Itt szinte csak akarat kérdése a dolog. Látod, hogy még arra se volt és máig nincs ötlet, hogy mit csináljanak az ÖTT-sek, ha megvan a 10 modul. Pedig nem hiszem, hogy túl nagy anyagi megterhelés lenne azt a néhány kiképzőt és a kiképzéshez tartozó költségeket kifizetni mondjuk havi egy nap szinten tartással, pedig szerintem van olyan megye, ahol max egy század van -vagy még annyi se. De nem sikerült még ez se. És ez max valami nagyvonalúan szintentartásnak tekinthető valami, nem fejlesztés, fejlődés.
Vagy milyen összeg lett volna a helyi harcművészeti szövetséget (vagy ha van rá igény, járásonként egy-egy klubot) és a meglévő infrastruktúráját bevonni a képzésbe, vagy ösztönözni -esetleg "beterelni"- és pl.: beszállni a tagdíjba, hogy járjanak rendszeresen valami küzdőportra -legalább. Valami technikát is tanulhatnának, fizikálisan sem lenne hátrányos, és viszonylag sok rendvédelemből érkező edző/mester is van.
Lőterek fejlesztése se halad semmit. Összességében lehet, hogy valóban ez már egy nagyobb összeget felemésztő dolog, de nem is kell egy év alatt mindent lezongorázni. De évi 20-at át kellene adni, hogy 10 év alatt minden járásban legyen egy alapszintű "valami".
Már volt szó róla , hogy pl. angol elfekvő készletből szinte fel lehetne szerelni a jelenlegi tartalékos keretet teherautóval és terepjárókkal. Megint nem egy százmilliárdos tétel. Nyilván nem egy hatalmas technikai előrehaladás, de szükséges és megoldható apródonként.
És ezeknek egy része sem valósul meg. Pedig mondom, évi szinten nem biztos, hogy nagyon sok milliárdos tétel és ennek az összegnek egy része vissza megy az államhoz, másik jelentős része is itthon marad.
(És akkor a MH-ról még szó se volt, hogy mennyi laktanyafelújítás, személyi felszerelés stb. nincs, pedig ezek is fontos és részben itthon maradó beruházások.)