A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Nekem a véleményére is jó lett volna, mivel egy pénzügyekkel foglalkozó újság szakértője...
Nyilván nem tudja hogy erről mi áll abban a szerződésben, ami még nem is létezik. A Gripen szerződésünk államközi szerződés, 20 éve nem tudjuk mi van benne.
De ha @Green Leader-t is utolérte az utánozhatatlan magyar titkosítási mánia, (lehet nem jószántából hanem mert finoman értésére adták, hogy ez a helyes) akkor én megértem, hogy nagyon óvatos még a magánvéleményével kapcsolatban is ,nehogy valamelyik túlbuzgó hivatali csillagharcos akinek már az óvodában is III/III. volt a jele úgy gondolja, hogy az a névelő az egyik hozzászólásában már nagyon súlyos államtitkokat sért.
Amúgy meg bemásolom ide egy korábbi hozzászólásomat, ki kell dolgozni egy "virágnyelvet" és így kommunikálni Green Leader-el.:):)

"Mivel már K...rvára unom, hogy a Maróth Gáspárral készült interjúkat egy két kivételtől eltekintve csupa fogalmatlan nímand csinálja akik a gulyáságyút 5m-ről sem tudják megkülönböztetni egy PZH 2000- től, ezért kedves Green Leader, ha legközelebb beszélsz Maróth úrral, és megkérdezed tőle,hogy pontosan milyen modernizáció is lesz a Gripenekre, légy szíves írd meg ide nekünk a választ.Természetesen tisztában vagyok vele, hogy nem oszthatod meg ezt velünk direktben,ezért azt javaslom, hogy kódolt üzenet formájában hozd a tudtunkra.

Ha a válasz az lesz....

A szoftver frissítésen kívül AESA radar IRIS-T, Meteor,Levegő-Föld támadó fegyverzet(cirkáló rakéták,stb),új célzó konténer stb...

Akkor az írd be nekünk ebbe a topikba,hogy:

A kankalin sötétben virágzik....

Ha viszont azt a választ kapod, hogy :

Csak szoftverfrissítés lesz és fegyverzet integrálás...

Akkor azt írd be nekünk ebbe a topikba, hogy:

Még mindig szereti a Kék virág az Anacott Steelt?

:) :) :) :) :)

"


Kezdetnek az alapvető kulcs szavakat kellene meghatározni..

Pl: Maróth Gáspár A "megváltó"
Gripen Griffmadár
T-72. Uráli acél...


:):):)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 496
93 696
113

Ez az interjú rendbe tette a dolgokat.

1.Tehát a Várpalotai lőszergyárat okézták le. Indul a buli. 2024-től indul a a termelés, 2026-ra indul be a teljes spektrum.

2.8x8 tobbféle meghajtásban gondolkodnak, nagy durranás lesz.

3. Legvedelmi beszerzések tárgyalás alatt. Ez a Skyranger és a Lynxes változata is, ahogy előrébb írták.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
De ha @Green Leader-t is utolérte az utánozhatatlan magyar titkosítási mánia, (lehet nem jószántából hanem mert finoman értésére adták, hogy ez a helyes) akkor én megértem, hogy nagyon óvatos még a magánvéleményével kapcsolatban is ,nehogy valamelyik túlbuzgó hivatali csillagharcos akinek már az óvodában is III/III. volt a jele úgy gondolja, hogy az a névelő az egyik hozzászólásában már nagyon súlyos államtitkokat sért.
Amúgy meg bemásolom ide egy korábbi hozzászólásomat, ki kell dolgozni egy "virágnyelvet" és így kommunikálni Green Leader-el.:):)

"Mivel már K...rvára unom, hogy a Maróth Gáspárral készült interjúkat egy két kivételtől eltekintve csupa fogalmatlan nímand csinálja akik a gulyáságyút 5m-ről sem tudják megkülönböztetni egy PZH 2000- től, ezért kedves Green Leader, ha legközelebb beszélsz Maróth úrral, és megkérdezed tőle,hogy pontosan milyen modernizáció is lesz a Gripenekre, légy szíves írd meg ide nekünk a választ.Természetesen tisztában vagyok vele, hogy nem oszthatod meg ezt velünk direktben,ezért azt javaslom, hogy kódolt üzenet formájában hozd a tudtunkra.

Ha a válasz az lesz....

A szoftver frissítésen kívül AESA radar IRIS-T, Meteor,Levegő-Föld támadó fegyverzet(cirkáló rakéták,stb),új célzó konténer stb...

Akkor az írd be nekünk ebbe a topikba,hogy:

A kankalin sötétben virágzik....

Ha viszont azt a választ kapod, hogy :

Csak szoftverfrissítés lesz és fegyverzet integrálás...

Akkor azt írd be nekünk ebbe a topikba, hogy:

Még mindig szereti a Kék virág az Anacott Steelt?

:) :) :) :) :)

"


Kezdetnek az alapvető kulcs szavakat kellene meghatározni..

Pl: Maróth Gáspár A "megváltó"
Gripen Griffmadár
T-72. Uráli acél...


:):):)

Értem, amit mondasz. De nem tudhatjuk, hogy miért ezt válaszolta. Azon kívül, hogy az utolsó 30 napban nekem is kezd gyanús lenni...
Kecskeméti Repülőnapon a rendezvény javában tartott, amikor bejelenti, hogy ő nem a helyszínről követi a több éve először megrendezett légi bemutatót. És mit csinált helyette? Egy magyarok 99%-a által teljesen ismeretlen cég valami dokumentumának az aláírásán volt ott.
Én nem arról faggatnám, ha bizalmasabb viszonyban lennék vele, hogy mit tud a zalai történésekről, ahol ott sem volt. Hanem arról, hogy mit csinált eközben?
De mivel nem akarok belenyúlni abba, hogy családi összejövetel esetleg, inkább nem kérdezek rá.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 923
123 403
113
Értem, amit mondasz. De nem tudhatjuk, hogy miért ezt válaszolta. Azon kívül, hogy az utolsó 30 napban nekem is kezd gyanús lenni...
Kecskeméti Repülőnapon a rendezvény javában tartott, amikor bejelenti, hogy ő nem a helyszínről követi a több éve először megrendezett légi bemutatót. És mit csinált helyette? Egy magyarok 99%-a által teljesen ismeretlen cég valami dokumentumának az aláírásán volt ott.
Én nem arról faggatnám, ha bizalmasabb viszonyban lennék vele, hogy mit tud a zalai történésekről, ahol ott sem volt. Hanem arról, hogy mit csinált eközben?
De mivel nem akarok belenyúlni abba, hogy családi összejövetel esetleg, inkább nem kérdezek rá.
Ki nem volt hol vagymi?
 
W

Wilson

Guest
Értem, amit mondasz. De nem tudhatjuk, hogy miért ezt válaszolta. Azon kívül, hogy az utolsó 30 napban nekem is kezd gyanús lenni...
Kecskeméti Repülőnapon a rendezvény javában tartott, amikor bejelenti, hogy ő nem a helyszínről követi a több éve először megrendezett légi bemutatót. És mit csinált helyette? Egy magyarok 99%-a által teljesen ismeretlen cég valami dokumentumának az aláírásán volt ott.
Én nem arról faggatnám, ha bizalmasabb viszonyban lennék vele, hogy mit tud a zalai történésekről, ahol ott sem volt. Hanem arról, hogy mit csinált eközben?
De mivel nem akarok belenyúlni abba, hogy családi összejövetel esetleg, inkább nem kérdezek rá.
Nézd ha kimondva vagy kimondatlanul az a helyzet, hogy Green Leader az elsők között számolhat be a magyar haderővel kapcsolatos fejleményekről, én is ezt csinálnám a helyében minek sodorjam veszélybe ezt a pozíciómat azzal, hogy pl ezen a fórumon olyan dolgot írok le amit esetleg nem kéne....
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 542
32 022
113
De olvass! Csupa nagybetűvel íródott hidd el! Ez az 5500 oldal semmi! Egy kakantás alatt elmegy, a képeket ne nézegesd :)
Ha a "Csajok" topikkal kezded, akkor beleragadsz akár egy hónapig is. :oops: :rolleyes:
d2ec6ede-9182-438d-ab61-26ff54ae6aae_text.gif
A tapasztalt hadnagy.... én is éppen erre gondoltam.
61372f8a41c87191778558.jpg

Optikai irányzék?
Ott a szeme...vagy?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ki nem volt hol vagymi?

Green Leader. Ha jól emlékszem, azt mondta, hogy nem volt ott Kecskeméten, amikor ez feljött témának, mert épp valami Ebraer cég szándéknyilatkozat aláírásán vett részt Budapesten. Lényegében annak a napnak a legfontosabb bejelentése az volt. Csak ha végig megyek az utcán és kérdezgetem az embereket, senki nem fogja tudni megmondani, hogy egyáltalán brazil-e ez a cég. És még mi sem spekuláltunk előtte azon, hogy ide kéne költöztetni. :)
A bokrétaavatón sem volt semmi lényeges bejelentés. Így remélem érthető a hasonlat.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 531
10 737
113
Nézd ha kimondva vagy kimondatlanul az a helyzet, hogy Green Leader az elsők között számolhat be a magyar haderővel kapcsolatos fejleményekről, én is ezt csinálnám a helyében minek sodorjam veszélybe ezt a pozíciómat azzal, hogy pl ezen a fórumon olyan dolgot írok le amit esetleg nem kéne....
Ha a Maróth-ból kivonsz 6 karaktert, elszámolsz 66-ig és hozzáadsz 6-ot kijön, hogy Huszák. Véletlen lenne? Aligha.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 531
79 658
113
Okoskodik itt mindenki, hogy így IFV meg úgy IFV, itt legyen a parancsnok vagy ott, körbeforog-e a toron, vagy sem, merre nyílik a búvónyílás, de az az igazság, hogy mind annyian buták vagytok/vagyunk a témához!

3f357e069ac44708c2330b0096512d26.jpg
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 199
5 139
113
Így van! Annyi a különbség, hogy régen pl 3 infó alapján csinalta a raj amit ma meg már 8 alapján csinálja teljesen ugyanazt amit eddig 3 infó alapján. Attól, hogy több az infó, meg jobb a fegyverzet a harcászat nem változik, csak hatékonyabb lesz. Ez addig így is fog maradni amíg ki nem talalnak valami teljesen újat a nulláról.

Szerintem meg fog vàltozni a harcászat a drónok és a UGV-k miatt.

A drónok felderítési és tàmadó képessége új dimenziókat hoz.
Pl: épületàtvizsgàlàs soràn a szeletelés helyett miniatür drónt lehetne használni vagy a robbanó eszközöket dobàló drónok miatt az alakzatokon is lehet hogy kell vàltoztatni.
Lehet hogy a géppuskával egyenértékű lesz a drónpuska.

A géppuska rakasz helyett lehet hogy akkumulátort kell cipelni. Ki tudja?


Egy UGV ellen mondjuk az àtkarolàs nem fog sokat érni ahogy a fedezőtűz sem. Ott lehet híradó katona helyett inkàbb valami EHC-s fog kelleni

Persze azt ne kérdezzétek hogy mi lenne jó ezen eljárások helyett szerintem ezt kevesen tudjàk a világon ha valaki egyàltalan tudja.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 531
79 658
113
Szerintem meg fog vàltozni a harcászat a drónok és a UGV-k miatt.

A drónok felderítési és tàmadó képessége új dimenziókat hoz.
Pl: épületàtvizsgàlàs soràn a szeletelés helyett miniatür drónt lehetne használni vagy a robbanó eszközöket dobàló drónok miatt az alakzatokon is lehet hogy kell vàltoztatni.
Lehet hogy a géppuskával egyenértékű lesz a drónpuska.

A géppuska rakasz helyett lehet hogy akkumulátort kell cipelni. Ki tudja?


Egy UGV ellen mondjuk az àtkarolàs nem fog sokat érni ahogy a fedezőtűz sem. Ott lehet híradó katona helyett inkàbb valami EHC-s fog kelleni

Persze azt ne kérdezzétek hogy mi lenne jó ezen eljárások helyett szerintem ezt kevesen tudjàk a világon ha valaki egyàltalan tudja.
Nem fog változni. Nem lehet a végtelenségig nyújtani az alakzatokban a tér és távközöket.
A szobába be kell menni így is úgy is. Az UGV is csak 1 irányba tud lőni, tehát átkarolható, no meg ott a páncéltörő rakéta. A drón ha nem tud tamadni, csak kamerája van akkor csak infó forrás, a harcászaton különösebben nem változtat. Ha tud támadni akkor meg olyan mint egy tüzerségi lövedék, reagálni is úgy kell rá.

Az UGV meg egy kisméretű páncélozott jarmű fegyverrel. Tök ugyan az a harcászati probléma mint egy APC vagy IFV.

Azt kell vizsgálni, hogy a különböző eszközök milyen harcaszati alapvetéseket változatatnak meg,
ha semmilyet akkor nem lesz változás.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 036
93
Okoskodik itt mindenki, hogy így IFV meg úgy IFV, itt legyen a parancsnok vagy ott, körbeforog-e a toron, vagy sem, merre nyílik a búvónyílás, de az az igazság, hogy mind annyian buták vagytok/vagyunk a témához!

3f357e069ac44708c2330b0096512d26.jpg
:eek:
Hány kiló lehet ez a harc-kocsi? Azok a kicsi kerekek, képzel mi történik, amikor elhagyják a golfpálya területét:hadonaszos:
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 481
10 782
113
@dudi @krisss
Ti mit gondoltok egyébként, melyik lövész magasabb egység szervezet jobb? A zászlóalj vagy a század rendszerü? Dandár vagy Ezred?
Folyatom a gondolat fonalat, miért van az hogy az exkomcsi országok általában dandár-zászlóalj , a nyugati országok pedig ezred-század rendszert használnak? @krisss te tiszt vagy csak tanultál valamit erröl
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Szittya