Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Okoskodik itt mindenki, hogy így IFV meg úgy IFV, itt legyen a parancsnok vagy ott, körbeforog-e a toron, vagy sem, merre nyílik a búvónyílás, de az az igazság, hogy mind annyian buták vagytok/vagyunk a témához!
![]()
Folyatom a gondolat fonalat, miért van az hogy az exkomcsi országok általában dandár-zászlóalj , a nyugati országok pedig ezred-század rendszert használnak? @krisss te tiszt vagy csak tanultál valamit erröl
A régi gyarmatosító országok használnak század-ezred rendszert.Folyatom a gondolat fonalat, miért van az hogy az exkomcsi országok általában dandár-zászlóalj , a nyugati országok pedig ezred-század rendszert használnak? @krisss te tiszt vagy csak tanultál valamit erröl
Nem azonos, a dandár magasabban helyezkedik el.A század/zaszlóalj az megkerülhetetlen.
A magyar terminológiaban a dandár és az ezred azonos szintű szervezeti forma.
Nem szervezzük a dandárban ezredekbe a zászlóaljakat. Az ezredben és a dandárban is zaszlóaljak vannak. Így azonos, nem pedig úgy, hogy melyik van előbb a sorban. Az angolok vannak "belebuzulva" az ezredekbe a végtelenségig, ilyen téren rosszabbak mint a franciák, pedig ott is vannak 300 éves ezredek.Nem azonos, a dandár magasabban helyezkedik el.
Egy dandárnak tábornok a parancsnoka is míg az ezrednek ki lehet találni, hogy ki![]()
Ebből a szempontból jogos, de szervezeti szintek szempontjából a dandár magasabban helyezkedik el.Nem szervezzük a dandárban ezredekbe a zászlóaljakat. Az ezredben és a dandárban is zaszlóaljak vannak. Így azonos, nem pedig úgy, hogy melyik van előbb a sorban. Az angolok vannak "belebuzulva" az ezredekbe a végtelenségig, ilyen téren rosszabbak mint a franciák, pedig ott is vannak 300 éves ezredek.
Igen, valóban. Nem azt írtam amit akartam.Ebből a szempontból jogos, de szervezeti szintek szempontjából a dandár magasabban helyezkedik el.
Ez is államtitok!@krisss te tiszt vagy csak tanultál valamit erröl
Nem fog változni. Nem lehet a végtelenségig nyújtani az alakzatokban a tér és távközöket.
A szobába be kell menni így is úgy is. Az UGV is csak 1 irányba tud lőni, tehát átkarolható, no meg ott a páncéltörő rakéta. A drón ha nem tud tamadni, csak kamerája van akkor csak infó forrás, a harcászaton különösebben nem változtat. Ha tud támadni akkor meg olyan mint egy tüzerségi lövedék, reagálni is úgy kell rá.
Az UGV meg egy kisméretű páncélozott jarmű fegyverrel. Tök ugyan az a harcászati probléma mint egy APC vagy IFV.
Azt kell vizsgálni, hogy a különböző eszközök milyen harcaszati alapvetéseket változatatnak meg,
ha semmilyet akkor nem lesz változás.
Hát azért nem olyan egyszerű egykét képernyőn keresztül kezelni ám egy ilyen dögöt, hogy reszponzív legyél elég gyorsan a változó körülményekre egy konténerből. Nem látod olyan jól a környezeted, az oroszok is megszenvedtek vele elég rendesen.Nem nagyon téveszt lövéseket. Sokkal gyorsabban és pontosabban lő mint bármelyik ember
A drónra egyszerűbb a válasz azzal kezdem. Egy már elfoglalt területen most is a nyakadba hullhat egy 155-ös gránát amit 50km-ről lőttek ki, hogy a rakétatüzérség akár 70-100km-eslőtávját ne is említsem.Azt kell vizsgálni, hogy a különböző eszközök milyen harcaszati alapvetéseket változatatnak meg,
ha semmilyet akkor nem lesz változás
Na ez egy érdekes vita lesz
Szerintem megváltoztatják a harcászati alapvetéseket.
Mondjuk a UGV problémàja. Egy IFV méretének a töredéke. Nehéz eltalálni pct raketàval mert kismeretű. Gyorsabban manőverezik mint akármelyik emberekből àlló alegység. Nem húzza le a fejét ha lőnek rà. Nem keres fedezéket. Nem nagyon téveszt lövéseket. Sokkal gyorsabban és pontosabban lő mint bármelyik ember. A gyalogsàgi fegyverek nem tesznek benne kárt, ahogy a kézigránát repeszek sem.
Szóval egy hagyományos lövész szakasznak lesz gondja ha egy géppuskával felszerelt UGV-t kell megtámadnia.
A gpuskaval 800 méterre tud lőni, a CG meg 500 méterig hatékony...
Arról nem is beszélve hogy a UGV-k se magányosan bukkanak fel.
A drónok alkalmazása pedig szerintem azért lehet példàul problémás, hogy már egy megtisztítottnak gondolt területen egyszer csak a katonák közé esik egy kezigrànàt olyan magasan repülő dronból amelyet se nem látsz se nem hallasz kb 50 méter magassàgból. Mire leér màr robban is.
Ez csak néhány vitaindító gondolat.
A zászlóalj nem megkerülhetetlen.A század/zaszlóalj az megkerülhetetlen.
A magyar terminológiaban a dandár és az ezred azonos szintű szervezeti forma.
Az a zászlóalj századaiban is benne van.mindegyik század rendelkezik aknavetökkel és ATGM rajjal.
Ezek valójában is dandárok, vagy csak a nevükben? Mindig megzavart a különbözö országok által használt terminologiaA régi gyarmatosító országok használnak század-ezred rendszert.
A németek is dandároznak. Meg az amerikaiak is.
Valóban is.Ezek valójában is dandárok, vagy csak a nevükben? Mindig megzavart a különbözö országok által használt terminologia
Elképzelések vannak, de hogy mi lesz ebből megvalósítva az jó kérdés. Egyelőre a legkisebb gond is nagyobb ennél.@kriss
![]()
Official US Army, Navy, Air Force and Marines Military Merchandise
Since 1996, Armed Forces Gear has been your #1 stop for military support clothing and merchandise. Shop US Army, Navy, Air Force, Marines, and Coast Guard today! Enjoy free shipping on qualifying orders!www.armedforcesgear.com
Nem terveznek esetleg valami hasonlot? Jo kis reklam lenne a civileknek.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..