A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Nem tudom hogy hadnagy, vagy egyáltalán tiszt-e, de azért még sajnálom, hogy be kell fektetnie, hogy jól végezhesse a munkáját. :(

Milyen szoftver? Számolnak ők valamit? Bár nem is értem hogy lehet ilyen sok változót fejben vagy max. egy füzetlapon átlátni.

Köszi a választ a comtacról, reméltem hogy azt azért nem kell megvenniük. Keresgéltem honvedelem.hu-n, hogy mindenkin hasonló van-e mert akkor sanszos hogy céges. De már megerősítetted, hogy igen.

Viszont a keresés közben találtam EZT a cikket, benne ezt a képet:

x5f2237eb5f70e084906793.jpg.pagespeed.ic.pdee5SWSv1.webp


Gondolom ez van a másik combtokjában.
Ez az izé. Ez a valami.
Ez valami megjelölő vagy távmérő eszköz lenne?


Persze,hogy számolnak és használnak tollat és papírt bőven.Egyebként nem egy NASA program,ami nagyon fontos(mint mindenben) a felkeszülés/tervezes.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
Vastaggal kiegészítettem. A légvédelmi csak egy tipp...a többi nagyjából így volt kommunikálva.
A Lynxnél a magyar gyár éves kapacitása 46 db, ott lehet a 30-al alábecsülted. Persze ha a csehek is beszállnak....

2021-re kiépül a SAMOC rendszer Benkő prezije szerint. Érkezhet kb. 6 db Pzh2000

2022:
érkeznek az első Németországban gyártott Lynx-ek és a műszaki járművek
érkezik kb. 12 db Pzh2000
x db Ejdar Yalcin / Yörük

2023:
érkeznek az első Leopárd 2A7-esek (+műszaki járművek) kb.12 db
érkezik kb. 6 db Pzh2000.
érkezik 4 db H225M

1 KC-390
NASAMS ( AMRAAM )
x db Wisent / Leguán / MAN HX
x db Buffalo


2024:
8 db H225M
kb. 20 Leopárd 2A7
megindul a hazai Lynx gyártás: kb. 30 Lynx
1 KC-390
y db Wisent / Leguán / MAN HX
y db Buffalo
C-RAM / GBAD ezeknél a közös légvédelmi projekteknél ilyen előrelátható szállítási határidők vannak.
kereskedelmi műhold ( szőrmentén )


2025:
4 db H225M
kb. 12 Leopárd 2A7
kb. 30 Lynx

2026:
kb. 30 Lynx

2027:
kb. 30 Lynx

2028:
kb. 30 Lynx

2029:
kb. 30 Lynx

Igen, a Lynx gyár éves kapacitását 45 db-ra tervezik, a 30 db az a magyar igény egyenletesen elosztva 6 évre, hogy mellette az exportra is legyen kapacitás. De ez csak egy becslés.

Az év végi bejelentések alapján kiegészítettem a listát:


2021
kiépül a SAMOC rendszer Benkő prezije szerint.
érkezhet kb. 6 db Pzh2000
40 db Ejdar Yalcin/Gidrán 4x4 érkezik (török gyártásból)
4x4 járművek fejlesztése és gyártása megkezdődik Kaposváron (összesen kb. 250 db készül majd)


2022:
érkezik kb. 12 db Pzh2000
érkeznek az első Németországban gyártott Lynx-ek és a műszaki járművek (x db Buffalo)
Döntés a Gripenek 2026 utáni sorsáról
Megérkezik az első ELM-2084 radar (a gyártással és összeszereléssel kapcsolatos ipari együttműködés kezdete nem ismert)


2023:
érkezik kb. 6 db Pzh2000
megérkezik a maradék német gyártású Lynx és x db Buffalo
érkeznek az első Leopárd 2A7-esek kb.12 db (+ műszaki járművek: Wisent / Leguán / MAN HX)
érkezik 4 db H225M
1 KC-390
NASAMS (AMRAAM)
További ELM-2084 radarok érkeznek
Megkezdődik a nagy kaliberű lőszer- és robbanóanyag gyártás Várpalotán


2024:
8 db H225M
kb. 20 Leopárd 2A7 (+ y db Wisent / Leguán / MAN HX)
megindul a hazai Lynx gyártás: kb. 30 Lynx
1 KC-390
További ELM-2084 radarok érkeznek
C-RAM / GBAD közös légvédelmi projektek eredménye
kereskedelmi/kommunikációs műhold (?)


2025:
4 db H225M
kb. 12 Leopárd 2A7
kb. 30 Lynx
További ELM-2084 radarok érkeznek


2026:
kb. 30 Lynx
További ELM-2084 radarok érkeznek
Forradalmian új kerekes harcjármű sorozatgyártása elkezdődik Kaposváron (magyar rendelés még nem ismert)


2027:
kb. 30 Lynx
További ELM-2084 radarok érkeznek


2028:
kb. 30 Lynx


2029:
kb. 30 Lynx


---------------------------------

Mivel tudnátok még kiegészíteni a listát a bejelentések alapján?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
Igen, a Lynx gyár éves kapacitását 45 db-ra tervezik, a 30 db az a magyar igény egyenletesen elosztva 6 évre, hogy mellette az exportra is legyen kapacitás. De ez csak egy becslés.

Az év végi bejelentések alapján kiegészítettem a listát:


2021
kiépül a SAMOC rendszer Benkő prezije szerint.
érkezhet kb. 6 db Pzh2000
40 db Ejdar Yalcin/Gidrán 4x4 érkezik (török gyártásból)
4x4 járművek fejlesztése és gyártása megkezdődik Kaposváron (összesen kb. 250 db készül majd)


2022:
érkezik kb. 12 db Pzh2000
érkeznek az első Németországban gyártott Lynx-ek és a műszaki járművek (x db Buffalo)
Döntés a Gripenek 2026 utáni sorsáról
Megérkezik az első ELM-2084 radar (a gyártással és összeszereléssel kapcsolatos ipari együttműködés kezdete nem ismert)


2023:
érkezik kb. 6 db Pzh2000
megérkezik a maradék német gyártású Lynx és x db Buffalo
érkeznek az első Leopárd 2A7-esek kb.12 db (+ műszaki járművek: Wisent / Leguán / MAN HX)
érkezik 4 db H225M
1 KC-390
NASAMS (AMRAAM)
További ELM-2084 radarok érkeznek
Megkezdődik a nagy kaliberű lőszer- és robbanóanyag gyártás Várpalotán


2024:
8 db H225M
kb. 20 Leopárd 2A7 (+ y db Wisent / Leguán / MAN HX)
megindul a hazai Lynx gyártás: kb. 30 Lynx
1 KC-390
További ELM-2084 radarok érkeznek
C-RAM / GBAD közös légvédelmi projektek eredménye
kereskedelmi/kommunikációs műhold (?)


2025:
4 db H225M
kb. 12 Leopárd 2A7
kb. 30 Lynx
További ELM-2084 radarok érkeznek


2026:
kb. 30 Lynx
További ELM-2084 radarok érkeznek
Forradalmian új kerekes harcjármű sorozatgyártása elkezdődik Kaposváron (magyar rendelés még nem ismert)


2027:
kb. 30 Lynx
További ELM-2084 radarok érkeznek


2028:
kb. 30 Lynx


2029:
kb. 30 Lynx


---------------------------------

Mivel tudnátok még kiegészíteni a listát a bejelentések alapján?

2022-től 2027-ig minden évre be lehet írni még kb. 40 db 4x4-et (Yalcin és Yörük vegyesen)
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Igen, a Lynx gyár éves kapacitását 45 db-ra tervezik, a 30 db az a magyar igény egyenletesen elosztva 6 évre, hogy mellette az exportra is legyen kapacitás. De ez csak egy becslés.

Az év végi bejelentések alapján kiegészítettem a listát:


2021
kiépül a SAMOC rendszer Benkő prezije szerint.
érkezhet kb. 6 db Pzh2000
40 db Ejdar Yalcin/Gidrán 4x4 érkezik (török gyártásból)
4x4 járművek fejlesztése és gyártása megkezdődik Kaposváron (összesen kb. 250 db készül majd)


2022:
érkezik kb. 12 db Pzh2000
érkeznek az első Németországban gyártott Lynx-ek és a műszaki járművek (x db Buffalo)
Döntés a Gripenek 2026 utáni sorsáról
Megérkezik az első ELM-2084 radar (a gyártással és összeszereléssel kapcsolatos ipari együttműködés kezdete nem ismert)


2023:
érkezik kb. 6 db Pzh2000
megérkezik a maradék német gyártású Lynx és x db Buffalo
érkeznek az első Leopárd 2A7-esek kb.12 db (+ műszaki járművek: Wisent / Leguán / MAN HX)
érkezik 4 db H225M
1 KC-390
NASAMS (AMRAAM)
További ELM-2084 radarok érkeznek
Megkezdődik a nagy kaliberű lőszer- és robbanóanyag gyártás Várpalotán


2024:
8 db H225M
kb. 20 Leopárd 2A7 (+ y db Wisent / Leguán / MAN HX)
megindul a hazai Lynx gyártás: kb. 30 Lynx
1 KC-390
További ELM-2084 radarok érkeznek
C-RAM / GBAD közös légvédelmi projektek eredménye
kereskedelmi/kommunikációs műhold (?)


2025:
4 db H225M
kb. 12 Leopárd 2A7
kb. 30 Lynx
További ELM-2084 radarok érkeznek


2026:
kb. 30 Lynx
További ELM-2084 radarok érkeznek
Forradalmian új kerekes harcjármű sorozatgyártása elkezdődik Kaposváron (magyar rendelés még nem ismert)


2027:
kb. 30 Lynx
További ELM-2084 radarok érkeznek


2028:
kb. 30 Lynx


2029:
kb. 30 Lynx


---------------------------------

Mivel tudnátok még kiegészíteni a listát a bejelentések alapján?
Valaki azt megtudná saccolni hogy ezek a beszerzések éves bontásban mekkora kiadást jelent pénzben?
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Nyilvános NATO adat, egy Secus nem egy internetes fórumon fog keresgélni. A titkosszolgálatok nem olyan hülyék mint a hazai újságírók, hogy nem képesek az internetes nyílt információkat beszedni.
Hidd el a Secus szerintem itt is fent van úgy mint NSA is folyamatosan adatokat gyűjt , nem azért mert olyan fontos személyiségek forognak itt, de téma bármikor fontos lehet. Nem a mezőgazdasági agrár gépek itt a téma.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
A tavalyi terv ez volt.
Azota tutira változtak az összegek fölfelé
A gyárberuházások nincsenek benne.
Screenshot-2020-05-26.png
Igazság szerint engem 2024-es érdekelt volna leginkább akár kb.-ra is. Mivel ha olvassuk Maróth szavait 2024-re elérheti az 1 milliárdos bevételt a hadiiparunk.
2024:
8 db H225M
kb. 20 Leopárd 2A7 (+ y db Wisent / Leguán / MAN HX)
megindul a hazai Lynx gyártás: kb. 30 Lynx
1 KC-390
További ELM-2084 radarok érkeznek
C-RAM / GBAD közös légvédelmi projektek eredménye
kereskedelmi/kommunikációs műhold (?)
Mivel az itt felsoroltak nagy része külföldről jön és a beszerzésekre fordítható összeg is 1 milliárd körüli addigra. Nekem az jön le hogy akkor már most tud olyan megrendelésekről amit exportra fogunk gyártani. Vajon mi lehet az?
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Igazság szerint engem 2024-es érdekelt volna leginkább akár kb.-ra is. Mivel ha olvassuk Maróth szavait 2024-re elérheti az 1 milliárdos bevételt a hadiiparunk.

Mivel az itt felsoroltak nagy része külföldről jön és a beszerzésekre fordítható összeg is 1 milliárd körüli addigra. Nekem az jön le hogy akkor már most tud olyan megrendelésekről amit exportra fogunk gyártani. Vajon mi lehet az?
Lőszer, kézifegyver, és elektronikai eszközök, esetleg alkatrészek.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 307
14 051
113

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
OFF

Azért kicsit furcsa ez a horvát rettegés a területi revízió miatt...

Illetve tudtommal ők is beszereztek jó sok használt cuccot (Bradleyk, Pzh-k) új Patriakat, meg most vesznek vadász gépeket....

a tolvaj félti ám a lopott holmit...


Nem nagyon értem az aggódásukat, én nem nagyon tudok komolynak vehető hangokat feléjük szóló (területi)követelésekről, a kocsmai/kávéházi beszélgetést meg bárki "fel tudja fújni", aki akarja.
Én inkább ilyennek látom gyakorlatát és esélyét náluk (általában választások környékén: milyen meglepő :rolleyes: ).


ON


U.i: A hazai illetékesek (diszkréten :rolleyes: ) "delegálhatnának" valami józan hangokat az ilyen fórumokra, a tévedések eloszlatása végett.
CXsak mert ellenkező jelű "gyanús" próbálkozásokat mintha látnék időnként, de a hazai józan álláspontok képviselőit mutatóba sem látom emlegetni/megtalálni.

Vagy túl jól csinálják?
... és nem tűnik fel. (Jó lenne, ha így lenne :rolleyes: )
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Azért kicsit furcsa ez a horvát rettegés a területi revízió miatt...

Illetve tudtommal ők is beszereztek jó sok használt cuccot (Bradleyk, Pzh-k) új Patriakat, meg most vesznek vadász gépeket....
Milyen területi revízióra gondolsz? A Horvát királyság a Magyar királyság és nem Magyarország része volt, azt nem vették el tőlünk, különváltak. Erdélyt, felvidéket őrvidéket stb. vették el tőlünk. Azok visszaszerzése lenne területi revízió.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Nem nagyon értem az aggódásukat, én nem nagyon tudok komolynak vehető hangokat feléjük szóló (területi)követelésekről, a kocsmai/kávéházi beszélgetést meg bárki "fel tudja fújni", aki akarja.
Én inkább ilyennek látom gyakorlatát és esélyét náluk (általában választások környékén: milyen meglepő :rolleyes: ).
azért a horvátok voltak a legsunyibbak...a többi legalább kendőzetlenül tolta a propagandát...a horvátok csak szép kussban megtartották a magyar területeket miután kiváltak Jugoszláviából. volt ott is néhány százezer magyar...s mérettől függetlenül, a lopott föld az lopott.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
OFF






Nem nagyon értem az aggódásukat, én nem nagyon tudok komolynak vehető hangokat feléjük szóló (területi)követelésekről, a kocsmai/kávéházi beszélgetést meg bárki "fel tudja fújni", aki akarja.
Én inkább ilyennek látom gyakorlatát és esélyét náluk (általában választások környékén: milyen meglepő :rolleyes: ).


ON


U.i: A hazai illetékesek (diszkréten :rolleyes: ) "delegálhatnának" valami józan hangokat az ilyen fórumokra, a tévedések eloszlatása végett.
CXsak mert ellenkező jelű "gyanús" próbálkozásokat mintha látnék időnként, de a hazai józan álláspontok képviselőit mutatóba sem látom emlegetni/megtalálni.

Vagy túl jól csinálják?
... és nem tűnik fel. (Jó lenne, ha így lenne :rolleyes: )
A hazai illetékesek pont leszarják, hogy itt és máshol milyen jellegű tippmix folyik.