes megjegyzés volt. "Valójában egy nemzetközi közösség Magyarországot találta alkalmasnak arra, hogy idehozza a gyártását és a fejlesztését" Ezt így hirtelen nem is teljesen értem, mire akart célozni.
  • RM Hiúz gyár. Külön kihangsúlyozta a több milliárd euros export potenciált.
  • Raytheon 1 milliárd dolláros rakétaszerződés alaírva. Föld-levegő ER, kiegészítő eszközök is vannak benne. De a kép továbbra is zavaros...
  • Hadiipari kutatás-fejlesztés a fókuszban. A hadiipari K+F egyik pillére a honvédség haditechnikai intézete, illetve a kormány jövőre egy civil, védelmi ipari kutatási központ felállítását tervezi, amely összefogja azokat a fiatalokat, akik valamilyen területen tehetségesek, és elképzeléseiket bekapcsolhatják a hadiiparba.
További 2-3 bejelentés.
  1. Török kebabos kocsik
  2. Szingapúr-Rába?
  3. Légvédelemhez kapcsolódó amerikai vagy német gyártás??
Tegnap éjszaka végighallgattam. A nemzetközi közösséggel arra célzott, hogy a DND eredetileg svéd, most Németországban van, izraeli tulajdonban.
A Leopard üzlettel kapcsolatban (nem emlékszem pontosan mit foglalt bele, sorry) úgy fogalmazott, meg fogja közelíteni a Lynx üzletet anyagi ráfordításban.
Raytheon ügyben egyértelművé vált, hogy a rakéta rész van aláírva, a másik fele még lóg.

https://soundcloud.com/id%3Duser-667666134%252Fmaroth-gaspar-vedelmi-beszerzesekert-felelos-kormanybiztos%3Btrack_id%3D910884079

Hummen23

Well-Known Member
2019. március 5.
621
1 102
93
Tegnap éjszaka végighallgattam. A nemzetközi közösséggel arra célzott, hogy a DND eredetileg svéd, most Németországban van, izraeli tulajdonban.
A Leopard üzlettel kapcsolatban (nem emlékszem pontosan mit foglalt bele, sorry) úgy fogalmazott, meg fogja közelíteni a Lynx üzletet anyagi ráfordításban.
Raytheon ügyben egyértelművé vált, hogy a rakéta rész van aláírva, a másik fele még lóg.

https://soundcloud.com/id%3Duser-667666134%252Fmaroth-gaspar-vedelmi-beszerzesekert-felelos-kormanybiztos%3Btrack_id%3D910884079

A leopátdot hogy érted/érti? Ez nagyobb darabszámot jelent?

Gaudi

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
720
1 959
93
A leopátdot hogy érted/érti? Ez nagyobb darabszámot jelent?
Meghallgattam most hirtelen a vonatkozó részt, de nem lett világosabb. Beszél alkatrészekről, kiképzésről, szolgáltatásokról a jövőben, kiegészítő fegyverzetekről, hogy komplett rendszert vettek.
Jelenthet ez akármit. Nem tisztázta, jelentheti a mellé vett tüzérséget, jelentheti csak a 44 leót, jelentheti, hogy több is lesz, bármit. Elég profi a ködösítésben.

• Tetszik
Reactions: svajcibeka

Hummen23

Well-Known Member
2019. március 5.
621
1 102
93
Meghallgattam most hirtelen a vonatkozó részt, de nem lett világosabb. Beszél alkatrészekről, kiképzésről, szolgáltatásokról a jövőben, kiegészítő fegyverzetekről, hogy komplett rendszert vettek.
Jelenthet ez akármit. Nem tisztázta, jelentheti a mellé vett tüzérséget, jelentheti csak a 44 leót, jelentheti, hogy több is lesz, bármit. Elég profi a ködösítésben.

Nem volt még időm meghallgatni.
Köszi!

• Tetszik
Reactions: Gaudi

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
2 318
2 711
113
CV90 újabb modernizáció?

Valószínűleg a CV90-re. Most megy náluk egyfajta "midlife" nagyjavítás/kisebb upgrade. Nemrég adták át a 100-ik elkészült példányt.
Nekem is a CV jutott eszembe először bár mint “könnyű páncélosként” hivatkozni rá , hát legyen
Nálunk is normálisabb lenne az 50.000 fős sereg, de nekünk nincs rá zsénk. Most.
Netto 160-180 jó magyar forintért alapból se várjunk sok sok embert szerintem , ennyiért csak az szerel fel akk nagyon elhivatott vagy nincs más választása , már ezzel sok embert lehetne “megfogni”. Nyilván vannak egyéb problémák is de ennek alapnak kéne lennie.

• Tetszik
Reactions: L.O.B

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
7 460
13 962
113
Maróth nem mond el mindent, mert nem mondhat.
Viszont az újságíró szórakoztatóan felkészületlen. A Gripen megy a rakétákért.

Igen a pilótáknál lesz pár gumipók azokkal fogják felgumipókozni a Gripenre a rakétákat:).Most komolyan nincs ott egyetlen egy újságíró sem aki csak egy kicsit is érdeklődik a haditechnikai iránt vagy legalább egy kicsit utána néz a dolgoknak az intejú előtt.Bár néha úgy érzem a hozzáértő felkészült újságíró vöröskönyves kihalófélben lévő fajta.

• Tetszik
Reactions: kaktusz

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
1 832
2 358
113
Igen a pilótáknál lesz pár gumipók azokkal fogják felgumipókozni a Gripenre a rakétákat:).Most komolyan nincs ott egyetlen egy újságíró sem aki csak egy kicsit is érdeklődik a haditechnikai iránt vagy legalább egy kicsit utána néz a dolgoknak az intejú előtt.Bár néha úgy érzem a hozzáértő felkészült újságíró vöröskönyves kihalófélben lévő fajta.
És amúgy egy külpolitikai újságíróról van szó, bakker...

• Tetszik
Reactions: Wilson

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
9 430
10 938
113

Na EZ VERYBIGLIKE!
Akkor kicsit pár dolgot kiemelve:
Az AMRAAM üzlet aláírva. Brutál! C8-akat (akinek úgy jobb, D) vettünk (tehát nem C7/C8), valamint - gondolom - C8 ER-eket. Azért írtam, hogy gondolom, mert Maróth ebben az esetben csak az ER-t hangsúlyozta, de gondolom a fejrészt miért vennénk szarabbat az ER-hez?
Ezek szerint nem vagy sima, vagy ER, hanem ÉS! Az ER viszont ugye csak földről indítható, így elvált, hogy egy NASAMS-ra hajazó rendszer lett a befutó.
Hogy mégis milyen néven fog futni, az szerintem elég rövidesen ki fog derülni. Ezek után már nem nagyon lehet majd visszatuszkolni a fogkrémet a tubusba.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
4 077
8 410
113
Vótmá?
https://index.hu/belfold/2020/10/15/davidcornsteintavozointerju/
"Remek fickónak nevezte Maróth Gáspár védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztost a távozó amerikai nagykövet, egyben sürgette az F-35-ös vadászgépek mielőbbi beszerzését Magyarországon. David Cornstein a Népszavának adott búcsúinterjút, amiben kitértek az évek óta lebegtetett vadászgépbeszerzések ügyére."

" Zajlanak-e tárgyalások arról, hogy az Egyesült Államok vadászgépeket adjon el Magyarországnak? Maróth Gáspár személyében egy remek fickót neveztek ki a védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztosnak, aki vizsgálja, mire van szükség ahhoz, hogy a magyar haderő megérkezzen a XXI. századba. Tízéves tervet dolgozott ki, mert egyszerre senki sem képes megvenni mindent, amire szükség van. Azt remélem, hogy miként a közepes hatótávolságú légvédelmi rakéták esetében tette, a legmegfelelőbb felszerelést keresve a jövőben is mérlegeli az amerikai lehetőségeket."

• Tetszik
Reactions: ibanez de bobadilla