A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 984
91 896
113
A belügyminiszter a hivatásosaknak juttatandó fegyverpénzről elmondta, a 6 hónapnyi keresetnek megfelelő összeget mindenki megkapja, de akinek a folyósításkor nincs meg a három év szolgálata, annak a hátralévő időre vállalnia kell, hogy nem hagyja el a testületet.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
786
1 942
93
Szóltam a havernak, elég gyorsan dolgozik!!! o_O
"a Korea Aerospace Industries (KAI) a szlovák Letecké opravovne Trenčínnel (LOTN) együttműködve összesen 10 FA-50-es kiképző-repülőgépet akar eladni a szlovák légierőnek régi, L-39-es kiképzőgépeik felváltására."
Mert ne legyenek kétségek az FA-50, nem kiképző gép.
Igen, pont ezt akartam írni, nagyon nem az L-39 helyettesítő terméke.
A hivatkozott cikkben - defenseworld.net - van egy kép, FA-50 aláírással, a gépen PILIPINAS felirattal.
Alább a kép. Dögöljek meg, ha ez FA-50:confused:
philippin_1494589562.jpg
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 597
8 219
113
"a Korea Aerospace Industries (KAI) a szlovák Letecké opravovne Trenčínnel (LOTN) együttműködve összesen 10 FA-50-es kiképző-repülőgépet akar eladni a szlovák légierőnek régi, L-39-es kiképzőgépeik felváltására."

Igen, pont ezt akartam írni, nagyon nem az L-39 helyettesítő terméke.
A hivatkozott cikkben - defenseworld.net - van egy kép, FA-50 aláírással, a gépen PILIPINAS felirattal.
Alább a kép. Dögöljek meg, ha ez FA-50:confused:
philippin_1494589562.jpg
Most komolyan, a szlovákok az F-16-os számlat is nyögik, vennenek meg koreai gepet is?
Azért ez engem nagyon meglepett.
Mondjuk az nem, hogy nem L-39-ben gondolkodnak. Ami magyar(rá vált), az nekik nem kell. Nézzétek a mostani szlovákiai híreket...
 
T

Törölt tag 008

Guest
A német fegyverembargó miatt haldokló Altay progiba lehelnek lelket.
Szóljak a törököknek, hogy a K2-ben német löveg van? A motor/váltó sem az a világsiker, a Doosan szív vele egy évtizede. Nem tudom most hol tartanak de a K2-esekben még német technika van. Talán most már szériaképes de semmiképpen sem kiforrott.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Ahogy olvasom a helyi képviselőt, lehetseges, hogy Miskolc vmilyen vonatkozásban vagy a zalai Lynxhez vagy az RM-hez fog csatlakozni.

A borsodiakat sosem érdemes leírni politikus kategóriában. Én több, mint 10 évvel ezelőtt elkövettem azt a hibát, hogy egy magánbeszélgetésen álmos szemekkel néztem egy csinos csajra, mert úgy gondoltam, hogy amit ő elmond, azok gyönyörű illúziók és nem a valóság. Pár év múlva hozta az első eredményeket. Én meg átraktam a jobb odafigyelni a csajra dobozba.

Ha visszaemlékszel, aszem tavaly volt a Lynx topicban egy megyei újságcikk, hogy a területi képviselő helyi vállalkozókat kérdezgetett egy megbeszélésen, hogy mivel tudnának esetleg beszállni a zalai gyárba. Érdemes visszalapozni, hogy mik voltak a reakciók ezen a fórumon a hírre, hogy kb. semmivel. Csak próbálkozik.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely
K

kamm

Guest
A borsodiakat sosem érdemes leírni politikus kategóriában. Én több, mint 10 évvel ezelőtt elkövettem azt a hibát, hogy egy magánbeszélgetésen álmos szemekkel néztem egy csinos csajra, mert úgy gondoltam, hogy amit ő elmond, azok gyönyörű illúziók és nem a valóság. Pár év múlva hozta az első eredményeket. Én meg átraktam a jobb odafigyelni a csajra dobozba.

Ha visszaemlékszel, aszem tavaly volt a Lynx topicban egy megyei újságcikk, hogy a területi képviselő helyi vállalkozókat kérdezgetett egy megbeszélésen, hogy mivel tudnának esetleg beszállni a zalai gyárba. Érdemes visszalapozni, hogy mik voltak a reakciók ezen a fórumon a hírre, hogy kb. semmivel. Csak próbálkozik.
What. :confused:
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 390
74 270
113
Marót a pesti tv riport műsorában, most.
Majd foglald össze légyszí - nem vagyok hajlandó pesti tv-t nézni! :D
Mondjuk másmilyet sem...
Inkább a politikához volt köze a műsornak, nem a haderőfejlesztéshez.

Lehet valahol online nézni? Nem találok semmi értelmes megoldást.
A [Biztpol]Magyarország topikba linkeltem be.

Jeszynél volt vagy melyik műsor?
Másik műsor.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 390
74 270
113
A honvédelmi haderőfejlesztési program vonatkozásában elmondta, hogy időarányosan állnak, tehát nincs probléma, ellenkezőleg: vannak olyan területek, vannak olyan eszközök, amelyeket későbbre terveztek, de már látták előre, hogy Németországban hogyan alakulnak az erőviszonyok, és azt is látták, hogy ott mind a hadiipar, mind a gazdasági területen dolgozók hogyan gondolkodnak a jövőt illetően

Éppen ezért mi építkeztek ezekre a kialakult német helyzetekre, és valamit előbbre hoztak. Volt olyan, ami 2025-re volt tervezve, de előrehozták 2021-re. A kormány által biztosított költségvetés mindig megengedte, lehetővé tette azt, hogy időarányosan tudják ezeket az eszközöket befogadni, finanszírozni és kifizetni. 2016 óta folyamatosan tudtak plusztámogatást igényelni, és ezt meg is kapják.

Ez azért van, mert egy kicsit előbbre járnak, mint ahogy azt az első tervük tartalmazta volna. Tehát időarányos, rendben van költségvetésileg. A felderítőeszközöket és ami még ehhez a dologhoz tartozik a zárt ülésen tudták bemutatni.


Kb. gyanazt mondta el, mint máskor is.


Amit nem tudott a nyílt ülésen bemutatni, az az, hogy melyek azok a NATO-felajánlások Magyarország részéről,

Már a közepes- és a nehézdandár is titkos, nem csak a kibervédelem?


Vannak olyan területek, vannak olyan eszközök, amelyeket későbbre terveztek, de már látták előre, hogy Németországban hogyan alakulnak az erőviszonyok, és azt is látták, hogy ott mind a hadiipar, mind a gazdasági területen dolgozók hogyan gondolkodnak a jövőt illetően...

Mert Stirlitz már akkor tudta... Milyen német beruházás lesz/lett bejelentve 2021-ben? Vagy a Lynx-en kívüli RM dolgokra nem gondoltak kezdettől fogva, csak most?


Az ábrára nézve lehet látni, hogy rendkívül szép számban, a terveinknek megfelelően érkeznek az új eszközök, kerülnek hadrendbe, és a katonák kiképzése, felkészítése ezeken az eszközökön megtörtént.

Fél év csúszás van a Covid miatt a PzH-nál a korábbi prezijéhez viszonyítva, a helikopter képzésben, 2 helikopter még nincs itthon, a török 4x4 üzlet is csúszik......


... nagyon komoly hozzájárulást ad Magyarország a lengyelországi védelmi képesség megteremtéséhez, elsősorban a szczecini hadtest-, hadosztály-parancsnokságok vonatkozásában.

Néhány tisztet?


...ehhez pedig tényleg olyan agymanek - elnézést a kifejezésért - kellenek

"Agyman"?