A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 141
73 702
113
Már vettek Polárist még 2018-ban.

Az már régen volt és maximum a gyártó azonossága miatt lehet érdekes. Ezt idén már másodszor írják ki.

Rövidebben összefoglalva:

Ultra könnyű taktikai jármű 8db
Négykerekű motorkerékpár 8db
Hatkerekű motorkerékpár 8db
Taktikai jármű szállító trailer 3db

Lehet hogy ez is Maliba kell?
 

Pista a hegyről

Well-Known Member
2018. április 4.
919
2 278
93
Az már régen volt és maximum a gyártó azonossága miatt lehet érdekes. Ezt idén már másodszor írják ki.

Rövidebben összefoglalva:

Ultra könnyű taktikai jármű 8db
Négykerekű motorkerékpár 8db
Hatkerekű motorkerékpár 8db
Taktikai jármű szállító trailer 3db

Lehet hogy ez is Maliba kell?

A 4/6 kerekű motorra kíváncsi leszek, tiszta újdonság lesz nálunk.

Mali lesz az....vaagy esetleg a KRD. Máshova nem lehet elég ilyen kis mennyiség, meg valószínűleg nem is kéne.
 
  • Tetszik
Reactions: honved
K

kamm

Guest
Az már régen volt és maximum a gyártó azonossága miatt lehet érdekes. Ezt idén már másodszor írják ki.

Rövidebben összefoglalva:

Ultra könnyű taktikai jármű 8db
Négykerekű motorkerékpár 8db
Hatkerekű motorkerékpár 8db
Taktikai jármű szállító trailer 3db

Lehet hogy ez is Maliba kell?
Szinte biztos:

"folyadékhűtéses"
 
K

kamm

Guest
A saját okmányait a Honvédség magának írja (alapul véve a gyártó okmanyrendszerét), nem pedig a gyártóval készítteti el.
Ez igy van gyakran civilben is, de nem mindig, custom cuccoknal kozosen alkotjuk meg. Pont most fejezem be egy speci backend+frontend kiepitest, a ket unnep kozott azzal fogom magamat szorakoztatni, hogy dokumentaciot irok hozza plusz treninget tartok januar elejen, maskulonben nem kapom meg az utolso paymentet. :rolleyes:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Ez biztos? Nekem teljesen kimaradt.

A polarisból van 6 kerekes szerintem az lehet.
Jobban mondva, én új típusként már csak azt találtam. Ezért írtam, hogy Polaris Sportsman-ek. Abból van 4x4, és 6x6 is.
Korábban aYamahának és a Can-Am-nak is volt, de asszem először a Yamaha szüntette meg, majd most már a Can Am sem hírdeti.
Különben logikus is, hogy ha már kell 6x6-os "quad", akkor a 4x4 is azonos gyartótól legyen.
Szóval olyan gyártó - szerintem - csak a Polaris van, ami egybe tudná a mostani közbeszerzés tárgyait leszállítani.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Ez biztos? Nekem teljesen kimaradt.
Ja. Most utazom, és nem szopnék a keresővel, de Magyarországon összeszerelt olasz licence típus volt.
Amolyan laktanyakörnyéki mindenesnek. Futkosni a telephelyen, kistraktornak, havat tolni, miegymás.
@Terminator pillanatok alart előkapja, ha lesz 2 percnél többje.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 141
73 702
113
Ja. Most utazom, és nem szopnék a keresővel, de Magyarországon összeszerelt olasz licence típus volt.
Amolyan laktanyakörnyéki mindenesnek. Futkosni a telephelyen, kistraktornak, havat tolni, miegymás.
@Terminator pillanatok alart előkapja, ha lesz 2 percnél többje.

A katasztrófavédők kaptak quadot: 2020. december 18.
A Honvédség robogót kapott: 2021. július 28.

Más hirtelen most nem jut eszembe.
 

K.Attila63

Active Member
2019. február 4.
158
143
43
Viszont Malira keszulve szerintem eleg egyertelmu, hogy oda szanjak ezeket is.
Engem tovabbra is jobban izgat, milyen MRAP megy majd oda...
JLTV vagy más USA Cucc vagy Sherpa az utóbiból hegyek vannak még talán ujjonan is ide érnének meg állitólag itthon is szeretnék egyesek.Csak bérelni szerintem hülyeség többe kerül a leves mint a hús.
 
K

kamm

Guest
JLTV vagy más USA Cucc vagy Sherpa az utóbiból hegyek vannak még talán ujjonan is ide érnének meg állitólag itthon is szeretnék egyesek.Csak bérelni szerintem hülyeség többe kerül a leves mint a hús.
Erre gondolsz?

Nem tudom, L1 vedelem... mondjuk ok nem a jarmubol harcolnak, szoval az lehet masodlagos (bar az IED ellen sem eleg.)
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses