A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 587
79 775
113
Attól, hogy egy BTR-80A-t alkalmazol IFV szerepkörben, attól még nem lesz nehéz dandárod. ;)
De, mondok mást:
A németeknél a hegyivadászok (ugyebár klasszikus könnyűgyalogság) épp most veszik fel a Boxerjeiket. De ettől ők még nem válnak közepes zászlóaljjá/dandárrá.
Nincs is nehéz dandárunk.
De, azok lettek úgy, hogy + képességként még ott van nekik a hegyi harc képessége, vagy bejött + képességként a közepes gyalogság képessége.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Jagdkampf egyébként nagyon hasonlít a szittyára csak megjegyzem. (mind fegyverzetileg mind szervezetileg De a jadkampf egységek mellett mindig vanag általános Jagd alegységek amik nagyobb mennyiségű járművel rendelkeznek 4x4-8x8 de a jagd alegységek sem térnek el merőben a jagdkampftól.) inkább máshol van a súlypont elhelyezve. Ha már németezünk
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Érdekes a németeknek van egy csomó könnyű szervezete egyébként (régen még több is vólt mint manapság) és igazából elég nagy változatosságot mutatnak...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 034
113
Dandárokban gondolkodj ne zászlóaljakban.

Én abban gondolkodnék de ebben a magyar honvédség meggátol. o_O

Szóval Tata 1 lövészzászlóalj van. Valószínű lynx.
A 2. meg pár év próbálkozás után bebukott.

Tüzéreknél már elkezdték a Gidránt. Nem valószínű, a 8*8 Tatán ennek olvasatában.


Hódmező is már meg volt említve mint ahol lynx lessz.
Kérdés mindkét ott lévő zászlóalj vagy csak az egyik.
A ma a Honvédségben lévő 4 lövészzászlóalj közül 3ra fussa lynx ha minden igaz.

Akkor marad 1 zászlóalj ami még nem kapott járművet.

300 Gidrán sem mind megy Tatára.

? Nms

Ha még dandárok an gondolkodom.
Ti nem kaptok.
Tata nem kap. De ha szerinted igen akkor ott ki?
Hódmező félig kap?
Szóval visszatért az alap kérdés.
Honvédségben belül kinek lessz fejlesztve.
1 lövész zászlóaljnak?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 587
79 775
113
Én abban gondolkodnék de ebben a magyar honvédség meggátol. o_O

Szóval Tata 1 lövészzászlóalj van. Valószínű lynx.
A 2. meg pár év próbálkozás után bebukott.

Tüzéreknél már elkezdték a Gidránt. Nem valószínű, a 8*8 Tatán ennek olvasatában.


Hódmező is már meg volt említve mint ahol lynx lessz.
Kérdés mindkét ott lévő zászlóalj vagy csak az egyik.
A ma a Honvédségben lévő 4 lövészzászlóalj közül 3ra fussa lynx ha minden igaz.

Akkor marad 1 zászlóalj ami még nem kapott járművet.

300 Gidrán sem mind megy Tatára.

? Nms

Ha még dandárok an gondolkodom.
Ti nem kaptok.
Tata nem kap. De ha szerinted igen akkor ott ki?
Hódmező félig kap?
Szóval visszatért az alap kérdés.
Honvédségben belül kinek lessz fejlesztve.
1 lövész zászlóaljnak?
Tatára kelleni fog a második meg egy harmadik zászlóalj is. Anélkül az nem dandár hanem vicc.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
van a Jagtkapft az a könnyű jáger könnyített verziója (őnekik qvadok 4x4 6x6 os meg lecsupaszított járműveik vannak.
az általános jágereknek vannak páncélozott járműveik 4x4-8x8.
fallchirmjáger azok ejtőernyősök nekik inkább támogató járműveik vannak.
gebrgsjáger az a hegyivadász és városiharc nekik is vannak apc ik is.
kampfschwimmer ezek a különlegesek (tengerészeté) de ejtőernyőznek is és 4x4 es páncélozott járműveik is vannak.
Kommando Spezialkräfte ez a szárazfőldi különlegesek. (könnyűjárműveik vannak (KMZ-KMDD) (ide tartozik még a speciális kommandósok és speciális felderítők (ezek gondolom mélységiek...egyébként passz)
Van a Luftwaffenak egy ezrede szintén ernyős meg légiszállítású (nekik nemtudom mi van)

meg kitudja még mi minden (de a legnagyobb az általános jáger 4x4-8x8 páncélozott járművekkel)
Felderek azok felderek azokat most nem sorolom ide

A német könnyűgyalogság minden csak nem egységes. így általánosítani sem érdemes
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon and Venom85

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 034
113
Tatára kelleni fog a második meg egy harmadik zászlóalj is. Anélkül az nem dandár hanem vicc.
Na azt megnézem. o_O

Szerintem te most sokkal jobban képben vagy az ottani(honvédségi) viszonyokkal.
De meglennék lepve ha ott 2+zászlóaljat ki tudnának állítani. Még +1 sem sikerült normálisan.

De mostmár legalább értem a dandárban gondolkodj mondatod. o_O
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 587
79 775
113
Na azt megnézem. o_O

Szerintem te most sokkal jobban képben vagy az ottani(honvédségi) viszonyokkal.
De meglennék lepve ha ott 2+zászlóaljat ki tudnának állítani. Még +1 sem sikerült normálisan.

De mostmár legalább értem a dandárban gondolkodj mondatod. o_O
Én is, de attól még a tény tény marad.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 204
5 145
113
Megint visszatérünk ahhoz, hogy örök elégedetlen vagy. Pápán kurva jó a kaja, Tatán kifejezetten jó a kaja, Kecskeméten és Hódmezőn és Győrben OK a kaja.
Debrecenben és Szolnokon fos a kaja. Szentendrén nagyon fos. Kaposváron még nem ettem.

A Tatai kajáról én még rosszal nem hallottam az utóbbi 6 évben. (te vagy az első aki azt mondja nem jó)

Teljesen egyet kell hogy értsek. A szentendrei kaja emberi fogyasztásra korlàtozàsokkal alkalmas.


Szentesen és Hódmezővásárhely amikor voltam mindig jó volt a kaja.
 
H

Hummen23

Guest
Mondjuk eléggé hosszúra nyúlt a békés időszak. :D

A végére a szittya koncepcióban szembesülni fogsz a rajkocsi megnevezéssel is, hivatalos terminusként. :D

Nem gondoltam, hogy valaha eretnekségbe fogsz süllyedni! :hadonaszos: :hadonaszos: Azonnali penitenciaként százszor leírod, hogy Leopard 2 és Fuchs modernizáció a Rábánál! :D
A t-72 a currusnál lesz modernizálva?