A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 037
113
A Rábának púp a hátán, az egész honvédségi projekt. Már bocsánat, de egy gyártónak teherautóban , évi néhány tucat jármű nem tétel. Mert eddig ennyit vettek tőlük évente. Persze hogy megpróbálják letudni a dolgot és megszabadulni tőle.
Mindjárt kiderül ebben az üzletben a Rába volt az áldozat. :D
És azért csinálták szarul a dolgukat, hogy hátha a Honvédség észbekap, és visszamondja a megrendeléseket. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and krisss

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Megint visszatérünk ahhoz, hogy örök elégedetlen vagy. Pápán kurva jó a kaja, Tatán kifejezetten jó a kaja, Kecskeméten és Hódmezőn és Győrben OK a kaja.
Debrecenben és Szolnokon fos a kaja. Szentendrén nagyon fos. Kaposváron még nem ettem.

A Tatai kajáról én még rosszal nem hallottam az utóbbi 6 évben. (te vagy az első aki azt mondja nem jó)

Gondolom ez erősen szakács függő.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Mindjárt kiderül ebben az üzletben a Rába volt az áldozat. :D
És azért csinálták szarul a dolgukat, hogy hátha a Honvédség észbekap, és visszamondja a megrendeléseket. :rolleyes:

A minőség egy dolog. Abban azonban biztos vagyok, hogy a honvédségi mennyiségek nem voltak pénzügyileg kifizetődőek a cégnek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
Ebbe nincs benne a pirotablettás melegítős főételkonzerv.
Amúgy előnyére válik praktikum szempontjából. Inkább adjanak 2 ilyet mint egy olyat amiben van. Ebből szoktak (az erős túlzás,hogy szoktak) adni 1 napra kettőt, abból amiben van pirotablettás melegítős meg ez a vizes abból pedig egyet 1 napra.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Már az első pillanatban felmerült @pöcshuszár részéről a Fuchs erre, de mi @SilvioD -vel azóta is hipnotizáljuk a rendszert a norvég leo 2 állomány megszerzésére és modernizációjára. :D
Az a különbség, hogy akkor még nem volt képben sem, holmi "szittya" koncepció. Akkoriban nem sok értelme lett volna egy Fuchs opciónak.
Közepes vagy neadjisten nehéz dandárban semmi keresnivalója nem lett volna a Fuchsnak. A műszakiaknál vagy esetleg normál felderítőknél vagy CBRN szerepkörben esetleg, de ott is erősen kellett volna keresni a feladatot.
Ez a szittya koncepció viszont egészen más megvilágítást ad az ötletnek. A Fuchsot mintha a tartalékosokra szabták volna.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Amúgy előnyére válik praktikum szempontjából. Inkább adjanak 2 ilyet mint egy olyat amiben van. Ebből szoktak (az erős túlzás,hogy szoktak) adni 1 napra kettőt, abból amiben van pirotablettás melegítős meg ez a vizes abból pedig egyet 1 napra.
Jah mert ez nem teljes értékű csomagok hanem asszem valami katasztrófavédelmi fejadagok vagy mifaszom. Nem része a 7 napos menünek (azokban mindegyikben van melegítős konzerv)

Én eddig nem éreztem sosem hátrányát annak,úgy hogy ettem egy csomófélét gyakorlatokon más országok kajái közül is, hogy a hazaiból az egyik fő(bb) étel melegítős.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
Azt azért szeretném tisztázni, hogy a Fuchs az tökéletesen ugyan az mint a Stryker, egy APC. Ha APC-t adunk egy zászlóaljnak akkor az nem könnyű hanem közepes lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 777
113
Jah mert ez nem teljes értékű csomagok hanem asszem valami katasztrófavédelmi fejadagok vagy mifaszom. Nem része a 7 napos menünek (azokban mindegyikben van melegítős konzerv)

Én eddig nem éreztem sosem hátrányát annak,úgy hogy ettem egy csomófélét gyakorlatokon más országok kajái közül is, hogy a hazaiból az egyik fő(bb) étel melegítős.
Ha van szabad 20-30 perced akkor nem gáz a pirotabletta, ez tény. De sehová nincs leírva,hogy az folyton lesz.