<blockquote rel="erdifefe1"><blockquote rel="honved">Nézd át atörténelem elmúlt 100 évét.
Igaz.Végül is senki nemgondolta előtte hogy Gyurcsány Fecó ámokfut majd és kiszámíthatatlanul viselkedik meg irányít
)
</blockquote>
Nem sokan gondolták anno pl., hogy az olaszok a Monarchiának fognak hadat üzenni.
Nem számított rá Jimmy, hogy a japánok a torkuknak esnek Pearl Harbor-nál.
</blockquote>
Hát azért voltak akik nemcsak gondolták, hanem ki is mondták:
(csak senki nem vette komolyan ezeket a kijelentéseket)
Az olaszoknál:
„Véleményem szerint lehetséges, sőt, talán valószínű is, hogy a nem is oly távoli jövőben alkalom nyílik majd arra, hogy elhagyjuk a hármas szövetséget, de jelen pillanatban az felel meg az érdekeinknek, ha maradunk. Jelenleg a hármas szövetség szárazföldön erősebb az antantnál – és ennek a háborúnak a sorsa a szárazföldön dől majd el.”
(Paternò-Castello márki olasz külügyminiszter, 1914. július 14.)
„Már megjósolható – ha nem is a valószínűsége, de legalább – a lehetősége annak, hogy Olaszországnak fel kell majd adnia semlegességét, és meg kell támadnia Ausztriát. Ezt akkor tehetjük meg, ha a győzelem biztossá, de legalábbis majdnem biztossá válik, és amikor – ennek eredményeként – az általános háború kimenetele elég világos lesz ahhoz, hogy Ausztria és Németország ellen forduljunk.”
(Paternò-Castello márki, 1914. augusztus 3.)
A japánoknál:
"Az Egyesült Államok Fehér könyvében olvasható, hogy Greew, az Egyesült Államok akkori tokiói nagykövete 1941 januárjában figyelmeztette Washingtont egy Pearl Harbor elleni támadás lehetőségére, továbbá, hogy Greew Kuruszu nagykövet elutazása előtt az Egyesült Államokból megismételte azt a figyelmeztetést, hogy Japán esetleg hirtelen támad. Felmerül a kérdés, vajon Greew figyelmeztetései ellenére miért nyújtottak át 1941. november 26-án a japánoknak ultimátumszerű jegyzéket. Már annak idején, bizonyos észak-amerikai körök azt állították, hogy gyakorlatilag már kitört a háború Japánnal, másfelől az Egyesült Államok széles körei viszont ellenezték a Japánnal való háborút. De hát akkor miért szakította meg Washington a kapcsolatokat Japánnal? Ezekre a kérdésekre a válasz a következő: először is Japánt katonailag és gazdaságilag alábecsülték, másodszor az Egyesült Államok nemzetközi kapcsolataiban bizonyos szerepet játszottak a London és Washington közötti megállapodások, mert Anglia annak idején ellenezte az Egyesült Államoknak a megbékélésre irányuló minden politikáját. Churchill és Eden már 1936 óta ellenzett a megbékélésre irányuló minden törekvést." (MTI)