A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 807
35 998
113
Mintha a BMW-ről írtál volna...:D
Akkoriban mindenki náci volt vagy üzletelt a nácikkal.
Nagyapám külkeres volt az "átkosban" - sokat járt az NDK-ba. Pár snapsz után sokan bevallották, hogy ők biza lelkes nácik voltak annó. Volt amelyik elővette a stasi igazolványát is, bizonyítva, hogy most már a "jó oldalon áll"...
Egy ország gazdaságát, lakosságát nem lehet csak úgy lecserélni - na! :D
 
  • Tetszik
Reactions: Bubu bocs
K

kamm

Guest
Az RM-ben mekkora izraeli részesedés van?
Ki tudja, tozsdei ceg. Ha kontrollra gondolsz, akkor semennyi, strategiai fontossagu nemet ceg.

Semekkora, a DND izraeli tulajdonú.

Ha a Dynamit Nobel Defencere celzol, az szinten nemet ceg volt eredetileg, majd 10-20 eve szanaszet szabdaltak, a chemical cegek amerikai kezbe kerultek (KKR), mig a defense/ammo/stb divizio az uj, tovabbra is nemetorszagi DNDbe kerult, amit azt hiszem a svajci RUAG vett at utana.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 581
8 189
113
Ki tudja, tozsdei ceg. Ha kontrollra gondolsz, akkor semennyi, strategiai fontossagu nemet ceg.



Ha a Dynamit Nobel Defencere celzol, az szinten nemet ceg volt eredetileg, majd 10-20 eve szanaszet szabdaltak, a chemical cegek amerikai kezbe kerultek (KKR), mig a defense/ammo/stb divizio az uj, tovabbra is nemetorszagi DNDbe kerult, amit azt hiszem a svajci RUAG vett at utana.
Svéd volt, német lett, most a Rafaelé.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Mar volt. A biztpol topikba tettem, mert haderofejlesztesrol nincs benne szo. Maroth ur celeb lett, mar mindenhova hivjak/megy, hogy beszeljen barmirol. Jobban meg kellene valogatni, hogy hol szolal meg es mirol, mert romlik igy a megitelese neki is es a haderofejlesztesi programnak is.
Ezzel itt pont nem értek egyet, ez egy kifejezetten érdekes beszélgetés volt, különösen, amikor elmesélte, hogy próbálta azonnal beterrorizalni a magyar deep state (kinevezték és másnap azonnal adorazziat kaptak.)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 423
113
Ma jött extra zsé.

A Magyar Közlöny pénteki számában megjelent határozatában 119,999 milliárd forintot vont el a kormány a Gazdaságújraindítási Alapból.

Ebből csöpögött le ide is, jó szokás szerint.
  • Honvédelmi Minisztérium, Magyar Honvédség, Beruházások 10,36 milliárd forint.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 581
8 189
113
Ma jött extra zsé.

A Magyar Közlöny pénteki számában megjelent határozatában 119,999 milliárd forintot vont el a kormány a Gazdaságújraindítási Alapból.

Ebből csöpögött le ide is, jó szokás szerint.
  • Honvédelmi Minisztérium, Magyar Honvédség, Beruházások 10,36 milliárd forint.
Bázisokat rendbe kell tenni
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 807
35 998
113
Két rendszeren is alkalmazzák amúgy ezt a dupla indítót, az egyik a feljebb már linkelt MPCV650, míg a másik az Atlas RC:

Atlas-RC-@-MBDA-Laurent-Guichardon-e1550676903412.jpg

Gyakorlatilag semmilyen akadálya nincs a Skyranger rendszerbe integrálásának. Mindazonáltal kíváncsi leszek, hogy a SkyRanger radarja mit fog tudni, mert megfelelő paraméterek esetén a shorad és mrad közé is belőheti a rendszert egy radaros rakétával!
Az MDBA cég MPCV néven futó Mistral tornyát a Rheinmetall Electronics fejlesztette ki. Lényegében az egész Rheinmetall termék, az MDBA "csak" a pénzt és a rakétákat adta hozzá illetve ők forgalmazzák jelenleg.
Szóval az RM relatíve olcsón integrálhatja a saját légvédelmi rendszereihez a Mistralt - egyre valószínűbb, hogy ez lesz a Skyranger 30-eink rakétája is, mert:
  • már rendszerben van
  • viszonylag olcsó rakéta
  • kategóriájában elég jónak számít
  • integrálni is relatíve olcsó és gyors, mert RM-nek már van adoptálható Mistral indítója
  • nagyobb méretű (pl. SkyKnight) és nagyobb hatótávolságú rakéta nem fér rá erre a toronyra.
 
K

kamm

Guest
Az MDBA cég MPCV néven futó Mistral tornyát a Rheinmetall Electronics fejlesztette ki. Lényegében az egész Rheinmetall termék, az MDBA "csak" a pénzt és a rakétákat adta hozzá illetve ők forgalmazzák jelenleg.
Szóval az RM relatíve olcsón integrálhatja a saját légvédelmi rendszereihez a Mistralt - egyre valószínűbb, hogy ez lesz a Skyranger 30-eink rakétája is, mert:
  • már rendszerben van
  • viszonylag olcsó rakéta
  • kategóriájában elég jónak számít
  • integrálni is relatíve olcsó és gyors, mert RM-nek már van adoptálható Mistral indítója
  • nagyobb méretű (pl. SkyKnight) és nagyobb hatótávolságú rakéta nem fér rá erre a toronyra.
Ezt egy eve, fel eve stb mar kiveseztuk, hogy miért nem igazan jo az a torony még mindig:



Az egyetlen ertelme ugy lenne, ha nem is szamolunk realoadra, egy celra eleg a ket raketta es kesz (mert ez a kimaszunk-kezzel egereszunk-visszamaszunk egy rohej lenne.)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 807
35 998
113
Az egyetlen ertelme ugy lenne, ha nem is szamolunk realoadra, egy celra eleg a ket raketta es kesz (mert ez a kimaszunk-kezzel egereszunk-visszamaszunk egy rohej lenne.)
Szerintem 4 rakéta is ráférne a Skyrangerre 2x2-es elrendezésben - ennél többet a Skyranger 30 biztos nem tud...
4 rakéta 2-3 célre is elég lehet, század/üteg szinten legalább 12 cél ellen.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
nem.
A német gyárósorral ott tartunk, hogy le tudja húzni a napi tervezett termelés kétharmadát, Viszont, a targoncások hiánycikkek lettek, van olyan alraktár ott, hogy a négy műszakból kettőben van csak, ...Ha felső regálról kell valami, hívjanak valakit aki megoldja a másik raktárból. na ez van a Lynx gyár mellett. A repmérnök srácot, meg még én beszéltem rá anno az aikidóra, kicsi a világ, na, Egyéként tavaly az említett cégnél láttam olyan belsőhirdetést: Felsőfokú végzettséged van? Gyere hozzánk tesztermérnöknek, három hónap alatt átképzünk., A mostani hirdetés már háromszázezer forint -brutto jutalmat ígér annak, ha valaki ajánl az automata gépsor üzemeltetetésére technikust, Az utalás akkor megy, ha az ajánlott személy két hónap múlva még ott dolgozik... máshol még szarabb a helyzet, van olyan aki napi három órát ingazik oda vissza, mint javító. havi háromszázezer nettoért, gyerekek után járó adókedvezménnyel folyamatos műszakban...

Sok sikert a világszínvonalú magyar hadiipari tervekhez.

NATO főtisztet nem mondtam, ott ugye még enm pincérkedtem. de ha nem lesz lockdown, decemerben talán lesz hungaricum forraltborozás, és akkor talán.
Csak úgy érdeklődés képen milyen aikika is vagyol te?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Csak úgy érdeklődés képen milyen aikika is vagyol te?
én semmilyen, csak három évig lejártan hetente két háromszor, ott edzettek mellettünk, Eddig ez volt az egyik legjobb befektetés, már nem tudom hányszor megúsztam a nagyobb esést törést nélkül. 9lekopogom gxyorsan) Karatéban egy kyu,- de nálunk évente csak egyszer lehetett vizsgára menni, danhoz kötelező volt az edzői TF képzés megszerzése. Sajnos a sensei stroke-ot kapott, nem épült fel teljesen, utána semmi nem volt már a régi.... úgyhogy kiszálltam, és nem néztem vissza. Szép idők voltak...
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
én semmilyen, csak három évig lejártan hetente két háromszor, ott edzettek mellettünk, Eddig ez volt az egyik legjobb befektetés, már nem tudom hányszor megúsztam a nagyobb esést törést nélkül. 9lekopogom gxyorsan) Karatéban egy kyu,- de nálunk évente csak egyszer lehetett vizsgára menni, danhoz kötelező volt az edzői TF képzés megszerzése. Sajnos a sensei stroke-ot kapott, nem épült fel teljesen, utána semmi nem volt már a régi.... úgyhogy kiszálltam, és nem néztem vissza. Szép idők voltak...
Zsolti én megfejtettem, hogy te ki vagy! Te a Chuck Norris vagy! És akkor igaz a mondás, hogy amikor a Zsolti bemegy a vízbe nem a Zsolti lesz vizes hanem a víz lesz Zsoltis!
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 650
113
én semmilyen, csak három évig lejártan hetente két háromszor, ott edzettek mellettünk, Eddig ez volt az egyik legjobb befektetés, már nem tudom hányszor megúsztam a nagyobb esést törést nélkül. 9lekopogom gxyorsan) Karatéban egy kyu,- de nálunk évente csak egyszer lehetett vizsgára menni, danhoz kötelező volt az edzői TF képzés megszerzése. Sajnos a sensei stroke-ot kapott, nem épült fel teljesen, utána semmi nem volt már a régi.... úgyhogy kiszálltam, és nem néztem vissza. Szép idők voltak...
És három év alatt hova jutottál? Milyen szintre?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Zsolti én megfejtettem, hogy te ki vagy! Te a Chuck Norris vagy! És akkor igaz a mondás, hogy amikor a Zsolti bemegy a vízbe nem a Zsolti lesz vizes hanem a víz lesz Zsoltis!
Akoriban nagyon japán korszakom éltem, ls Budo Kultőrális Fórum, etc...... hát ja..., talán még megvan valahol a Japán közmondások c könyvől festett képek valahol. Évekig azt adtam ajándéka a megecsülteknek, különleges alkalmakra...
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Akoriban nagyon japán korszakom éltem, ls Budo Kultőrális Fórum, etc...... hát ja..., talán még megvan valahol a Japán közmondások c könyvől festett képek valahol. Évekig azt adtam ajándéka a megecsülteknek, különleges alkalmakra...
Nincs is ezzel semmi baj sőt becsülendő! Én tartom, hogy vannak jó írásaid, megszólalásaid csak néha elszalad veled a ló!
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
És három év alatt hova jutottál? Milyen szintre?
Tényleg nem vizsgáztam egyet sem, csak átjárunk oda is, azt hiszem háromezer volt a havi tagdíj, én meg 1500-t,... meg nagyon jó csajok voltak ott. Ami megmaradt bennem az az eséstechnika, a fordulások, lépések, ez jól jön tömegben. Ez lassan húsz éve volt, tecnikák nevére se emléxem. de ha tatamira kerülnék most, nem lennék teljesen elveszett, talán...
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Tényleg nem vizsgáztam egyet sem, csak átjárunk oda is, azt hiszem háromezer volt a havi tagdíj, én meg 1500-t,... meg nagyon jó csajok voltak ott. Ami megmaradt bennem az az eséstechnika, a fordulások, lépések, ez jól jön tömegben. Ez lassan húsz éve volt, tecnikák nevére se emléxem. de ha tatamira kerülnék most, nem lennék teljesen elveszett, talán...
hát ja, szar dolog a PTSD, k az tartott állva, hogy tudtam aznap este hatkor edzés... na de azóta se lettem normális:)