A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Na igen. Nincs is romantikusabb a fa alá egy IRIS-T-vel integrált NASAMS indítónál.

Azért ha Pöcshuszárné asszony idetévedne én amondó vagyok, hogy - föleg, ha közös kasszán vannak, de egyébként is - maradjon inkább a pikáns éjszka ötleténél és nyugodtan rendelje meg a kinézett kinky lingerie-t, nagyobb sikere lesz.

Ha figyelmesen megnézed az utolsó képet azon egy Bronco is látható:)
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 972
22 918
113
Szerintem ez csak annyit jelent, hogy kizárólag a közvetlen címről illetve a weblapokba beágyazva érhető el a videó, de a feltöltések vagy a youtube által ajánlott videók között nem jelenik meg.
Nekem a videó címe szerint nem találta a YT keresője, úgy tudtam megnézni ha begépeltem a pontos elérési utat a böngészőbe...vagy linkel.
 
K

kamm

Guest
@pöcshuszár szerintem te erre gyorsulsz - en ezt emlegettem a multkor, az uj Hirtenberger-fele 120-as autotoltos mortar a Broncon:

Bronco_mortar_carrier_all_terrain_armoured_vehicle_Singapore_defence_industry_military_technology_001.jpg



De ennek mar van egy sokkal korrektebb ujabb verzioja is, komplett C-RAM radarral, ammoval, malhaval, mindennel emgaldott onjaro egyseg:

JHQTYYCFJ5AIZMH77T7YLFJU64.jpg
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Már az is kurvajó ötlet, hogy egy lánctalpas nehéz IFV-t egy dandárban mőködtessünk egy KEREKES, több évtizeddel azelőtti konstrukcióval amiben kb a legmodernebb eszköz a Mark 1 Eyeball.... csak mert akkor sok lesz belőle. Na ez az amit nem fognak tanítani a West Point-on.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 792
122 721
113
Már az is kurvajó ötlet, hogy egy lánctalpas nehéz IFV-t egy dandárban mőködtessünk egy KEREKES, több évtizeddel azelőtti konstrukcióval amiben kb a legmodernebb eszköz a Mark 1 Eyeball.... csak mert akkor sok lesz belőle. Na ez az amit nem fognak tanítani a West Point-on.
Erről ki beszélt itt rajtad kívül?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
@pöcshuszár szerintem te erre gyorsulsz - en ezt emlegettem a multkor, az uj Hirtenberger-fele 120-as autotoltos mortar a Broncon:

Bronco_mortar_carrier_all_terrain_armoured_vehicle_Singapore_defence_industry_military_technology_001.jpg



De ennek mar van egy sokkal korrektebb ujabb verzioja is, komplett C-RAM radarral, ammoval, malhaval, mindennel emgaldott onjaro egyseg:

JHQTYYCFJ5AIZMH77T7YLFJU64.jpg
Jah, de én már megpróbálom türtőztetni magam. :cool:
Igazság szerint csak akkor kapom elő, ha valamilyen formában a tipuscsalád hasznosságára jön egy újabb példa.
A Szijjártó bejelentkezés dobott egyet a hangulatomon, az kétségtelen, de azt én is látom, hogy nem neki áll a zászló. Pedig...
Még ha én látom is benne a lehetőséget, tudom, hogy a konzervatívizmusban nehéz betörni meglepő dolgokkal. Márpedig a Honvédség sosem a forradalmi oldaláról volt ismert. ;)
Lehet, hogy a Z-Program kapcsán lesz pár érdekesebb beszerzés is. És ha ezek között lesz esetleg a Bronco (vagy más szekcionált, láncos/hevederes páncélozott katonai jármű) akkor virul a fejem. Ha nem, akkor marad a távoli rajongás. De semmiképp nem akarnám letolni senki torkán, mint valami helyettesítőjét. Ez egy támogató jármű (annak viszont utolérhetetlen!), ami csak hozzá tesz a képességeivel a harcértékhez, és nem kivált.

Mindenesetre nagyon büszkén fogok ott állni majd a 2-3 év múlva a Budaörsi reptéren a Honvédelem Napja alkalmából megrendezett dzsemboriban a korláthoz szorítva, amikor berobog majd balról és valamilyen bemutatón túrja szét a repülőtér gyepét...:hadonaszos::D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
Sztem Szíjjártó nem a levegőbe beszélt. Konkrétan győri harcjármű gyártást mondott együttműködve egy szingapúri céggel. Ez a Terrex lehet vagy a Bronco. Mivel a Rheinmetall már körön belül van, a kapcsolatok a radar beszerzés kapcsán mutatják, hogy nem egyszeri üzlet volt a Lynx és a cég tervei között van a Boxer eladása számunkra, így a Terrex esélyei alacsonyabbak. A Bronco az RM számára nem konkurencia, több mindenre tudnánk használni, meg van a kapocs a HDS-el. A Rába vezetőváltása és árfolyama is arra utal, hogy vmi nagy dobás nem készül. Csak idő kérdése és többet tudunk. Legkésőbb áprilisig, amikor lejár a mostani új vezetés megbizatása. Elég átmeneti megbízásnak tűnik, ők csak felkészítik a céget a jövőre, de valószínűleg vmilyen vegyesvállalati struktúra lesz, ahogy Zalaegerszegen.

Nézzétek a kebabos üzletet. Másfél éve bemutatták itthon a két gépet és azóta minimális nyilvános infó, amit elmondtak, azt is csak azért, mert a törökök szivárogtattak.
Maróth bár nyilatkozik, milyen üzletek vannak kilátásban, helikopteripari, drónipari, aztán bedobja az izraeli - RM radart a semmiből.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 365
93 136
113
Van annyira profi, mint az, amelyik a H-145 M kapcsán emlegetett tűztámogatást?? Mert akkor nem pazarolom rá a z időt, agitprop nélkül imeg elvagyok.
Értelmes összeszedett mondatokban beszél 25 percen keresztül. Világosan megfogalmazza a célokat, mik az elvárások a katonák, tisztek, tartalékosok felé, mit tudnak ehhez biztosítani. Lehet neked sok(k) lenne, inkább hagyd! o_O
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 037
18 705
113
Már az is kurvajó ötlet, hogy egy lánctalpas nehéz IFV-t egy dandárban mőködtessünk egy KEREKES, több évtizeddel azelőtti konstrukcióval amiben kb a legmodernebb eszköz a Mark 1 Eyeball.... csak mert akkor sok lesz belőle. Na ez az amit nem fognak tanítani a West Point-on.

Úgy vélem komoly ellendrukker vagy haderőfejlesztés terén. Lépésről lépésre haladunk, igaz öles léptekkel. Már ha, csak az utóbbi 2 év történéseit vetem össze, az azt megelőző 30 év katonai beszerzéseivel. Most már körvonalazódik, a civil érdeklődők számára is, hogy itt egy átgondolt fejlesztés zajlik, nem pedig ad hoc, vettünk csak valamit, mert épp az jutott eszünkbe, vagy azt verték ránk. A BTR, mint a többi régi, orosz technika, addig lesz adott helyen rendszerben, ameddig át nem veszi helyét az új fegyverzet. Tata az első átfegyverzésre szánt alakulatunk. Az idő sávokból látszik, lehetőleg azonos időszakokban érkezik minden, erre törekszenek. 2-3 év alatt a tatai dandár az új fegyverzettel fel fog állni. Utána következik, a többi. Bár, szinte minden helyőrségbe érkezik az új technika. Légvédelemtől a műszaki gépekig. Győrtől, Szentesig. 2025-26-ra a haderőfejlesztés első nagy lépése befejeződik. 2030-ig pedig jön a következő, elég világosan körvonalazták már illetékesek, hogy ez a menetrend. Persze ebbe belejátszhat, egy 2022-es kormányváltás lehetőségei s, az esetben lehet minden 2026 utáni dolog leáll, mert nem érdekli a baloldalt az ország katonai védelme. Ugyanakkor próbálom hinni, hogy nem így lesz. Mindenestere a 2026-ig tervezett és már megrendelt dolgokat nem tudják ők sem visszacsinálni. Persze el is kótyavetyélhetik, mert erre képesek.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
548
1 542
93
Sztem Szíjjártó nem a levegőbe beszélt. Konkrétan győri harcjármű gyártást mondott együttműködve egy szingapúri céggel. Ez a Terrex lehet vagy a Bronco. Mivel a Rheinmetall már körön belül van, a kapcsolatok a radar beszerzés kapcsán mutatják, hogy nem egyszeri üzlet volt a Lynx és a cég tervei között van a Boxer eladása számunkra, így a Terrex esélyei alacsonyabbak. A Bronco az RM számára nem konkurencia, több mindenre tudnánk használni, meg van a kapocs a HDS-el. A Rába vezetőváltása és árfolyama is arra utal, hogy vmi nagy dobás nem készül. Csak idő kérdése és többet tudunk. Legkésőbb áprilisig, amikor lejár a mostani új vezetés megbizatása. Elég átmeneti megbízásnak tűnik, ők csak felkészítik a céget a jövőre, de valószínűleg vmilyen vegyesvállalati struktúra lesz, ahogy Zalaegerszegen.

Nézzétek a kebabos üzletet. Másfél éve bemutatták itthon a két gépet és azóta minimális nyilvános infó, amit elmondtak, azt is csak azért, mert a törökök szivárogtattak.
Maróth bár nyilatkozik, milyen üzletek vannak kilátásban, helikopteripari, drónipari, aztán bedobja az izraeli - RM radart a semmiből.

A 120-as Hirtenberger aknavető kapcsán milyen érv szól a Bronco mellett a Lynx ellenében? Olcsóbb a Bronco (egy új, eltérő technika rendszerbe állításának minden költségével), vagy jobb valamiben?