A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A Nesztinek merülése egyáltalán nem csekély a hajó méretéhez képest és nem tér el semmilyen formában egy hasonló méretű tengeri járőrhajóétól. Éppen ez a lényeg, ezt próbálom megértetni, hogy itt egy általános rendeltetésű aknaszedőt terveztek, amely mérete miatt a Dunán is tud operálni és valamiért jobbára itt használták, de ez nincs alapvető összefüggésben a hajó kialakításával. Míg rozsdásodni nem tudnak, mert alumíniumból vannak, aminek a korróziója nem a békességben rohadáshoz köthető.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Kimarad a <b>hajótest kialakítása</b> onnan, hogy nem tér el egy hasonló méretű tengeri járőrhajóétól.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Szerintem elbeszeltek egymas mellett. Ha megallna a helyet a tengeren ha nem akkor se Mo.-nak kelljen mar meg ezt a par hajot is kikuldeni oda. Eleg ha mennek hatarrendeszek segiteni mar az is tobb mint eleg, mert a hazai hatarrol vonjak el oket.

Ami a fejleszthetoseget illeti szerintem is inkabb legvedelmi celra lennenek jok.
Rajukheggesztettek mar egy par mistral-t vagy nincs is tervben? Szerintem el lennenek rajtuk annyira mint egy unimogon :p
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Szerintem elbeszeltek egymas mellett. Ha megallna a helyet a tengeren ha nem akkor se Mo.-nak kelljen mar meg ezt a par hajot is kikuldeni oda. Eleg ha mennek hatarrendeszek segiteni mar az is tobb mint eleg, mert a hazai hatarrol vonjak el oket.

Ami a fejleszthetoseget illeti szerintem is inkabb legvedelmi celra lennenek jok.
Rajukheggesztettek mar egy par mistral-t vagy nincs is tervben? Szerintem el lennenek rajtuk annyira mint egy unimogon :p

Semmilyen célra nem jók. Ha nem használjuk őket tengeren, akkor a flottillát jogutód nélkül kell végleg megszüntetni. Egy AM naszádod lefegyverezve hajódaruként (amíg nincs olcsóbb megoldás, mondjuk egy naszádról leszerelt daruval felszerelt exBKV kishajó) és egy motorcsónakot a tűzszerészeknek odaadni, hogy ha a Dunából kell kiemelni valamit, akkor legyen mivel és ennyi.

Kizárólag politikai szerepvállalásra alkalmasak tengeren, Orbán villoghatna velük Európa határait védő hősként valahol a Földközi vizeken.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="yangwenli">Szerintem elbeszeltek egymas mellett. Ha megallna a helyet a tengeren ha nem akkor se Mo.-nak kelljen mar meg ezt a par hajot is kikuldeni oda. Eleg ha mennek hatarrendeszek segiteni mar az is tobb mint eleg, mert a hazai hatarrol vonjak el oket.

Ami a fejleszthetoseget illeti szerintem is inkabb legvedelmi celra lennenek jok.
Rajukheggesztettek mar egy par mistral-t vagy nincs is tervben? Szerintem el lennenek rajtuk annyira mint egy unimogon :p

Semmilyen célra nem jók. Ha nem használjuk őket tengeren, akkor a flottillát jogutód nélkül kell végleg megszüntetni. Egy AM naszádod lefegyverezve hajódaruként (amíg nincs olcsóbb megoldás, mondjuk egy naszádról leszerelt daruval felszerelt exBKV kishajó) és egy motorcsónakot a tűzszerészeknek odaadni, hogy ha a Dunából kell kiemelni valamit, akkor legyen mivel és ennyi.

Kizárólag politikai szerepvállalásra alkalmasak tengeren, Orbán villoghatna velük Európa határait védő hősként valahol a Földközi vizeken.
</blockquote>

Daru most is van az AM-hajókon, pont arra használják őket, amit írtál, és régen nincs már Dunai Flottilla sem, a megmaradt hajók a tűzszerész-alakulat állományában vannak.
 
M

molnibalage

Guest
A légvédelmi platformkent torteno hasznalatnak semmi értelme. Egy hidat nem a hid melle tett MANPAD ved meg... Nem képes rá... Kukaba a hajokkal, ez lenne az elso értelmes leépítés...
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Én vettem már részt folyami átkelésben és egy hadihalyó igen csak képes segíteni vagy épp hátráltatni az átkelést.
De ez csak az én véleményem de szerintem nem azon a 3 naszádon mullik az MH. Legalább van ha nem lenne hanem civil hajok lennének helyettük akkor meg az lenne hogy mekkora szégyen már meg miért vontak ki őket meg hasonlók
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
<blockquote rel="yangwenli">Szerintem elbeszeltek egymas mellett. Ha megallna a helyet a tengeren ha nem akkor se Mo.-nak kelljen mar meg ezt a par hajot is kikuldeni oda. Eleg ha mennek hatarrendeszek segiteni mar az is tobb mint eleg, mert a hazai hatarrol vonjak el oket.

Ami a fejleszthetoseget illeti szerintem is inkabb legvedelmi celra lennenek jok.
Rajukheggesztettek mar egy par mistral-t vagy nincs is tervben? Szerintem el lennenek rajtuk annyira mint egy unimogon :p

Semmilyen célra nem jók. Ha nem használjuk őket tengeren, akkor a flottillát jogutód nélkül kell végleg megszüntetni. Egy AM naszádod lefegyverezve hajódaruként (amíg nincs olcsóbb megoldás, mondjuk egy naszádról leszerelt daruval felszerelt exBKV kishajó) és egy motorcsónakot a tűzszerészeknek odaadni, hogy ha a Dunából kell kiemelni valamit, akkor legyen mivel és ennyi.

Kizárólag politikai szerepvállalásra alkalmasak tengeren, Orbán villoghatna velük Európa határait védő hősként valahol a Földközi vizeken.
</blockquote>


Elvileg a Duna mint nemzetközi víziút vedelmére, aknamantesítésre és folyamiátkelések biztosítására vették őket
Partmenti vizeken a tengeren is tökéletesek ( akna mentesítő, őrhajó)
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
Én vettem már részt folyami átkelésben és egy hadihalyó igen csak képes segíteni vagy épp hátráltatni az átkelést.
De ez csak az én véleményem de szerintem nem azon a 3 naszádon mullik az MH. Legalább van ha nem lenne hanem civil hajok lennének helyettük akkor meg az lenne hogy mekkora szégyen már meg miért vontak ki őket meg hasonlók

Ez is egy képesség! Valljuk be többet ér a himző és a rendezvény szervező képességeknél.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 764
113
<blockquote rel="szittya88">Én vettem már részt folyami átkelésben és egy hadihalyó igen csak képes segíteni vagy épp hátráltatni az átkelést.
De ez csak az én véleményem de szerintem nem azon a 3 naszádon mullik az MH. Legalább van ha nem lenne hanem civil hajok lennének helyettük akkor meg az lenne hogy mekkora szégyen már meg miért vontak ki őket meg hasonlók

Ez is egy képesség! Valljuk be többet ér a himző és a rendezvény szervező képességeknél.</blockquote>

Nem biztos, mert többé kerül.
A haszna meg nem sokkal több.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
http://www.honvedelem.hu/cikk/55817_harckocsik_a_gyakorloteren

már a képeket végignézni is kellemetlen, olyan lepattant 70-es évek hangulata van
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 764
113
http://faktor.hu/faktor-benko-tibor-vezerezredes-fontolora-kell-venni-egy-felelos-tarsadalomnak-a-hadsereg-beveteset-ha-a-migranshelyzetet-nem-lehet-mar-k
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Igazából nekem tetszik, hogy van.

De a leírtak alapján nehéz, olyan szerepet adni, - a jelenlegin felül - , hogy ne legyen felesleges.. én is arra gondoltam, hogy RBS-70 -et kellene rájuk rakni + 1 kitolható árbócót, amire radart és kamerát szerelnének.. de nem tűnik túl értelmesnek..
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
http://www.honvedelem.hu/cikk/55817_harckocsik_a_gyakorloteren

már a képeket végignézni is kellemetlen, olyan lepattant 70-es évek hangulata van

Legalább a festésük/színük jó... Egyébként szerintem a meglévő kb. 50 T-72-est érdemes lenne "korszerűsíteni" (ERA "téglák" és új érzékelők) és másodvonalbeli cuccnak elkönyvelni, meg melléjük kb. ugyanennyi korszerű (Leo 2 A6+) tankot venni, az úgy nagyjából elég is lenne nekünk.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Csak kérdés, hogy van-e felújításra érdemes 50 db T-72 (ami amúgy is vegyes képet mutat). Nem hiszem, hogy ha ennek a pár darabnak a fenntartása gondot okoz jelenleg, akkor a közeljövőben 50 másod és ugyan ennyi első vonalasra honnan lenne pénz, ember, szándék?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Csak kérdés, hogy van-e felújításra érdemes 50 db T-72 (ami amúgy is vegyes képet mutat). Nem hiszem, hogy ha ennek a pár darabnak a fenntartása gondot okoz jelenleg, akkor a közeljövőben 50 másod és ugyan ennyi első vonalasra honnan lenne pénz, ember, szándék?

Hogy mennyi "felújításra érdemes" van, arról fogalmam sincs... De hogy mennyi elvileg működőképes van, nos most kicsit talán g.ci leszek (ha a KNB is olvas minket), de úgy 64 darab van:

http://htka.hu/kozosseg/discussion/comment/237529/#Comment_237529

Szerintem kár lenne kidobni/beolvasztani őket. A gyenge fegyver is többet ér, mint a semmilyen. A pénz meg pont szándék kérdése. Ezer más dologra is jut...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
Így van Wolfram, pont a közelmúlt, és jelen konfliktusai megmutatták azt, hogy a NEM létező tanknál még 2016 ban is többet ér egy T-34/85 is. A T-72 van vagy nincs, az nem kérdés, hogy melyik jobb a honvédelmünk szempontjából. HA itt állna sok száz darab Leo 2, vagy M1, magyar ékkel, azt mondom, AKKOR, és csak akkor lenne ideje ezen gondolkozni, hogy megéri e állagmegőrzésért fizetni a T-72 flottáért.