A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Értem én, ti nem értitek meg hogy amit most próbálnak meg az teljesen más lesz? Végre levethetjük magunkról a kommunista beidegződést? Probléma ha a végbe megy egy valódi rendszerváltás?
A kettőnek mi a köze egymáshoz?

Van egy arcpirítóan túlárazott rossz termékünk amit letoltak a felhasználó torkán erővel és azt várod el, hogy még mosolyogjon is hozzá mert hazai?
Hát nem leszel népszerű ezzel a hozzá egyik rendvédelmi szervnél sem ezzel a hozzállással.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Folyik az mindből

Ok ok
Értem én
De mindnek van valami hátránya , hibája
az azért túlzás hogy folyik az mindenből de nem az a probléma, hanem az hogy ez rohadt idegesítő mikor napi több órát egy ilyen szarral b@szakszol csak azért mert nem tudtak rendesen vkinek a f@szára lépni vagy pofán verni hogy térjen észhez és dolgozzon rendesen, az más kérdés hogy muszáj muszáj átvenni
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
A h225M és a 215M nem ugyan akkora? csak a 225M a felújított modernizált verzió?
19-22 fő a Super Puma, míg 29 a Caracal.
Anno kiszoroztam:
Nagyjából azonos szállító-kapacitás.

Úgy emlékszem 20 Super Pumát szivárogtattak és 16 Caracalt jelentettek be a 20 145-össel.
Gondolom a gyártással az lett volna.
De így nem értem mit kattognak többen ezen a román gyáron. Mi nem veszünk románt, ők biztos nem magyart, ezt az Airbus is tudja. És komoly Super Puma flottájuk van. Hogy egyéb export mennyire van nem tudom, de gyanítom ha lenne akkor a román üzem prosperálna.
 

Watson

Active Member
2020. október 27.
130
57
28
az azért túlzás hogy folyik az mindenből de nem az a probléma, hanem az hogy ez rohadt idegesítő mikor napi több órát egy ilyen szarral b@szakszol csak azért mert nem tudtak rendesen vkinek a f@szára lépni vagy pofán verni hogy térjen észhez és dolgozzon rendesen, az más kérdés hogy muszáj muszáj átvenni
Így igaz
Ezért ment a Rába vezérkar !

vagy legalább is reméljük.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Szerinted mindent sorvasszúnk el ami most szar és ne tervezzünk jövőt. Ha nem születik elég gyermek meg se próbáljuk növelni, el kell utasítani majd importáljuk. Ez te jövőd?
Ami szar azt tegyük rendbe úgy, hogy ne kelljen kurvaanyázni érte annak használja. Mondjuk azt látom, hogy nem fér bele neked, hogy az IMPORTÁLT Reanult alvázzal van a gond főképp a gépben. A Heros TÖMLŐT bármilyen alvázra felrakhatod és még így is bőven a pénzednél vagy, főleg úgy hogy a BM Heros egy nonprofit társaság. Egyik állami zsebből a másikba (az más kérdés, hogy a beszállítói, főleg aki a Reanult alvázakat hozta már korántsem nonprofit és nem mindegyik versenyképes álllami megrendelés nélkül) ment a pénz és mégis szarul jártak a tűzoltók.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
19-22 fő a Super Puma, míg 29 a Caracal.
Anno kiszoroztam:
Nagyjából azonos szállító-kapacitás.

Úgy emlékszem 20 Super Pumát szivárogtattak és 16 Caracalt jelentettek be a 20 145-össel.
Gondolom a gyártással az lett volna.
De így nem értem mit kattognak többen ezen a román gyáron. Mi nem veszünk románt, ők biztos nem magyart, ezt az Airbus is tudja. És komoly Super Puma flottájuk van. Hogy egyéb export mennyire van nem tudom, de gyanítom ha lenne akkor a román üzem prosperálna.
Nem lett sikeres és a románok sem vettek többet azóta csak vegetálnak meg nagyjavítanak.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Ami szar azt tegyük rendbe úgy, hogy ne kelljen kurvaanyázni érte annak használja. Mondjuk azt látom, hogy nem fér bele neked, hogy az IMPORTÁLT Reanult alvázzal van a gond főképp a gépben. A Heros TÖMLŐT bármilyen alvázra felrakhatod és még így is bőven a pénzednél vagy, főleg úgy hogy a BM Heros egy nonprofit társaság. Egyik állami zsebből a másikba (az más kérdés, hogy a beszállítói, főleg aki a Reanult alvázakat hozta már korántsem nonprofit és nem mindegyik versenyképes álllami megrendelés nélkül) ment a pénz és mégis szarul jártak a tűzoltók.
Én is azt vallom amin kell azon változtassunk, de nem kell eldobni mert szar.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Én is azt vallom amin kell azon változtassunk, de nem kell eldobni mert szar.
Kurva drága lenne eldobni mert most lettek megvéve, ebben a formában és ezért az árért meg sem kellett volna venni, hanem folytatni a fejlesztést a visszajelzések alapján és azt megvenni. Akkor még az alkotmányos költséget is el tudom nézni de ez így ebben a formában simán állami pénz pazarlása volt.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Ami szar azt tegyük rendbe úgy, hogy ne kelljen kurvaanyázni érte annak használja. Mondjuk azt látom, hogy nem fér bele neked, hogy az IMPORTÁLT Reanult alvázzal van a gond főképp a gépben. A Heros TÖMLŐT bármilyen alvázra felrakhatod és még így is bőven a pénzednél vagy, főleg úgy hogy a BM Heros egy nonprofit társaság. Egyik állami zsebből a másikba (az más kérdés, hogy a beszállítói, főleg aki a Reanult alvázakat hozta már korántsem nonprofit és nem mindegyik versenyképes álllami megrendelés nélkül) ment a pénz és mégis szarul jártak a tűzoltók.
Akkor is tartom azt hogy ezt manővert ugyan ezzel a végkimenettel hajtod végre.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Egyéb jó példa, 2008M és 2013M (ugyan az a kettő csak a színe más) védőmellény minden csapatpróbán megbukott, a tömege is baromi nagy volt a piacon kapható egyéb fejlesztésekhez képest, meg olyan szinten korlátozta mozgást, hogy az elmondhatatlan. Mégis rendszeresítettük, a piaci ár másfél -kétszereséért egy hasonló termékért, aztán velünk van 2008 óta, úgy hogy misszióban gerincsérvet, porckopoást, izom és íngyulladást okozott folyamatosan a viselése és mire sikerül kivezetni még 2-3 év. A védelmi képessége megvan de olyan szinten nem elhet benne mozogni, hogy az a harcképességet korlátozza. Na ha amiatt meghal valaki mert felborul abban a fosban és lelövik akkor mit mondasz a családjának? Támogatni kell a hazai vállalkozókat? Azon az áron jobbat lehetett volna venni ráadásul többet is.
Ami a honvédség harcértékét növelte volna nagyban, te minek hívod ezt a fajta eljárást?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Akkor is tartom azt hogy ezt manővert ugyan ezzel a végkimenettel hajtod végre.
A manővert csak példaként hoztam fel, de látom a lényeg nagyon nem akar megragadni, a rendszeresítés előtt ki lett emelve, hogy a kocsi borulékony a dobfékek meg gyengék........ ELŐTTE mielőtt megvették a kocsit, nem a baleset után kezdtek el sírni a tűzoltók baszki hanem évekkel ELŐTTE...

Értem én, hogy neked kurvára mindegy, de én emberéletekért felelek és emiatt nem fogom elnézni amit nem kéne és bólogatni hozzá mert ideológiailag közelebb áll a szívemhez.....
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
A manővert csak példaként hoztam fel, de látom a lényeg nagyon nem akar megragadni, a rendszeresítés előtt ki lett emelve, hogy a kocsi borulékony a dobfékek meg gyengék........ ELŐTTE mielőtt megvették a kocsit, nem a baleset után kezdtek el sírni a tűzoltók baszki hanem évekkel ELŐTTE...

Értem én, hogy neked kurvára mindegy, de én emberéletekért felelek és emiatt nem fogom elnézni amit nem kéne és bólogatni hozzá mert ideológiailag közelebb áll a szívemhez.....
Most már mehetünk a részletekbe mivel egy mercedes is felborult volna?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
Egy normális világban megérteném hogy az átláthatóság hiánya egy bizottság előtt súlyos tényező. De mind tudjuk, hogy a jelen politika világában elsősorban egyszerűen csak pártpolitikai muníciót szeretnének, hogy az eszközt, az árát, a mennyiséget, a felhasználást támadhassák és ezen keresztül próbálhassanak szerepelni, szavazót gyűjteni, dezinformálni.

Azért még emlékeztek rá hogy 2002 és 2010 között az akkori ellenzéki képviselők a honvédelmi bizottság (zárt) üléséről kilépve már a lépcsőn elkezdték mesélni újságíróiknak hogy mi történt az ülésen... nekünk meg volt mit olvasni. Az a baj, hogy "a régi jó dolgokból" már nem maradt semmi... nincs mit olvasni, csak a semmitmondó bejelentéseket :cool: