A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 019
23 254
113
Nagyon szeretnek a döntéshozók prototípus stádiumban lévő dolgokat venni... és minek készült el előző héten az első prototípusa? ;)

(Nehogy komolyan vegye valaki a hozzászólásomat! )
2e27a2a6dccc577ce13584b8977f968d.jpg
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 019
23 254
113

K.Attila63

Active Member
2019. február 4.
158
143
43
Egy jó K239 MLRS esetleg?
Ez is jó lenne bizony a repcsikből, azonnal min. egy századot. :D :D :D De persze messze van stb, stb. Ja, persze kell a politikai jóindulat, persze sokra is mentünk vele. Én személy szerint egy dologban biztos vagyok: nekünk semmilyen amerikai repülőeszközünk és koreai cuccunk nem lesz. Lengyelek úgy látszik közelebb vannak Koreához. Én viszont biztos vagyok benne, hogy vannak jó dolgaik, és szerintem elfogadható áron. Csak én már személy szerint unom a szövetségi rendszert meg a távolságot. Ugyanez vonatkozik a Közel-Keletre meg Dél-Amerikára is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 150
113
Szerintetek illogikátlan lenne?! :rolleyes:
A jelen látogatásnak semmi köze ehhez,...de az időhorizonton végignézve a "piackutatás" évében a Gripen váltótipusaként évek múltán simán benne lehet a kalapban akár ez a gépmadár is...
Egy picit messze van még a hadrendbe állítási fázis...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 833
76 968
113
Szerintetek illogikátlan lenne?! :rolleyes:
A jelen látogatásnak semmi köze ehhez,...de az időhorizonton végignézve a "piackutatás" évében a Gripen váltótipusaként évek múltán simán benne lehet a kalapban akár ez a gépmadár is...
Nekem is van egy ilyen "összeesküvéselméletem", mert túl sok a gyanús együttállás. Pl. Dél-Korea lett a legnagyobb befektető Magyarországon az előző évben, az időtervbe is épp beleillik, "keleti nyitás", stb...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 646
94 205
113
Mindenesetre amikor a Saabal tárgyalsz, akkor ott fog motoszkálni a svédek fejében a kisördög, hogy lehet fel kellene turbózni az ajánlatot magyaroknak, mert ezek képesek minden prototípusra lecsapni. :D

Mikorra tervezik a szeriagyártást? Tippre 3-4 év múlva, nekünk ideális papiron.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 646
94 205
113
Háát a KF-21 majd csak valamikor '22 -ben (rosszabb esetben '23-ban ) fog egyáltalán repülni. A bevethetőség még messze van. Hja meg a fegyver integráció.
Az kétségtelen, hogy itt az elején nagyon olcsón lehetne beszállni.
Én ugy gondolom ez maximum B terv. Tud olyat ajánlani a Saab, hogy nem váltunk. Ezek a látogatások segitenek, hogy a Saab megfelelő terveket mutasson be. Ha minket is buknak az nekik óriási blama!!!