A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
A szerbeknek a legkisebb baja is nagyobb annál, mint hogy velünk konfliktusba kerüljenek.
Csak sorolom néhány szomszédjukat: Horvátország, Bosznia (Nem a Boszniai Szerb Köztársaságra gondolok nyilván) Koszovó. De a maradékkal sem felhőtlen a viszony, még Montenegróval is fasírtban vannak, pedig ők lényegében szerbek.
Röviden, nem véletlenül vannak velünk mostanában olyan jóban, a helyzetük inkább hasonlít Örményország elszigeteltségére, örülnek, hogy egy jó viszonyra nyitott kormányzat van nálunk, és nem az elszigetelést kapják északról is.
Mellesleg nem akkora "vadállatok" a szerbek, mint amilyennek a sajtó több évtizedes távlatban lefestette őket. Van köztük olyan is, de a személyes tapasztalataim azért sokkal jobbak róluk.

Persze, én is azt írtam, hogy minimális az esélye egy háborúnak. Kvázi nulla. De a románokkal még ennél is kisebb.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Persze, én is azt írtam, hogy minimális az esélye egy háborúnak. Kvázi nulla. De a románokkal még ennél is kisebb.
Sőt, senki nem gondolhatja komolyan, hogy ebben a térségben bármilyen fegyveres konfliktus kialakulhat anélkül, hogy abba az összes regionális és világhatalom ne szállna be a maga módján és lehetőségeihez mérten.
Lehetne írogatni arról, hogy az egy az egy elleni küzdelemnek miért csak véletlen kivételét, vagy illúzióját adták a balkáni háborúk egyes szakaszai meg az ukrán-orosz szembenállás, de az már inkább valami biztpol topikba mehetne.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 317
12 686
113
Mellesleg nem akkora "vadállatok" a szerbek, mint amilyennek a sajtó több évtizedes távlatban lefestette őket. Van köztük olyan is, de a személyes tapasztalataim azért sokkal jobbak róluk.
Békeidőben vagy háborúban szerezted a velük való tapasztalataidat?
Na ugye.
Hány visszaemlékezést olvastam csak a közelmúltban, hogy egyik nap ivócimborák, másnapra rátámadtak barátaikra?
Egy horvát-szerb házasságban a szerb asszonyka megüzente horvát férjének, hogy ne kerüljön a kezei közé, mert megöli (2 gyereke apját)?
Stb.
A szerbek, románok, ukránok ortodox vadállatok és ezt vésd az eszedbe.
Ez a történelmi tapasztalatunk velük.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
Békeidőben vagy háborúban szerezted a velük való tapasztalataidat?
Na ugye.
Hány visszaemlékezést olvastam csak a közelmúltban, hogy egyik nap ivócimborák, másnapra rátámadtak barátaikra?
Egy horvát-szerb házasságban a szerb asszonyka megüzente horvát férjének, hogy ne kerüljön a kezei közé, mert megöli (2 gyereke apját)?
Stb.
A szerbek, románok, ukránok ortodox vadállatok és ezt vésd az eszedbe.
Ez a történelmi tapasztalatunk velük.
Az oroszokat ki ne hagyd.
Egyik se barátunk.
A szerbekkel/szlovákokkal most spanoskodás van, de azért ne fordítsunk nekik hátat.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Galthran

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Békeidőben vagy háborúban szerezted a velük való tapasztalataidat?
Na ugye.
Hány visszaemlékezést olvastam csak a közelmúltban, hogy egyik nap ivócimborák, másnapra rátámadtak barátaikra?
Egy horvát-szerb házasságban a szerb asszonyka megüzente horvát férjének, hogy ne kerüljön a kezei közé, mert megöli (2 gyereke apját)?
Stb.
A szerbek, románok, ukránok ortodox vadállatok és ezt vésd az eszedbe.
Ez a történelmi tapasztalatunk velük.
Most komolyan írjak a németekről, hogy miket csináltak a második világháborúban?
Vagy, hogy a kifinomult franciáknál esetleg a belgáknál hogyan nézett ki egy gyarmati háború?
Esetleg a példádnál maradva, a horvát usztasákról olvastál-e?
Nem rég került szóba Ungváry, a Magyar megszálló csapatok a szovjetúnióban c. könyvében van rólunk is sok minden, de az ukránokról és viselt dolgaikról meg inkább nem is kommentálnám mik.
De gondolkozhatsz azon is, hogy a szőnyegbombázások miért nincsenek terrorbombázásként elkönyvelve.

A háború bizony ilyen, a polgárháború meg még ilyenebb. Nem csak a szerbeknél.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 317
12 686
113
Most komolyan írjak a németekről, hogy miket csináltak a második világháborúban?
Vagy, hogy a kifinomult franciáknál esetleg a belgáknál hogyan nézett ki egy gyarmati háború?
Esetleg a példádnál maradva, a horvát usztasákról olvastál-e?
Nem rég került szóba Ungváry, a Magyar megszálló csapatok a szovjetúnióban c. könyvében van rólunk is sok minden, de az ukránokról és viselt dolgaikról meg inkább nem is kommentálnám mik.
De gondolkozhatsz azon is, hogy a szőnyegbombázások miért nincsenek terrorbombázásként elkönyvelve.

A háború bizony ilyen, a polgárháború meg még ilyenebb. Nem csak a szerbeknél.
Van különbség a között, hogy valaki parancsra öl, vagy élvezetből.
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Hát nem tudom én nem hiszem,hogy F-35 veszünk számomra sokkal logikusabb választás lenne,ha a Gripenek maradnának,de ha viccesre akarom venni a dolgot akkor bizony vannak jelek az F-35-k érkezésére mivel,ma délelőtt a 47-s debreceni bevezető szakaszánál a repülőtérnél két HM katonai térképészet feliratú pick up az út mellett és a személyzet lézerszkenner-e a környéket.Szerintem ez biztos jel arra,hogy két F-35-s századot veszünk és emiatt kibővítik a debreceni repülőteret de az is lehet,hogy építenek mellé egy újat:)a sok ott parkoló Wizz air-s gép mellett üdítő látvány lenne 24 db F-35-s:):).De komolyra fordítva szót nekünk túl drága lenne az
F-35 és még drágább lenne nekünk az üzemeltetése.

Nem akartam hozzászólásomban minősíteni, hogy jó lenne vagy nem, csak, hogy komoly esélyt látok rá. Eléggé kiszámítható a mozgástér, ami a döntéseket jelentősen befolyásolja. (Pl. ezért esélytelen a Patria)
Az F-35 egyébként a púpomra nem kellene. Bizony drága az üzemeltetésük is, nemcsak az áruk. És hát a függőség..
Másik oldalról viszont továbbra is az a kérdésem, hogy van-e szomszéd ország részéről fenyegetettségünk vagy nincs? (Ez költői kérdés természetesen - ezt mindig felteszem, mert ez egy alapkérdés) Mert ha van és vesz 20-30 db F-35-öst, akkor minden eddigi és következő vásárlásunk értelmét ignorálja. (Nem tudtam jobb szót kitalálni.)
Az F-35 jelenleg a csúcstechnológia, ezen kár merengeni.
További kérdés, hogy lesz-e alkalmas repülőterünk, mert fedezék és megfelelő védelem nélkül megint csak vettünk valamit. (Bár ez a Gripenekre is igaz.)
 
W

Wilson

Guest
Nem akartam hozzászólásomban minősíteni, hogy jó lenne vagy nem, csak, hogy komoly esélyt látok rá. Eléggé kiszámítható a mozgástér, ami a döntéseket jelentősen befolyásolja. (Pl. ezért esélytelen a Patria)
Az F-35 egyébként a púpomra nem kellene. Bizony drága az üzemeltetésük is, nemcsak az áruk. És hát a függőség..
Másik oldalról viszont továbbra is az a kérdésem, hogy van-e szomszéd ország részéről fenyegetettségünk vagy nincs? (Ez költői kérdés természetesen - ezt mindig felteszem, mert ez egy alapkérdés) Mert ha van és vesz 20-30 db F-35-öst, akkor minden eddigi és következő vásárlásunk értelmét ignorálja. (Nem tudtam jobb szót kitalálni.)
Az F-35 jelenleg a csúcstechnológia, ezen kár merengeni.
További kérdés, hogy lesz-e alkalmas repülőterünk, mert fedezék és megfelelő védelem nélkül megint csak vettünk valamit. (Bár ez a Gripenekre is igaz.)

Ha mi vagy bármelyik környező ország (csak Románia jöhet szóba) F-35-t vesz az felborítaná az "erőegyensúlyt" de jelenleg minimális/elhanyagolható esélye csak a mi esetünkben van az F-35 megvételének.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Mellesleg nem akkora "vadállatok" a szerbek, mint amilyennek a sajtó több évtizedes távlatban lefestette őket. Van köztük olyan is, de a személyes tapasztalataim azért sokkal jobbak róluk.
hát ez nem így van.
Lehet olvasni Henri Pozzi memoárjait róluk vagy Philip J. Cohen könyvét(ez nem tudom hogy 100%ban pontos e, de Pozzi megbízható). Egy vadállat balkáni népség akik" jó barátok amíg érdekeik úgy diktálják" idézve családom szlovén barátját.
A nácik emberségessek voltak a gázzal és golyóval. A Szerb az még a terhes anyára is olyan nadrágot húz amiben olyan kínok közt fog meghalni amit még ellenségemnek se kívánnék...olyan észak kóreai színvonal.
Szóval nézz csak utána. Nem véletlen égették meg magukat annyira a Horvátok és Szlovákok hogy már a huszas években Budapesten könyörögtek és az elnyomott megkínzott "szláv testvérek" tűzzel-vassal írtották a szerb megszálló katonákat ott ahol tudták. Macedóniát földi pokollá változtatták, nép írtást rendeztek az olasz(Istriana) és magyar népesség közt..etc
Most, ők a "jó barátok" fázisban vannak.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 317
12 686
113
hát ez nem így van.
Lehet olvasni Henri Pozzi memoárjait róluk vagy Philip J. Cohen könyvét(ez nem tudom hogy 100%ban pontos e, de Pozzi megbízható). Egy vadállat balkáni népség akik" jó barátok amíg érdekeik úgy diktálják" idézve családom szlovén barátját.
A nácik emberségessek voltak a gázzal és golyóval. A Szerb az még a terhes anyára is olyan nadrágot húz amiben olyan kínok közt fog meghalni amit még ellenségemnek se kívánnék...olyan észak kóreai színvonal.
Szóval nézz csak utána. Nem véletlen égették meg magukat annyira a Horvátok és Szlovákok hogy már a huszas években Budapesten könyörögtek és az elnyomott megkínzott "szláv testvérek" tűzzel-vassal írtották a szerb megszálló katonákat ott ahol tudták. Macedóniát földi pokollá változtatták, nép írtást rendeztek az olasz(Istriana) és magyar népesség közt..etc
Most, ők a "jó barátok" fázisban vannak.
BLACK HAND OVER EUROPE
by Henri Pozzi
Angolul:
http://www.hic.hr/books/blackhand/
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Van különbség a között, hogy valaki parancsra öl, vagy élvezetből.
BLACK HAND OVER EUROPE
by Henri Pozzi
Angolul:
http://www.hic.hr/books/blackhand/
Hát én azért akkor se lennék boldogabb, ha parancsra mészárolnának le, de ízlések, pofonok.

A két vh közötti és a kortárs propaganda ugyan nem fog mögéd osonni és agyoncsapni, de azért a helyedben kevesebbet fogyasztanék belőlük. ;)

Pozzi:
https://sites.google.com/site/azidoharcokatujraz/home/erdely-koeruel/henri-pozzi-az-ovatos-romania

Henri Pozzi (1879–1946) was a French lawyer, politician, diplomat and author who worked for the French and British secret services in the Balkans and Eastern Europe.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 363
14 249
113
Ebbe van igazság,de tegyük fel ha kitör köztünk és a Mordoriak között a háború Erdélyért és mi a vadiúj F-35-l ép szét akarunk csapni a a birkapásztorok között,és ezt nem tudjuk megtenni mert számunkra érthetetlen módon az F-35-k nem kapnak gyári supportot annak nagyon hamar híre menne és utána nem hiszem,hogy sokan akarnának méregdrága fegyvereket venni az USA-l.Ezért én szkeptikus vagyok ebben a kérdésben,amúgy ne legyenek kétségei senkinek sem,ha mi bejelentenénk,hogy veszünk két század F-35-t ,abban a pillanatban a bocskorosok is minimum annyit megrendelnének az USA-l még ha 30 évre tripla puliszkaadót kellene kivetniük is a jó népre.

Én ezt próbáltam egypárszor elmagyarázni, de a ruszki/kínai + nyomorult nyugati sajtó csak mantrázza a baromságait.
Egyetlen nemzet egyetlen valamirevaló katonai vezetője sem lenne hajlandó egy petákot sem kiadni egy olyan fegyverért, ami nem az övé, amibe bárki belenyúlhat messziről. Az ALIS balhé (amit felfújtak tÁvÍráNyÍtáS baromságra) után az EGÉSZ rendszer ment a kukába - nem csak mert kiforratlan volt, hanem mert a neve is ennyire rossz hangzásúvá vált, megint csak a lejáratókampány miatt.
Abban a pillanatban, hogy egyetlen fegyvert is az USA lekapcsolna (amire soha nem volt példa eddig sem), nagyjából az egész amerikai szövetségi rendszert kinyírná egy szemvillanás alatt és az amerikai fegyverkereskedelem beesne valahová a kenyai alá.

Megjegyzem ugyanez igaz minden cuccra, pl. a pakisztáni AMRAAM-ot sem akadályozta meg semmilyen távirányítás, hogy ledurrantsa az indiai MIG-eket, amiért volt is balhé USA-India között... de a törökök is vígan repkednek pl. a Wedgetaillel.... (kegyetlenül betáraztak alkatrészekből minden amerikai típushoz + a hazai ipar kezd iráni útra lépni).

Az is hülye, aki beeszi a propagandát és nem kezd el gazdasági, szövetségi, politikai szempontokat figyelembe venni egy ilyen kérdésben.
 
W

Wilson

Guest
Én ezt próbáltam egypárszor elmagyarázni, de a ruszki/kínai + nyomorult nyugati sajtó csak mantrázza a baromságait.
Egyetlen nemzet egyetlen valamirevaló katonai vezetője sem lenne hajlandó egy petákot sem kiadni egy olyan fegyverért, ami nem az övé, amibe bárki belenyúlhat messziről. Az ALIS balhé (amit felfújtak tÁvÍráNyÍtáS baromságra) után az EGÉSZ rendszer ment a kukába - nem csak mert kiforratlan volt, hanem mert a neve is ennyire rossz hangzásúvá vált, megint csak a lejáratókampány miatt.
Abban a pillanatban, hogy egyetlen fegyvert is az USA lekapcsolna (amire soha nem volt példa eddig sem), nagyjából az egész amerikai szövetségi rendszert kinyírná egy szemvillanás alatt és az amerikai fegyverkereskedelem beesne valahová a kenyai alá.

Megjegyzem ugyanez igaz minden cuccra, pl. a pakisztáni AMRAAM-ot sem akadályozta meg semmilyen távirányítás, hogy ledurrantsa az indiai MIG-eket, amiért volt is balhé USA-India között... de a törökök is vígan repkednek pl. a Wedgetaillel.... (kegyetlenül betáraztak alkatrészekből minden amerikai típushoz + a hazai ipar kezd iráni útra lépni).

Az is hülye, aki beeszi a propagandát és nem kezd el gazdasági, szövetségi, politikai szempontokat figyelembe venni egy ilyen kérdésben.

Pontosan:)