A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Ilyen rendszereket gyakorlatilag nem lehet gyártói support nélkül üzemeltetni. Egy pár napos csetepaté persze még beleférne, de ha valami miatt elvész a gyártói support, akkor annak nagyon hamar vége lesz még akkor is, ha közvetlenül technikailag nem tudják letiltani. Emiatt is egyre kevésbé van értelme tagállami katonai szuverenitásról beszélni.

Ebbe van igazság,de tegyük fel ha kitör köztünk és a Mordoriak között a háború Erdélyért és mi a vadiúj F-35-l ép szét akarunk csapni a a birkapásztorok között,és ezt nem tudjuk megtenni mert számunkra érthetetlen módon az F-35-k nem kapnak gyári supportot annak nagyon hamar híre menne és utána nem hiszem,hogy sokan akarnának méregdrága fegyvereket venni az USA-l.Ezért én szkeptikus vagyok ebben a kérdésben,amúgy ne legyenek kétségei senkinek sem,ha mi bejelentenénk,hogy veszünk két század F-35-t ,abban a pillanatban a bocskorosok is minimum annyit megrendelnének az USA-l még ha 30 évre tripla puliszkaadót kellene kivetniük is a jó népre.
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
Ez valahogy sehol máshol nem jön elő mint probléma, mert csak ti akartok szövetséges országokat megtámadni F-35-tel... persze ettől még lehet valós probléma.
Meg a törökök és a görögök. De ott meg épp azért megy a verseny kinek lesz hamarabb F-35-öse.
És van még a közel-kelet, ahol Izrael a technológiai fölényét félti.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff and Wilson

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Ez valahogy sehol máshol nem jelentkezik mint probléma, mert csak ti akartok szövetséges országokat megtámadni F-35-tel...
Meg a törökök és a görögök. De ott meg épp azért megy a verseny kinek lesz hamarabb F-35-öse.
És van még a közel-kelet, ahol Izrael a technológiai fölényét félti.

Meg a románok is szeretnének minket azért ez lebegjen mindig a szemed előtt. :)
 
T

Törölt tag 467

Guest
Ez valahogy sehol máshol nem jelentkezik mint probléma, mert csak ti akartok szövetséges országokat megtámadni F-35-tel... persze ettől még lehet valós probléma.
Meg a törökök és a görögök. De ott meg épp azért megy a verseny kinek lesz hamarabb F-35-öse.
És van még a közel-kelet, ahol Izrael a technológiai fölényét félti.
A valosaghoz azert az is hozzatartozik, hogy a szovetseges orszagok fegyverkezesenel, es a mienk megitelesenel ez egy hangsulyos elem. Szoval ha azt mondod csak mi, akkor tedd melle minimum ket szovetsegesunket is.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 129
7 153
113
Ilyen rendszereket gyakorlatilag nem lehet gyártói support nélkül üzemeltetni. Egy pár napos csetepaté persze még beleférne, de ha valami miatt elvész a gyártói support, akkor annak nagyon hamar vége lesz még akkor is, ha közvetlenül technikailag nem tudják letiltani. Emiatt is egyre kevésbé van értelme tagállami katonai szuverenitásról beszélni.

Pont ezen gondolkoztam a Pzh-2000-esek kapcsán: ha lenne konfliktus köztünk és a románok között, akkor mit mondana Németország: két EU tag és NATO tag ország (és mindkettőben vannak befektetéseink …), ha bármelyiket támogatom, az nem etikus, márpedig, ha adok a Pzh-2000-eskhez alkatrészt, akkor azzal az egyik felet támogattam.

Ezért mondom, hogy ugyan a legjobb a Pzh-2000, de kellene mellé még M-777-es, mert abban jóval kevesebb dolog mehet tönkre, tehát kevesebb tartalék alkatrész és kevesebb gyártói support kell.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
mert csak ti akartok szövetséges országokat megtámadni
ők papiron , ideig-óráig szövetségesek..de ezt te is tudod
erről jut eszembe ez a klisé

FDR: Did this admiral declare war on us because of territorial claims then?
Aide: Hungary’s territorial claims are against Romania.
FDR: In that case, did Hungary declare war on Romania?
Aide: No, Hungary and Romania are allies.
FDR: Let me get this straight. Hungary is a kingdom run by a Regent who’s an admiral without a navy, and it is allied with Romania against which it has territorial claims but it has declared war on the U.S. against which it doesn’t.
Aide: That’s right, Mr. President.”
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Meg a románok is szeretnének minket azért ez lebegjen mindig a szemed előtt. :)

Azért én ezt erősen kétlem. Ki hajtaná végre ezt a támadást? Mindkét országban van egy nagyhangú kardcsörtető csoport, akik legszívesebben a tank tetejére pattannának és hajrá, de szerintem az itteni és az ottani lakosság 99%-a még a sárba sem lenne hajlandó belefeküdni olyan területszerző célokért, mint Erdély vagy a Tiszántúl elfoglalása, nemhogy lelövetni magát. Egy minimális realitása annak lehet, hogy a ruszkik felheccelik a szerbeket, esetleg krími típusú kis zöld emberkék is vegyülnek közéjük, de más szomszédainkkal teljesen kizárt egy háború.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
Ha Biden győz, nem kapunk F-35 -öt, ha akarnánk sem.
Mert akkor megint jön a bünti, pellengérezès ès főleg antiszemitizmus....
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Azért én ezt erősen kétlem. Ki hajtaná végre ezt a támadást? Mindkét országban van egy nagyhangú kardcsörtető csoport, akik legszívesebben a tank tetejére pattannának és hajrá, de szerintem az itteni és az ottani lakosság 99%-a még a sárba sem lenne hajlandó belefeküdni olyan területszerző célokért, mint Erdély vagy a Tiszántúl elfoglalása, nemhogy lelövetni magát. Egy minimális realitása annak lehet, hogy a ruszkik felheccelik a szerbeket, esetleg krími típusú kis zöld emberkék is vegyülnek közéjük, de más szomszédainkkal teljesen kizárt egy háború.

Egyszer már megszállták és elvették Erdélyt. Sőt, Budapestet is elfoglalták, és az egész Tiszán-túl kellett nekik.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Ebbe van igazság,de tegyük fel ha kitör köztünk és a Mordoriak között a háború Erdélyért és mi a vadiúj F-35-l ép szét akarunk csapni a a birkapásztorok között,és ezt nem tudjuk megtenni mert számunkra érthetetlen módon az F-35-k nem kapnak gyári supportot annak nagyon hamar híre menne és utána nem hiszem,hogy sokan akarnának méregdrága fegyvereket venni az USA-l.Ezért én szkeptikus vagyok ebben a kérdésben,amúgy ne legyenek kétségei senkinek sem,ha mi bejelentenénk,hogy veszünk két század F-35-t ,abban a pillanatban a bocskorosok is minimum annyit megrendelnének az USA-l még ha 30 évre tripla puliszkaadót kellene kivetniük is a jó népre.

Szerintem a szóba jöhető vásárlók akkor is megvennék, mert mástól ilyet nem tudnak venni. Ha pedig más eszközöknél van alternatív gyártó, akkor sok más szempont dönt (ár, ellentételező beruházások, politika, korrupció stb), ez a szempont eltörpül a súlyozásnál.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Azért én ezt erősen kétlem. Ki hajtaná végre ezt a támadást? Mindkét országban van egy nagyhangú kardcsörtető csoport, akik legszívesebben a tank tetejére pattannának és hajrá, de szerintem az itteni és az ottani lakosság 99%-a még a sárba sem lenne hajlandó belefeküdni olyan területszerző célokért, mint Erdély vagy a Tiszántúl elfoglalása, nemhogy lelövetni magát. Egy minimális realitása annak lehet, hogy a ruszkik felheccelik a szerbeket, esetleg krími típusú kis zöld emberkék is vegyülnek közéjük, de más szomszédainkkal teljesen kizárt egy háború.

:D a történelem folyamán mikor is számított hogy mit akar a 99 százalék?
 
W

Wilson

Guest
Szerintem a szóba jöhető vásárlók akkor is megvennék, mert mástól ilyet nem tudnak venni. Ha pedig más eszközöknél van alternatív gyártó, akkor sok más szempont dönt (ár, ellentételező beruházások, politika, korrupció stb), ez a szempont eltörpül a súlyozásnál.

Természetesen közönséges halandó nem láthat bele egyetlen ilyen szerződésbe sem,de szerintem az,hogy mennyire "függetlenül" tudom használni az adott fegyverrendszert nagyon is súlyozott szempont:).
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Ez valahogy sehol máshol nem jön elő mint probléma, mert csak ti akartok szövetséges országokat megtámadni F-35-tel... persze ettől még lehet valós probléma.
Meg a törökök és a görögök. De ott meg épp azért megy a verseny kinek lesz hamarabb F-35-öse.
És van még a közel-kelet, ahol Izrael a technológiai fölényét félti.

Ezek szerint mindenhol előjön ez a probléma, ahol esélye van egy jövőbeli konfliktus helyzetnek.
Most komolyan, pl. a dánoknál miért is lenne ez gond?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
Meg a románok is szeretnének minket azért ez lebegjen mindig a szemed előtt. :)

Ha jól emlékszem, a románok jelenleg a 30 db megrendelt AIM-120C7 rakétájukra várnak, azt szeretnék megkapni... de az a megrendeléstől kb. 3-4 év, amíg legyártják, mert hosszú a sor. Így legkésőbb 2023 február 28-ig kapják meg valamikor.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Ha jól emlékszem, a románok jelenleg a 30 db megrendelt AIM-120C7 rakétájukra várnak, azt szeretnék megkapni... de az a megrendeléstől kb. 3-4 év, amíg legyártják, mert hosszú a sor. Így legkésőbb 2023 február 28-ig kapják meg valamikor.

Addigra nekünk is becsorog valami. Szóval akár kezdhetjük is. :D Persze nem szeretném ezt csak egy olyan erővel amivel eltaposhatjuk őket, de azt az erőt jó lenne el is érni.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Azért én ezt erősen kétlem. Ki hajtaná végre ezt a támadást? Mindkét országban van egy nagyhangú kardcsörtető csoport, akik legszívesebben a tank tetejére pattannának és hajrá, de szerintem az itteni és az ottani lakosság 99%-a még a sárba sem lenne hajlandó belefeküdni olyan területszerző célokért, mint Erdély vagy a Tiszántúl elfoglalása, nemhogy lelövetni magát. Egy minimális realitása annak lehet, hogy a ruszkik felheccelik a szerbeket, esetleg krími típusú kis zöld emberkék is vegyülnek közéjük, de más szomszédainkkal teljesen kizárt egy háború.
A szerbeknek a legkisebb baja is nagyobb annál, mint hogy velünk konfliktusba kerüljenek.
Csak sorolom néhány szomszédjukat: Horvátország, Bosznia (Nem a Boszniai Szerb Köztársaságra gondolok nyilván) Koszovó. De a maradékkal sem felhőtlen a viszony, még Montenegróval is fasírtban vannak, pedig ők lényegében szerbek.
Röviden, nem véletlenül vannak velünk mostanában olyan jóban, a helyzetük inkább hasonlít Örményország elszigeteltségére, örülnek, hogy egy jó viszonyra nyitott kormányzat van nálunk, és nem az elszigetelést kapják északról is.
Mellesleg nem akkora "vadállatok" a szerbek, mint amilyennek a sajtó több évtizedes távlatban lefestette őket. Van köztük olyan is, de a személyes tapasztalataim azért sokkal jobbak róluk.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
A szerbeknek a legkisebb baja is nagyobb annál, mint hogy velünk konfliktusba kerüljenek.
Csak sorolom néhány szomszédjukat: Horvátország, Bosznia (Nem a Boszniai Szerb Köztársaságra gondolok nyilván) Koszovó. De a maradékkal sem felhőtlen a viszony, még Montenegróval is fasírtban vannak, pedig ők lényegében szerbek.
Röviden, nem véletlenül vannak velünk mostanában olyan jóban, a helyzetük inkább hasonlít Örményország elszigeteltségére, örülnek, hogy egy jó viszonyra nyitott kormányzat van nálunk, és nem az elszigetelést kapják északról is.
Mellesleg nem akkora "vadállatok" a szerbek, mint amilyennek a sajtó több évtizedes távlatban lefestette őket. Van köztük olyan is, de a személyes tapasztalataim azért sokkal jobbak róluk.

Azért soha nem fogják azt szem előtt tartani, hogy mi jó nekünk.