A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Lehet, de adjunk neki még esélyt.
Vagy akarmennyit. Ez a "tiltsuk ki, mert nem erti, hogy nincs igaza" igazan komunista tempo lenne.

Elég régóta feszegeti a határokat, tesztelve, hogy mit/meddig lehet!
...és egyre többen!

Ezt az undorító "Addig mondom amíg hagyod, hi-hi-hi..." (ki-/bele-)fárasztós taktikát nem kedvelem, saját életteremből kizárom, itt sem vezet jóra!

@Parapitecus
Soha nem fog rájönni.



Nem biztos, hogy rá akar jönni!

...és ez nem fórum-óvoda, fórum-oktató makacs/hithú fórumozók kiképzésére, tesztelésére.

...vagy ha igen, akkor megyek!

Ez egy forum. Ha tetszik, ha nem, lesznek olyanok, akik nem ertenek egyet velem, veled, barkivel. Nincs ebben semmi kulonos.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 283
31 419
113
Vagy akarmennyit. Ez a "tiltsuk ki, mert nem erti, hogy nincs igaza" igazan komunista tempo lenne.



Ez egy forum. Ha tetszik, ha nem, lesznek olyanok, akik nem ertenek egyet velem, veled, barkivel. Nincs ebben semmi kulonos.
Két like kéne erre a hozzászólásodra,egy egyetértős-meg egy nevetős....... :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 062
10 187
113
Itt inkább arról filozofáltam, hogy minek bassza el az ember az életét bármelyik állásban, ha az cserébe küdelmes, örökalbérletes(ami a kereset javát viszi is) életet élhet? És ugyan a 3 diploma megszerzése kiváló dolog, de ha a kőművességhez is diploma kellene, akkor lenne zokogás a képzés idején. :D Odaállíthatjuk egy építkezés szintátadására a bölcsész/közgadász/politológust akire a kőművesnek lényegében soha és semmilyen körülmények között nem lenne szüksége egyetlen korszak egyetlen percében sem hogy mondja már meg, hogy jó-e minden? :D Vajon hasznos a három diplomájával ott és akkor? Vajon hasznos-e egyáltalán, ha a kőmüves szemszögéből nézzük, hogy épületeket, energiát, időt, pénzt, könyveket, meg a nagyságosérzést fordítják a fenti háromdiplomásra? Ő kőmüvesként tapasztalati úton részben mérnökké is válik, annyi ilyen átadáson lehet ott, hogy a többi szakmával szembeni elvársokkal is tisztában van, le tudná vezényelni diplomás mérnök nélkül is is az átadást.
Most ülj le, rajzold meg a ház metszeteit, elhelyezését, kottázd, írd meg a műszaki leírását. És vállald a felelősséget is azért ha szar lett..
Főként ha nem egy földszintes kádárkockát rajzolsz (sokaknak már itt beletörik a bicskája, rajzolj csak homlokzatot), mint amire te célzol ami egy nagyobb épület..
Ez irgalmatlan lenézése a diplomásoknak. Innen egy lépés a mese az írni-olvasni nem tudó emberről aki firkálmányokat irt a receptre és a patikus kérdezte ki a beteget mert szégyellte hogy nem tudja elolvasni...
Kőművesként mérnökké válik?! Francokat. Dehogyis válik azzá mert látja időnként mit csinál egy mérnök. A gyerek meg fizikatanárrá válik mert látja amint tanítják? A kalauz mozdonyvezetővé? A légisikérő meg pilóta mert mikor beviszi a szódát látja hogy húzkodja a botkormányt?
(azt nem lehet eltagadni hogy rengeteg munkakörbe amihez 30 éve nem kellett diploma, elég volt a technikus végzettség már kell legalább főiskola, ennek az részben az az oka hogy a használandó szoftverek bonyolultak, részben az hogy nincsen jó technikus képzés)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 558
18 709
113
Vagy akarmennyit. Ez a "tiltsuk ki, mert nem erti, hogy nincs igaza" igazan komunista tempo lenne.



Ez egy forum. Ha tetszik, ha nem, lesznek olyanok, akik nem ertenek egyet velem, veled, barkivel. Nincs ebben semmi kulonos.
Milyen szép is lenne ha mindenki egyetértene mindenkivel! Lehet nem beszélgetnénk ezen a fórumon! De vannak olyan emberek mint ő, akik pont ezt szeretik és ezzel szeretnek kitűnni a többiektől! Ez egy típus és kész! Ezt is el kell fogadni! Célját most is elérte, hiszen róla beszélgetünk! Nem kell válaszolni neki ennyi! Leírja szíve joga oszt csá...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 223
67 138
113
Most ülj le, rajzold meg a ház metszeteit, elhelyezését, kottázd, írd meg a műszaki leírását. És vállald a felelősséget is azért ha szar lett..
Főként ha nem egy földszintes kádárkockát rajzolsz (sokaknak már itt beletörik a bicskája, rajzolj csak homlokzatot), mint amire te célzol ami egy nagyobb épület..
Ez irgalmatlan lenézése a diplomásoknak. Innen egy lépés a mese az írni-olvasni nem tudó emberről aki firkálmányokat irt a receptre és a patikus kérdezte ki a beteget mert szégyellte hogy nem tudja elolvasni...
Rengeteg fürdőszobát terveztem alaprajz alapon, egész épületek, néhány csarnok komoly szinteltolásokkal, félemeletekkel, ívekkel teli komplett szerkezetét, hogy burkolatait a képzelőerő nélkül létező (sokszor diplomás) megrendelő el tudja helyezni a valóság illúziójában. Szóval nem nulláról indulnék, persze nem vagyok mérnök (de azér' bízz bennem) :D
Kőművesként mérnökké válik?! Francokat. Dehogyis válik azzá mert látja időnként mit csinál egy mérnök.
Látja??? :):):) Egész életében rakja össze. Álmából felriadva tudja a betonfajták helyét, a vasak, téglák, fajtáit. Újra, meg újra. Mivel egész életében tolja, esélyesen azt is tudja, mi mivel váltható ki, tekintve, hogy az átlagos szerkezetek mérnöki munkájának és standardjainak generációival találkozik. Látja. :D A pincétől ő húzza fel a koszorúig, aztán mégegyet és mégegyet.
A gyerek meg fizikatanárrá válik mert látja amint tanítják?
Így van. Pontosan erről szól az oktatás. Ha nem így lenne, nem csinálnánk.
A kalauz mozdonyvezetővé? A légisikérő meg pilóta mert mikor beviszi a szódát látja hogy húzkodja a botkormányt?
Néhány év után pusztán a közegben eltöltött idő alatt elégszer látja, hallja, vagy beszélget róla, hogy legyen alapszintű tudása róla. Több, mint annak, aki csak képeket nézeget a neten erről. Tapasztalat=tanulás, tanulság.
(azt nem lehet eltagadni hogy rengeteg munkakörbe amihez 30 éve nem kellett diploma, elég volt a technikus végzettség már kell legalább főiskola, ennek az részben az az oka hogy a használandó szoftverek bonyolultak, részben az hogy nincsen jó technikus képzés)
Ki csinálja ezt a rossz képzést? A kőműves, vagy a diplomás oktatók? :rolleyes:


Nem nézem le a diplomásokat többségében. Pusztán a fentiekben felhívtam a figyelmet a fizetésmegosztlásokról szóló diskurzusban arra, hogy egy rakás ember magasszintű tudásanyaga lényegében teljesen felesleges alacsonyabb társadalmi besorolású , vagy akár IQ-júnak tekintett emberek léte és tevékenysége szempontjából. Sokan vért izzadnak akár munka, akár munka és család mellett a diplomáért, de azalatt a kőműves pihen vajon? Lazulva lógatja a lábát?

Kőműves Kelemen adószakértők segítsége nélkül is tudna követ bányászni, vagy Lakatos Rambótól agyagtéglát venni és abból házat építeni. De mivel társadalmazunk és az erőszakot alkalmazni vágyó embercsoport a többieken élősködve tudja megteremteni az elképzeléseit, ezért az adószakemberek elismert tagjai a társadalmunknak, mert bár rühelli őket az emberek java velőből, vagy legalábbis megveti, a munkájából származik olyan közös jó, amit kénytelen az irányító csoport adni a gazdaszervezetnek, hogy életben maradjon. Egyszerűen a rendszernek kell, de a rendszer a kényszer miatt és az alkotás vágya miatt nagyot teremt, erre használja, tehát ennek az eléréséhez magasra is emeli az adott emberek illuzórikus státuszát. Ellenben az adószakértő mondjuk egy közgaszdász diplomával meg tudja tervezni a házát, vagy fel tudja építeni saját kútfőből olyan biztonságosra, hogy te is bele merj menni?

Mi van azokkal az épületekkel, amit az építészmérnök szak léte előtt húztak fel? Kihagyod? :D

De alapvetően ha már a lenézés. Ugye a diplomások felől azért nem tagadhatod, hogy a státusz illúzió kitermel egynémely lenézést pusztán a diplomás megnevezéssel frissen végezve is a nem diplomások felé. Alapértelmezettnek tekintve a magasabb fizetés igényét, a nagyobb társadalmi megbecsültség igényét. Innentől ő építi a társadalom magasabbegységeinek vezérkarát. Nézz rá a társadalomra.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 894
30 640
113
Rengeteg fürdőszobát terveztem alaprajz alapon, egész épületek, néhány csarnok komoly szinteltolásokkal, félemeletekkel, ívekkel teli komplett szerkezetét, hogy burkolatait a képzelőerő nélkül létező (sokszor diplomás) megrendelő el tudja helyezni a valóság illúziójában. Szóval nem nulláról indulnék, persze nem vagyok mérnök (de azér' bízz bennem) :D

Látja??? :):):) Egész életében rakja össze. Álmából felriadva tudja a betonfajták helyét, a vasak, téglák, fajtáit. Újra, meg újra. Mivel egész életében tolja, esélyesen azt is tudja, mi mivel váltható ki, tekintve, hogy az átlagos szerkezetek mérnöki munkájának és standardjainak generációival találkozik. Látja. :D A pincétől ő húzza fel a koszorúig, aztán mégegyet és mégegyet.

Így van. Pontosan erről szól az oktatás. Ha nem így lenne, nem csinálnánk.

Néhány év után pusztán a közegben eltöltött idő alatt elégszer látja, hallja, vagy beszélget róla, hogy legyen alapszintű tudása róla. Több, mint annak, aki csak képeket nézeget a neten erről. Tapasztalat=tanulás, tanulság.

Ki csinálja ezt a rossz képzést? A kőműves, vagy a diplomás oktatók? :rolleyes:


Nem nézem le a diplomásokat többségében. Pusztán a fentiekben felhívtam a figyelmet a fizetésmegosztlásokról szóló diskurzusban arra, hogy egy rakás ember magasszintű tudásanyaga lényegében teljesen felesleges alacsonyabb társadalmi besorolású , vagy akár IQ-júnak tekintett emberek léte és tevékenysége szempontjából. Sokan vért izzadnak akár munka, akár munka és család mellett a diplomáért, de azalatt a kőműves pihen vajon? Lazulva lógatja a lábát?

Kőműves Kelemen adószakértők segítsége nélkül is tudna követ bányászni, vagy Lakatos Rambótól agyagtéglát venni és abból házat építeni. De mivel társadalmazunk és az erőszakot alkalmazni vágyó embercsoport a többieken élősködve tudja megteremteni az elképzeléseit, ezért az adószakemberek elismert tagjai a társadalmunknak, mert bár rühelli őket az emberek java velőből, vagy legalábbis megveti, a munkájából származik olyan közös jó, amit kénytelen az irányító csoport adni a gazdaszervezetnek, hogy életben maradjon. Egyszerűen a rendszernek kell, de a rendszer a kényszer miatt és az alkotás vágya miatt nagyot teremt, erre használja, tehát ennek az eléréséhez magasra is emeli az adott emberek illuzórikus státuszát. Ellenben az adószakértő mondjuk egy közgaszdász diplomával meg tudja tervezni a házát, vagy fel tudja építeni saját kútfőből olyan biztonságosra, hogy te is bele merj menni?

Mi van azokkal az épületekkel, amit az építészmérnök szak léte előtt húztak fel? Kihagyod? :D

De alapvetően ha már a lenézés. Ugye a diplomások felől azért nem tagadhatod, hogy a státusz illúzió kitermel egynémely lenézést pusztán a diplomás megnevezéssel frissen végezve is a nem diplomások felé. Alapértelmezettnek tekintve a magasabb fizetés igényét, a nagyobb társadalmi megbecsültség igényét. Innentől ő építi a társadalom magasabbegységeinek vezérkarát. Nézz rá a társadalomra.
Csak annyiban szólnék bele, hogy diploma, szakirányú végzettség ill. gyakorlat hiámyában is fel tudtam építeni egy házat a saját két kezemmel és a két fülem között elhelyezkedő csonthéjas szürkeállományom segítségével. Azóta is abban lakom. Megterveztem, felépítettem, beköltöztem. Megy a mérnökök fényezése...a rajzolóprogram tervezi. A szaki, aki remélhetőleg nem "vállalkozó" a helyszínen szokta a "mérnök urak" szíves figyelmét felhívni arra, hogy a program az egy dolog, a valóság meg valóság. De nem szeretnék meddő vitába keveredni, így be is fejeztem.
 
  • Tetszik
Reactions: éber and Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 223
67 138
113
Csak annyiban szólnék bele, hogy diploma, szakirányú végzettség ill. gyakorlat hiámyában is fel tudtam építeni egy házat a saját két kezemmel és a két fülem között elhelyezkedő csonthéjas szürkeállományom segítségével. Azóta is abban lakom. Megterveztem, felépítettem, beköltöztem. Megy a mérnökök fényezése...a rajzolóprogram tervezi. A szaki, aki remélhetőleg nem "vállalkozó" a helyszínen szokta a "mérnök urak" szíves figyelmét felhívni arra, hogy a program az egy dolog, a valóság meg valóság. De nem szeretnék meddő vitába keveredni, így be is fejeztem.
Erre már nem akartam kitérni, de a jelenleg álló házak 60-70%-a szerintem a szocializmusban a Pista bácsik és Mari nénik két kezével felhúzott ház. De abbahagyom én is, mert a haderőfejlesztéstől messzire kalandoztunk a témában.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 910
22 405
113
Milyen szép is lenne ha mindenki egyetértene mindenkivel!
Akarsz beszélni róla ó-ent nyelven?
ca71d0c78c9ee57e615e32822f721ec4.jpg
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Vagy akarmennyit. Ez a "tiltsuk ki, mert nem erti, hogy nincs igaza" igazan komunista tempo lenne.



Ez egy forum. Ha tetszik, ha nem, lesznek olyanok, akik nem ertenek egyet velem, veled, barkivel. Nincs ebben semmi kulonos.
Az a stílus ahogy az egyet nem értést teszi az a felháborító. És igen már rég ki kellett volna b....i innen.
 
K

kamm

Guest
Az a stílus ahogy az egyet nem értést teszi az a felháborító. És igen már rég ki kellett volna b....i innen.
Az teny, hogy gyakran bicskanyitogato, szo se rola. De kirakni szerintem senkit nem kell, hacsak nem konkretan anyazik meg szemelyeben durvan, alpari modon serteget masokat, ha meg azzal kezdunk, akkor azert vannak itt paran, akiknek azonnal repulniuk kellene...
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and krisss

Spartan.asfv

Well-Known Member
2016. október 25.
769
2 301
93
Most ülj le, rajzold meg a ház metszeteit, elhelyezését, kottázd, írd meg a műszaki leírását. És vállald a felelősséget is azért ha szar lett..
Főként ha nem egy földszintes kádárkockát rajzolsz (sokaknak már itt beletörik a bicskája, rajzolj csak homlokzatot), mint amire te célzol ami egy nagyobb épület..
Ez irgalmatlan lenézése a diplomásoknak. Innen egy lépés a mese az írni-olvasni nem tudó emberről aki firkálmányokat irt a receptre és a patikus kérdezte ki a beteget mert szégyellte hogy nem tudja elolvasni...
Kőművesként mérnökké válik?! Francokat. Dehogyis válik azzá mert látja időnként mit csinál egy mérnök. A gyerek meg fizikatanárrá válik mert látja amint tanítják? A kalauz mozdonyvezetővé? A légisikérő meg pilóta mert mikor beviszi a szódát látja hogy húzkodja a botkormányt?
(azt nem lehet eltagadni hogy rengeteg munkakörbe amihez 30 éve nem kellett diploma, elég volt a technikus végzettség már kell legalább főiskola, ennek az részben az az oka hogy a használandó szoftverek bonyolultak, részben az hogy nincsen jó technikus képzés)

Értem.Térdeljek le egy mérnök elött,aki nem tudja hogy milyen mértékegységben adja meg az anyag keménységét...
A mérnök elött,aki nem tudja hogy mi az a süllyesztett fejű csavar,de majd ő megmondja a szakmunkásnak hogyan csinálja...
A mérnök elött,aki nem tudja olvasni a szakrajzot,és rajzolni sem tud...
Igazad van,ők az evolucíó csúcsa...
Szerintem a többségünk nem nézi le a diplomásokat,de azért ne magyarázd már meg hogy mindenki más egy nulla..Ha normális lenne az oktatási rendszerünk,max a negyede ha diplomás lehetne azoknak akik beakarnak jutni.A többségük értelmileg nincs azon a szinten.És akkor a sok alibi diplomásról még nem is beszéltünk.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 283
31 419
113
Az a stílus ahogy az egyet nem értést teszi az a felháborító. És igen már rég ki kellett volna b....i innen.
Van itt pár figura,ki semmi mást nem csinál,mint folyamatosan hányja a fórumra a legórdinálébb fikusz agitpropot.Basszuk már ki akkor egy füst alatt.....ha meg nem,akkor el lehet viselni,hogy ilyen is van
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 062
10 187
113
Értem.Térdeljek le egy mérnök elött,aki nem tudja hogy milyen mértékegységben adja meg az anyag keménységét...
A mérnök elött,aki nem tudja hogy mi az a süllyesztett fejű csavar,de majd ő megmondja a szakmunkásnak hogyan csinálja...
A mérnök elött,aki nem tudja olvasni a szakrajzot,és rajzolni sem tud...
Igazad van,ők az evolucíó csúcsa...
Szerintem a többségünk nem nézi le a diplomásokat,de azért ne magyarázd már meg mindenki más egy nulla..Ha normális lenne az oktatási rendszerünk,max a negyede ha diplomás lehetne azoknak akik beakarnak jutni.A többségük értelmileg nincs azon a szinten.És akkor a sok alibi diplomásról még nem is beszéltünk.
Mert melyik szakmában nincsenek hülyék/tapasztalatlanok/alkalmatlanok?
De ez nem jelenti azt hogy nem kell mérnök, elvileg kölcsönösen megbecsülik egymást a szakmunkással. De az hogy valaki tud fürdőszobát rajzolni még nem teszi a mérnökivé a tudását. És egy frissen végzett mérnök nem feltétlenül ért mindenhez, majd megtanulja a munkahelyén. Csak a szaki ritkán fog statikát számolgatni, csuklóból rakja rossz oldalra a betonvasat (vagy ássa el a kengyelt mert macerás berakni a zsaluzatba és nem tudja hogy az is vehet fel erőt, nem csak távtartónak van), hoz a termosztát helyet drágábbat mert csak jobb mint az olcsóbb (ennél pedig tud bonyolultabb lenni) amikhez bizony nem árt a mérnök. Én is röhöghetnék a szakikon akik nem értenek ahhoz amit csinálnak, de minek?! És mondom megint, van hülye, alkalmatlan mérnök dögivel. Nekem is volt utolsó féléves csőportársnőm aki nem tudott m3/órát átváltani liter/percre pedig vizes építőmérnöknek tanult. Ő hülye, na és?!
A műszaki egyetemen kurva sok tudomány mellett kevés gyakorlatot tanítanak, a többin más kicsit az arány. (én nem a BME-n végeztem, sajnálom is hogy csak főiskolai diplomám van meg egy 80%-os szakmérnökim, még a szakdolgozat hibádzik, megették a határidők) ) És mikor az ott végzettek kikerülnek egy építkezésre tudnak végeselmes módszerrel lehajlást számítani, de nem tudja melyik a süllyesztett fejű csavar. Szuper, megmutatod neki és tudni fogja. De a szakinak hiába mutatja meg a lehajlás számítást akkor sem fog menni neki. Sőt, sok a hülye mérnök aki vakolni sem tud, és követ faragni sem. De neki nem is kell tudnia.
Hozzám is kerülnek gyakornokok akik nem tudnak egy nyamavadt átereszt megrajzolni, pedig vízépítő szakon TDK-kat nyernek. Két nap alatt megtanul átereszt rajzolni, de én nem tanulom meg két nap alatt hogy a Duna vízjárás a kavicspadon átszivárogva mit okoz a mélyalapozásban, mert nincsen meg a tudományos hátterem hozzá. Pedig kell ha a Dunához közel alapozol, ahol az áramló víz kimossa a cementet a friss betonból...
Nem tudom milyen az alibi diplomás, minden diplomás ismerősöm dolgozik rendesen.
De ha ilyen könnyű akkor tessék elmenni és megcsinálni az t a hülye papírt. (igen tudom, utoljára a komcsi időszakban segítettek a munkásoknak a cégek ha rátermett volt valaki, hogy elmenjen diplomázni, a MÁV-nak is volt még a rendszerváltás után olyan vezérigazgatója aki legalulról küzdötte fel magát, neki nehéz volt szakmailag ellentmondani)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 546
77 376
113
Rengeteg fürdőszobát terveztem alaprajz alapon, egész épületek, néhány csarnok komoly szinteltolásokkal, félemeletekkel, ívekkel teli komplett szerkezetét, hogy burkolatait a képzelőerő nélkül létező (sokszor diplomás) megrendelő el tudja helyezni a valóság illúziójában. Szóval nem nulláról indulnék, persze nem vagyok mérnök (de azér' bízz bennem) :D

Látja??? :):):) Egész életében rakja össze. Álmából felriadva tudja a betonfajták helyét, a vasak, téglák, fajtáit. Újra, meg újra. Mivel egész életében tolja, esélyesen azt is tudja, mi mivel váltható ki, tekintve, hogy az átlagos szerkezetek mérnöki munkájának és standardjainak generációival találkozik. Látja. :D A pincétől ő húzza fel a koszorúig, aztán mégegyet és mégegyet.

Így van. Pontosan erről szól az oktatás. Ha nem így lenne, nem csinálnánk.

Néhány év után pusztán a közegben eltöltött idő alatt elégszer látja, hallja, vagy beszélget róla, hogy legyen alapszintű tudása róla. Több, mint annak, aki csak képeket nézeget a neten erről. Tapasztalat=tanulás, tanulság.

Ki csinálja ezt a rossz képzést? A kőműves, vagy a diplomás oktatók? :rolleyes:


Nem nézem le a diplomásokat többségében. Pusztán a fentiekben felhívtam a figyelmet a fizetésmegosztlásokról szóló diskurzusban arra, hogy egy rakás ember magasszintű tudásanyaga lényegében teljesen felesleges alacsonyabb társadalmi besorolású , vagy akár IQ-júnak tekintett emberek léte és tevékenysége szempontjából. Sokan vért izzadnak akár munka, akár munka és család mellett a diplomáért, de azalatt a kőműves pihen vajon? Lazulva lógatja a lábát?

Kőműves Kelemen adószakértők segítsége nélkül is tudna követ bányászni, vagy Lakatos Rambótól agyagtéglát venni és abból házat építeni. De mivel társadalmazunk és az erőszakot alkalmazni vágyó embercsoport a többieken élősködve tudja megteremteni az elképzeléseit, ezért az adószakemberek elismert tagjai a társadalmunknak, mert bár rühelli őket az emberek java velőből, vagy legalábbis megveti, a munkájából származik olyan közös jó, amit kénytelen az irányító csoport adni a gazdaszervezetnek, hogy életben maradjon. Egyszerűen a rendszernek kell, de a rendszer a kényszer miatt és az alkotás vágya miatt nagyot teremt, erre használja, tehát ennek az eléréséhez magasra is emeli az adott emberek illuzórikus státuszát. Ellenben az adószakértő mondjuk egy közgaszdász diplomával meg tudja tervezni a házát, vagy fel tudja építeni saját kútfőből olyan biztonságosra, hogy te is bele merj menni?

Mi van azokkal az épületekkel, amit az építészmérnök szak léte előtt húztak fel? Kihagyod? :D

De alapvetően ha már a lenézés. Ugye a diplomások felől azért nem tagadhatod, hogy a státusz illúzió kitermel egynémely lenézést pusztán a diplomás megnevezéssel frissen végezve is a nem diplomások felé. Alapértelmezettnek tekintve a magasabb fizetés igényét, a nagyobb társadalmi megbecsültség igényét. Innentől ő építi a társadalom magasabbegységeinek vezérkarát. Nézz rá a társadalomra.
Csak ha a mernöknek azt mondod,hogy tervezzen meg egy 5 emeletes irodaházat lifttel meg minden szarral akkor megcsinálja.A köműves meg max családi házat képes mernök nélkül felépiteni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 223
67 138
113
Csak ha a mernöknek azt mondod,hogy tervezzen meg egy 5 emeletes irodaházat lifttel meg minden szarral akkor megcsinálja.A köműves meg max családi házat képes mernök nélkül felépiteni.
Tudom. Mindenki tudja. Fordítva meg a mérnök az első nap végén, mikor gyakorlatban kell csinálnia, határidőre, akkor szembesül vele, hogy nem ugyanúgy megy a valóságban vagy egy CAD-ben a falépítés. Meg a födém sem egérgombbal kerül oda, hanem súlyos zsalukkal, betonvas kötözéssel, etc... Mindegyik a maga területén király, de emiatt nem feltétlenül gondolom továbbra sem, hogy egy dolgozó kőmüves, akár egy jó segédmunkás nem érdemel a laza megélhetéshez elég tiszta keresetet, mert nincs diplomája. Cseréld be bármelyik szereplőt amire akarod, nem csak ezekről van szó, mindenkiről.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
A pontosat nem tudom, de nem annyi mint a hivatalos... Több a járőrautó mint az ember.... Kicsit érdekes lenne, hogy többe ember van mint korábban aztán korábban ki tudták adni a járőrt most meg nem....
Mint autósként szolók, pár hónapja Trafipax-os rendőrt már nem láttam. Gondok biztos vannak, hogy a létszámhiányt a határhelyzet okozza-e azt nem tudom.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Tudom. Mindenki tudja. Fordítva meg a mérnök az első nap végén, mikor gyakorlatban kell csinálnia, határidőre, akkor szembesül vele, hogy nem ugyanúgy megy a valóságban vagy egy CAD-ben a falépítés. Meg a födém sem egérgombbal kerül oda, hanem súlyos zsalukkal, betonvas kötözéssel, etc... Mindegyik a maga területén király, de emiatt nem feltétlenül gondolom továbbra sem, hogy egy dolgozó kőmüves, akár egy jó segédmunkás nem érdemel a laza megélhetéshez elég tiszta keresetet, mert nincs diplomája. Cseréld be bármelyik szereplőt amire akarod, nem csak ezekről van szó, mindenkiről.
Bár ma a nagy gond a szakembereknél nem a megélhetés, hanem a gyenge minőség... Persze úgy dolgoznak mint az állom, már szerintük...
A mérnök képzi magát, a szakik többsége sajnos nem...! Már ha egyáltalán van szakképesítése...:(
Van amit tud és megpróbálja mindenre ráhúzni a tudását... ez szinte minden szakterületén igaz...