A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 992
32 955
113
Nézd, ez a legszélsőségesebb eset, ha a nép(mi oka lenne egyáltalán?) értelmetlen ellenállásban az országot fenyegetné. Szóval persze, ilyen vitákra tisztázandó maga a helyzet. Jármű? Kell nekik mozgékony felderítő(NMS), légifelderítő(akármelyik az új lehetséges könnyű gépeinkből és drónokból), civil bevonással hábirús paranoiás jelentőhálózat, a harcokhoz meg nehéztechnika. Bekaphatja akármelyik ellenséges SF egység, ha akárcsak T-55 és aknavető kombóval kap egy tonna repesz-rombolót pár perc alatt.
Hogy ma Mo-nak van egy valag belső problémája,amit ha akarna,egy külső hatalom könnyedén kihasználhatna,abban biztos vagyok.Nem a lehetőség nincs meg,hanem a szándék.Egyszerűen nincs olyan külső hatalom,kinek ez jelenleg érdekében állna.
De maradjunk a járműkiválasztásnál.Nincs T55ünk,és az aknavetőt is valaminek hordoznia kell.Azonkivűl még egy csomó minden másra is alkalmasnak kell lennie a mi kis páncélozot járművümknek.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 403
67 567
113
Hogy ma Mo-nak van egy valag belső problémája,amit ha akarna,egy külső hatalom könnyedén kihasználhatna,abban biztos vagyok.Nem a lehetőség nincs meg,hanem a szándék.Egyszerűen nincs olyan külső hatalom,kinek ez jelenleg érdekében állna.
De maradjunk a járműkiválasztásnál.Nincs T55ünk,és az aknavetőt is valaminek hordoznia kell.Azonkivűl még egy csomó minden másra is alkalmasnak kell lennie a mi kis páncélozot járművümknek.
Szerintem ha kis léptékről beszélünk persze, csak Budaörsről össze lehetne gereblyézni ehhez technikát, ha olcsón akarjuk. Ha nem akrjuk ennyire lebutítva, akkor T-72 és az alvázai a minden egyébnek. De amúgy gyakolratilag bármilyen eszköz amit hadrendbe állítunk megfelel ehhez. Attól függ, mekkora erőkkel kell számolnunk, illetve mennyit akarunk ebbe beleölni.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 992
32 955
113
Szerintem ha kis léptékről beszélünk persze, csak Budaörsről össze lehetne gereblyézni ehhez technikát, ha olcsón akarjuk. Ha nem akrjuk ennyire lebutítva, akkor T-72 és az alvázai a minden egyébnek. De amúgy gyakolratilag bármilyen eszköz amit hadrendbe állítunk megfelel ehhez. Attól függ, mekkora erőkkel kell számolnunk, illetve mennyit akarunk ebbe beleölni.
Leragadtál ennél a belső lázadásnál.Ahol meg szerintem semmi szükség olyasmire,ami T72alvázon van.Ha mégis,akkor már megette a fene.
Misszió,honvédelmi harc hibrid háború bármelyik eshetőségére.Forráshiány miatt lehetőleg egy jármű bázisán megoldva.Források szűkössége a fő probléma.Egyszerűen nincs pénzünk mindenre külön csilliárdos költséggel bevásárolni.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 403
67 567
113
Leragadtál ennél a belső lázadásnál.Ahol meg szerintem semmi szükség olyasmire,ami T72alvázon van.Ha mégis,akkor már megette a fene.
Misszió,honvédelmi harc hibrid háború bármelyik eshetőségére.Forráshiány miatt lehetőleg egy jármű bázisán megoldva.Források szűkössége a fő probléma.Egyszerűen nincs pénzünk mindenre külön csilliárdos költséggel bevásárolni.
M113. Ha drágább is jó és új, akkor PMMC G5, ha még drágábban, akkor Lynx.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 992
32 955
113
M113. Ha drágább is jó és új, akkor PMMC G5, ha még drágábban, akkor Lynx.
Elavult,lassú,sok esetben nem kellő hatékonyságú-és sokat is kéne költeni rá.Többi meg drága is már alapbol is,
Ne konkrét járműben gondolkozz elösször,hanem hogy minek kell megfelelnie a járműnek.Mik legyenek a tulajdonságok,amiket birnia kell a kiválasztandó járműnek.
Többiek?Igen lanyhák vagyunk ma....
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Elavult,lassú,sok esetben nem kellő hatékonyságú-és sokat is kéne költeni rá.Többi meg drága is már alapbol is,
Ne konkrét járműben gondolkozz elösször,hanem hogy minek kell megfelelnie a járműnek.Mik legyenek a tulajdonságok,amiket birnia kell a kiválasztandó járműnek.
Többiek?Igen lanyhák vagyunk ma....


Szerintem "trükkös" vagy, velünk akarod megtaláltatni a megoldást, és összeszedetni a követélmény-rendszert: ügyes ;)
 
  • Vicces
  • Hűha
Reactions: Pogány and Negan

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 403
67 567
113
Elavult,lassú,sok esetben nem kellő hatékonyságú-és sokat is kéne költeni rá.Többi meg drága is már alapbol is,
Ne konkrét járműben gondolkozz elösször,hanem hogy minek kell megfelelnie a járműnek.Mik legyenek a tulajdonságok,amiket birnia kell a kiválasztandó járműnek.
Többiek?Igen lanyhák vagyunk ma....
Nézd. Meg felelnie gyalogságszállítónak, felderítő és kommunikációs feladatoknak, támogató nehézfegyverek hordozására alkalmasnak. Nagyobb befogadóképességűnek kell lennie tehát és bár a műveleti mozgékonyság a kerekeseknél van, elsősorban én a páncélzatra gyúrnék, hiszen harcra kell leginkább, tehát a láncosokat részesíteném előnyben. És akkor ezek a legreálisabbak.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 403
67 567
113
Nézd. Meg felelnie gyalogságszállítónak, felderítő és kommunikációs feladatoknak, támogató nehézfegyverek hordozására alkalmasnak. Nagyobb befogadóképességűnek kell lennie tehát és bár a műveleti mozgékonyság a kerekeseknél van, elsősorban én a páncélzatra gyúrnék, hiszen harcra kell leginkább, tehát a láncosokat részesíteném előnyben. És akkor ezek a legreálisabbak.
PMMC G5 Drummond szerint 2-3 m font/db APC alapkonfigurációban. Nem lassú, nem védtelen.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 992
32 955
113
Nézd. Meg felelnie gyalogságszállítónak, felderítő és kommunikációs feladatoknak, támogató nehézfegyverek hordozására alkalmasnak. Nagyobb befogadóképességűnek kell lennie tehát és bár a műveleti mozgékonyság a kerekeseknél van, elsősorban én a páncélzatra gyúrnék, hiszen harcra kell leginkább, tehát a láncosokat részesíteném előnyben. És akkor ezek a legreálisabbak.
Alakul.
Miért a lánctalp?Miért csak harcra kell?Milyen harcra kell?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 992
32 955
113
PMMC G5 Drummond szerint 2-3 m font/db APC alapkonfigurációban. Nem lassú, nem védtelen.
Drága.Plusz fenntartási költség,támogatási igény.Mozgékonyság nem csak harcászati szinten kell,hanem hadműveleti mozgékonyságként is.Itt most nem a hk kiséret a fő feladat,sőt,egyáltalán nem az.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 403
67 567
113
Alakul.
Miért a lánctalp?Miért csak harcra kell?Milyen harcra kell?
Ahogy írtam elsősorban harcra kell. Fallujah. Mint minta. Ha kitelepítenek, ha nem. Stryker vs M113 esetén az utóbbit választották és követelték ki az amerikai erők, mert nem akartak meghalni annyian.
Drága.Plusz fenntartási költség,támogatási igény.Mozgékonyság nem csak harcászati szinten kell,hanem hadműveleti mozgékonyságként is.Itt most nem a hk kiséret a fő feladat,sőt,egyáltalán nem az.
Jeleztem a hadműveleti mozgékonyság kérdését, de ha egyféléből választhatok, ezt beáldozom a harcászati képességek miatt. Mondj olcsóbbat és általánosan alakíthatóbbat.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 992
32 955
113
Ahogy írtam elsősorban harcra kell. Fallujah. Mint minta. Ha kitelepítenek, ha nem. Stryker vs M113 esetén az utóbbit választották és követelték ki az amerikai erők, mert nem akartak meghalni annyian.

Jeleztem a hadműveleti mozgékonyság kérdését, de ha egyféléből választhatok, ezt beáldozom a harcászati képességek miatt. Mondj olcsóbbat és általánosan alakíthatóbbat.
Amerikaiak megengedhetik maguknak,hogy mindenre külön felszerelést vegyenek.Az amcsi logisztikai/múszaki ellátószolgálat meg alighanem a világon a legjobb.Nekünk esélyünk sincs ilyesmire.
Még mindig járműben gondolkozol,nem tulajdonságokban.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 403
67 567
113
Amerikaiak megengedhetik maguknak,hogy mindenre külön felszerelést vegyenek.Az amcsi logisztikai/múszaki ellátószolgálat meg alighanem a világon a legjobb.Nekünk esélyünk sincs ilyesmire.
Még mindig járműben gondolkozol,nem tulajdonságokban.
Ponthogy tulajdonságban gondolkozok és ahhoz választom a járművet. Az eddigi kritériumaid alapján. Egyféle, mindenre is jó.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 992
32 955
113
Ponthogy tulajdonságban gondolkozok és ahhoz választom a járművet.
Csak a szükséges tulajdinságokat kéne elösször összeszedni,számbavenni,majd rangsorolni.Tisztázni az ehez szükséges és lehetséges műszaki megoldásokat,azok előnyeit,hátrányait,árát....Majd utána lehet végigvenni a szóbajöhető járműtipusokat.
Persze lehet forditva is,és egyenként végigmenni a páncélozott járművek katalógusán.De ott is már az első járgánynál úgyis végig kell venni az alkalmassági kritériumok pontositását,addig nem lehet megitélni az alkalmasságot-mert nincs mihez mérni a szempontrendszer hiányában?
Vagyis elösször tisztázni kéne,hogy az MH számára minek és mire is kell egy PSZH?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 875
123 124
113
Orosz mondta,hogy ehetetlen radirgumi,erdélyi magyar meg egyetértett vele.Én nem kostoltam.A medvezsirt is az orosz hozta,és az erdélyi kollega hitelesitette,hogy tényleg az.Oroszt ugyan nem ismertem,de a magyar kollégát igen.És nem volt egy nagyotmondó,hazudós tipus.
Jármű kiválasztási szempontrendszerhez nem kivánsz hozzászólni?
Most nincs hozzá türelmem bocsi.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 403
67 567
113
Csak a szükséges tulajdinságokat kéne elösször összeszedni,számbavenni,majd rangsorolni.Tisztázni az ehez szükséges és lehetséges műszaki megoldásokat,azok előnyeit,hátrányait,árát....Majd utána lehet végigvenni a szóbajöhető járműtipusokat.
Persze lehet forditva is,és egyenként végigmenni a páncélozott járművek katalógusán.De ott is már az első járgánynál úgyis végig kell venni az alkalmassági kritériumok pontositását,addig nem lehet megitélni az alkalmasságot-mert nincs mihez mérni a szempontrendszer hiányában?
Vagyis elösször tisztázni kéne,hogy az MH számára minek és mire is kell egy PSZH?
M113. Végtelen mennyiség van belőle és az utódaiból is. Mindent integráltak már rá. Harcban is ismertek a képeségei. Ha @papi nak igaza van és ezeket modernizáljuk a Rábánál, akkor ez le is tudva.

PMMC G5. Kimondottan ugyanennek a szerepnek a betöltésére tervezték, logisztikailag megoldható az FFG által. Még szállító verziója is van.

Lynx. Mi fogjuk gyártani magunknak, az alverzióit is mi fogjuk gyártani magunknak jó eséllyel a szintén a saját gyárunkban készült aknavetővel és egyebekkel. Logisztikai szempontból a legésszerűbb, védett, alkalmas a feladatra.

Mivel kimondottan a főerők felszabadítására tervezünk 'partizánvadász' műveletekben, ezen erők szállítására, támogatására, kiszolgálására van szükség, a főerőkkel együttműködni képes formában.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 992
32 955
113
Most nincs hozzá türelmem bocsi.
Nagy ma a punnyadás...
M113. Végtelen mennyiség van belőle és az utódaiból is. Mindent integráltak már rá. Harcban is ismertek a képeségei. Ha @papi nak igaza van és ezeket modernizáljuk a Rábánál, akkor ez le is tudva.

PMMC G5. Kimondottan ugyanennek a szerepnek a betöltésére tervezték, logisztikailag megoldható az FFG által. Még szállító verziója is van.

Lynx. Mi fogjuk gyártani magunknak, az alverzióit is mi fogjuk gyártani magunknak jó eséllyel a szintén a saját gyárunkban készült aknavetővel és egyebekkel. Logisztikai szempontból a legésszerűbb, védett, alkalmas a feladatra.

Mivel kimondottan a főerők felszabadítására tervezünk 'partizánvadász' műveletekben, ezen erők szállítására, támogatására, kiszolgálására van szükség, a főerőkkel együttműködni képes formában.
Jó,akkor forditsuk meg a kérdést.Miért jó az M113,és mire.Vagy miért és mire nem jó.Mindezt kifejezetten a mi szemszögünkből vizsgálva.

Más,tényleg nagy ma a punnyadás....Mi történt?Corona kiirtotta a népet?Tegnapi angol tesztem szerint én még mindig negativ vagyok
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 463
79 509
113
Nagy ma a punnyadás...

Jó,akkor forditsuk meg a kérdést.Miért jó az M113,és mire.Vagy miért és mire nem jó.Mindezt kifejezetten a mi szemszögünkből vizsgálva.

Más,tényleg nagy ma a punnyadás....Mi történt?Corona kiirtotta a népet?Tegnapi angol tesztem szerint én még mindig negativ vagyok
Semmire,egy elavult szar.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and kamm