A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Az a helyzet, hogy csak az üzemet nem nagyon van értelme - szerintem - megvenni. Meg kellene vele venni mellette a licence-eket és a márkákat is, csomagban. Tehát az Ammotech-et úgy ahogy van.
Már csak azért is lenne ennek értelme, mert ugye a RUAG vette meg korábban a Hirtenberger kiskaliberű lőszereinek a licence jogát. Így pl. a vadász lőszerek visszakerülhetnének a Hirtenberger név alá. Egy vadászboltban valószínűleg jobban cseng a Hirtenberger név, mint az Arzenal.
A katonai és rendvédelmi cuccok, meg futhatnának Arzenal néven tovább.
Kezdetben mondjuk 2-3 évig a RUAG Arzenal néven forgalmazva, hogy a fogyasztónak rögzüljön az Arzenal, mint márka.

Én úgy tudom nem ennyire egyszrű a dolog. A RUAG egy holding emiatt a felépítése is bonyolult. A Hirtenbergert nem a RUAG holding vette meg hanem a RUAG Ammotec GmbH Germany.

http://www.defense-aerospace.com/ar...uys-rights-to-hirtenberger-ammo-(oct.-1).html

Erre nem találtam most hirtelen forrást de én úgy tudom hogy a siroki gyár tulaja is a RUAG GmbH Germany. De ezt meg kéne erősíteni mert most hirtelen nem tudom ezt kitúrni. Vagyis nekünk nem feltétlen kell a teljes RUAG-ot megvenni, hanem elég csak a német leány is.

Persze ha eladó külön. Ami nem biztos hogy lehetetlen.Manapság olyan versenyjogi szabályozások vannak hogy nem olyan egyszerű egy ekkora céget megvenni. Gondoljatok csak bele mikor az EU nem engedélyezte az Alstom meg a Siemens transport üzeltágának az egyesülését... Vagy pl most mikor ez Eon megvette az RWEtől az Innogy-t, és annak érdekében hogy ne legyen piaci túlsúly Eon el kellett, hogy adja a TITÁSZ-t.
Már piacon lévő és tőkeerős szereplők közel nem biztos hogy egyben meg tudják venni az egész céget, mivel egyszerűen a verseny hatóságok nem biztos hogy engedélyezik... Nem olyan egyszerű egy ekkora céget eladni. Egyébként lehet darabokban még jobb árat is kapnak érte... de ez csak spekuláció.

B terv
2019-ben volt egy cikk amiben arról beszélnek, hogy az kiskunfélegyházán terveznek lőszer összeszerelést. Simán lehet hogy az FN lőszer gyártást hoz ide, mert nekik is van ammo üzletág. De ez is csak tipp.

https://www.origo.hu/gazdasag/20190...sen-loszergyartas-is-lesz-magyarorszagon.html
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 359
46 164
113
Én úgy tudom nem ennyire egyszrű a dolog. A RUAG egy holding emiatt a felépítése is bonyolult. A Hirtenbergert nem a RUAG holding vette meg hanem a RUAG Ammotec GmbH Germany.

http://www.defense-aerospace.com/ar...uys-rights-to-hirtenberger-ammo-(oct.-1).html

Erre nem találtam most hirtelen forrást de én úgy tudom hogy a siroki gyár tulaja is a RUAG GmbH Germany. De ezt meg kéne erősíteni mert most hirtelen nem tudom ezt kitúrni. Vagyis nekünk nem feltétlen kell a teljes RUAG-ot megvenni, hanem elég csak a német leány is.

Persze ha eladó külön. Ami nem biztos hogy lehetetlen.Manapság olyan versenyjogi szabályozások vannak hogy nem olyan egyszerű egy ekkora céget megvenni. Gondoljatok csak bele mikor az EU nem engedélyezte az Alstom meg a Siemens transport üzeltágának az egyesülését... Vagy pl most mikor ez Eon megvette az RWEtől az Innogy-t, és annak érdekében hogy ne legyen piaci túlsúly Eon el kellett, hogy adja a TITÁSZ-t.
Már piacon lévő és tőkeerős szereplők közel nem biztos hogy egyben meg tudják venni az egész céget, mivel egyszerűen a verseny hatóságok nem biztos hogy engedélyezik... Nem olyan egyszerű egy ekkora céget eladni. Egyébként lehet darabokban még jobb árat is kapnak érte... de ez csak spekuláció.
Nem ilyen bonyolult az ügy. A siroki gyár a Ruag Ammotech tulajdona, Ruag Ammotec Magyarországi Zrt. néven. Az átszervezések idén év elején pont azért zajlottak le, hogy elválasszák a különböző profilokat egymástól. Természetesen arra is lenne lehetőség, hogy csak a Zrt.-t vegyük meg, de gondolom a termékek licenence-ével a Ruag Ammotech anyaválalat rendelkezik.
Versenyjogi akadályokba biztosan nem fog ütközni semmi, ugyanis egyrészt nagyon sokan gyártanak lőszert az EU-ban és EU-n kívül is, másrészt nem azért vásárolnánk meg (már ha meg akarjuk) a RUAG ilyen irányú üzletágát, mert be akarjuk darálni - ezzel a versenyt csökkentve - hanem az eddig nem létező elemet emelnénk be mondjuk az Arzenal portfoliojába.

Viszont a B terved (tudom, nem a tied :)) eddig nekem elterelte a figyelmemet.
Namost ez vagy tényleg egy FN project, vagy az is lehet, hogy egy lehetséges versenytárs állításának fenyegetése a RUAG felé. Azaz gyorsítsák fel a megegyezést, mert különben saját gyártásba kezdünk, és ezzel drasztikusan csökkentenénk a siroki gyár értékét.
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 852
91 322
113
Az egyik következő combos beszerzés a vadászgépek lesznek (a Harangozó-féle 1000-1300 milliárd Ft, az 3,3-4,3 milliárd $).
Azt írja, hogy majd még eldöntik, megvesszük-e a Gripeneket maradványértéken. Jó nagy hülyeség lenne nem megvenni őket, akár Gripen E/F, akár F-35 lesz a váltótípus.
Én úgy olvastam, ez zártvégű lízingkonstrukció. A lízing végén automatikusan magyar tulajdonba kerül.
Ha mégsem, akkor jelképes összegért és egy modernizálásért és egy újabb század Gripenért cserében fog maradni. A NASAMS után nincsenek kétségeim. A politikai vita miatti bizonytalan beszerzés, csak tárgyalástechnika.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Az egyik következő combos beszerzés a vadászgépek lesznek (a Harangozó-féle 1000-1300 milliárd Ft, az 3,3-4,3 milliárd $).
Azt írja, hogy majd még eldöntik, megvesszük-e a Gripeneket maradványértéken. Jó nagy hülyeség lenne nem megvenni őket, akár Gripen E/F, akár F-35 lesz a váltótípus.
nem kell megvenni, magyar tulajdonba kerülnek a lízing period végén