A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Cseszd meg.Itt vagyok Calaisban,a Csalagut parkolójában.Városban karantén,az idő pocsék,és kifogytam a nézetlen filmekböl.Erről jut eszembe,valaki megnézte az Aligr-i csatát?Pedig a West Pointon is levetitik és kielemeztetik a kadétokkal a COIN tananyag részeként.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 535
68 059
113
Cseszd meg.Itt vagyok Calaisban,a Csalagut parkolójában.Városban karantén,az idő pocsék,és kifogytam a nézetlen filmekböl.Erről jut eszembe,valaki megnézte az Aligr-i csatát?Pedig a West Pointon is levetitik és kielemeztetik a kadétokkal a COIN tananyag részeként.
Ma minden csendes itt a fórumon. Kivéve az orosz, amerikai topik, meg a járványos.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Ma minden csendes itt a fórumon. Kivéve az orosz, amerikai topik, meg a járványos.
Ott is csak szócséplés megy jobbára.Meg sokszor itt is.De amig nincs megalapozott mérce,itt sem lehet megitélni a dolgokat.És a rovat cime nem az,hogy Honvédségi beszerzések.Az egy másik rovat.
Pl,jó IFV a Lynx?Fogalmunk sincs róla.Majd az ausztrálok kideritik.Mi egy zsákbamacskát vettünk,egy igéretet,nem egy kész harcjárművet.És ezt úgy irom,hogy visszakereshető @mindenen kívül -el a vitám,hogy szerintem igéretes TERVEZET a Lynx.Megvárnám,sőt,beszállnák a kengurú probákba,és nem ugranák a Pumára,Nade rajzasztalrol rendszeresiteni,hát azt nem mondanám a megfontolt lépések csimborasszójának-inkább a hülyeségének.Tele van a padlás igéretes-és megbukott fejlesztésekkel.......
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 046
124 115
113
Ott is csak szócséplés megy jobbára.Meg sokszor itt is.De amig nincs megalapozott mérce,itt sem lehet megitélni a dolgokat.És a rovat cime nem az,hogy Honvédségi beszerzések.Az egy másik rovat.
Pl,jó IFV a Lynx?Fogalmunk sincs róla.Majd az ausztrálok kideritik.Mi egy zsákbamacskát vettünk,egy igéretet,nem egy kész harcjárművet.És ezt úgy irom,hogy visszakereshető @mindenen kívül -el a vitám,hogy szerintem igéretes TERVEZET a Lynx.Megvárnám,sőt,beszállnák a kengurú probákba,és nem ugranák a Pumára,Nade rajzasztalrol rendszeresiteni,hát azt nem mondanám a megfontolt lépések csimborasszójának-inkább a hülyeségének.Tele van a padlás igéretes-és megbukott fejlesztésekkel.......
Ez a hajó lassan a vaskapu környékén csordogál már a dunán annyira elment. Kockáztattunk aztán majd meglátjuk bejön-e. Attól nem félek, hogy nem lesz jó inkább az, hogy ha nem lesz más megrendelő akkor hosszadalmas és drága lehet a gyermekbetegséges időszak.
 
K

kamm

Guest
Ez a hajó lassan a vaskapu környékén csordogál már a dunán annyira elment. Kockáztattunk aztán majd meglátjuk bejön-e. Attól nem félek, hogy nem lesz jó inkább az, hogy ha nem lesz más megrendelő akkor hosszadalmas és drága lehet a gyermekbetegséges időszak.
En utobbitol nem felek, a nemeteknek elemi erdeke, hogy legyen meg legalabb 2-3 helyen rendszeresitve.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Éppen nem reszelgetünk, szóval most rossz helyen tapogatóztok, de a félelmeiteket megértem. Idővel kialakul a paranoia ismétlődő események következtében, ugyanakkor a jelenleg hatályos európai közgondolkodásban ezek szerint ti előítéletesek és fóbiásak vagytok. :D :D :D

Modern APC is szerepelt részemről a lehetséges tételek között. Nem az M113-nál ragadtunk le, puszta opció. Hozzászólás előtt tessék olvasni.

Nem a Negannal folytatott beszélgetésedhez szóltam hozzá. Egyébként tegnap is tipródtam már mint a szarógalamb, mert akartam kicsit behatóbban foglalkozni a lengyel modernizált cuccokkal, csak nem akartam szétbarmolni vele a Lengyel 2032 topikot.

Az a baj,hogy ez jött le néktek.Holott ez arrol szól,hogy a haderőfejlesztés egy folyamat,ami a doktrina megalkotásával kezdődik.Mi lesz a konkrét feladata a seregnek?Ehez milyen lehetőségek vannak?Ezekből melyik felel meg leginkább a mi saját hazai földrajzi,társadalmi,gazdasági és veszélyeztetettségi kritériumainknak?
IDF egy kiválló hadszervezet.Le tudnánk másolni?Nem.Nincs meg rá a társadalmi elfogadottság,sem az anyagi forrás.Miért?Mert nincs meg az a fenyegetés,ami arra késztesse a társadalmat,hogy a fiatalok 3 évig katonáskodjanak,és a lakástámogatás/akármi helyett a honvédelemre költsük a nemzeti jövedelem X %kát.De ha lenne ilyen társadalmi elfogadottság,akkor sem tudnánk a mai IDF szintjét hozni,hanem max a 60as évekbeliét.Ami bizony rengeteg second hand felszerelést használt.Mert többre nem lenne pénzünk-vagy még annyira se,akárhogy is akarjuk.
De szerintem nincs is szükségünk az MN reinkarnálására.Minek?Egyáltalán nem valószinű a hk hordák fenyegetése.Más fenyegetés viszont realizálódhat.A misszió az a helyzet,ahol meg egy honvéd már tényszerűen fenyegetés alatt van.
PSZH mint járműkategória kapcsán el lehetne gondolkodni,hogy valójában nekúnk,mint Mo,mire is volna szükségünk,és miért arra.Pénz az,ami mifelénk mindig a legkevesebb.Jol kell felhasználni azt,ami jut belőle.
Nem vagyok benne biztos, hogy ezt mire írtad, ha arra amire gondolok, akkor nem a hátországban Spec Opokat kockázó T-55, min utazzanak a tartalékosok beszélgetéshez szóltam hozzá.
 
W

Wilson

Guest
Cseszd meg.Itt vagyok Calaisban,a Csalagut parkolójában.Városban karantén,az idő pocsék,és kifogytam a nézetlen filmekböl.Erről jut eszembe,valaki megnézte az Aligr-i csatát?Pedig a West Pointon is levetitik és kielemeztetik a kadétokkal a COIN tananyag részeként.
Hát azt kis tulzással pár éve pont Calais-n újra leforgatták :).
 
  • Vicces
Reactions: Catles

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Ez a hajó lassan a vaskapu környékén csordogál már a dunán annyira elment. Kockáztattunk aztán majd meglátjuk bejön-e. Attól nem félek, hogy nem lesz jó inkább az, hogy ha nem lesz más megrendelő akkor hosszadalmas és drága lehet a gyermekbetegséges időszak.
Én spec bizom benne.De felelős vezetőként nem kockáztatnám a próba nélküli megrendelést.
Ha meg csak mi rendszeresitjük,akkor elég jó eséllyel olyan lesz mint az EF.Rohadtdrága és sose fog kiforrni.
 
W

Wilson

Guest
Én spec bizom benne.De felelős vezetőként nem kockáztatnám a próba nélküli megrendelést.
Ha meg csak mi rendszeresitjük,akkor elég jó eséllyel olyan lesz mint az EF.Rohadtdrága és sose fog kiforrni.
Szerintem túl sötéten látod a dolgokat,ne szaladj ennyire előre adj egy esélyt a Lynx-k:)
 
W

Wilson

Guest
Olvasd újra az első mondatot.
Újra olvastam:) de ha te bízol benne akkor felelős vezetőként is bízni fogsz benne,szerintem amikor meghozták a döntést a Lynx beszerzéséről akkor a döntésben sok egyéb szempont mellett az is közrejátszott,hogy ők is bíztak a Lynx-n..-)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Újra olvastam:) de ha te bízol benne akkor felelős vezetőként is bízni fogsz benne,szerintem amikor meghozták a döntést a Lynx beszerzéséről akkor a döntésben sok egyéb szempont mellett az is közrejátszott,hogy ők is bíztak a Lynx-n..-)
Magánemberkét abban bizok,amiben kedvem tartja.Ha nem jön be,nem kockáztatom a köz pénzét (amiből soha nincs elég),és a Haza védelmét.Upsz,hát ez nem jött be-azt ennyi.De felelős vezetőként már kevés a bizalom.Oda bizonyosság kell(ene).Nameg felelős és felelőségre vont vezető.....
 
W

Wilson

Guest
Magánemberkét abban bizok,amiben kedvem tartja.Ha nem jön be,nem kockáztatom a köz pénzét (amiből soha nincs elég),és a Haza védelmét.Upsz,hát ez nem jött be-azt ennyi.De felelős vezetőként már kevés a bizalom.Oda bizonyosság kell(ene).Nameg felelős és felelőségre vont vezető.....
Azért mi "halandók" szinte semmilyen információval nem rendelkezünk a beszerzés részleteiről de biztos lehetsz benne,hogy be van biztosítva erre az eshetőségre a Lynx-e szánt magyar közpénz.
 
  • Vicces
Reactions: Negan
W

Wilson

Guest
Azért mi "halandók" szinte semmilyen információval nem rendelkezünk a beszerzés részleteiről de biztos lehetsz benne,hogy be van biztosítva erre az eshetőségre a Lynx-e szánt magyar közpénz.
Ne felejtsd el a Rheinmetal nem a magyar NER egyik "kirendeltsége" hanem egy fajsúlyos hadiipari vállalat ő a piacból él így elemi érdeke,hogy a Lynx sikeres legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Catles

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 046
124 115
113
Ne felejtsd el a Rheinmetal nem a magyar NER egyik "kirendeltsége" hanem egy fajsúlyos hadiipari vállalat ő a piacból él így elemi érdeke,hogy a Lynx sikeres legyen.
Oké de ettől még a piaci siker nem garantált.
Az esélyek jók, de semmire sincs garancia.
Mondjuk szerintem a boxerrel való alkatrész, fegyverzet és elekronika kompatibilitás miatt viszik az ausztrál tendert.
 
W

Wilson

Guest
Oké de ettől még a piaci siker nem garantált.
Az esélyek jók, de semmire sincs garancia.
Mondjuk szerintem a boxerrel való alkatrész, fegyverzet és elekronika kompatibilitás miatt viszik az ausztrál tendert.
Az ausztrál tenderrel kapcsolatban a Lynx esélyeit én is hasonlóképpen látom ahogy te a Boxer miatt a Lynx-k jó esélyei vannak arra,hogy megnyerje a tendert A kockázatokkal kapcsolatban abban igazad van,hogy a piaci siker nem garantált,de kockázat szinte mindenben van csak a mértéke eltérő,én úgy látom,hogy a Lynx-l nem vállaltak vállalhatatlan méretű kockázatot,a Rheinmetall nagyon "akarja" a Lynx-t a feltételek adottak (pénz,paripa) a Rheinmetall-k meg van a szükséges technológiája és szakértelme a Lynx fejlesztéséhez, és saját személyes tapasztalataim alapján a németek abban nagyon jók,hogy vaskalapos szigorral a projektet végig vigyék.Mivel mi csak az infrastruktúrát illetve a szerződésben rögzített anyagi ellentételezést adjuk a projektbe a munka érdemi,technikai/technológiai részét pedig a krautok csinálják én így nem látok ebben túl nagy kockázatot.Ha a lenne a magyar állam és a Rheinmetall között egy "Szétloplak KFT" akkor arra már "ráncolnám" én is a homlokom de a jelenlegi felállás ebben a tekintet is jó esélyeket kínál a magyar Lynx-k.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 210
113
Az ausztrál tenderrel kapcsolatban a Lynx esélyeit én is hasonlóképpen látom ahogy te a Boxer miatt a Lynx-k jó esélyei vannak arra,hogy megnyerje a tendert A kockázatokkal kapcsolatban abban igazad van,hogy a piaci siker nem garantált,de kockázat szinte mindenben van csak a mértéke eltérő,én úgy látom,hogy a Lynx-l nem vállaltak vállalhatatlan méretű kockázatot,a Rheinmetall nagyon "akarja" a Lynx-t a feltételek adottak (pénz,paripa) a Rheinmetall-k meg van a szükséges technológiája és szakértelme a Lynx fejlesztéséhez, és saját személyes tapasztalataim alapján a németek abban nagyon jók,hogy vaskalapos szigorral a projektet végig vigyék.Mivel mi csak az infrastruktúrát illetve a szerződésben rögzített anyagi ellentételezést adjuk a projektbe a munka érdemi,technikai/technológiai részét pedig a krautok csinálják én így nem látok ebben túl nagy kockázatot.Ha a lenne a magyar állam és a Rheinmetall között egy "Szétloplak KFT" akkor arra már "ráncolnám" én is a homlokom de a jelenlegi felállás ebben a tekintet is jó esélyeket kínál a magyar Lynx-k.
RMnek is bukott már meg reményteli fejlesztése.Amig csapatpróbán nem bizonyitott,addig számomra csak igéret.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Pogány

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 762
80 245
113
Az ausztrál tenderrel kapcsolatban a Lynx esélyeit én is hasonlóképpen látom ahogy te a Boxer miatt a Lynx-k jó esélyei vannak arra,hogy megnyerje a tendert A kockázatokkal kapcsolatban abban igazad van,hogy a piaci siker nem garantált,de kockázat szinte mindenben van csak a mértéke eltérő,én úgy látom,hogy a Lynx-l nem vállaltak vállalhatatlan méretű kockázatot,a Rheinmetall nagyon "akarja" a Lynx-t a feltételek adottak (pénz,paripa) a Rheinmetall-k meg van a szükséges technológiája és szakértelme a Lynx fejlesztéséhez, és saját személyes tapasztalataim alapján a németek abban nagyon jók,hogy vaskalapos szigorral a projektet végig vigyék.Mivel mi csak az infrastruktúrát illetve a szerződésben rögzített anyagi ellentételezést adjuk a projektbe a munka érdemi,technikai/technológiai részét pedig a krautok csinálják én így nem látok ebben túl nagy kockázatot.Ha a lenne a magyar állam és a Rheinmetall között egy "Szétloplak KFT" akkor arra már "ráncolnám" én is a homlokom de a jelenlegi felállás ebben a tekintet is jó esélyeket kínál a magyar Lynx-k.
Ne magyar pénztelen szemmel gondolkodjatok!Az ausztráloknak van pénzük nekik nem fog fájni,hogy a Redbacket rendszeresítsék ha az a jobb.A Lynx ott akkor fog nyerni ha jobb és kb semmilyen formában nem jelent előnyt a Boxerrel való azonosság.
Ez a szempont max akkor lesz figyelembe véve ha kopora ugyanazt tudja a két jármű.

Ugyanaz van az ausztráloknál mint a németeknél a Pumával.Nem érdekli őket,hogy a Pumának nincs ilyen meg olyan verziója, mert van arra pénzük,hogy mindenre más típust használjanak így kompromisszumok nélkül rendszeresíthettek egy IFV-t.