A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Apropó! Ha már lőszerek ez is ide tartozhat!
Napokkal ezelőtt elkezdték cseszegetni,majd őrizetbe is vették Bige Lászlót...
Ha esetleg valaki nincs képben ezzel,azoknak le írom hogy ő az egész térség legnagyobb nitrogén művének és műtrágya gyárának a Péti Nitrogénműveknek a tulajdonosa. A gyár ultra modern,nagyon korszerű.Egy ilyen kapacitást ki építeni is horrorisztikusan költséges.
Mind ezek után meg bejelentik a Hexogén gyárat...hm... nem szeretek össze esküvés elméleteket gyártani,de szerintem lehet összefüggés a két dologban. Lehet hogy az állam szeretne befolyást szerezni egy ilyen stratégiai szempontból,és gyártmány struktúrájából fakadóan nagyon fontos gyárban. A nitrogén és származékai kikerülhetetlen adalék anyagai a modern robbanó szereknek...
Bige egyébként egy nagyon konok,makacs üzletember ( székely gyerek ) ,nem fogja magát könnyen adni. De szerintem elkezdhették puhítgatni....
Bige scientologus az a baj. a többi csak habverés.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 006
1 586
113
Apropó! Ha már lőszerek ez is ide tartozhat!
Napokkal ezelőtt elkezdték cseszegetni,majd őrizetbe is vették Bige Lászlót...
Ha esetleg valaki nincs képben ezzel,azoknak le írom hogy ő az egész térség legnagyobb nitrogén művének és műtrágya gyárának a Péti Nitrogénműveknek a tulajdonosa. A gyár ultra modern,nagyon korszerű.Egy ilyen kapacitást ki építeni is horrorisztikusan költséges.
Mind ezek után meg bejelentik a Hexogén gyárat...hm... nem szeretek össze esküvés elméleteket gyártani,de szerintem lehet összefüggés a két dologban. Lehet hogy az állam szeretne befolyást szerezni egy ilyen stratégiai szempontból,és gyártmány struktúrájából fakadóan nagyon fontos gyárban. A nitrogén és származékai kikerülhetetlen adalék anyagai a modern robbanó szereknek...
Bige egyébként egy nagyon konok,makacs üzletember ( székely gyerek ) ,nem fogja magát könnyen adni. De szerintem elkezdhették puhítgatni....

Nekem a Dunaferrel kapcsolatban van hasonló érzésem. Ha minden igaz több páncélozott jármű gyűrtása is részben Magyarországon lesz. Miért ne szerezne az állam vagy barátai ezen ellátási láncban pár zsíros darabkát. Ha megvan a Dunafer valaki azt mondta valami hengerelő valami kell és indulhat a páncélgyár. Vélemény, vagy valaki aki ehez jobban ért, mármint a kohászathoz\páncélgyártás, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: éber

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 957
30 780
113
Nekem a Dunaferrel kapcsolatban van hasonló érzésem. Ha minden igaz több páncélozott jármű gyűrtása is részben Magyarországon lesz. Miért ne szerezne az állam vagy barátai ezen ellátási láncban pár zsíros darabkát. Ha megvan a Dunafer valaki azt mondta valami hengerelő valami kell és indulhat a páncélgyár. Vélemény, vagy valaki aki ehez jobban ért, mármint a kohászathoz\páncélgyártás, stb.
Lehet benne valami ráció, stratégiai üzletág, ukrán tulajdon. Logikus lépése lenne az államnak visszavásárolnia.
 
K

kamm

Guest
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 304
93
Nekem a Dunaferrel kapcsolatban van hasonló érzésem. Ha minden igaz több páncélozott jármű gyűrtása is részben Magyarországon lesz. Miért ne szerezne az állam vagy barátai ezen ellátási láncban pár zsíros darabkát. Ha megvan a Dunafer valaki azt mondta valami hengerelő valami kell és indulhat a páncélgyár. Vélemény, vagy valaki aki ehez jobban ért, mármint a kohászathoz\páncélgyártás, stb.
Van benne realitás. Én nagyon képben vagyok ezekkel a témákkal egyébként. Most látványosan nem akarja őket ki húzni a szarból az állam. Lehet hagyja kivérezni őket,aztán mikor bedobták végleg a kulcsot,akkor pedig átveszik. Ne feledjük hogy a kohászat is stratégiai szempontból fontos ágazat,pláne a nehézfegyver gyártásban. Jaaa és igen,Orosz bank ücsörög most a tetején többségben... :) Gondolom szívesebben látnák őket gyárkapun kívül... Hengermű nem kell,az van ott, 600 méteres...!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 988
14 086
113
Nekem a Dunaferrel kapcsolatban van hasonló érzésem. Ha minden igaz több páncélozott jármű gyűrtása is részben Magyarországon lesz. Miért ne szerezne az állam vagy barátai ezen ellátási láncban pár zsíros darabkát. Ha megvan a Dunafer valaki azt mondta valami hengerelő valami kell és indulhat a páncélgyár. Vélemény, vagy valaki aki ehez jobban ért, mármint a kohászathoz\páncélgyártás, stb.

Lehet benne valami ráció, stratégiai üzletág, ukrán tulajdon. Logikus lépése lenne az államnak visszavásárolnia.

Ahogy emléxem a korábbi hsz-ekre:

A Dunaferr technológiája Neander-völgy közeli a német technikákhoz, "cserébe" qrva nagy a kapacitás, a régi tech-ből, jó drágán.

Inkább az ukrán acélárú "újracsomagolása" a valószínűbb profil, ahogy szokott lenni. :rolleyes:

Az a max 500 db x 20 tonna acél (amit szerintem nem is tudnak megfeleő technológiával előállítani) 2023-28 között kb. egy nevetséges mennyiség egy ekkora üzemnek.

Írta korábban valaki, hogy kb. ilyet/ennyit egy osztrák kis családi vállalkozás szállít be Ausztriában.(Sajna, nem emléxem ki írta, elnézést)