A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Szerintetek összejönne évnte minimum 300 ember. Ha nem akkor abból nem lesz zaszlóalj...

Szerintetek összejönne évnte minimum 300 ember. Ha nem akkor abból nem lesz zaszlóalj...
300-400 embert nyugodtan el lehet érni. Főleg így kis ösztönzésel. Ha beleszámoljuk a lemorzsolódást akkor is a stabil 250-350 fős létszám be állhat. Tehat ha adnak időt a rendszernek akkor 3-4 év alatt meglesz az eredménye szerintem.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 280
7 751
113
Te abból indulsz csak ki, hogy mi kell a seregnek, mert ez a te szakmád és erről tudsz szakvéleményt mondani, mi oldja meg a gondokat és mi nem nyúl hozzájuk.

A 400 ember azt jelenti, hogy az ország egyik legnagyobb egyetemén tanárképzési szakon 50 fő a max létszám. Te majdnem 10 évfolyamnyit szabadítanál rá egy másik szakma eddig is számos gonddal küszködő területére, hogy megold a saját kompetenciád. Bölcsész karon van egy halom képzés, ami 10 alatti létszámot vesz fel évente. Ha nem az előbbi nagy létszámú képzést veszem alapul, akkor 40 évfolyamnyi kölyökről beszélünk.

Nem mondta senki, hogy mind a 400 egy szakra akar rászabadulni. De te sem zártad ki, ahogy a rendszer sem kontrollálja le. Nem tudod, mert nem a te szakmád, de tanárnak jellemzően nem a stéber csupa 5-ös szokott jelentkezni. Az elmegy biológusnak, geológusnak, stb.
Ha egy nyelvvizsgával egyenértékű bónuszt adsz az önkénteseknek, ez pedagógia szakon azt jelenti, hogy valaki rosszabb jegyet kapott énekből, de katona. A másiknak meg szebb a hangja. Jó lesz mind a kettő akár biosz vagy föci tanárnak. Ezekből amúgy is jó volt suliban, ezek voltak a kedvenc tantárgyai.
Ha te megengeded, hogy csupa 2-es tanuló legyen tanár, csak mert katona, és kiszorítod a bejutási ponthatár több, mint 10%-át meghaladó bónusszal a 4-es tanulókat, akkor szerintem érted, hogy mi a probléma. Pedig lövész katonának az is megfelel, a te elvárásaidat kielégíti, csak más helyen -a jövő generáció oktatásánál- okoz olyan gondokat, amiért 3-5 éven belül eltörlik a rendszert és kitör teljesen függetlenül egy féllábú válság, ti megkapjátok a mozgáskorlátozottakat, mert az 50ezres létszámban majd nem fognak feltűnni.


(Tényleg kérnék mindenkit, hogy ezt a hsz-emet az előzővel és a korábbiakkal együtt nézze! Már amikor a fórumon ötletként felmerült azt mondtam, hogy egy nyelvvizsga pontszáma nem borítja meg a rendszert.
Én nagyon szeretném, ha a szülők haragja nem kivágná a kukába a kezdeményezést 3 év múlva, hanem lecsökkenne magától a szerezhető bónusz, de addigra átmegy a köztudatba és aránytalan előny nélkül is keresett opció lesz az, amit most szeretnétek kialakítani.)
Szerintem ez nem ilyen bonyolult. Aki bejut, az ki fog esni ha nem tanul... Pont ide vagy oda. Ha megtanul, nyugodtan lehet jó tanár, akármi. Ha nem, akkor meg egy év alatt lemorzsolódik.(Lehet visszamegy katonának.)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Te abból indulsz csak ki, hogy mi kell a seregnek, mert ez a te szakmád és erről tudsz szakvéleményt mondani, mi oldja meg a gondokat és mi nem nyúl hozzájuk.

A 400 ember azt jelenti, hogy az ország egyik legnagyobb egyetemén tanárképzési szakon 50 fő a max létszám. Te majdnem 10 évfolyamnyit szabadítanál rá egy másik szakma eddig is számos gonddal küszködő területére, hogy megold a saját kompetenciád. Bölcsész karon van egy halom képzés, ami 10 alatti létszámot vesz fel évente. Ha nem az előbbi nagy létszámú képzést veszem alapul, akkor 40 évfolyamnyi kölyökről beszélünk.

Nem mondta senki, hogy mind a 400 egy szakra akar rászabadulni. De te sem zártad ki, ahogy a rendszer sem kontrollálja le. Nem tudod, mert nem a te szakmád, de tanárnak jellemzően nem a stéber csupa 5-ös szokott jelentkezni. Az elmegy biológusnak, geológusnak, stb.
Ha egy nyelvvizsgával egyenértékű bónuszt adsz az önkénteseknek, ez pedagógia szakon azt jelenti, hogy valaki rosszabb jegyet kapott énekből, de katona. A másiknak meg szebb a hangja. Jó lesz mind a kettő akár biosz vagy föci tanárnak. Ezekből amúgy is jó volt suliban, ezek voltak a kedvenc tantárgyai.
Ha te megengeded, hogy csupa 2-es tanuló legyen tanár, csak mert katona, és kiszorítod a bejutási ponthatár több, mint 10%-át meghaladó bónusszal a 4-es tanulókat, akkor szerintem érted, hogy mi a probléma. Pedig lövész katonának az is megfelel, a te elvárásaidat kielégíti, csak más helyen -a jövő generáció oktatásánál- okoz olyan gondokat, amiért 3-5 éven belül eltörlik a rendszert és kitör teljesen függetlenül egy féllábú válság, ti megkapjátok a mozgáskorlátozottakat, mert az 50ezres létszámban majd nem fognak feltűnni.


(Tényleg kérnék mindenkit, hogy ezt a hsz-emet az előzővel és a korábbiakkal együtt nézze! Már amikor a fórumon ötletként felmerült azt mondtam, hogy egy nyelvvizsga pontszáma nem borítja meg a rendszert.
Én nagyon szeretném, ha a szülők haragja nem kivágná a kukába a kezdeményezést 3 év múlva, hanem lecsökkenne magától a szerezhető bónusz, de addigra átmegy a köztudatba és aránytalan előny nélkül is keresett opció lesz az, amit most szeretnétek kialakítani.)
Ma volt az évnyitó értekezlet. Nem az a kérdés, hogy hanyassal lesz valaki tanár, hanem van e aki be tud menni tanítani egyáltalán az osztályba. Én örülnék több katonából lett tanárnak. :D
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
Te abból indulsz csak ki, hogy mi kell a seregnek, mert ez a te szakmád és erről tudsz szakvéleményt mondani, mi oldja meg a gondokat és mi nem nyúl hozzájuk.

A 400 ember azt jelenti, hogy az ország egyik legnagyobb egyetemén tanárképzési szakon 50 fő a max létszám. Te majdnem 10 évfolyamnyit szabadítanál rá egy másik szakma eddig is számos gonddal küszködő területére, hogy megold a saját kompetenciád. Bölcsész karon van egy halom képzés, ami 10 alatti létszámot vesz fel évente. Ha nem az előbbi nagy létszámú képzést veszem alapul, akkor 40 évfolyamnyi kölyökről beszélünk.

Nem mondta senki, hogy mind a 400 egy szakra akar rászabadulni. De te sem zártad ki, ahogy a rendszer sem kontrollálja le. Nem tudod, mert nem a te szakmád, de tanárnak jellemzően nem a stéber csupa 5-ös szokott jelentkezni. Az elmegy biológusnak, geológusnak, stb.
Ha egy nyelvvizsgával egyenértékű bónuszt adsz az önkénteseknek, ez pedagógia szakon azt jelenti, hogy valaki rosszabb jegyet kapott énekből, de katona. A másiknak meg szebb a hangja. Jó lesz mind a kettő akár biosz vagy föci tanárnak. Ezekből amúgy is jó volt suliban, ezek voltak a kedvenc tantárgyai.
Ha te megengeded, hogy csupa 2-es tanuló legyen tanár, csak mert katona, és kiszorítod a bejutási ponthatár több, mint 10%-át meghaladó bónusszal a 4-es tanulókat, akkor szerintem érted, hogy mi a probléma. Pedig lövész katonának az is megfelel, a te elvárásaidat kielégíti, csak más helyen -a jövő generáció oktatásánál- okoz olyan gondokat, amiért 3-5 éven belül eltörlik a rendszert és kitör teljesen függetlenül egy féllábú válság, ti megkapjátok a mozgáskorlátozottakat, mert az 50ezres létszámban majd nem fognak feltűnni.


(Tényleg kérnék mindenkit, hogy ezt a hsz-emet az előzővel és a korábbiakkal együtt nézze! Már amikor a fórumon ötletként felmerült azt mondtam, hogy egy nyelvvizsga pontszáma nem borítja meg a rendszert.
Én nagyon szeretném, ha a szülők haragja nem kivágná a kukába a kezdeményezést 3 év múlva, hanem lecsökkenne magától a szerezhető bónusz, de addigra átmegy a köztudatba és aránytalan előny nélkül is keresett opció lesz az, amit most szeretnétek kialakítani.)
Megjegyzem kicsit "reklámszagúnak" tűnik az adható ponthatár. Egyébként meg egyetértek veled hogy valahogy határt il kontrollt kell húzni. Viszont amíg nem fog lecsengeni legalább 2-3 eresztés addig nem is igazán tudsz faragni rajta. Legalább ennyi kell neki hogy lásd hol tudsz faragni rajta. Továbbá nem mindenki fog nyomulni a plusz pontokért mindenáron. Dehogy fognak pár év múlva sorban állni csak azért hogy kihúzanak 6-12 hónapot. Attól nem tartok és attól sem hogy el fogják árasztani a 2-es tanulók a felsőoktatást. Aki be akart jutni valahová az eddig is tanult. A továbbiakban is tanulni fog. Aki meg beesik egy szakra mert plusz pontot szerzett ha nem fog tanulni akkor kirostálják. Továbbá nem hiszem hogy a nagyon hülyék IQ bajnokok mennének el több hónapra. Azoknak úgy is ott lesz a hátszél, apuka, anyuka támogatása a liberál élet stb..........
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 918
11 567
113
Mire gondolsz? Talán inkább konzervatívok a döntések, lemondtak a saját fejlesztésekről ami kétes pénznyelő lenne, csak tech transfer van, az is nagynevű gyártóktól, sokszor harcban bizonyított technikával. Azon kívül a "csak" beszerzések is mind bevált tecnika. A mennyiség is inkább konzervatív, magyarázható, szükséges, nincs túlzás sehol. Nincs a képességeken és az igényeken túlmutató extra drága beszerzés (lásd román patriot). Egyedül a KC390 rejt több kockázatot mint gondoltuk, a Lynx meg így is optimális üzlet, hogy egyelőre csak mi meg Katar vagyunk a biztos vevők.
Az lett volna pénzszórás ha nekiállunk tömegével kalasnyikovot upgradelni, meg a BTR-eket átalakítgatni, a kétes használati értékű Komondorba beleugrani, mert ezeknek volt gyökere idehaza.
Persze lehet kritizálni egy egy döntést, de kategorikusan kijelenteni, hogy szórjuk a pénzt az meredek.
Már sokszor leírtam, de mivel új vagy itt, neked röviden összefoglalom:
1) kifutóban levő, elavult szabványoknak történő megfelelés, ennek alapján történő fegyverbeszerzés
(5.56, 7.62, 30 mm)
2) katalógusból történő válogatás, valós alternatívák végig nem gondolása, "divatnak" való megfelelés
3) helikopter fegyvernem mennyiségi túlfejlesztése (a fele is bőven elég lenne), harcértékbeli alulfejlesztése (csak negyedük lesz felfegyverezhető változat - H225M felfegyverezhető aránya még nem ismert, , a H145M-ből projektálok, de szerintem nem tévedek nagyot)
4) NASAMS 2: kvázi-mobilitás, rakétatechnológia szintén kifutóban van (baromi drága, ahol az irányított lövedék technológia megjelenik (Bae HVP, Oto Melara/Leonardo DART 76 mm.))
Külön olvastam arról, hogy az AMRAAM aktív radarját hogyan lehet megzavarni - jönnek az AESA radaros rakéták (kínai és japán MÁR VAN!!!, Meteor AESA változata fejlesztés alatt - japán segítséggel), de most nincs energiám kikeresni.
példa: AMRAAM-ER: 3M $; Bae HVP: 86k $

Még nem realizált, de nagy valószínűséggel bekövetkező beszerzések:
Oerlikon Skyranger 30 mm - pofátlanul túl lesz árazva (szerintem 15M € alsó hangon), de legalább 1.5 km-rel kisebb hatásos lőtávolság, mint a 35 mm-esnek (Gepárdokat tucatjával vehetnénk "gombokért" -350000 €-ért a belgáktól, hollandoktól - jemeni példa beszerzés - létezik C-RAM upgrade és (V)SHORAD upgrade is rá -ezekkel együtt is töredékébe kerül egy vadiúj skyranger 30-nak - a török Korkut SPAAG-ról nem is beszélve, amely biztos, hogy jóval olcsóbb lesz, mint az RM vadiúj 35-ös megoldása).

Most így gyorsan ennyi jutott eszembe, de ezekkel együtt is már bőven túlléptük a 100 Mrd HUF-ot (sőt, lehet, hogy a 200 MRd-t is)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 328
113
Te abból indulsz csak ki, hogy mi kell a seregnek, mert ez a te szakmád és erről tudsz szakvéleményt mondani, mi oldja meg a gondokat és mi nem nyúl hozzájuk.

A 400 ember azt jelenti, hogy az ország egyik legnagyobb egyetemén tanárképzési szakon 50 fő a max létszám. Te majdnem 10 évfolyamnyit szabadítanál rá egy másik szakma eddig is számos gonddal küszködő területére, hogy megold a saját kompetenciád. Bölcsész karon van egy halom képzés, ami 10 alatti létszámot vesz fel évente. Ha nem az előbbi nagy létszámú képzést veszem alapul, akkor 40 évfolyamnyi kölyökről beszélünk.

Nem mondta senki, hogy mind a 400 egy szakra akar rászabadulni. De te sem zártad ki, ahogy a rendszer sem kontrollálja le. Nem tudod, mert nem a te szakmád, de tanárnak jellemzően nem a stéber csupa 5-ös szokott jelentkezni. Az elmegy biológusnak, geológusnak, stb.
Ha egy nyelvvizsgával egyenértékű bónuszt adsz az önkénteseknek, ez pedagógia szakon azt jelenti, hogy valaki rosszabb jegyet kapott énekből, de katona. A másiknak meg szebb a hangja. Jó lesz mind a kettő akár biosz vagy föci tanárnak. Ezekből amúgy is jó volt suliban, ezek voltak a kedvenc tantárgyai.
Ha te megengeded, hogy csupa 2-es tanuló legyen tanár, csak mert katona, és kiszorítod a bejutási ponthatár több, mint 10%-át meghaladó bónusszal a 4-es tanulókat, akkor szerintem érted, hogy mi a probléma. Pedig lövész katonának az is megfelel, a te elvárásaidat kielégíti, csak más helyen -a jövő generáció oktatásánál- okoz olyan gondokat, amiért 3-5 éven belül eltörlik a rendszert és kitör teljesen függetlenül egy féllábú válság, ti megkapjátok a mozgáskorlátozottakat, mert az 50ezres létszámban majd nem fognak feltűnni.


(Tényleg kérnék mindenkit, hogy ezt a hsz-emet az előzővel és a korábbiakkal együtt nézze! Már amikor a fórumon ötletként felmerült azt mondtam, hogy egy nyelvvizsga pontszáma nem borítja meg a rendszert.
Én nagyon szeretném, ha a szülők haragja nem kivágná a kukába a kezdeményezést 3 év múlva, hanem lecsökkenne magától a szerezhető bónusz, de addigra átmegy a köztudatba és aránytalan előny nélkül is keresett opció lesz az, amit most szeretnétek kialakítani.)
tévedsz mer a Katonai igazgatási és központ nyilvántartó parancsnokságnál vagyok (ami a toborzást végzi.) és ezek az emberek nem egy szakra fognak jelentkezni...
a tanárképzés nállunk Tolnamegyébe a pécsi tudományegyetemnek a vidéki tagintézményébe elég so tanárt képeznek többet mint 50 főt egy évfolyamon.
és badarság azt képzelni hogy 300 ember mind egy szakra kívánna jelentkezni.

2020 ba 91460 fő jelentkezett egyetemre ebből 55000 főt vettek fel. a maximális 400 fő se érné el az 1% ot se...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 434
113
Te abból indulsz csak ki, hogy mi kell a seregnek, mert ez a te szakmád és erről tudsz szakvéleményt mondani, mi oldja meg a gondokat és mi nem nyúl hozzájuk.

A 400 ember azt jelenti, hogy az ország egyik legnagyobb egyetemén tanárképzési szakon 50 fő a max létszám. Te majdnem 10 évfolyamnyit szabadítanál rá egy másik szakma eddig is számos gonddal küszködő területére, hogy megold a saját kompetenciád. Bölcsész karon van egy halom képzés, ami 10 alatti létszámot vesz fel évente. Ha nem az előbbi nagy létszámú képzést veszem alapul, akkor 40 évfolyamnyi kölyökről beszélünk.

Nem mondta senki, hogy mind a 400 egy szakra akar rászabadulni. De te sem zártad ki, ahogy a rendszer sem kontrollálja le. Nem tudod, mert nem a te szakmád, de tanárnak jellemzően nem a stéber csupa 5-ös szokott jelentkezni. Az elmegy biológusnak, geológusnak, stb.
Ha egy nyelvvizsgával egyenértékű bónuszt adsz az önkénteseknek, ez pedagógia szakon azt jelenti, hogy valaki rosszabb jegyet kapott énekből, de katona. A másiknak meg szebb a hangja. Jó lesz mind a kettő akár biosz vagy föci tanárnak. Ezekből amúgy is jó volt suliban, ezek voltak a kedvenc tantárgyai.
Ha te megengeded, hogy csupa 2-es tanuló legyen tanár, csak mert katona, és kiszorítod a bejutási ponthatár több, mint 10%-át meghaladó bónusszal a 4-es tanulókat, akkor szerintem érted, hogy mi a probléma. Pedig lövész katonának az is megfelel, a te elvárásaidat kielégíti, csak más helyen -a jövő generáció oktatásánál- okoz olyan gondokat, amiért 3-5 éven belül eltörlik a rendszert és kitör teljesen függetlenül egy féllábú válság, ti megkapjátok a mozgáskorlátozottakat, mert az 50ezres létszámban majd nem fognak feltűnni.


(Tényleg kérnék mindenkit, hogy ezt a hsz-emet az előzővel és a korábbiakkal együtt nézze! Már amikor a fórumon ötletként felmerült azt mondtam, hogy egy nyelvvizsga pontszáma nem borítja meg a rendszert.
Én nagyon szeretném, ha a szülők haragja nem kivágná a kukába a kezdeményezést 3 év múlva, hanem lecsökkenne magától a szerezhető bónusz, de addigra átmegy a köztudatba és aránytalan előny nélkül is keresett opció lesz az, amit most szeretnétek kialakítani.)
Én azért nagyon sajnállak, ha egy olyan szakot védesz ilyen vehemenciával, amelyikre csak bekerülni nehéz, ha már bent vagy akkor már továbbrugdosnak, síkhülyeként is.
Tudod normális helyeken teljesíteni is kell ám a vizsgákon, szigorlatokon. Szerintem ha jobban velegondolsz, akkor belátod, hogy valahol az nagyobb baj, ha amiatt aggódsz, hogy PÁR segghülye katonaviselt hallgató elvégzi a tanárképzőt a legalább annyira segghülye zömmel együtt. Nem? Te pár miatt aggódsz, miközben én a zöm miatt... :cool:
Mielőtt megsértődsz, gondold végig amit leírtam, és rá fogsz jönni a gondolatmenetedben rejlő buktatókra.
De van még egy másik aspektus is. Gondold el, hogy mekkora elhívatottság kell ahhoz, hogy valaki el AKARJON menni tanárnak, hogy még 1 év katonai szolgálatot is lenyom, csak hogy felvegyék. :eek:
Ugye így már egészen más a helyzet?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 434
113
Nagyjából a sorkatonai szolgálatnak is az volt az elve, amikor én ott voltam, nagyon rég, hogy egy időszak ( fél év ) alap és szakkiképzés. Utána két időszak, az éles alegységeknél, már mint bevethető katona. Ez akkor volt másfél év. Évi két bevonulással és leszereléssel. Így volt a legénységi állomány kb 1/3-a újonc, a 2/3 pedig már elvileg bevethető katona.
Egyetértek, hogy a legkevesebb szolgálati idő, 1 év lehetne inkább. Persze az is kevés, de ennél azért hasznosabb lehet.
Amikor te ott voltál, akkor Néphadsereg volt. Azt meg se próbáld a modern kiképzési rendszerekhez hasonlítani. Hidd el, hogy egy intenzív képzéssel már 6 hónap alatt is egész szép eredményeket lehet elérni. Gyakorlatilag 1 év alatt az amerikaiak bőven frontkatonákat képeznek.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 434
113
Augusztusi bevonulás.
Csak hogy illeszkedjen a tanévhez. Különben 1 év szolgálat miatt 2 évet kell kihagyni a tanulásból. Mi augusztus 28-án vonultunk be, és augusztus 15-én szereltünk le.
Annál is inkább mert szerintem nagyon fontos lenne, hogy sok terepen töltött idő legyen a kiképzésben, és az jó lenne, ha ebből mondjuk 1 hét téli körülmények közepette lenne. És nem lenne jó, ha mondjuk ez a téli időszak az alapkiképzésre esne.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 693
90 787
113
Még nem realizált, de nagy valószínűséggel bekövetkező beszerzések:
Oerlikon Skyranger 30 mm - pofátlanul túl lesz árazva (szerintem 15M € alsó hangon), de legalább 1.5 km-rel kisebb hatásos lőtávolság, mint a 35 mm-esnek (Gepárdokat tucatjával vehetnénk "gombokért" -350000 €-ért a belgáktól, hollandoktól - jemeni példa beszerzés - létezik C-RAM upgrade és (V)SHORAD upgrade is rá -ezekkel együtt is töredékébe kerül egy vadiúj skyranger 30-nak - a török Korkut SPAAG-ról nem is beszélve, amely biztos, hogy jóval olcsóbb lesz, mint az RM vadiúj 35-ös megoldása).
Oerlikon Skyranger
Papperger egy telefonkonferencia leiratában pedzegette, hogy magyar gyártásban (részbeni, teljes?) gondolkodnak. Ez azért a költségek egy részét itthon tartja, tech. transzfer, bizt.pol.szempontból előrelépés, az export meg extra.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 434
113
Szerintetek összejönne évnte minimum 300 ember. Ha nem akkor abból nem lesz zaszlóalj...
3-4 éven belül évi 2500-3000 ember!!! Erre komoly fogadásokat is mernék kötni. A Honvédségnek csak válogatnia kell bennük! Csak tőle függ, hogy mekkora lesz a tényleges kiképzős létszám.