A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Ha boxer alapon lesz Rheinmetall-al kooperációban, azt erős magyarnak nevezni.

Jaj, mar parszor atmentunk ezen, ne kelljen mar mindig elismetelni, miert nem lehet Boxer, raadasul nincs fuel cell-diesel hajtasu hibrid, keress vissza pls. Biztos lesz belole design elv atemelve, de kesz elemet ketlem, hogy az Artec ill KMW megengedne. Ami RM nativ dolog, az lehetseges, de magunknak tervezunk elsosorban, szoval a mi koncepcionk lesz a proto alapja.
Amugy szerintem pont inkabb a KF41HU-val lesz benne rengeteg közös elem, kapasbol ugyanazt a tornyot varom, csak esetleg könnyebb (less armored) kivitelben az uszokepes verzion. Meg az orrat is hasonlora varom peldaul, belul is egyezo ulesek, rendszerek, ahol csak lehet ill egyezik a céljuk.
 
H

Hummen23

Guest
Amugy szerintem pont inkabb a KF41HU-val lesz benne rengeteg közös elem, kapasbol ugyanazt a tornyot varom, csak esetleg könnyebb (less armored) kivitelben az uszokepes verzion. Meg az orrat is hasonlora varom peldaul, belul is egyezo ulesek, rendszerek, ahol csak lehet ill egyezik a céljuk.
Igazad van. Most néztem meg újra az m1-es interjút, ahol elmondták ezt. Kiment a fejemből.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 500
18 618
113
Az utóbbi 10 évben egyet halottam, Egerben dolgozott valaki orvosként. Linked van hozzá?
Ez 10 éves történet és mikor Pesten mentőztem az Árpád kórházban mesélték mivel ott történt az eset! Úgy bukott le hogy ment háziorvosi ügyeletbe dolgozni és pecsétje nyilván nem volt! Amúgy éveket járt " gyakorlat" címszó alatt a traumára! Még operált is!:D
 

Green Leader

Well-Known Member
2020. szeptember 10.
176
2 234
93
Számomra volt újdonság. Korábban több szakmabéli biztos NEM-et mondott a DND RGW hazai rendszeresízésére. Most kaptunk egy "talán" - t.
A 8x8 is magyar fejlesztésként lett feltüntetve.
@Green Leader van jelentősége ennek a megfogalmazásnak?
Én "talánról" tudok, de ez ugye magában foglalja azt, hogy lehet, hogy nem lesz belőle semmi. Ami fontosabb a DND-s megállapodás kapcsán az, hogy elvileg öt éven belül valamilyen magyar fejlesztésű páncéltörő fegyver is készül majd. Meglepne, ha az nem kerülne rendszeresítésre.

Ha boxer alapon lesz Rheinmetall-al kooperációban, azt erős magyarnak nevezni.
Az új 8x8-ast a döntéshozók teljesen magyar fejlesztésként emlegetik, de biztosan részt vesz benne majd a Rheinmetall is. Szerintem nem "Boxer alapon" folyik majd a fejlesztés, hanem inkább azt lehet majd mondani, hogy bizonyos megoldásokat átemelnek majd a Boxerből, de amúgy új IP lesz a dolog. Hogy mennyire lehet ezt magyarnak nevezni? Tudtommal a teljes K+F tevékenység Magyarországon folyik majd, a magyar kormány és a Rheinmetall közös, Magyarországon létesített üzemeiben, magyar mérnökökkel, magyar fejlesztőkkel, magyar munkásokkal, szerintem erre rá lehet írni, hogy Made in Hungary.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 393
113
Sztem csak sokkolni akarta a közvéleményt. Eddig bejött. :D

A facebookon beindult a dilivonat....
Született 183 hozzászólás a cikk alatt, jó ha 10 értékelhető. És nem egy DK-s heccportálon, pl. Nyugati Fény kommenteltek. Biztos szüksége van a magyar lakosságnak arra, hogy legyen önálló hadseregünk???

Ha a lájk, dislike arányt nézem 95 vs. 96. Ebből levonhatom azt a következtetést is, hogy megosztott a haderőfejlesztés ügyében a tarsadalom, viszont a hülyék magabiztosabban, hangosabban fröcsögnek.
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Nem biztos am ez. Ha rajuk parancsol a Foni, hogy fel kell tolteni, akkor RR lepnie kell majd.

Ekkor ket eset lehetseges:
1. valaki Maroth-fele epelmejure bizzak, aki olyasmit csinal, mint pl amit javasoltam - publikus palyazat - es akkor a ZM altal (is) leforgatott 10-20 oranyi anyagbol 10-100 millio kozotti osszegert korrekt eves kampanyra valo kampanyanyagot kapnak, amit mondjuk masik 100-200 millioert jatszatnak celzottan, a megfelelo feluleteken (lehetoleg nem a Meszaros Lolo cegei altal menedzselve, ugye.) Meg ha csak parszaz vagy parezer extra jelentkezot is is hoz, legalabb megmozgatta a szimpatizalo kozonseget es gerillakampanynak is beillik a palyazat, a vvegosszeg meg nem volt komoly, azaz a ROI jo magas.
2. hipphopp megalakul az Ezusthajo 2. Kft meg a Happy End 2 Kft (idosebbek tudjak, mire celzok az elso Orban-kormany idejebol) es hirtelen havi (!) tizmillliardos produkcios budzse kerekedik majd, amibol jo esetben a fele lesz elkoltve gyartasra, a tobbi "tanulmanyok" es "kampanytervek" stb cimszoval ki lesz osztva, majd masik 10-20-30 milliardert futnak, kizarolag a barati mediakban. Semmivel nem lesz hatasosabb, mint #1, sot, viszont legalabb a ROI a beka valaga alatt lesz.
Természetesen a 2. pont érvényesülne, azzal a kiegészítéssel, hogy további Ezüsthajók megalakulására már nincs szükség, van itt bőven baráti kommunikációs cég Rogán környékén.
De ez se fog megvalósulni. Ha a Főni alatt a miniszterelnököt érted, ez nem az ő szintje, a MH parancsnoka (RR) pedig nem diszponál a ZM felett. Egyértelműen honvédelmi miniszteri hatáskör, ő pedig nem nyúlt hozzá eddig se.
Ráadásul egy ad hoc toborzókampány nem elég, folyamatos PR és marketing tevékenységre lenne szükség.

Ehhez képest a MH social media jelenléte kimerül abban, hogy a honvedelem huról átemelik az oldschool tartalmat a honvedelem.hu FB oldalára. Nekem az se egyértelmű, hogy egyáltalán mi az a "honvedelem.hu"? Nincs a Honvédségnek saját honlapja. Nincs egy mh.hu, honvedseg.hu vagy magyarhonvedseg.hu domain, csak egy egy nonprofit kft híroldala, ahonnan aztán elnavigálhatunk a minisztériumi organigramtól a kft könyvkiadóján és webshopján át valamelyik toborzóoldalra ( https://honvedelem.hu/#iranyasereg és https://hadkiegeszites.hu/ , nem tudom mért van kettő, de a tartalmat elnézve mindegy is).

Snapchatről vagy Tiktokról nem is hallottak. Érdekes módon az Instagram fiók Magyar Honvédség néven fut, nem honvedelem.hu vagy Zrínyi Média vagy Katonai Filmstúdió vagy Zrínyi Kiadó néven, de nem vagyok biztos benne, hogy az a hivatalos account, mert ugyan hivatalos fiókként tüntetik fel, de nincs blue check. Amúgy az utolsó poszt 2015-ös...

A részletekbe nem megyek bele, mert aki a haderőfejlesztés lehetséges irányai miatt jön ide, már ettől is jogosan borul ki, esetleg máshol tárgyalhatjuk tovább.
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Természetesen a 2. pont érvényesülne, azzal a kiegészítéssel, hogy további Ezüsthajók megalakulására már nincs szükség, van itt bőven baráti kommunikációs cég Rogán környékén.
De ez se fog megvalósulni. Ha a Főni alatt a miniszterelnököt érted, ez nem az ő szintje, a MH parancsnoka (RR) pedig nem diszponál a ZM felett. Egyértelműen honvédelmi miniszteri hatáskör, ő pedig nem nyúlt hozzá eddig se.
Ráadásul egy ad hoc toborzókampány nem elég, folyamatos PR és marketing tevékenységre lenne szükség.

Ehhez képest a MH social media jelenléte kimerül abban, hogy a honvedelem huról átemelik az oldschool tartalmat a honvedelem.hu FB oldalára. Nekem az se egyértelmű, hogy egyáltalán mi az a "honvedelem.hu"? Nincs a Honvédségnek saját honlapja. Nincs egy mh.hu, honvedseg.hu vagy magyarhonvedseg.hu domain, csak egy egy nonprofit kft híroldala, ahonnan aztán elnavigálhatunk a minisztériumi organigramtól a kft könyvkiadóján és webshopján át valamelyik toborzóoldalra ( https://honvedelem.hu/#iranyasereg és https://hadkiegeszites.hu/ , nem tudom mért van kettő, de a tartalmat elnézve mindegy is).

Snapchatről vagy Tiktokról nem is hallottak. Érdekes módon az Instagram fiók Magyar Honvédség néven fut, nem honvedelem.hu vagy Zrínyi Média vagy Katonai Filmstúdió vagy Zrínyi Kiadó néven, de nem vagyok biztos benne, hogy az a hivatalos account, mert ugyan hivatalos fiókként tüntetik fel, de nincs blue check. Amúgy az utolsó poszt 2015-ös...

A részletekbe nem megyek bele, mert aki a haderőfejlesztés lehetséges irányai miatt jön ide, már ettől is jogosan borul ki, esetleg máshol tárgyalhatjuk tovább.
Az egyik official IG fiókjuk frissül, sorry
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Természetesen a 2. pont érvényesülne, azzal a kiegészítéssel, hogy további Ezüsthajók megalakulására már nincs szükség, van itt bőven baráti kommunikációs cég Rogán környékén.
De ez se fog megvalósulni. Ha a Főni alatt a miniszterelnököt érted, ez nem az ő szintje, a MH parancsnoka (RR) pedig nem diszponál a ZM felett. Egyértelműen honvédelmi miniszteri hatáskör, ő pedig nem nyúlt hozzá eddig se.
Ráadásul egy ad hoc toborzókampány nem elég, folyamatos PR és marketing tevékenységre lenne szükség.

Ehhez képest a MH social media jelenléte kimerül abban, hogy a honvedelem huról átemelik az oldschool tartalmat a honvedelem.hu FB oldalára. Nekem az se egyértelmű, hogy egyáltalán mi az a "honvedelem.hu"? Nincs a Honvédségnek saját honlapja. Nincs egy mh.hu, honvedseg.hu vagy magyarhonvedseg.hu domain, csak egy egy nonprofit kft híroldala, ahonnan aztán elnavigálhatunk a minisztériumi organigramtól a kft könyvkiadóján és webshopján át valamelyik toborzóoldalra ( https://honvedelem.hu/#iranyasereg és https://hadkiegeszites.hu/ , nem tudom mért van kettő, de a tartalmat elnézve mindegy is).

Snapchatről vagy Tiktokról nem is hallottak. Érdekes módon az Instagram fiók Magyar Honvédség néven fut, nem honvedelem.hu vagy Zrínyi Média vagy Katonai Filmstúdió vagy Zrínyi Kiadó néven, de nem vagyok biztos benne, hogy az a hivatalos account, mert ugyan hivatalos fiókként tüntetik fel, de nincs blue check. Amúgy az utolsó poszt 2015-ös...

A részletekbe nem megyek bele, mert aki a haderőfejlesztés lehetséges irányai miatt jön ide, már ettől is jogosan borul ki, esetleg máshol tárgyalhatjuk tovább.
Mondjuk baromira nem lenne nehéz gondolat szerintem egy egyre növekvő intenzitású teátrálisabb hangvételű zenére a sztyeppei erőnktől a zrínyi program haderejéig felvonultatva a nemzetünk nagy katonai és hőskultuszát bemutatni. Van miből építkezni egy ilyen egyperces reklám/kedvcsináló filmhez. Csak félek, hogy olyanok raknák össze, akik a Franco Nero-s honfoglalást, a tervezett Nándorfehérvár film forgatókönyvét, vagy ezt az elbaszott Pozsonyi csatás förmedvényt. Szóval a retardáltakat, nemzetidegeneket félre kell söpörni az útjából minden ilyennek, mert különben az eredmény inkább riasztó lesz.
 
H

Hummen23

Guest
Én "talánról" tudok, de ez ugye magában foglalja azt, hogy lehet, hogy nem lesz belőle semmi. Ami fontosabb a DND-s megállapodás kapcsán az, hogy elvileg öt éven belül valamilyen magyar fejlesztésű páncéltörő fegyver is készül majd. Meglepne, ha az nem kerülne rendszeresítésre.


Az új 8x8-ast a döntéshozók teljesen magyar fejlesztésként emlegetik, de biztosan részt vesz benne majd a Rheinmetall is. Szerintem nem "Boxer alapon" folyik majd a fejlesztés, hanem inkább azt lehet majd mondani, hogy bizonyos megoldásokat átemelnek majd a Boxerből, de amúgy új IP lesz a dolog. Hogy mennyire lehet ezt magyarnak nevezni? Tudtommal a teljes K+F tevékenység Magyarországon folyik majd, a magyar kormány és a Rheinmetall közös, Magyarországon létesített üzemeiben, magyar mérnökökkel, magyar fejlesztőkkel, magyar munkásokkal, szerintem erre rá lehet írni, hogy Made in Hungary.
Úgy emlékszem a dnd-ről annyit mondtak, hogy magyar termékváltozat lesz. Én is ezt tartom logikusnak, amit írsz. Azért is lepődtem meg a hivatásos fórumtársaink egyöntetű kijelentésén, hogy bizony nem rendszeresítjük.
De addig még sok víz lefolyik a dunán.

A 8x8-al kapcsolatban már észbe kaptam. Újrahallgattam Maróth interjúját. Rosszul emlékeztem.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 351
9 937
113
Természetesen a 2. pont érvényesülne, azzal a kiegészítéssel, hogy további Ezüsthajók megalakulására már nincs szükség, van itt bőven baráti kommunikációs cég Rogán környékén.
De ez se fog megvalósulni. Ha a Főni alatt a miniszterelnököt érted, ez nem az ő szintje, a MH parancsnoka (RR) pedig nem diszponál a ZM felett. Egyértelműen honvédelmi miniszteri hatáskör, ő pedig nem nyúlt hozzá eddig se.
Ráadásul egy ad hoc toborzókampány nem elég, folyamatos PR és marketing tevékenységre lenne szükség.

Ehhez képest a MH social media jelenléte kimerül abban, hogy a honvedelem huról átemelik az oldschool tartalmat a honvedelem.hu FB oldalára. Nekem az se egyértelmű, hogy egyáltalán mi az a "honvedelem.hu"? Nincs a Honvédségnek saját honlapja. Nincs egy mh.hu, honvedseg.hu vagy magyarhonvedseg.hu domain, csak egy egy nonprofit kft híroldala, ahonnan aztán elnavigálhatunk a minisztériumi organigramtól a kft könyvkiadóján és webshopján át valamelyik toborzóoldalra ( https://honvedelem.hu/#iranyasereg és https://hadkiegeszites.hu/ , nem tudom mért van kettő, de a tartalmat elnézve mindegy is).

Snapchatről vagy Tiktokról nem is hallottak. Érdekes módon az Instagram fiók Magyar Honvédség néven fut, nem honvedelem.hu vagy Zrínyi Média vagy Katonai Filmstúdió vagy Zrínyi Kiadó néven, de nem vagyok biztos benne, hogy az a hivatalos account, mert ugyan hivatalos fiókként tüntetik fel, de nincs blue check. Amúgy az utolsó poszt 2015-ös...

A részletekbe nem megyek bele, mert aki a haderőfejlesztés lehetséges irányai miatt jön ide, már ettől is jogosan borul ki, esetleg máshol tárgyalhatjuk tovább.
Nézd át a témát alaposabban, van tiktokjuk meg insta is,asszem mindkettő honvedelem.hu néven.
Alapvetően igaz amit írsz, de ezt a szervezet belső piramisa határozza meg. Antiszociális szervezetként nehéz közösségi médiát művelni...
Első körben a hozzáálláson, szervezeti kultúrán kell változtatni ahhoz, hogy ez működjön. Volt olyan megrendelőm aki elvárta, hogy bővüljön az oldal meg toljam kampányokat, de semmit nem volt hajlandó mutatni a cég életéből. Ott is hagytam.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 500
18 618
113
Természetesen a 2. pont érvényesülne, azzal a kiegészítéssel, hogy további Ezüsthajók megalakulására már nincs szükség, van itt bőven baráti kommunikációs cég Rogán környékén.
De ez se fog megvalósulni. Ha a Főni alatt a miniszterelnököt érted, ez nem az ő szintje, a MH parancsnoka (RR) pedig nem diszponál a ZM felett. Egyértelműen honvédelmi miniszteri hatáskör, ő pedig nem nyúlt hozzá eddig se.
Ráadásul egy ad hoc toborzókampány nem elég, folyamatos PR és marketing tevékenységre lenne szükség.

Ehhez képest a MH social media jelenléte kimerül abban, hogy a honvedelem huról átemelik az oldschool tartalmat a honvedelem.hu FB oldalára. Nekem az se egyértelmű, hogy egyáltalán mi az a "honvedelem.hu"? Nincs a Honvédségnek saját honlapja. Nincs egy mh.hu, honvedseg.hu vagy magyarhonvedseg.hu domain, csak egy egy nonprofit kft híroldala, ahonnan aztán elnavigálhatunk a minisztériumi organigramtól a kft könyvkiadóján és webshopján át valamelyik toborzóoldalra ( https://honvedelem.hu/#iranyasereg és https://hadkiegeszites.hu/ , nem tudom mért van kettő, de a tartalmat elnézve mindegy is).

Snapchatről vagy Tiktokról nem is hallottak. Érdekes módon az Instagram fiók Magyar Honvédség néven fut, nem honvedelem.hu vagy Zrínyi Média vagy Katonai Filmstúdió vagy Zrínyi Kiadó néven, de nem vagyok biztos benne, hogy az a hivatalos account, mert ugyan hivatalos fiókként tüntetik fel, de nincs blue check. Amúgy az utolsó poszt 2015-ös...

A részletekbe nem megyek bele, mert aki a haderőfejlesztés lehetséges irányai miatt jön ide, már ettől is jogosan borul ki, esetleg máshol tárgyalhatjuk tovább.
Nekem pl. facebookom nincs így meg sem tudom ezeket a tartalmakat nézni! A Zrínyi Média meg egy nagy kalap szar! Rohadt unalmas már az oltóbusz itt járt, az oltóbusz ott járt meg amott is járt....unalmas!!!!
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 786
113
Természetesen itt mindenki ért mindenhez is, meg azt is tudom, hogy amúgy a komm az nem szakma, hanem szórakozás, de ha az MH szükségesnek érzi az újramárkázását, akkor majd kijelöl erre egy PM-et egy szemmel jól látható összeggel a háta mögött meg egy (2) jól körülhatárolt céllal (employer branding kell toborzáshoz vagy a Z30+ elfogadtatása a társadalommal, mindkettő?). Ez az alak majd felállít erre egy projektszervezetet szerződéses munkavállalókkal (pár másik PM), meg a jelenlegi MH komm alkalmazottakal, és leszerződnek egy kutatócéggel, egy (több) kommunikációs ügynökséggel, (kreativ, atl, btl, online, sm, seo, etc), egy PR meg egy médiaügynökséggel. Szegmentálnak, meghatározzák, hogy kihez kell szólni, mit, hogy és mivel, aztán legyártják az anyagokat és eljuttatják a célcsoporthoz az üzenetet hordozó médiumot. Bele az agyukba. Ennyi, bau.

Erre nem kell a meglévő szervezetet megreformálni, meg ilyenek, mert a HM nem egy FMCG cég akinek folyamatosan bombáznia kell a fogyasztókat. A projektben kialakított formulákat meg évekig használja majd a mostani komm csapat a meghatározott módon azt’ kész.