A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

felfoldi

Active Member
2020. július 23.
119
108
43
Nem nyert, a képen egy Jtac van és konkrétan semmi sincs rajta a digitális katona felszerelésből.

A kis képernyőre/telefonra gondoltam. Promózták a digitális katona programban. Itt.

5f2240777b819864161687.jpg


A tok más ez oké. De nem hiszem, hogy katonai adatkommunikációval rendelkező eszközt saját zsebből vett volna. Nem is tud.

Viszont a sisak ugyan ez, csak neki már van IR strobeja és NVG mountja, ami gondolom szintén nem saját. (A strobe alatt mi van? Akksitartó? Sima ellensúlynak kicsit erős.)

5fd9d7963088a200209941.jpg


A mellény könnyen lehet saját, ezt aláírom.

De EZ MI?

5fd9d7968414c052256656.jpg


Úgy értem a pisztoly az oldalán. Még Desert Eagle-nek is majdhogynem nagy.

Bármik is ezek, jó látni hogy van értelmes felszerelésük és kiképzésük.
Jó meló lehet ez, na.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 386
120 615
113
A kis képernyőre/telefonra gondoltam. Promózták a digitális katona programban. Itt.

5f2240777b819864161687.jpg


A tok más ez oké. De nem hiszem, hogy katonai adatkommunikációval rendelkező eszközt saját zsebből vett volna. Nem is tud.

Viszont a sisak ugyan ez, csak neki már van IR strobeja és NVG mountja, ami gondolom szintén nem saját. (A strobe alatt mi van? Akksitartó? Sima ellensúlynak kicsit erős.)

5fd9d7963088a200209941.jpg


A mellény könnyen lehet saját, ezt aláírom.

De EZ MI?

5fd9d7968414c052256656.jpg


Úgy értem a pisztoly az oldalán. Még Desert Eagle-nek is majdhogynem nagy.

Bármik is ezek, jó látni hogy van értelmes felszerelésük és kiképzésük.
Jó meló lehet ez, na.
Nem ugyan az a rendszer, az a JTAC-ek rádiójához van, nem egyezik a kettő, azon kívül, hogy kihajtható. A strobe, a comtac, az aksitartó/ellensúly mind saját, de még rhino mount is , a mellény vagy saját vagy a felderítőknek jött őszi amerikai ajándékból jött a sisakokkal együtt. A pisztoly meg egy CZ P-09 ami sajnos akkora, bír itt a tok elég sokat csal.
 

felfoldi

Active Member
2020. július 23.
119
108
43
Nem ugyan az a rendszer, az a JTAC-ek rádiójához van, nem egyezik a kettő, azon kívül, hogy kihajtható. A strobe, a comtac, az aksitartó/ellensúly mind saját, de még rhino mount is , a mellény vagy saját vagy a felderítőknek jött őszi amerikai ajándékból jött a sisakokkal együtt. A pisztoly meg egy CZ P-09 ami sajnos akkora, bír itt a tok elég sokat csal.

Kizártnak tartom hogy a comtac saját legyen. A strobe meg az NVG mount talán, a plate carrier simán elképzelhető, de a comtac alsó hangon is 150.000 Ft. A képen szereplő gondolom hadnagynak azért erős lenne. Főleg ha mindenki megvenné.

Rádióhoz telefon? Mire jó? Kéznél van vele a eldugott rádió kezelőszerve?

Az a pisztoly meg sivatagi színű. Nem CZ az, meg nagyobb is annál.
De nem okoskodni akarok, csak tényleg nem tudom mi az.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 500
77 286
113
Kizártnak tartom hogy a comtac saját legyen. A strobe meg az NVG mount talán, a plate carrier simán elképzelhető, de a comtac alsó hangon is 150.000 Ft. A képen szereplő gondolom hadnagynak azért erős lenne. Főleg ha mindenki megvenné.

Rádióhoz telefon? Mire jó? Kéznél van vele a eldugott rádió kezelőszerve?

Az a pisztoly meg sivatagi színű. Nem CZ az, meg nagyobb is annál.
De nem okoskodni akarok, csak tényleg nem tudom mi az.

Ismerek olyat aki vett magának nem csak comtac-et hanem platet meg sisakot is.Amúgy a JTAC-eknek adják a comtac-et,nem kell megvenniük maguknak.A telefon sokat tud segíteni a megfelelő szoftverrel ahol a hadszintér megengedi.

ui.: a hadnagyokat meg ne sajnáld! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 386
120 615
113
Kizártnak tartom hogy a comtac saját legyen. A strobe meg az NVG mount talán, a plate carrier simán elképzelhető, de a comtac alsó hangon is 150.000 Ft. A képen szereplő gondolom hadnagynak azért erős lenne. Főleg ha mindenki megvenné.

Rádióhoz telefon? Mire jó? Kéznél van vele a eldugott rádió kezelőszerve?

Az a pisztoly meg sivatagi színű. Nem CZ az, meg nagyobb is annál.
De nem okoskodni akarok, csak tényleg nem tudom mi az.
Használtan tudsz venni comtacot olcsóbban is főleg ha egypár éves modell. Amúgy meglepődsz milyen dolgok vannak okostelefonra ebben a tekintetben. Jópár ismerős vett is comtacot.

A pisztoly tokja pedig a cz cytac tokja ott a koma combján, szerintem vett hozzá más (homokszinű) markolathéjakat egy kis extra csúszásgátlóval ami miatt nagyobbnak néz ki.
 
  • Tetszik
Reactions: felfoldi

felfoldi

Active Member
2020. július 23.
119
108
43
Ismerek olyat aki vett magának nem csak comtac-et hanem platet meg sisakot is.Amúgy a JTAC-eknek adják a comtac-et,nem kell megvenniük maguknak.A telefon sokat tud segíteni a megfelelő szoftverrel ahol a hadszintér megengedi.

ui.: a hadnagyokat meg ne sajnáld! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

Nem tudom hogy hadnagy, vagy egyáltalán tiszt-e, de azért még sajnálom, hogy be kell fektetnie, hogy jól végezhesse a munkáját. :(

Milyen szoftver? Számolnak ők valamit? Bár nem is értem hogy lehet ilyen sok változót fejben vagy max. egy füzetlapon átlátni.

Köszi a választ a comtacról, reméltem hogy azt azért nem kell megvenniük. Keresgéltem honvedelem.hu-n, hogy mindenkin hasonló van-e mert akkor sanszos hogy céges. De már megerősítetted, hogy igen.

Viszont a keresés közben találtam EZT a cikket, benne ezt a képet:

x5f2237eb5f70e084906793.jpg.pagespeed.ic.pdee5SWSv1.webp


Gondolom ez van a másik combtokjában.
Ez az izé. Ez a valami.
Ez valami megjelölő vagy távmérő eszköz lenne?
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 215
73 910
113
Talán meg lehetne említeni a létszámnövelési szándékot, tartalékosokat, 2015M egyenruhára átállást, a digitális katona program bejelentését.

Ezeket a bejelentéseket milyen dátumhoz tudnád kötni? Melyik hírben vagy cikkben említették először?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 500
77 286
113
Nem tudom hogy hadnagy, vagy egyáltalán tiszt-e, de azért még sajnálom, hogy be kell fektetnie, hogy jól végezhesse a munkáját. :(

Milyen szoftver? Számolnak ők valamit? Bár nem is értem hogy lehet ilyen sok változót fejben vagy max. egy füzetlapon átlátni.

Köszi a választ a comtacról, reméltem hogy azt azért nem kell megvenniük. Keresgéltem honvedelem.hu-n, hogy mindenkin hasonló van-e mert akkor sanszos hogy céges. De már megerősítetted, hogy igen.

Viszont a keresés közben találtam EZT a cikket, benne ezt a képet:

x5f2237eb5f70e084906793.jpg.pagespeed.ic.pdee5SWSv1.webp


Gondolom ez van a másik combtokjában.
Ez az izé. Ez a valami.
Ez valami megjelölő vagy távmérő eszköz lenne?


Persze,hogy számolnak és használnak tollat és papírt bőven.Egyebként nem egy NASA program,ami nagyon fontos(mint mindenben) a felkeszülés/tervezes.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 215
73 910
113
Vastaggal kiegészítettem. A légvédelmi csak egy tipp...a többi nagyjából így volt kommunikálva.
A Lynxnél a magyar gyár éves kapacitása 46 db, ott lehet a 30-al alábecsülted. Persze ha a csehek is beszállnak....

2021-re kiépül a SAMOC rendszer Benkő prezije szerint. Érkezhet kb. 6 db Pzh2000

2022:
érkeznek az első Németországban gyártott Lynx-ek és a műszaki járművek
érkezik kb. 12 db Pzh2000
x db Ejdar Yalcin / Yörük

2023:
érkeznek az első Leopárd 2A7-esek (+műszaki járművek) kb.12 db
érkezik kb. 6 db Pzh2000.
érkezik 4 db H225M

1 KC-390
NASAMS ( AMRAAM )
x db Wisent / Leguán / MAN HX
x db Buffalo


2024:
8 db H225M
kb. 20 Leopárd 2A7
megindul a hazai Lynx gyártás: kb. 30 Lynx
1 KC-390
y db Wisent / Leguán / MAN HX
y db Buffalo
C-RAM / GBAD ezeknél a közös légvédelmi projekteknél ilyen előrelátható szállítási határidők vannak.
kereskedelmi műhold ( szőrmentén )


2025:
4 db H225M
kb. 12 Leopárd 2A7
kb. 30 Lynx

2026:
kb. 30 Lynx

2027:
kb. 30 Lynx

2028:
kb. 30 Lynx

2029:
kb. 30 Lynx

Igen, a Lynx gyár éves kapacitását 45 db-ra tervezik, a 30 db az a magyar igény egyenletesen elosztva 6 évre, hogy mellette az exportra is legyen kapacitás. De ez csak egy becslés.

Az év végi bejelentések alapján kiegészítettem a listát:


2021
kiépül a SAMOC rendszer Benkő prezije szerint.
érkezhet kb. 6 db Pzh2000
40 db Ejdar Yalcin/Gidrán 4x4 érkezik (török gyártásból)
4x4 járművek fejlesztése és gyártása megkezdődik Kaposváron (összesen kb. 250 db készül majd)


2022:
érkezik kb. 12 db Pzh2000
érkeznek az első Németországban gyártott Lynx-ek és a műszaki járművek (x db Buffalo)
Döntés a Gripenek 2026 utáni sorsáról
Megérkezik az első ELM-2084 radar (a gyártással és összeszereléssel kapcsolatos ipari együttműködés kezdete nem ismert)


2023:
érkezik kb. 6 db Pzh2000
megérkezik a maradék német gyártású Lynx és x db Buffalo
érkeznek az első Leopárd 2A7-esek kb.12 db (+ műszaki járművek: Wisent / Leguán / MAN HX)
érkezik 4 db H225M
1 KC-390
NASAMS (AMRAAM)
További ELM-2084 radarok érkeznek
Megkezdődik a nagy kaliberű lőszer- és robbanóanyag gyártás Várpalotán


2024:
8 db H225M
kb. 20 Leopárd 2A7 (+ y db Wisent / Leguán / MAN HX)
megindul a hazai Lynx gyártás: kb. 30 Lynx
1 KC-390
További ELM-2084 radarok érkeznek
C-RAM / GBAD közös légvédelmi projektek eredménye
kereskedelmi/kommunikációs műhold (?)


2025:
4 db H225M
kb. 12 Leopárd 2A7
kb. 30 Lynx
További ELM-2084 radarok érkeznek


2026:
kb. 30 Lynx
További ELM-2084 radarok érkeznek
Forradalmian új kerekes harcjármű sorozatgyártása elkezdődik Kaposváron (magyar rendelés még nem ismert)


2027:
kb. 30 Lynx
További ELM-2084 radarok érkeznek


2028:
kb. 30 Lynx


2029:
kb. 30 Lynx


---------------------------------

Mivel tudnátok még kiegészíteni a listát a bejelentések alapján?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 215
73 910
113
Igen, a Lynx gyár éves kapacitását 45 db-ra tervezik, a 30 db az a magyar igény egyenletesen elosztva 6 évre, hogy mellette az exportra is legyen kapacitás. De ez csak egy becslés.

Az év végi bejelentések alapján kiegészítettem a listát:


2021
kiépül a SAMOC rendszer Benkő prezije szerint.
érkezhet kb. 6 db Pzh2000
40 db Ejdar Yalcin/Gidrán 4x4 érkezik (török gyártásból)
4x4 járművek fejlesztése és gyártása megkezdődik Kaposváron (összesen kb. 250 db készül majd)


2022:
érkezik kb. 12 db Pzh2000
érkeznek az első Németországban gyártott Lynx-ek és a műszaki járművek (x db Buffalo)
Döntés a Gripenek 2026 utáni sorsáról
Megérkezik az első ELM-2084 radar (a gyártással és összeszereléssel kapcsolatos ipari együttműködés kezdete nem ismert)


2023:
érkezik kb. 6 db Pzh2000
megérkezik a maradék német gyártású Lynx és x db Buffalo
érkeznek az első Leopárd 2A7-esek kb.12 db (+ műszaki járművek: Wisent / Leguán / MAN HX)
érkezik 4 db H225M
1 KC-390
NASAMS (AMRAAM)
További ELM-2084 radarok érkeznek
Megkezdődik a nagy kaliberű lőszer- és robbanóanyag gyártás Várpalotán


2024:
8 db H225M
kb. 20 Leopárd 2A7 (+ y db Wisent / Leguán / MAN HX)
megindul a hazai Lynx gyártás: kb. 30 Lynx
1 KC-390
További ELM-2084 radarok érkeznek
C-RAM / GBAD közös légvédelmi projektek eredménye
kereskedelmi/kommunikációs műhold (?)


2025:
4 db H225M
kb. 12 Leopárd 2A7
kb. 30 Lynx
További ELM-2084 radarok érkeznek


2026:
kb. 30 Lynx
További ELM-2084 radarok érkeznek
Forradalmian új kerekes harcjármű sorozatgyártása elkezdődik Kaposváron (magyar rendelés még nem ismert)


2027:
kb. 30 Lynx
További ELM-2084 radarok érkeznek


2028:
kb. 30 Lynx


2029:
kb. 30 Lynx


---------------------------------

Mivel tudnátok még kiegészíteni a listát a bejelentések alapján?

2022-től 2027-ig minden évre be lehet írni még kb. 40 db 4x4-et (Yalcin és Yörük vegyesen)
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Igen, a Lynx gyár éves kapacitását 45 db-ra tervezik, a 30 db az a magyar igény egyenletesen elosztva 6 évre, hogy mellette az exportra is legyen kapacitás. De ez csak egy becslés.

Az év végi bejelentések alapján kiegészítettem a listát:


2021
kiépül a SAMOC rendszer Benkő prezije szerint.
érkezhet kb. 6 db Pzh2000
40 db Ejdar Yalcin/Gidrán 4x4 érkezik (török gyártásból)
4x4 járművek fejlesztése és gyártása megkezdődik Kaposváron (összesen kb. 250 db készül majd)


2022:
érkezik kb. 12 db Pzh2000
érkeznek az első Németországban gyártott Lynx-ek és a műszaki járművek (x db Buffalo)
Döntés a Gripenek 2026 utáni sorsáról
Megérkezik az első ELM-2084 radar (a gyártással és összeszereléssel kapcsolatos ipari együttműködés kezdete nem ismert)


2023:
érkezik kb. 6 db Pzh2000
megérkezik a maradék német gyártású Lynx és x db Buffalo
érkeznek az első Leopárd 2A7-esek kb.12 db (+ műszaki járművek: Wisent / Leguán / MAN HX)
érkezik 4 db H225M
1 KC-390
NASAMS (AMRAAM)
További ELM-2084 radarok érkeznek
Megkezdődik a nagy kaliberű lőszer- és robbanóanyag gyártás Várpalotán


2024:
8 db H225M
kb. 20 Leopárd 2A7 (+ y db Wisent / Leguán / MAN HX)
megindul a hazai Lynx gyártás: kb. 30 Lynx
1 KC-390
További ELM-2084 radarok érkeznek
C-RAM / GBAD közös légvédelmi projektek eredménye
kereskedelmi/kommunikációs műhold (?)


2025:
4 db H225M
kb. 12 Leopárd 2A7
kb. 30 Lynx
További ELM-2084 radarok érkeznek


2026:
kb. 30 Lynx
További ELM-2084 radarok érkeznek
Forradalmian új kerekes harcjármű sorozatgyártása elkezdődik Kaposváron (magyar rendelés még nem ismert)


2027:
kb. 30 Lynx
További ELM-2084 radarok érkeznek


2028:
kb. 30 Lynx


2029:
kb. 30 Lynx


---------------------------------

Mivel tudnátok még kiegészíteni a listát a bejelentések alapján?
Valaki azt megtudná saccolni hogy ezek a beszerzések éves bontásban mekkora kiadást jelent pénzben?
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Nyilvános NATO adat, egy Secus nem egy internetes fórumon fog keresgélni. A titkosszolgálatok nem olyan hülyék mint a hazai újságírók, hogy nem képesek az internetes nyílt információkat beszedni.
Hidd el a Secus szerintem itt is fent van úgy mint NSA is folyamatosan adatokat gyűjt , nem azért mert olyan fontos személyiségek forognak itt, de téma bármikor fontos lehet. Nem a mezőgazdasági agrár gépek itt a téma.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
A tavalyi terv ez volt.
Azota tutira változtak az összegek fölfelé
A gyárberuházások nincsenek benne.
Screenshot-2020-05-26.png
Igazság szerint engem 2024-es érdekelt volna leginkább akár kb.-ra is. Mivel ha olvassuk Maróth szavait 2024-re elérheti az 1 milliárdos bevételt a hadiiparunk.
2024:
8 db H225M
kb. 20 Leopárd 2A7 (+ y db Wisent / Leguán / MAN HX)
megindul a hazai Lynx gyártás: kb. 30 Lynx
1 KC-390
További ELM-2084 radarok érkeznek
C-RAM / GBAD közös légvédelmi projektek eredménye
kereskedelmi/kommunikációs műhold (?)
Mivel az itt felsoroltak nagy része külföldről jön és a beszerzésekre fordítható összeg is 1 milliárd körüli addigra. Nekem az jön le hogy akkor már most tud olyan megrendelésekről amit exportra fogunk gyártani. Vajon mi lehet az?
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Igazság szerint engem 2024-es érdekelt volna leginkább akár kb.-ra is. Mivel ha olvassuk Maróth szavait 2024-re elérheti az 1 milliárdos bevételt a hadiiparunk.

Mivel az itt felsoroltak nagy része külföldről jön és a beszerzésekre fordítható összeg is 1 milliárd körüli addigra. Nekem az jön le hogy akkor már most tud olyan megrendelésekről amit exportra fogunk gyártani. Vajon mi lehet az?
Lőszer, kézifegyver, és elektronikai eszközök, esetleg alkatrészek.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 098
13 512
113