A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 976
18 538
113
Közben most fedeztem fel egy cikket, vagy inkább fizetett hirdetést, megyénk napilapjának online felületén.

http://vaol.hu/reklam/stabil-hatter-biztos-jovo-1739215
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
Na, felébredtek, eddig hol voltak az elvtársak ? :)
Pláne amikor a könnyű lövész koncepciót és a kizárólagosan expedíciós feladatokban, kisebb segédcsapatként alkalmazható Honvédséget megálmodtak, amikor hatalmon voltak ?

http://mno.hu/politika/eros-nagy-magyar-hadsereget-akar-az-mszp-1315244?utm_source=hirlevel&utm_medium=email&utm_campaign=hirlevel_20151122

Hát most is csak addig fontos ez nekik amíg a kormánypártok ellen lehet használni a témát. Ha ők kerülnénwk hatalomra el is felejtenék.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 074
6 680
113
Mint ahogy már voltak hatalmon 8 évig és olyan ámokfutással rombolták nem csak az ipart, egyéb állami vagyont, ... de a hadsereget is, ami miatt nem ártana némi felelőségre vonás.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Láttam én is ahogyan a szocilibsi kifakadt a TV-ben,, nem is ez az érdekes, mert mindennel próbálkoznak amivel kötözködni lehet, viszont az már érdekes, hogy a M1 elég sokszor berakta ezt a beszédet,,, nos,, gondolkozzunk,,, ha ezt ilyen sokszor berakják, MSZP-től,, meg amit Viktor mondott, lehet, hogy tényleg várható 1-2 bejelentés??
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 976
18 538
113
A katonákon láthatóan vadiúj sisak éspedig mindegyiken.

http://www.honvedelem.hu/cikk/54231_hamarosan_rajtol_a_bolcs_elorelatas
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Apropó sisak. Belga katonákat nézegetek Brüsszel utcáin,,épp eleget mutogatják most őket. Szerintem fém sisakok lógnak az oldalaikon,, a mellényük meg szintén sivatagi, tehát a mi honvédeink sem néznek ki már annyira ágrolszakadtnak ezen képeket/videókat nézegetve.
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
A katonákon láthatóan vadiúj sisak éspedig mindegyiken.

http://www.honvedelem.hu/cikk/54231_hamarosan_rajtol_a_bolcs_elorelatas

Így egész profi a kinézetük. De ahogy elnézem ez a sisak nem annyira fekete mint a korábban pár helyen látott hasonló cuccok. Sokkal inkább a BTR színéhez hasonlít. Huzat nélkül sem túl feltűnő.

Ezek most új darabok, vagy valami ezerszínű raktárkészlet részei?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 436
120 763
113
A sisak a revision Viper-1-es modellje, és hivatalosan foliage green színű (szürkészöld) Ezek új darabok, elég nagy mennyiségben van belőlük ebben a színben, szóval mondhatnám azt, hogy ez lesz ezentúl de itt semmi sem biztos.
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
Visszatérve a honved által linkelt mszp-s cikkhez, mégis minek és hogyan akarják feltölteni azt a hiányzó 5500 főt? Mivel még a jelenlegi nem teljes létszám is ellátási gondokkal küzd. Beszélni mindenki tud, de tenni senki nem tesz semmit.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Tavasszal majdnem engedtem a csábításnak, s komolyan gondolkodtam azon hogy meglátogatom a toborzó irodát. Aztán győztek a realitások:
- A legközelebbi laktanya a nagy felszámolások óta 150+ km-re van.
- Nincs annyi pénzem, és nem keresnék annyit, hogy rövid időn belül lakást tudnék venni azon a környéken.
- Az albérlet nonszensz, és nem kóterben tervezem leélni életem X százalékát.
- Ha bejárnék, a magánéletről lemondhatnék, tehát pont a családalapítást stb lehetetlenítené el.

Ha én ilyen problémákkal szembesülök, akkot sokan mások is. Tehát a nagy laktanyafelszámolásokkal hosszútávon tökön lőtték magukat. Mondjuk a toborzótiszt mondta is, hogy pont ezért nincs szinte katona a megyéből.

Aztán:
- Még mindig kevés a fizetés, ezért kizárt a szerződésesség, nem éri meg.
- A technika meg pont arra elég hogy az ellenség célpontnak azonosítson, de magamat ne tudjam jó eséllyel megvédeni.
- Akkoriban több helyütt panaszkodtak, hogy csak C-s jogsival veszik fel az embereket. Hiába felel meg valaki mindenen, ha az nincs, nem kell az illető.

Mindezek alapján inkább lemondtam róla.
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
tomsinner, én is így jártam, a C-s jogsival, de volt feltétel a középfokú angol nyelvtudás is.

Sőt! Amikor próbálkoztam, műszakinak jelentkeztem, de mire alkalmasságira kerültem, már ejtőernyős volt a lapomra írva! Az eredeti műszaki (harc, és gépjármű szerelő, vagy mi...) áthúzva és szépen mellé írva az új.

Kicsit elment a kedvem a dologtól.

Persze ha a feltételek kedvezőbbek lennének, újra elgondolkodnék, és laktanya is van a közelben.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 385
27 537
113
A hadsereg csak akkor realitás a munkaerőpiaci helyezkedés szempontjából, ha teljesíted a legmagasabb mércét és bejutsz valamelyik jobb alakulatba, értve ez alatt lényegében a szolnoki 88-asokat és esetleg a debreceni felderítőket, hogy onnan a KMZ felé dobbantsál két-három év múlva, majd újabb négy-öt év múlva leszerelj a KMZ-ből és ezzel a háttérrel elmenj zsoldosnak a világ valamely komolyabb vállalkozásához szart lapátolni, de immár tisztességes pénzért, vagy esetleg itthon megpróbálkozz a TEK-el.

Más szempontból végállomást jelent, tehát olyan parkolópályát, ahova a fanatikusokon kívül azok mennek, akik máshogy már nem tudnának minimálisan elegendő jövedelmet biztosítani maguknak.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 385
27 537
113
A határ miatt kiosztották és nem akarta már senki sem visszaadni :D

Hát biztos megpróbálták visszaszedni, mert olyan nincs, hogy korszerű felszerelés legyen kint a harcoló csapatoknál, amikor még az irodistáknak se jutott belőle. Csak a hadtáposok megcsúszhattak közben a lépcsőn, a feletteseik már előrelátóan elkerülték a lépcsőházat is, így kint maradt...