A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
És hogy néz ki?(éppen fogászatra járok,hozzak el egy fogót?)
Azt szeretném megkérdezni, hogy nem-e jársz véletlenül neurológia környékén? Mer' kérdezd már meg azt a kedves német orvost dr. Alzheimert, hogy rendel-e. :oops:
Vagy a kobakodban van baj, vagy valaki más használta eddig több éven keresztül az accountodat itt a fórumon... :D
Te most tényleg azt gondolod, hogy @krisss tollba mondja neked egy még kialakítás alatt lévő koncepci- zászlóalj
végleges hadrendjét, amikor az az egyetlen nyilvános infó róla, hogy hogyan hívják?
De értelmetlen is ezzel foglalkozni.
Ha meg is vannak a színhelyek, és el is indult a laktanyák kialakítása, akár a jelenlegi lövész zászlóaljak hadrendjére is szervezhetik az újakat.
A folyamatos feltöltés miatt pedig a századok (és persze a zászlóaljak) végleges formáját akkor is elég lesz majd lezárni, ha véglegessé válik a koncepció.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Remélem ez nagyon távoli terv, csakhogy helyén legyenek a prioritások.
Nyilván prioritásban nem ez az első, de gondolom itt a cél az összetartozás, a hivatástudat, a közösség érzésének megismertetése, a morál javítása. Ami tuti nem a legjobb (sehol).
Persze én ezt a legszigorúbb szabályok betartásával képzelem el (mert csak így lesz értelme hosszútávon), egy zárt kör részére. Tehát nem egy HM által támogatott kocsmát, hanem egy kultúrált közösségi teret képzelnék el, természetesen alkohol kíséretében, mértékkel ...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
Azt szeretném megkérdezni, hogy nem-e jársz véletlenül neurológia környékén? Mer' kérdezd már meg azt a kedves német orvost dr. Alzheimert, hogy rendel-e. :oops:
Vagy a kobakodban van baj, vagy valaki más használta eddig több éven keresztül az accountodat itt a fórumon... :D
Te most tényleg azt gondolod, hogy @krisss tollba mondja neked egy még kialakítás alatt lévő koncepci- zászlóalj
végleges hadrendjét, amikor az az egyetlen nyilvános infó róla, hogy hogyan hívják?
De értelmetlen is ezzel foglalkozni.
Ha meg is vannak a színhelyek, és el is indult a laktanyák kialakítása, akár a jelenlegi lövész zászlóaljak hadrendjére is szervezhetik az újakat.
A folyamatos feltöltés miatt pedig a századok (és persze a zászlóaljak) végleges formáját akkor is elég lesz majd lezárni, ha véglegessé válik a koncepció.
Nem tünt fel,hogy kérdeztem,meg é van e már a végleges hadrend?Tudod,az a kacskaringós jel,az alján egy ponttal,no,az a kérdőjel.Kérdőmondatok végére szokás illeszteni irásban feltett kérdés esetén......Kiváncsi lennék,hogy milyen támogató eszközöket kap a zl,és milyen logisztikát?Mit szánnak alap szállitóeszköznek?
Van egy sanda gyanúm,hogy ezek területvédelmi zl-ak lesznek.Feltartóztató,halogató harc,mig a főerők be nem érnek.Aszimetrikus harc esetén meg jol darabolhatók,hogy növelni tudják a biztositott területet.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Pogány

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Nem tünt fel,hogy kérdeztem,meg é van e már a végleges hadrend?Tudod,az a kacskaringós jel,az alján egy ponttal,no,az a kérdőjel.Kérdőmondatok végére szokás illeszteni irásban feltett kérdés esetén......Kiváncsi lennék,hogy milyen támogató eszközöket kap a zl,és milyen logisztikát?Mit szánnak alap szállitóeszköznek?
Van egy sanda gyanúm,hogy ezek területvédelmi zl-ak lesznek.Feltartóztató,halogató harc,mig a főerők be nem érnek.Aszimetrikus harc esetén meg jol darabolhatók,hogy növelni tudják a biztositott területet.
Könnyű lövész zászlóaljak szóval kb jah. Ezek s Szittya zászlóaljak illetve azok kiszolgáló zászlóaljai.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and honved

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
Könnyű lövész zászlóaljak szóval kb jah. Ezek s Szittya zászlóaljak illetve azok kiszolgáló zászlóaljai.
Könnyű lövészt is lehet kondicionálni.Pl nem lesz pct támogatása elég massziv,szart se fog érni konvencionális harcban.Műszaki zártelepitő képesség se mindegy,miféle (én simán csatolnák hozzá MZO-t).És az egész mögött a logisztika.Igencsak jó ellátokat kell csatolni hozzájuk,ha darabolva mozgó védelemben használva is el lehessen látni őket.Nem lesz elég a szabvány logisztikai támogatás (én saját hadtápbázis(oka)t adnák minden zl-nak a működési területén.Jó nagyot,hogy az átdobott erőket is el tudja látni)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Könnyű lövészt is lehet kondicionálni.Pl nem lesz pct támogatása elég massziv,szart se fog érni konvencionális harcban.Műszaki zártelepitő képesség se mindegy,miféle (én simán csatolnák hozzá MZO-t).És az egész mögött a logisztika.Igencsak jó ellátokat kell csatolni hozzájuk,ha darabolva mozgó védelemben használva is el lehessen látni őket.Nem lesz elég a szabvány logisztikai támogatás (én saját hadtápbázis(oka)t adnák minden zl-nak a működési területén.Jó nagyot,hogy az átdobott erőket is el tudja látni)
Na ennyire részleteibe menően nem tudom hogy oldják meg.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nyilván prioritásban nem ez az első, de gondolom itt a cél az összetartozás, a hivatástudat, a közösség érzésének megismertetése, a morál javítása. Ami tuti nem a legjobb (sehol).
Persze én ezt a legszigorúbb szabályok betartásával képzelem el (mert csak így lesz értelme hosszútávon), egy zárt kör részére. Tehát nem egy HM által támogatott kocsmát, hanem egy kultúrált közösségi teret képzelnék el, természetesen alkohol kíséretében, mértékkel ...
Hát ehhez először olyan is kellene, aki "benevezne"... :rolleyes:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem tünt fel,hogy kérdeztem,meg é van e már a végleges hadrend?Tudod,az a kacskaringós jel,az alján egy ponttal,no,az a kérdőjel.Kérdőmondatok végére szokás illeszteni irásban feltett kérdés esetén......Kiváncsi lennék,hogy milyen támogató eszközöket kap a zl,és milyen logisztikát?Mit szánnak alap szállitóeszköznek?
Van egy sanda gyanúm,hogy ezek területvédelmi zl-ak lesznek.Feltartóztató,halogató harc,mig a főerők be nem érnek.Aszimetrikus harc esetén meg jol darabolhatók,hogy növelni tudják a biztositott területet.
Ezt én értem, de akkor azt kérdezném meg, hogy a jelenleg meglévő lövészzászlóaljak hadrendjét ismered?
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Nem tünt fel,hogy kérdeztem,meg é van e már a végleges hadrend?Tudod,az a kacskaringós jel,az alján egy ponttal,no,az a kérdőjel.Kérdőmondatok végére szokás illeszteni irásban feltett kérdés esetén......Kiváncsi lennék,hogy milyen támogató eszközöket kap a zl,és milyen logisztikát?Mit szánnak alap szállitóeszköznek?
Van egy sanda gyanúm,hogy ezek területvédelmi zl-ak lesznek.Feltartóztató,halogató harc,mig a főerők be nem érnek.Aszimetrikus harc esetén meg jol darabolhatók,hogy növelni tudják a biztositott területet.
A Hadrendet te soha nem fogod látni, mert nem publikus. Információ morzsákat szedhetsz össze, melyek vagy takarják a valóságot, vagy nem. Nyugodj bele. Egyébként a helyesírással először saját magad ellenőrizd, mert szörnyű ahogy írsz. Ebben a topikban nem szoktuk egymást a helyesírás miatt fikázni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
A Hadrendet te soha nem fogod látni, mert nem publikus. Információ morzsákat szedhetsz össze, melyek vagy takarják a valóságot, vagy nem. Nyugodj bele. Egyébként a helyesírással először saját magad ellenőrizd, mert szörnyű ahogy írsz. Ebben a topikban nem szoktuk egymást a helyesírás miatt fikázni.
Marhaság.CFE
Bocs,de nem vagyok gepirono.Telorol főleg nem
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 171
113
MH egésze a hadszervezet
Hadrend a harcoló sereg szervezeti rendje.
Allomanytabla a hadrend konkrét kitöltése.
Harcrend a csapatok felállása harchoz
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu