A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
na várjál Huszár , nem csak ilyen G mercik vannak ám bent, Debrecenben láttam olyat amiben igen komoly berendezések voltak (felderítőknél) sőt, annyi + páncél volt rajta hogy majdnem nem felelt meg a B kategóriának , sokat nem tudok róla de az fixen nem olyan G merci mint amire itt Te gondolsz
(btw , Te vagy már a szexi :D :p)

Mert szerintem a G merga másra van mint amire Te gondolod VAGY amire eddig én láttam hogy használják, Hilux meg a Ranger főleg akkor került elő amikor a határra kellett menni
( mert nyilván itt annó olyat is vizionáltak egyes fórumtársak hogy "mi a f@széé nem küldünk le btr-t" és hasonlók)
Én az Enok vonalra gondoltam. Más néven LAPV. A szám mögötte a tömegét tonnában jelöli.
Enok 5.4
Enok-5.4-KpfmB-1.jpg

Enok 6.1 az 5.4-től jobbra, sárga design elemekkel (a méretkülönbségek érzékeltetésére):
Mercedes-G-LAPV-6-1-Militaer-Military-Eurosatory-169Gallery-9c77ad9b-607114.jpg

És van a 7.5, ami már elvileg Unimog alapú:
Enok-7.5-Prototyp-08-2019-IMG_3527_Heiming-1068x801.jpg


Az aggasztó az, hogy szittya bemutatón kizárólag páncélozatlan G-Wagen, Unimog, valamint, Rába H hozta vitte a katonákat.
Tudom, hogy semmi sem végleges....
De, ha nálam lenne a szittya koncepció tarisznyájának a lakatja, akkor én a Rába H-t minimum Fuchs-ra cserélném, az Unimogot Gidránra, a G Merciket meg valamelyik fenti járműre. Illetve ezeknek megfelelő más gyártmányra.
Ha jól vettem ki akkor szakasz támogatói kerültek a G-Mercikre. Gondolom, hogy rugalmasan lehessen a helyüket meghatározni.
Aztán persze az is lehet, hogy különben is csak szemléltetésből kerültek fel G-Wagenre, amikor közben már régen NMS szerepel a tervekben helyettük.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 943
38 185
113
Ez ebben a formában úgy nem igaz, ahogy van.
Függ a cél sebességétől, magasságától, irányától és az indító gép sebessége és magasságától.


Emiatt ez sem igaz ebben a formában.
Nézd meg majd a hamarosan kikerülő Volhov videóban az MZ-t (addig a HTÖ-ben), hogy mennyire komplex formája lehet.
Még akkor is, ha nem kvázi ballisztikus pályán megy a rakéta.

De majd egyszer a rakéta kinematikáról is lesz magyarázó videó.
Az AMRAAM C-5 105km-es ható távját a Wikipédiáról vettem - azt pontosan nem tudom, hogy milyen paraméterek esetén igaz.
Az egész hatótávolság kérdéskör baromi bonyolult, ahogy ez korábban én is írtam. Ennek megismerését tovább bonyolítja a titkolózás: egy gyártó sem mondja meg hogy hol kezdődik a No-Escape-Zone.
Kb. a gyártó, a NASAMS-re kiképzettek és az irányító központ algoritmusa tudja valójában mennyi az annyi... :)
 
M

molnibalage

Guest
Az AMRAAM C-5 105km-es ható távját a Wikipédiáról vettem - azt pontosan nem tudom, hogy milyen paraméterek esetén igaz.
Az egész hatótávolság kérdéskör baromi bonyolult, ahogy ez korábban én is írtam. Ennek megismerését tovább bonyolítja a titkolózás: egy gyártó sem mondja meg hogy hol kezdődik a No-Escape-Zone.
Kb. a gyártó, a NASAMS-re kiképzettek és az irányító központ algoritmusa tudja valójában mennyi az annyi... :)
Szerintem inkább használd ezt...
 
  • Tetszik
Reactions: honved and Aladeen
T

Törölt tag 1586

Guest
Azért ez jó messze van egy G mercitől...
Legfeljebb csak kívülről hasonlít rá, de ez jóval nagyobb, nehezebb és erősebb.
Ez, mint a neve is mutatja (LAPV Light Armored Patriol Vehicle), egy aknavédett őrjáratozó jármû. Afganisztánba pont jó lett volna de nekübk minek.
Nem hiszem hogy a mi katonáinkat v.ki idehaza IED vel fenyegetné...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 592
14 902
113
Azért ez jó messze van egy G mercitől...
Legfeljebb csak kívülről hasonlít rá, de ez jóval nagyobb, nehezebb és erősebb.
Ez, mint a neve is mutatja (LAPV Light Armored Patriol Vehicle), egy aknavédett őrjáratozó jármû. Afganisztánba pont jó lett volna de nekübk minek.
Nem hiszem hogy a mi katonáinkat v.ki idehaza IED vel fenyegetné...
Hát a vezetés másként gondolja.
Lásd gidran/nms.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 592
14 902
113
Az aggasztó az, hogy szittya bemutatón kizárólag páncélozatlan G-Wagen, Unimog, valamint, Rába H hozta vitte a katonákat.
Tudom, hogy semmi sem végleges....
De, ha nálam lenne a szittya koncepció tarisznyájának a lakatja, akkor én a Rába H-t minimum Fuchs-ra cserélném, az Unimogot Gidránra, a G Merciket meg valamelyik fenti járműre. Illetve ezeknek megfelelő más gyártmányra.
Ha jól vettem ki akkor szakasz támogatói kerültek a G-Mercikre. Gondolom, hogy rugalmasan lehessen a helyüket meghatározni.
Aztán persze az is lehet, hogy különben is csak szemléltetésből kerültek fel G-Wagenre, amikor közben már régen NMS szerepel a tervekben helyettük.
Ezek vannak most.
Másra nehezen lehetett volna rárakni az embereket.

Nem 20+os éves gépekkel terveznek.
Remélem. :D
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Hát a vezetés másként gondolja.
Lásd gidran/nms.
Ezeket a török vasakat csak a Berlin-Moszkva-Isztambul ideológia miatt vették meg (meg talán néhány ember privát anyagi érdeke miatt), de igazából MRAP kategóriára idehaza nincs szükségünk.
Amit már megvettek azok talán majd missziós feladatokhoz jók lesznek...

Viszont idehaza igazából kerekesből APC kell meg talán IFV.
Az APC lehet a Fucsh (talán..) az IFV t, ha egyáltalán lesz, akkor még nem találták ki (vagy nincs hír róla)
 
  • Hűha
Reactions: pöcshuszár

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 996
12 796
113
Ezeket a török vasakat csak a Berlin-Moszkva-Isztambul ideológia miatt vették meg (meg talán néhány ember privát anyagi érdeke miatt), de igazából MRAP kategóriára idehaza nincs szükségünk.
Amit már megvettek azok talán majd missziós feladatokhoz jók lesznek...

Viszont idehaza igazából kerekesből APC kell meg talán IFV.
Az APC lehet a Fucsh (talán..) az IFV t, ha egyáltalán lesz, akkor még nem találták ki (vagy nincs hír róla)
Lesz kerekes IFV? :eek:
 
  • Vicces
Reactions: Ocses and Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 644
18 967
113
Ezeket a török vasakat csak a Berlin-Moszkva-Isztambul ideológia miatt vették meg (meg talán néhány ember privát anyagi érdeke miatt), de igazából MRAP kategóriára idehaza nincs szükségünk.
Amit már megvettek azok talán majd missziós feladatokhoz jók lesznek...

Viszont idehaza igazából kerekesből APC kell meg talán IFV.
Az APC lehet a Fucsh (talán..) az IFV t, ha egyáltalán lesz, akkor még nem találták ki (vagy nincs hír róla)
Kedves @rudi hát a Lynx az nem IFV?:eek:
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ezeket a török vasakat csak a Berlin-Moszkva-Isztambul ideológia miatt vették meg (meg talán néhány ember privát anyagi érdeke miatt), de igazából MRAP kategóriára idehaza nincs szükségünk.
Amit már megvettek azok talán majd missziós feladatokhoz jók lesznek...

Viszont idehaza igazából kerekesből APC kell meg talán IFV.
Az APC lehet a Fucsh (talán..) az IFV t, ha egyáltalán lesz, akkor még nem találták ki (vagy nincs hír róla)

Ez így most nagyon kusza számomra.

1, Támogató funkcióra jobb rendszeresíteni a terepjárókat. (Tűzvezető, pct, járőr, stb. Nem tudom, mit értesz az alatt, hogy idehaza, de egy környezetünkben előszeretettel kitörő hibrid háborúban kiválóak. Kb. pont erre találták ki őket.)
2, Mit értesz az alatt, hogy "Berlin-Moszkva-Isztambul ideológia"? Putyin mennyit tett bele a Gidránba?
3, Amit már megvettek... nem tárgyalnának gyártásról, ha nem látnák szükségét többnek.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 592
14 902
113
Ezeket a török vasakat csak a Berlin-Moszkva-Isztambul ideológia miatt vették meg (meg talán néhány ember privát anyagi érdeke miatt), de igazából MRAP kategóriára idehaza nincs szükségünk.
Amit már megvettek azok talán majd missziós feladatokhoz jók lesznek...

Viszont idehaza igazából kerekesből APC kell meg talán IFV.
Az APC lehet a Fucsh (talán..) az IFV t, ha egyáltalán lesz, akkor még nem találták ki (vagy nincs hír róla)
Nem hinném hogy 300 Gidrán megy misszióba. Az nms meg még azt sem tudjuk hány darab.
Elsőnek meg a tüzérekhez került.
Ők sem mennek nagyon missünbe.

Kerekes ifv o_O.

De nekem amúgy mindegy mert most G-s merci/teherautó.
Pkm/gepárd.
Azt sem tudjuk kik.

Szóval engem annyira nem érint meg, majd ha lessz valami konkrétum.