A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
kurvára illene tudomásul venni, hogy nem az ország van a Honvédségért, hanem fordítva. Akkor majd javul a társadalmi megítélése.
Úúúú, van még ilyen hasonló baloldali szavazókat megfogó hatásos szlogen a zsbedben - felírva?
Csak mert ennek semmiféle értelme nincs ám, azt tudod? Vagy hogy képzeled ezt? Menjenek el a katonák cipót sütni? Esetleg csináljanak mesterséges áradásokat, vagy egyébb természeti katasztrófákat, hogy megcsillogtathassák a képességeiket a katonáink?
Vagy generáljunk lokális konfliktust, hogy végre élesben is megvédhessék a lakosságot?
Ugye, hogy milyen jól hangzik a f@szság, még ha semmi értelme sincsen?!?

Sazvazót meg jobban érdekelné a rendőrség, egészségügy, oktatás rendbetétele, -ami ugye hozná magával az ország biztonságosabbá válását - mint 15 ezer élesben airsoftozó vágyálmai.
Teljes leszerelést követelünk! Az a megoldás!
Hagy kérdezzem már meg, ha ennyire pacifista vagy, akkor miért is mentél el sorkatonának az IDF-be? Tehát csak Izrael államot szabad fegyverrel megvédeni. Magyarországnak ez nem jár.
Mondom, hogy nem ezzel a hozzáállással fognak itt megszeretni. (Az ittet nem a fórum közösségére értettem, hanem Magyarországra, en bloc!)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem értem miért pazaroljátok erre az emberre a szót. Neki annyira tetszik Magyarországon bármi, mint az átlag AUR szavazónak Székelyföld autonómiája.
Igazságtalan vagy, nagyon érdekes gondolatai voltak.
putin-vladimir-putin.gif
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 900
113
Nem tudod mi bajod vele, mikor pécset volt kiképző tiszt full rendes, korrekt és normális arc volt
Az hogy a Zrínyi programmal nem vagy megelégedve nem az Ő hibája , főleg úgy hogy azért nem sok ideje van még ott , adj már neki időt

na ezen jót mosolyogtam :) miért Te tán ismered hogy mi lesz még a kövi 10 évben a programban?
de akkor bontsuk le

ezzel nem értem mi a bajod, elmondanád mit vétettek a kockák?

ezzel mondjuk egyet tudok érteni , ilyen formában ez így nem jó, mondjuk elég sokan jöttek át hivatásosba onnan, már ezért is mondanám hogy volt egy kevés értelme

mi a f@sz? melyik beszerzéssel van bajod most itt? Lynx? AiH? Leo2? PzH? Gidrán? NASAMS? oké hogy az eszement ötleteket el kell vetni , nem is értem honnan vetted ezt a 155-öst Lynx alapon mert szerintem hivatalosan szó nem volt ilyenről, de főleg a mondtaod elsőp fele aggaszt
végre van új vas , (elég jó vasak amúgy....) megint a szar sem elég büdös esete vagy valami más?

aha , akkor mondjuk a cseh modell megfelel Neked? csak mert akkor pl nem lenne Leo2 vagy PzH , a másik , honnan a tökömből vetted hogy nem tesztelünk? :D kuuurva sok mindent teszteltünk/tesztelünk most is alap dolgoktól elkezdve egészen a nagyobb vasakig , ami meg a beszerzési formát illeti
1.)ki lett mondva hogy újjáépítik a hadipart , 100%-osan efelé haladnak, lassan ugyan de haladnak
2.) azért ők is tudják hogy nincs időnk elb@szni 2-3 évet (csehek köhöm köhöm) mert minden IS tegnap előttre kellett volna
Épp ezekből kifolyólag én kurvára támogatom ezt az inkább szakmai-gazdasági alapokon nyugvó beszerzési formát a bürokrácia kizárásával (sajnos esetekben nem politika mentesen ugyan) mert így lehet haladni ,így lehet egyszerűen építeni valamit

igen, pontosan , és tudod hogy miért? mert kurvára nehéz heylzetben van a Honvédség
1.) leépültek a társadalmi kapcsolatok
2.) leépült a komplett infrastruktúra (értsd: MINDEN)
3.) leépültek a hazai gyártási kapacitások
4.) leépültek/ kikerültek a rendszerből olyan képességek amelyek nélkül modern haderő aligha létezhet
5.) itt van emberhiány az egész országban , már mondtam párszor, nem véletlen nem emelnek fizut még
6.) ott a vízfej
7.) nincs társadalmi támogatottsága az egész haderőfejlesztésnek így is örülhetünk hogy a média ezt letolta az emberek torkán
8.) minden is tegnapra kellett volna
9.) eddig az akarat és ezáltal a pénzhiány miatt minden is jegelve volt ami okozta az előző kb 8 pontomat, most ugyan van akarat és pénz is de ilyen környezetben boooooorzalmasan nehéz manőverezni hogy az ember a helyes úton maradjon és mivel ebben a formában zajlik a haderőfejelsztés azt hogy TE nem látsz valamit és részinfók alapján következtetést vonsz le az nem jelenti hogy valami nem helyes , vannak faszságok én aláírom de legyen már a szar elég büdös vagy jöjjön vissza Vadai a kurva lazacos szendójával meg a méregdrága gyümölcsléjével?

Eddig elég jó dolgokat hoztak össze , kis türelmet , lesz minden is nyugi nem lesz ez rossz
Te most egy olyan valakit győzködsz, akinek deklaráltan nem érdeke egy ütőképes magyar haderő vagy úgy egyáltalán egy sikeres Magyarország.
Így kell olvasni, amit ír és minden a helyére kerül.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Úúúú, van még ilyen hasonló baloldali szavazókat megfogó hatásos szlogen a zsbedben - felírva?
Csak mert ennek semmiféle értelme nincs ám, azt tudod? Vagy hogy képzeled ezt? Menjenek el a katonák cipót sütni? Esetleg csináljanak mesterséges áradásokat, vagy egyébb természeti katasztrófákat, hogy megcsillogtathassák a képességeiket a katonáink?
Vagy generáljunk lokális konfliktust, hogy végre élesben is megvédhessék a lakosságot?
Ugye, hogy milyen jól hangzik a f@szság, még ha semmi értelme sincsen?!?


Teljes leszerelést követelünk! Az a megoldás!
Hagy kérdezzem már meg, ha ennyire pacifista vagy, akkor miért is mentél el sorkatonának az IDF-be? Tehát csak Izrael államot szabad fegyverrel megvédeni. Magyarországnak ez nem jár.
Mondom, hogy nem ezzel a hozzáállással fognak itt megszeretni. (Az ittet nem a fórum közösségére értettem, hanem Magyarországra, en bloc!)
Enjoy it.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hm.Ami azt illeti,sok mindenben nem értek egyet az ürgével-de attol még sok mindenben qrvára igaza van.
Érvelés helyetti személyeskedés meg csak benneteket jellemez.
Elismerem, a Lynx alapú 155-ös tényleg f@szság!
Ha van is olyan pont ami részben igaz (pl. a beosztásokhoz tartozó túl magas rendfokozati igény), azt max. a "10 millió futballbíró országa vagyunk" mentalitással tudja kritizálni, és azonnali megoldást akar.
DE ennek nincs azonnali megoldása.
Én elhiszem, hogy viccesnek tűnne - azonnali megoldásként - a Honvédség feloszlatása, de hidd el, nem lenne az!
Különben ez nem csak nálunk probléma.
A zsugorodó hadseregeknél mind.
 
W

Wilson

Guest
Mondjuk azt kifejthetnéd bővebben, hogy,

"kurvára illene tudomásul venni, hogy nem az ország van a Honvédségért, hanem fordítva. Akkor majd javul a társadalmi megítélése."

Mert én nem érzem azt, hogy a Honvédség hú de nagy elvárásokat támasztott a magyar társadalommal szemben, sőt pár évtizeden át, inkább a Honvédség volt a "pálya szélére száműzve" annak ellenére, hogy amikor szükség volt rá árvizek,hóvihar stb, akkor bizony (ha már az áradás lett említve) ott voltak végig a gáton. Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy ez sokszor a Honvédségben szolgáló katonák lelkiismeretes szolgálatának és elkötelezettségének volt köszönhető.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Én elhiszem, hogy viccesnek tűnne - azonnali megoldásként - a Honvédség feloszlatása, de hidd el, nem lenne az!
Pedig de,ez lenne a megoldás.Feloszlatni a jelenlegi szervezetet,és a használható részeire alapozva újjászervezni.
És ami azt illeti,ez lenne országos szinten is a megoldás.Feloszlatni a regnáló államszervezetet,és alkotni egy újat,ami szolgálja a Hazát,és nem tehénkedik rajta.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Mondjuk azt kifejthetnéd bővebben, hogy,

"kurvára illene tudomásul venni, hogy nem az ország van a Honvédségért, hanem fordítva. Akkor majd javul a társadalmi megítélése."

Mert én nem érzem azt, hogy a Honvédség hú de nagy elvárásokat támasztott a magyar társadalommal szemben, sőt pár évtizeden át, inkább a Honvédség volt a "pálya szélére száműzve" annak ellenére, hogy amikor szükség volt rá árvizek,hóvihar stb, akkor bizony (ha már az áradás lett említve) ott voltak végig a gáton. Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy ez sokszor a Honvédségben szolgáló katonák lelkiismeretes szolgálatának és elkötelezettségének volt köszönhető.
Az hagyján, de konkrétan milyen megítélésről beszélünk?
A társadalomnak a haderőfejlesztési program beindítása előtt pontosan olyan megítélése volt a Honvédségről, mint nekem a Vatikán macskájának a heréjének a színéről. Azt sem tudom, hogy van-e a Vatikánnak macskája, vagy hogy van-e heréje. A színéről már nem is beszélve.
Hogy ítélsz meg valamit/valakit, ha azt sem tudod, hogy létezik.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Pedig de,ez lenne a megoldás.Feloszlatni a jelenlegi szervezetet,és a használható részeire alapozva újjászervezni.
És ami azt illeti,ez lenne országos szinten is a megoldás.Feloszlatni a regnáló államszervezetet,és alkotni egy újat,ami szolgálja a Hazát,és nem tehénkedik rajta.
Már előre lelőttem a poénodat. Olyan kis kiszámítható vagy. Tudtam, hogy ilyen hülyeséggel jössz elő.
Különben láttunk már ilyet. A kulák üldözés, kulturális forradalom, vagy a "Nagy Tisztogatás".
Mind milyen remekül sült el. o_O
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
@pöcshuszár ,ez nem vicc,hanem szükséglet.Tabula rasa-t kell(ene) csinálni.A múlt ránk ragadt sara húz le minket a mocsárba.
Ez kb olyan,mint amikor egy régi gyár már annyira elavult struktúrájú,hogy az már alkalmatlan a korszerű termelésre.Ilyenkor új gyárat kell épiteni a régi helyén-különben e nélkül tönkremegy a cég.Modernizációs kényszer,úgy hivják ezt.
 
W

Wilson

Guest
Pedig de,ez lenne a megoldás.Feloszlatni a jelenlegi szervezetet,és a használható részeire alapozva újjászervezni.
És ami azt illeti,ez lenne országos szinten is a megoldás.Feloszlatni a regnáló államszervezetet,és alkotni egy újat,ami szolgálja a Hazát,és nem tehénkedik rajta.
Nézd ez körülbelül egy Észak Korea típusú államban működne egyik pillanatról a másikra....
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 626
5 374
113
Pedig de,ez lenne a megoldás.Feloszlatni a jelenlegi szervezetet,és a használható részeire alapozva újjászervezni.
És ami azt illeti,ez lenne országos szinten is a megoldás.Feloszlatni a regnáló államszervezetet,és alkotni egy újat,ami szolgálja a Hazát,és nem tehénkedik rajta.
Ha egy cég ilyet csinál, akkor általában a használható emberek húznak el gyorsan, és az alkalmatlanok maradnak a helyükön.

Ha pedig mindenkit kirúgsz, akkor biztosan nem fog működni jó darabig a szervezet, és utána sincs garancia arra, hogy az új emberek rátermettebbek. De legalább tapasztalatlanok. :D
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 161
113
Már előre lelőttem a poénodat. Olyan kis kiszámítható vagy. Tudtam, hogy ilyen hülyeséggel jössz elő.
Különben láttunk már ilyet. A kulák üldözés, kulturális forradalom, vagy a "Nagy Tisztogatás".
Mind milyen remekül sült el. o_O
Ellenpélda meg Szent Istán államalapitása,IV Béla államszervezeti reformja,Károly Róbert,Zsigmond király reformjai,az 1867es kiegyezés.Mind előre vitte az országot.
Meidzsi forradalom,1688as Dicsőséges forradalom,USA megalapitása meg külföldi példák.