A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 432
34 321
113
azért lássuk be hogy egy háborús vagy egy megelőző helyzetben azért jóval nagyobb az állam mozgástere. ha valaki minden áron épületben akarná elhelyezni az esetlegesen beérkező szövetségeseket az is megoldható lenne (van elég stadion kultúrház sportcsarnok szálloda (gyerektábor (pl zánka) az országba...állami kézben...) de mint már elöttem is írták a harcolók kiépített megerődített táborokba lennének elhelyezve...)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 477
18 407
113
Erre egyetlen NATO tag sem képes. Nincs és nem is lesz olyan haderő a világon aki fenntart 20.000 embernek komplett épületkomplexumokat tök üresen, hogy egy esetleges háborúban a szövetségesnek legyen hol aludnia.
Én voltam Németországban elhagyott, ilyen célra fenntartott üres laktanyában.
Berendezett, butorral, vasággyal, takarított vizesblokkal.
Van ilyen, hidd el.
Hogy csinálják? Nem tudom....
Talán komolyan veszik a NATO vallalasaikat....

Amúgy nálunk se az infra hiányzik, inkább csak a balkáni igénytelenség a gond....
Tele vagyunk ruszki laktanyákkal, repterekkel...
De ha nagyon úgy nézem van egy Újmajor, egy Tébolyfalva.
Háborús készleteink voltak több száz ezres haderőre.....
Vaságyból, PH àgybetét, stoki, kályha, sátor, stb., stb.
Elrohadt a vaságy, a dobkályha?

(A NATO-nak ettől több kell, de még ez sincs?)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 432
34 321
113
Én voltam Németországban elhagyott, ilyen célra fenntartott üres laktanyában.
Berendezett, butorral, vasággyal, takarított vizesblokkal.
Van ilyen, hidd el.
Hogy csinálják? Nem tudom....
Talán komolyan veszik a NATO vallalasaikat....

Amúgy nálunk se az infra hiányzik, inkább csak a balkáni igénytelenség a gond....
Tele vagyunk ruszki laktanyákkal, repterekkel...
De ha nagyon úgy nézem van egy Újmajor, egy Tébolyfalva.
Háborús készleteink voltak több száz ezres haderőre.....
Vaságyból, PH àgybetét, stoki, kályha, sátor, stb., stb.
Elrohadt a vaságy, a dobkályha?

(A NATO-nak ettől több kell, de még ez sincs?)
veszélyes helyzetben van egyszerübb megoldás is mint egy ilyet berendezni (ezzel értékes erőforrásokat lekötni) és nem hogy pénzbe nem kerül még hasznot is hoz. PL az általam már fentebb említett zánkai gyerektábor (vasút közút is adott)
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 842
78 050
113
Én voltam Németországban elhagyott, ilyen célra fenntartott üres laktanyában.
Berendezett, butorral, vasággyal, takarított vizesblokkal.
Van ilyen, hidd el.
Hogy csinálják? Nem tudom....
Talán komolyan veszik a NATO vallalasaikat....

Amúgy nálunk se az infra hiányzik, inkább csak a balkáni igénytelenség a gond....
Tele vagyunk ruszki laktanyákkal, repterekkel...
De ha nagyon úgy nézem van egy Újmajor, egy Tébolyfalva.
Háborús készleteink voltak több száz ezres haderőre.....
Vaságyból, PH àgybetét, stoki, kályha, sátor, stb., stb.
Elrohadt a vaságy, a dobkályha?

(A NATO-nak ettől több kell, de még ez sincs?)
A régi laktanyák már nem Honvedségi tulajdonban vannak. A gyakorlótereken persze van elhelyezési lehetőség, de pl a hollandok köszönik szépen nem kértek az egyik ilyen bakonyi szállásból, mert aszbesztet találtak annak közepébe meg holland katona nem mehet.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 432
34 321
113
A régi laktanyák már nem Honvedségi tulajdonban vannak. A gyakorlótereken persze van elhelyezési lehetőség, de pl a hollandok köszönik szépen nem kértek az egyik ilyen bakonyi szállásból, mert aszbesztet találtak annak közepébe meg holland katona nem mehet.
már írtam még gyakorlótér sem kell van sokkal jobban kiépíített hely az országba nem egy ammi direkt nagy létszám ottartozkodására lett kitalálva aszfaltozott úthálózattal hindent behálózó víz szenyvíz és áram ellátásal hatalmas szabad térrel nagy parkolókkal sport létesítményekkel táborhelyekkel és építményekkel. konyhával több ezer főre stb.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 477
18 407
113
A régi laktanyák már nem Honvedségi tulajdonban vannak. A gyakorlótereken persze van elhelyezési lehetőség, de pl a hollandok köszönik szépen nem kértek az egyik ilyen bakonyi szállásból, mert aszbesztet találtak annak közepébe meg holland katona nem mehet.
Nem tudom az azbesztre mit írnak a NATO egyezmények.....,
Talán ők nem jönnek, ha hívjuk őket....
:)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Az abasári laktanyát 10-15 éve újították fel, nyílászárók, tetők, külső vakolat. Belülről nem tudom milyen. Most szedik ki az ablakokat meg amit tudnak, mert nem fizetett a külföldi befektető. (El lehetett volna adni a népnek, hogy megmentik az építési vállalkozókat.) Közel van BP-hez, az erőművet ha leállítják nem lesz hátrány egy nagyobb foglalkoztató, van (volt) hozzá kapcsolódó lőtér. Van előnye, meg nyilván ugyan annyi hátránya. Ilyen helyszínen simán el lehetne (el lehetett volna) képzelni, hogy egy karbantartó egység, egy kiképző alakulat fenntartja és akár a tartalékos képzésben, akár mint "szükség" laktanya fenntartani. Természetesen gombokért.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 432
34 321
113
Próbáltál fesztiválon zuhanyozni? :D
de nem is többszázezer ember összevissza felborult életciklusára kell számolni... (ha ilyenre lenne szükség nyugodj bele hogy meg lenne oldva lehet vállalkozókal lehet rekvirálással...) De mondom van egy csomó hely az országba ami még a fesztiválhelyszineknél is jobban kiépített és sok ember tartozkodására lett kitalálva (gyerektáborok kemping szállodák edzőtáborok stb) és mivel a civil kereslet tartja fent őket minőségi problémák sem lehetnek olyan egetverőek ami a katonákat különösebben zavarná. (vannak állami cégesnyaraló komplexumok a mai napig... több állami cég egymás határába...) egyébként amugy sem lenne célszerű pl 50.000 embert egygócba telepíteni de a balatonkörnyéke pl simán megbírkozna még nagyobb létszámmal is elszorva.

De szerintem akármelyik nagyobb fürdővárosba is megoldható lenne 50e ember elhelyezése.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 401
14 465
113
Nem ismered a rendszert. Nem baj.
Van sátrad 50 ezer főre?
Fűtéssel?
Vizesblokkal?

Naugye....
;)
Maradjunk annyiban, hogy laktanyában, vizesblokkal, vasággyal, lő- és gyakorlotérrel, repülőtérrel, üzemanyag raktarakkal, vastag elhelyezési támogatással kell kiszolgálni a beérkező NATO erőket.
Ez le van írva...
;)
Ha pár hete jártál Győr környékén, az Audi és a laktanya között egy helyre kis sátortábort láthattál.
Az átmenő külföldi konvojok ide tértek be.
Nem az út túloldalán lévő laktanyába.
Vajon miért.

Laktanya/vizesblokk/vaságy, elhejezési támogatás. :oops:
Ja persze. :D
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 738
6 622
113
A kulcsszó itt ez! Mivel JELENLEG nincs sorállomány, így ez nem is probléma.
Olyan dolgokról beszélgetünk amiket politikai akarat megléte esetén 1,5-2 éven belül lehet orvosolni.
Mutatok egy példát.
Tavaly december 15-e.
Ez pedig idei júniusi állapot:
20210629nemzeti-atletikai-stadion-2021-atletikai6.jpg

Azóta elkezdték beemelni a fémszerkezeteket (bal oldalon).
web-17_210712_dt--0217.jpg

Közben megépítettek egy vasúti felüljárót (középen, és jelenleg olyan szinten van, hogy elkezdték a HÉV-et visszaépíteni), valamint átépítettek egy hidat/felüljárót, és közműveket váltottak ki.
Huszár, a kérdés sosem az volt hogy mennyi idő alatt lehetne megvalósítani/elérni a célokat, a jelenlegi helyzetről beszélünk mert azt hiszi hogy van itthon olyan a helyzet hogy simán eltudunk rakni laktanyába 5-10.000 külföldi katonát amikor hát... jelenleg a laktanyáink sajnos nincsenek hát...mondjuk úőgy hogy fogadóképes állapotban
értem mit mondasz, sőt, ha úgy kívánja a helyzet őicivel kevesebb mint egy év alatt fullos laktanyát lehetne felhúzni a semmiből
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 477
18 407
113
Erre egyetlen NATO tag sem képes. Nincs és nem is lesz olyan haderő a világon aki fenntart 20.000 embernek komplett épületkomplexumokat tök üresen, hogy egy esetleges háborúban a szövetségesnek legyen hol aludnia.
Ezt Brüsszelben egy két iroda falára kiteszik....
:))
A HNS elég komoly műfaj, ráadásul nekünk erre épül a védelmi elgondolasunk...
Majd a NATO megvéd.....,
Na ez az igazi köcsög hozzá állás, ha még épületet sem adunk a segítségünkre érkezőknek....
Nem csoda, hogy valaki azt mondta ránk,
"Mi vagyunk a NATO afgánjai...."
(magyar katona az illető...)
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 477
18 407
113
Ha pár hete jártál Győr környékén, az Audi és a laktanya között egy helyre kis sátortábort láthattál.
Az átmenő külföldi konvojok ide tértek be.
Nem az út túloldalán lévő laktanyába.
Vajon miért.

Laktanya/vizesblokk/vaságy, elhejezési támogatás. :oops:
Ja persze. :D
Bocs, nem értem mire célzol.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 543
5 185
113
Ezt Brüsszelben egy két iroda falára kiteszik....
:))
A HNS elég komoly műfaj, ráadásul nekünk erre épül a védelmi elgondolasunk...
Majd a NATO megvéd.....,
Na ez az igazi köcsög hozzá állás, ha még épületet sem adunk a segítségünkre érkezőknek....
Nem csoda, hogy valaki azt mondta ránk,
"Mi vagyunk a NATO afgánjai...."
(magyar katona az illető...)
Amikor én voltam katona, komolyabb riadó esetén elhagytuk a laktanyát. Mindenki ment a C körletbe. :D És volt az ezrednek elég sátra ahhoz, hogy ne okozzon gondot, ha el kell menni egy gyakorlatra.