A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Akkor másként, érhetőbben fogalmazok. Kizárt dolognak tartom, hogy ha a csehek nem akarnak többé svéd vasat, akkor mi megmaradnánk a skandinávoknál. És amíg nem fizettük ki a vétel árát, addig a magyar lakosság 99(+1)%-a szerint az AV kapuit örökre becsukhatják, Más Valaki Problémája. Nem nekünk kell szaladni egy hazai termelés megmentése után, nekünk abban csak lehetőség van és nem kényszer helyzet.
Igazándiból miből következtetünk 2. Gripen századra a Z2026 keretében? Benkő annyit mondott nem ezzel a típussal tervezünk, és lám be van harangozva egy upgrade. Végülis az már nem ez a típus, hanem egy újabb mondhatni. A 2026 célja az alapok lerakása, és őszintén szólva vadászgép téren állunk a legjobban. Itt szerintem meglévő képességek kihasználása lenne a cél meg fegyverzet vásárlás. Már ez magában óriási költség lenne. A légierő így is óriási kihívások előtt áll, új légvédelem, helikopterek, kiképző gépek és kiképzési rendszer, na meg a szükséges infrastruktúra fejlesztések. Most erre még egy új vadászgép tender meg még egy század felállítása? És akkor még fel sem hoztam a többi futó szárazföldi programot.. 2 évtizedre is elég lenne ezeknek a projekteknek a végigvitele nem hogy a következő 5-6 évben. Sztem igencsak közel lehet a HM teljesítőképességének a határához, tán már meg is haladta. Azért minden rendszernek van egy teherbíró képessége… Sztem 2030-ig nem lesznek új gépek, majd talán utánna. Ott meg már mi értelme lenne egy 4+ generációs gépet rendszeresíteni? De hogy ezek alapján mi a a cél az Aeróval? El nem tudom képzelni.
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Véletlenül vetettetek be inteligens rendszert?De jooo,legalább volt veletek valami inteligencia...De ez ugy sem számít,épp elég civilt öltetek meg ahhoz hogy ne legyetek különbek,mint a terrormatyik,akikkel küszködtök...
Nyugodtan vedd le a nagy mellényt,ha annyit rínánk mint ti,lehet mi is kapnánk egy csomó mindent is,hogy a legatyásodott honvédségünket rendbe rakjuk..
- tessék megbízható szövetségesnek, vagy legalább stratégiailag fontosnak lenni, lenni, és akkor nem csak pár homokfutó fog leesni katonai segélyként-példának ott van pld, Egyiptom, - szóval nem sírás-rívásról van szó. (kb 1960-as évekig le. se, ejtette Izraelt a washingtoni kormányzat, aztán a szovjetek térnyerésével, és az iszlám mozgalmak megerősödésével - ezzel párhuzamosan a francia és brit befolyás erős csökkenésével Közel-Keleten Izrael Állam szerepe felértékelődött, ez van. Ezzel szemben Magyarországé meredeken zuhan, hiszen "frontvonal áttevődött a déli végekre, és a Fekete-tenger mellé.

- Igen, meghaltak civilek, és meg is fognak még jó ideig minden konfliktusban, kivéve ha az adott haderő nem csinál semmit, még a bázist támadó erőkre se lő.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 983
5 309
113
A meglévő gépek nagyobb korszerűsítése épp annak lehet a jele, hogy 5-10 évvel eltolták a típusváltás kérdését. Kivárnak.
De így hogy leszünk a térség legütőképesebb légiereje?Már a Horvátokkal meg a Szlovákokkal is hátrányba leszünk nem csak a Románokkal...!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Igazándiból miből következtetünk 2. Gripen századra a Z2026 keretében? Benkő annyit mondott nem ezzel a típussal tervezünk, és lám be van harangozva egy upgrade. Végülis az már nem ez a típus, hanem egy újabb mondhatni. A 2026 célja az alapok lerakása, és őszintén szólva vadászgép téren állunk a legjobban. Itt szerintem meglévő képességek kihasználása lenne a cél meg fegyverzet vásárlás. Már ez magában óriási költség lenne. A légierő így is óriási kihívások előtt áll, új légvédelem, helikopterek, kiképző gépek és kiképzési rendszer, na meg a szükséges infrastruktúra fejlesztések. Most erre még egy új vadászgép tender meg még egy század felállítása? És akkor még fel sem hoztam a többi futó szárazföldi programot.. 2 évtizedre is elég lenne ezeknek a projekteknek a végigvitele nem hogy a következő 5-6 évben. Sztem igencsak közel lehet a HM teljesítőképességének a határához, tán már meg is haladta. Azért minden rendszernek van egy teherbíró képessége… Sztem 2030-ig nem lesznek új gépek, majd talán utánna. Ott meg már mi értelme lenne egy 4+ generációs gépet rendszeresíteni? De hogy ezek alapján mi a a cél az Aeróval? El nem tudom képzelni.
https://jetplanes.blog.hu/2021/06/2...MNriexxHxRZ8SwHAVwf_LWZHWC5saUrzRsa1V-3JBEXmo volt már? (A facebookon az újság egyik szerzője pontról-pontra végigment a cikk állításain)
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Egyoldalú a kommentem, mert valaki "intelligens fegyverrendszerekre" hivatkozik, és közben nem veszi figyelembe, hogy az áldozatok jelentős része gyermek volt? Nem tudom, hogy a gyerekek milyen vallásúak voltak és nem is érdekel. ÁLDOZATOK voltak, akiket úgynevezett intelligens fegyverrendszer pusztított el.
Ja, hogy szerinted "valszeg" nem gyerekek voltak a célpontok? Ez mentség? Ember, Klaus Barbie büszke lenne rád. És külön a kedvedért kihangsúlyozom, hogy mindegy, hogy milyen vallású, vagy származású, csak az számít, hogy gyermek (volt).
Írtam már, keress rá a gázai Egésszségügyi Minisztérium adataira, ott valamiért pontosan le szokták vezetni a konfliktusokban elesettek adatait. Azt hiszem nem fogsz meglepődni, ha azt mondom, nem azok a számok fognak szembejönni, mint a CNN, vagy a NYT címoldalán...
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
De így hogy leszünk a térség legütőképesebb légiereje?Már a Horvátokkal meg a Szlovákokkal is hátrányba leszünk nem csak a Románokkal...!
Sztem az csak duma volt. Semmiben nem leszünk a térség legütőpesebb hadereje még nagyon sokáig. Mivel? 24 PZH mag 44 LeoA7-el? Ha kézszer annyi lenne sem lennénk itt a térségben mi a nagykutyák. Egyébként ha figyelsz ez a kommunikáció már módosult is. Elrettentésről beszélnek már… hogy senkinek eszébe ne jusson minket megtámadni. Persze lehet tévedek.. én itt annak idején el nem tudtam képzelni Lynxet csak max valami levedlett Marderekt lol.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Hozzáteszem ezt nem negatívumként írom. Szerintem így is óriásit lépünk előre. De mindent egyszerre nem lehet. Ezt kell folytatni így tovább. Csak nem egy évtizedig hanem mondjuk 2-3 évtizedig….
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 254
37 144
113
Az Aero Vodochody megvásárlásával lenne egy repülőgép gyárunk ahol lehetne gyártani az Albatrosok különböző, esetlegesen felturbózott típusait és a Saabbal meg lehetne dumálni, hogy bekapcsolódnánk a Gripenek gyártásába 3 vagy több századnyi gépet összeszerelhetnénk, vagy még esetleg részegységeket is gyárthatnánk hozzájuk. Lásd a finneknek adott ajánlatukat:
Még a végén megdobnának egy GlobalEye Airborne Early Warning & Control (AEW&C) géppel is.
Légi fölény nélkül nem leszünk meghatározó erő a Kárpát medencében.
 
K

kamm

Guest
Igazándiból miből következtetünk 2. Gripen századra a Z2026 keretében? Benkő annyit mondott nem ezzel a típussal tervezünk, és lám be van harangozva egy upgrade. Végülis az már nem ez a típus, hanem egy újabb mondhatni.
Benko, meg szokasos zagyva fogalmazasahoz kepest is, eleg vilagosan elszolta magat.
Nagyon egyertelmu volt az elszolas ill. az onkorrekcio - elokerestem neked, onnan indul, ahol a Gripen E erkezeset megerositi:



A 2026 célja az alapok lerakása, és őszintén szólva vadászgép téren állunk a legjobban. Itt szerintem meglévő képességek kihasználása lenne a cél meg fegyverzet vásárlás. Már ez magában óriási költség lenne. A légierő így is óriási kihívások előtt áll, új légvédelem, helikopterek, kiképző gépek és kiképzési rendszer, na meg a szükséges infrastruktúra fejlesztések. Most erre még egy új vadászgép tender meg még egy század felállítása? És akkor még fel sem hoztam a többi futó szárazföldi programot.. 2 évtizedre is elég lenne ezeknek a projekteknek a végigvitele nem hogy a következő 5-6 évben. Sztem igencsak közel lehet a HM teljesítőképességének a határához, tán már meg is haladta. Azért minden rendszernek van egy teherbíró képessége… Sztem 2030-ig nem lesznek új gépek, majd talán utánna. Ott meg már mi értelme lenne egy 4+ generációs gépet rendszeresíteni? De hogy ezek alapján mi a a cél az Aeróval? El nem tudom képzelni.

Dehogynem kellenek 2030 elott. Lasd fenn, teljesen egyertelmuen megmondja Benko, hogy jonnek az uj gepek.

Az Aero Vodochody megvásárlásával lenne egy repülőgép gyárunk ahol lehetne gyártani az Albatrosok különböző, esetlegesen felturbózott típusait és a Saabbal meg lehetne dumálni, hogy bekapcsolódnánk a Gripenek gyártásába 3 vagy több századnyi gépet összeszerelhetnénk, vagy még esetleg részegységeket is gyárthatnánk hozzájuk. Lásd a finneknek adott ajánlatukat:
Még a végén megdobnának egy GlobalEye Airborne Early Warning & Control (AEW&C) géppel is.
Légi fölény nélkül nem leszünk meghatározó erő a Kárpát medencében.

jaja, en titkon meg mindig remenykedem benne... ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
Igazándiból miből következtetünk 2. Gripen századra a Z2026 keretében? Benkő annyit mondott nem ezzel a típussal tervezünk, és lám be van harangozva egy upgrade. Végülis az már nem ez a típus, hanem egy újabb mondhatni. A 2026 célja az alapok lerakása, és őszintén szólva vadászgép téren állunk a legjobban. Itt szerintem meglévő képességek kihasználása lenne a cél meg fegyverzet vásárlás. Már ez magában óriási költség lenne. A légierő így is óriási kihívások előtt áll, új légvédelem, helikopterek, kiképző gépek és kiképzési rendszer, na meg a szükséges infrastruktúra fejlesztések. Most erre még egy új vadászgép tender meg még egy század felállítása? És akkor még fel sem hoztam a többi futó szárazföldi programot.. 2 évtizedre is elég lenne ezeknek a projekteknek a végigvitele nem hogy a következő 5-6 évben. Sztem igencsak közel lehet a HM teljesítőképességének a határához, tán már meg is haladta. Azért minden rendszernek van egy teherbíró képessége… Sztem 2030-ig nem lesznek új gépek, majd talán utánna. Ott meg már mi értelme lenne egy 4+ generációs gépet rendszeresíteni? De hogy ezek alapján mi a a cél az Aeróval? El nem tudom képzelni.
Egyszerűen a szomszedok (horvát, szlovák, román, szerb) tavalyi, idei vadaszgépvásárlásai köteleznek egy további vadászgépszázadra. Egyébként velük szenben ( - szerbek) előnyben vagyunk. Ők most térnek át nyugati technikára, amit mi 20 éve megtettünk. A nagy sírás közben (ez nem neked szól) , ne feljtsük el!!!

Tehát ki van fizetve 14 gépünk, ők most veszik az első századokat. Mi benevezhetünk, kb. hasonló beruházással, egy tovabbira, plusz fegyverek, technika, de ez nekik is kell.
Egyáltalán nem vagyunk rossz poziba, ráadásul úgy dönthetünk, hogy az ő beszerzéseik ismertek.

Sztem az csak duma volt. Semmiben nem leszünk a térség legütőpesebb hadereje még nagyon sokáig. Mivel? 24 PZH mag 44 LeoA7-el? Ha kézszer annyi lenne sem lennénk itt a térségben mi a nagykutyák. Egyébként ha figyelsz ez a kommunikáció már módosult is. Elrettentésről beszélnek már… hogy senkinek eszébe ne jusson minket megtámadni. Persze lehet tévedek.. én itt annak idején el nem tudtam képzelni Lynxet csak max valami levedlett Marderekt lol.
56 Leopard
24 Pzh2000
256 Lynx
200-300 Gidrán távirányítású toronnyal.
Tarcsiba T-72

Ha csak ezt a blokkot nézzem, melyik szomszédunknak lesz hasonló??
A többség még le sem cserélte a szovjet vasakat.

Ez Top 1 lesz a Kárpát medencében és a Balkánon, bárhogy is nézem!!
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Igazándiból miből következtetünk 2. Gripen századra a Z2026 keretében? Benkő annyit mondott nem ezzel a típussal tervezünk, és lám be van harangozva egy upgrade. Végülis az már nem ez a típus, hanem egy újabb mondhatni. A 2026 célja az alapok lerakása, és őszintén szólva vadászgép téren állunk a legjobban. Itt szerintem meglévő képességek kihasználása lenne a cél meg fegyverzet vásárlás. Már ez magában óriási költség lenne. A légierő így is óriási kihívások előtt áll, új légvédelem, helikopterek, kiképző gépek és kiképzési rendszer, na meg a szükséges infrastruktúra fejlesztések. Most erre még egy új vadászgép tender meg még egy század felállítása? És akkor még fel sem hoztam a többi futó szárazföldi programot.. 2 évtizedre is elég lenne ezeknek a projekteknek a végigvitele nem hogy a következő 5-6 évben. Sztem igencsak közel lehet a HM teljesítőképességének a határához, tán már meg is haladta. Azért minden rendszernek van egy teherbíró képessége… Sztem 2030-ig nem lesznek új gépek, majd talán utánna. Ott meg már mi értelme lenne egy 4+ generációs gépet rendszeresíteni? De hogy ezek alapján mi a a cél az Aeróval? El nem tudom képzelni.

Nem én álmodozom holnapra 3-4 század vadászgépről. Ezt ne téveszd szem elől! Csak reagálok az elhangzottakra, sok mindent megalapozottnak érzek, de jó pár kommentet a valóságtól elrugaszkodottnak. Válogassa ki mindenki, hogy melyik hová tartozik szerinte!

Ha jól emlékszem, a jövő évben a hadsereg költségvetésének fele fog menni új vasakra és laktanya felújításra. Idén érkezik egy zászlóalj Lynx, azt a mostani évben vélhetően ki is fogjuk fizetni. A többi abból a megrendelésből a következő években. A használt nagycicák már itthon vannak, vélhetően kifizettük őket. A többi még gyártás alatt, azok is a következő évek költségvetéséből fognak menni PzH2000-estől.
Remélem érhető a gondolatmenetem. Tudjuk jól, hogy egy évben mennyit fogunk új vasra költeni, ez legkésőbb az évtized végére nem felfelé megy, hanem lemegy 40%-ra. Ha a gazdaság a jóslatoknak megfelelően bővül, akkor ez nem lesz nominális csökkenés, csupán az alakulatok nagyobb arányú feltöltöttségéből adódó kisebb arányszám. Ha mi plusz két század repcsit akarunk, az nekem azt jelenti, hogy elhalasztjuk a tüzérség fejlesztését 2030 utánra és drónokat sem akarnánk beszerezni.
Meg lehetne csinálni, de szerintem nem célszerű. Előbb mindenből az alapokat kellene lerakni. A légierő áll az összes fegyvernem közül talán a legjobban. Ha modernizálják a jelenlegi gépeket, akkor nagyjából minden szomszédnak is lesz egy harcban bevethető százada. Kell a modernizáció a jelenlegi gépekre, hogy a szlovák és horvát gépek ne csináljanak belőlünk hülyét 1 vs. 1-ben! A románok és az ukránok a közeljövőben növelni akarják, de attól, hogy ők 3-4 századot terveznek, nekünk nem kell utánuk menni feltétlenül. Főleg, hogy a románok nagyon szeretnek dolgokat bejelenteni, de egyenlőre jó, ha az évtized közepéig egy második század gépre elegendő pénzük lesz...

Szerintem a térség meghatározó katonai erejét kezeld a helyén! Ebben az évtizedben minden szomszédunk jelentős új beszerzéseket tervez. Nem a jelenlegi felállással kell tervezni 2030-ra. Nagyon mélyről jövünk és az utóbbi években gyorsabban fejlődünk, mint a környező országok. (És megkérdezném, hogy a román és a horvát használt gépek mennyi ideig fognak a levegőben maradni? És mikor fogja a román légierő egyáltalán átvenni a légtérellenőrzést a saját területe felett a nemzetközi megsegítő csapatoktól? Van-e egyáltalán tervben, hogy Szlovákia és Horvátország második századot akarna felállítani vadászgépekből vagy csak mi -a fórumozók- akarunk három meg négy századot?)

És mindezt úgy mondom, hogy nem látok bele a titkosított helyzetjelentésekbe. Lehet, hogy indokolt lenne az a három század repülő, mert mondjuk két éven belül Kijev és Moszkva jó barátok lesznek (?) és együttes erővel megindulnak Magyarország és a NATO ellen. Ha ez nem következik be, akkor is figyelnünk kell a haderőfejlesztésre, mert a gyengéket könnyű bántani, de ha engem kérdezel, akkor adnék a régi gripeneknek még egy évtizedet. AV gyár bevonásával megtörténhet a modernizáció. Nem az én döntésem, mások jobban látják, szükségünk van-e egy új századra.

Nálam csak erről szól a történet.
 
K

kamm

Guest
Benko, meg szokasos zagyva fogalmazasahoz kepest is, eleg vilagosan elszolta magat.
Nagyon egyertelmu volt az elszolas ill. az onkorrekcio - elokerestem neked, onnan indul, ahol a Gripen E erkezeset megerositi:





Dehogynem kellenek 2030 elott. Lasd fenn, teljesen egyertelmuen megmondja Benko, hogy jonnek az uj gepek.



jaja, en titkon meg mindig remenykedem benne... ;)

Sorry, rossz helyre linkeltem a videot - itt beszelnek a Gripenek csereejerol (es a mv is lathatoan jol informalt):

 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Egyszerűen a szomszedok (horvát, szlovák, román, szerb) tavalyi, idei vadaszgépvásárlásai köteleznek egy további vadászgépszázadra. Egyébként velük szenben ( - szerbek) előnyben vagyunk. Ők most térnek át nyugati technikára, amit mi 20 éve megtettünk. A nagy sírás közben (ez nem neked szól) , ne feljtsük el!!!

Tehát ki van fizetve 14 gépünk, ők most veszik az első századokat. Mi benevezhetünk, kb. hasonló beruházással, egy tovabbira, plusz fegyverek, technika, de ez nekik is kell.
Egyáltalán nem vagyunk rossz poziba, ráadásul úgy dönthetünk, hogy az ő beszerzéseik ismertek.


56 Leopard
24 Pzh2000
256 Lynx
200-300 Gidrán távirányítású toronnyal.
Tarcsiba T-72

Ha csak ezt a blokkot nézzem, melyik szomszédunknak lesz hasonló??
A többség még le sem cserélte a szovjet vasakat.

Ez Top 1 lesz a Kárpát medencében és a Balkánon, bárhogy is nézem!!
Én ebben az esetben örömmel tévedek, és kívánom legyen nektek igazatok.
Sztem a környéken 24 PZH nagyon karcsú. 2. vadász századnál nálam magasabb prioritást élvezne további tüzérségi eszköz. Rakétás tüzérséggel lehetőleg egy tüzér ezred, ahogy itt már beszéltük.
És ha már így kérdezed még1x enny Leo. Ez így már meghatározó lenne mondjuk egy Szerb haderővel összehasonlítva.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
Dr. Ruszin-Szendi Romulusz vezérőrnagy, a Magyar Honvédség parancsnoka ünnepélyes keretek között, a Magyar Honvédség Parancsnoksága vezetőinek jelenlétében köszönte meg dr. Böröndi Gábor altábornagy eddigi munkáját.

x60e309c4e65c0958558686.jpg.pagespeed.ic.tOofMP99zw.webp
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Nemerson

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 577
79 765
113
Én ebben az esetben örömmel tévedek, és kívánom legyen nektek igazatok.
Sztem a környéken 24 PZH nagyon karcsú. 2. vadász századnál nálam magasabb prioritást élvezne további tüzérségi eszköz. Rakétás tüzérséggel lehetőleg egy tüzér ezred, ahogy itt már beszéltük.
És ha már így kérdezed még1x enny Leo. Ez így már meghatározó lenne mondjuk egy Szerb haderővel összehasonlítva.
A szerb haderővel szemben olyan nagy lenne a technológiai fölény ami simán ellensúlyozná a számbeli hátrányt. Csak, hogy értsd: a modernizált harckocsijaik talán megütik a 90-es évek eleji Leopard 2 szintet ami a késelyi Leopard 2A4-ek színvonala.
 
K

kamm

Guest
Én ebben az esetben örömmel tévedek, és kívánom legyen nektek igazatok.
Sztem a környéken 24 PZH nagyon karcsú. 2. vadász századnál nálam magasabb prioritást élvezne további tüzérségi eszköz. Rakétás tüzérséggel lehetőleg egy tüzér ezred, ahogy itt már beszéltük.
És ha már így kérdezed még1x enny Leo. Ez így már meghatározó lenne mondjuk egy Szerb haderővel összehasonlítva.
Ezek nem egymast kizaro dolgok, utemezes kerdese.
A vadaszgepekrol ott van Benko, vilagosan elmondja, miert kell mar most megallapodni; ez nem "prioritas" kerdese, hanem lassan huszeves gepek lesznek es a lizing kifut 5 even belul, nem akkor kell majd szaladgalni, hanem elore kell gondolkodni.


Ami a Benko-videot illeti, erdekes az a "piackutatasos" megjegyzese.
Benko gyakorlatilag kimondja, hogy marad a Gripen, de nem ez a tipus, "az biztos" ahogy fogalmaz - ez eleg vilagos.

A piackutatas viszont kodos, mit takar, de a fentiek miatt azt is ertheti, hogy a svedekkel mehet egy alku akar egy trade-in megoldasrol is, pl visszaadni a meglevoket es beszamitasukkal E-re cserelni mindent (40-45 uj E konkretan infarktust okozna a romanoknak. :D)

Azt ugye tudjuk, hogy 36 uj E gep, teljes gyartasi es feljesztesi jogokkal egyutt konkretan $4-4.5B kozott volt a braziloknak, bar ebben a jogok biztos dragak, viszont nyilvanvaloan sokkal tobbet fognak vegul gyartani kozosen... emellett a finneknel $9-10B kozott lehet a 64 E felfegyverzett E plusz 2 GlobalEye...
A bolgaroknak 10 darab uj C/Dt kinalt a Saab $800-900M korul mindennel, ha jol emlekszem...
Ha a meglevo 12 hasznalt egyulesesbol meg mondjuk extra parszaz milliobol kijonne masik 6-8 gep (a 2 darab ketuleses D-t megtartanam kikepzonek), akkor akar le is lehetne cserelni az egeszet. ;)
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Sorry, rossz helyre linkeltem a videot - itt beszelnek a Gripenek csereejerol (es a mv is lathatoan jol informalt):

Elsőre azt hittem tévedsz, mert azt mondta nem ezzel a típussal számolnak… de piackutatnak.
később viszont 26 utánra már valóban Gripen vételt említ.

Ezenkívül ami feltűnt hogy önjáró Nasamsot említett hazai hordozó platformon…, mint a KUBot váltó lérak rendszer.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and borisz