A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Én nem mentem el mellette! :)
Pedig ott van benne:

Alapvetően szerintem ennek nálunk is lenne értelme. De ezt asszem le is írtam már korábban.
Mivel a MH kb. egy hadosztály méretű szervezet, így teljesen analóg módon nálunk is létre lehetne hozni egy tüzérezredet. Amibe bekerülhet az összes, az alapvetően a dandárokhoz leosztott tüzérosztály.
A tüzérséggel még hatványozottabban az a probléma, hogy egy lövészethez hely kell nekik. Tehát a leglogikusabb a Bakonyba telepíteni őket, ahol a legnagyobb terület áll rendelkezésre.
Az aknavetős zászlóalj tüzérség maradhatna a dandároknál.
Jelenleg a BW-ben tüzérosztályok 24 PZH-ból, és 8 MARS II-ből állnak (+ felderítés, miegymás).

Nálunk az ezrednek kellene 4-5 osztály:
- 1db PZH (24 PZH)
- 1-2db kerekes SPH (24-48 jármű),
- 1db rakétás (24db rakétatüzér jármű )
- 1 db könnyű (vontatott/függeszthető ), amiben csak 1 üteg lenne állandó üteg (helikopteres kiképzés) , a többi tartalékos/kiképző (összesen 24-48 db 105-ös löveggel)

Minden osztálynak kell legyen saját felderítő ütege. Ami tartalmaz felderítő radaros + felderítő drónos alegységeket, melyeket a törzsötegbe lehet szervezni.
A 24 db-os rakétástüzér osztály azért szerencsés, mivel könnyen szervezhető eltérő méretű alegységekre. Rugalmasan lehet igazodni egy esetleges, későbbi 3. (nem különleges) dandár kialakításához. Meg lehet őket tartani közvetlen alegységnek, vagy akár dandáronként is leoszthatók probléma nélkül, mind 2, mind 3 dandár esetén.
Ha most nekem kellene lerendelnem a kerekes tüzérséget, akkor szinte biztosan 48db-ot rendelnék (a kiképző és esetleges minimális tartalékot nem ide véve), amiből jelenleg 1 osztály alkothatná - helyzet esetén - a hadosztály független tüzérséget, és a dandároktól függetlenül lehet alkalmazni őket. Ha esetleg létrejön a 3. dandár, akkor meg mehet azokhoz dandártüzérségnek.
jól van akkor csak én voltam vak, amúgy annak inkább híve lennék hogy dandár közvetlen legyen nagyobb tüzérség, pl mint az ukránoknál az arty. group-ok a dandárok alatt, csak én itthonra pl raknék 24 pzh-t 24 valami 105-öst és meg 8-16 rakétás technikát (értelemszerűen a pzh helyett mondjuk szívesen látnék ha úgy van kerekest is de pl a nehéz dandárba pzh fog menni azért írtam azt)
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 306
14 050
113
Ez mikori doksi??? Csak azért mert itt a szlovák tüzérségi progiban nem vagyunk bent. Amit a hétvégén a neten néztem ott meg igen. Utólag csatlakoztunk azért kérdem a linkelt hír aktualitását.
Március 2020, viszont az elején az van írva, hogy "(membership status mentioned as of 11 July 2018)" - es ti csak 2018 végén csatlakoztatok, ezert nem vagytok említve. :cool: Rejtély megoldva.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
K

kamm

Guest
szokásos túlzó cikk

Jo sok zoldseg van benne.

Eleve nonsensz, hogy szerinte 14 geppel meg 2 rampassal illetve 10-20 helikopterrel szerinte az "elre torhet" a legiero - erti a szerzo, , kinek mije van a kornyeken? "Ha összehasonlítjuk szövetségeseink, régiószomszédaink, a V4-ek légi erejét, egészében véve a magyarok az első-második helyen állnak" - hat hogyne. A mar meglevo H145M-jeinkkel egyutt is nagyobb a csehek legiereje (szerintem nem tud a szerzo az Aeroikrol), romanokat, lengyeleket plane az ukranokat mar elo sem veszem, utobbiaknak meg lepukkanva is lehet vagy 80-100 fighteruk...

Ha berendelnenk masik ket szazad E/F-et es modernizalnak a jelenlegi Gripeneket, akkor lehetnenk talan a masodik helyen, mondjuk 2028 korul (~40 fighter, ~40 helikopter plusz ami lesz ebbol az Aeros ugybol), felteve, hogy az ukranok addigra meg jobban lepukkannanak (a romanokat kizarom, hogy masik 25-30 fightert ki tudnanak nyogni a kovetkezo 20-25 evben.)

Az meg vicc kategoria, hogy a gyartasi ktg korul volt az ara a ket Milleniumnak - ekkorat senki nem tevedhet, ez totalis fogalmatlansag.

Raadasul teves a lizingrol is a resz, mert ha jol remlik, mar kideritettek itt a forumon, hogy a szerzodesben benne van, hogy az utolso reszlet utan a mienk a gep (azaz nem maradvanyertekes opcios vasarlasi jog van, amirol ir.)
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 306
14 050
113
Cseh cikk, némelyik komment magyargyűlölő, gondolom, ezek drága szlovák barátaink. @PavolR , akcióba léphetnél néha, törjön már ki a V4 béke.
A cseh kommentelőket talán fárasztja ez, ők szép cseh exportsikerben reménykednek.
https://www.armadninoviny.cz/l-39ng-na-hodnoticich-letech-vc2a0madarsku.html
Ne túlozzál már - egy fóbiás mondat miat, ameyre senki nem reagál, nem is éri meg bejelentkeznem. :) (monjuk ezért a válaszert sem :cool:) Az a tag amúgy is legkozelebb ugyan úgy írni fog valami hasonlót, hiába volt tobbszor átrágva a dolog, most ráadásul inkább a cseheket támadja.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
Ne túlozzál már - egy fóbiás mondat miat, ameyre senki nem reagál, nem is éri meg bejelentkeznem. :) (monjuk ezért a válaszert sem :cool:) Az a tag amúgy is legkozelebb ugyan úgy írni fog valami hasonlót, hiába volt tobbszor átrágva a dolog, most ráadásul inkább a cseheket támadja.
Ő mindig aktív :)