A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 109
113
Ez teljesen komolytalan válasz volt. Nagyon nagy hiány van az ápolókból, mert, ha nem lenne, nem kellene a katonákat nyilvántartónak küldeni, vagy talán megint nincs igazam? Tudtál róla, hogy ők sem nyolc órában, hanem tizenkettőben dolgoznak? (nem a segélyhelyet említettem).
Tudtam róla, de pont a szar munkakörülményekhez társuló szar fizetés az alfája és omegája mindennek náluk is.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Senki nem ül fordítva a lovon. Az a cég, amely beiskoláz, fizeti a tanulmányi szabidat, költségeidet, jogosan várja el a lojalitást, mely jelen esetben a röghöz kötésben valósul meg.
nanemár. Elvárhatja a cég, hogy
Nem kötözködni akarok, mert tudom xar ha ide-oda küldözgetnek de nálunk simán elküldenek 10-15 hétre extra lóvé nélkül is külföldre. Meg van olyan is, hogy több évre mész jóval több oenzért. Szóval nemcsak az állami alkalmazottakat vezénylik ide-oda. Ez tud qrva kellemetlen lenni tény.

Legutóbb egy rádióműsorban egy toborzózól hallottam, 200 nettóért gyerek nélkül felvesznek a sereghez 8 általánossal (vagy érettségi? ). Ez az alap kieg. Cafeteria stb nélkül. Majd 1 év (ha jól emlékszek) múlva irány Koszovó. 500 nettó a havi alja. 1 evet kell vállalni. Igazából kint semmire nem kell költened, csak amire te akarsz. Kaja, pia, szállás van. 1 év alatt 6 misi, de ha eléggé költesz, nem ismerve a koszovói árakat, de 4-5 misit félretehetsz. És ha jól emlekszek 8 általános. Ez azért nem olyan rossz perspektíva. Persze tudom nem mki tud kimenni, jut ki, de fuatal palyakezdőként bevállalható. Főleg jövőre 25 év alatt megszűnik az SZJA, több lesz a nettó.
nyolc általánossal már itt is havi 200 000-ért kiröhög a munkavállaló...
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 087
26 663
113
De azt hiszitek, hogy csak katonának nem mennek az emberek.
MINDENHOL emberhiány van! Beütött a demográfia.
Igen, csak bizonyos területeken nem lehet vendégmunkásokkal pótolni. Montjuk pont nem a hadsereg az, valamikor már vázoltam olyan modellt, hogy a sereg létszámának tíz-tizenöt százaléka külföldi zsoldos adott esetben és ez lesz a jövő mindenképp, mert se hivatásos, se szerződéses nem lesz. A közeljövőben már az is mindegy lesz, hogy mennyit fizetne érte a sereg, nem nem lesz kinek. De a rendőrségnél is pótplható a hiány külföldi jelentkezőkkel adott esetben. Igaz, a külföldieket már mindenképp meg kell fizetni, mert különben minek jönne ide, úgyhogy valahogy így lesz a sorrend:
  • a katasztrofális emberhiány már az állam működését gyakorlatban akadályozza (és nem veszélyezteti, mert az még csak feltételes mód).
  • elkezdenek mocskosul fizetni, de már késő, jelentkeznek néhányan, de mivel fizikailag hiányoznak az országból azok az emberek, akik egy kicsit is alkalmasak lennének hatalmas jóindulattal, ezért a pénz már nem segít.
  • elkezdődik a külföldi munkaerő bevonása a fegyveres szervek állományának kiegészítésébe az állam működésének fenntartása céljából.

Sokkal súlyosabb a helyzet a közigazgatás frontján. Ott nem oldható meg a probléma külföldi munkaerő bevonásával, mert vagy a magas szintű magyar nyelvismeret alapvető követelmény, vagy maga a magyar állampolgárság nem nélkülözhető nemzetbiztonsági okból. Itt hiányzó százezrekről fogunk beszélni egy emberöltőn belül.

ps. Bocs, beleírtam utólag, de közben lájkoltátok. Ez ugyanakkor nem egyértelműen az már, amit lájkoltatok. Én nem tartom rendkívül tragikusnak a külföldiek bevonását. A demográfia és az oktatás borzalmas helyzete a tragikus, ami miatt ez a gondolat felvetülhet.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 133
73 674
113
A kassza üres, fegyverünk alig, de a MotoGP az kurva fontos még mindig, meg a Liszt Ferenc megvásárlása választások után mert nem lehet 5 másik elhagyott repteret felújítani abból a pénzből.
Inkább a másik oldalról közelítsük meg a kérdést... Ezt a munkát a Honvédség tűzszerészein küvül el tudja valaki végezni? Ez a Honvédségnek lesz bevétel?
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 357
9 950
113
Nem hisszük hogy csak ide nem jönnek, de ennyi pénzért ide biztos nem fognak.
A struktúra van elb@szva nem a pénz. Nem jössz ki sokkal jobban sok gyári melóval sem, de akire szívesen bíznám a területvédelmet az a gyárban nyomja, akit meg nem tudnék másol elképzelni csak szalagon, az meg egyenruhás.
Jómagam is konkrétan azért nem vagyok tartalékos mert 1. látom kik vannak bent 2. kórház és rendőrködés.

Az sem normális, hogy nagyon motivált (harcolt) altisztek hagyják ott az aktív alakulatot " a hülyeségek miatt " (jelentsen ez bármit), és a Te történeted sem, hogy valamelyik koszovói váltásból, harcoló alakulattól 2 terhes katonanő jött haza.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 798
35 989
113
De azt hiszitek, hogy csak katonának nem mennek az emberek.
MINDENHOL emberhiány van! Beütött a demográfia.
Amit csak lehet automatizálni kell, ezért kell mindenből hi-tech.
(pl. 6-8 fős vontatott tüzérség felejtős, ha 2-3 fővel elmegy egy PZH vagy AGM)
Így is gond lesz az ember hiány, de talán kevésbé...
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 701
113
Én szeretem a szolgálatokat (határt mondjuk kicsit jobban) de én szolgálatos ember vagyok nagyon mást nem csinálok. tik-tak ban.
a fiataloknak szerintem ez nem rossz. be lehet járni az országot néha egy egy olyan hely is beesik a szolgálatok sorába ahova barátnőt is lehet vinni... (van vendégfogadásra lehetőség)...
csak kell élni a lehetőséggel.
De én csak tartalékos vagyok. ha közbejön valami jobb civilbe szüneteltethetem vagy nem vállalom be... ez viszonylag nagy fokú szabadságot ad...
De ehhez szerintem elengedhetetlen hogy kiképzett legyen az ember és jobb ha van előképzettsége (szerdzsoként vagy hivatásosként) hogy kislétszámú szolgálatokba léphessen...

a fizetés végülis nem rossz. és szolgálati idő alatt teljes az ellátás koszt és kvártély...
fiataloknak egyébként pont ideális lenne... és lehet előrre menni. ez sem utolsó szempont. én pl nagyon szivesen utazgatok vagy határtörzök... még egy darabig. de haugy érzem elég. vanhova feljebb menni. és áttudok térni tartós behívásra állandóra. hébe hóba szolgáálatot vállalni onnét is lehet sőt még talán könnyebben válogathat az ember... tehát a plusz pénz bármikor bejátszhat.

persze lehetne magasabb a mi fizunk is. (lessz is) de az egyébb juttatásokat sem szabad szemelött hagyni.
igazából az nem vállal szolgálatot aki nem akar... a szolgálat meg jó pénz. a legénységi fizetéshez képest mindenképp.
persze ami egy legénységnek mint én sok az egy altisztnek már nem annyira egy tisztnek meg még annyira se.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 109
113
A struktúra van elb@szva nem a pénz. Nem jössz ki sokkal jobban sok gyári melóval sem, de akire szívesen bíznám a területvédelmet az a gyárban nyomja, akit meg nem tudnék másol elképzelni csak szalagon, az meg egyenruhás.
Jómagam is konkrétan azért nem vagyok tartalékos mert 1. látom kik vannak bent 2. kórház és rendőrködés.

Az sem normális, hogy nagyon motivált (harcolt) altisztek hagyják ott az aktív alakulatot " a hülyeségek miatt " (jelentsen ez bármit), és a Te történeted sem, hogy valamelyik koszovói váltásból, harcoló alakulattól 2 terhes katonanő jött haza.
A struktúra is el van baszva meg a pénz is.
Amúgy rendőr mellett nincs tartalékos ha jól tudom.
 
  • Tetszik
Reactions: honved and Bleroka

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 701
113
Inkább már nincsenek tartalékosok rendőrjárőrbe. Lezárásokkor vóltak elég sokan. (még életmentésbe is kitüntettek vagy 6ot tartalékosból.) Budapest Kiknyp sokat adott jutalmat is kaptak nyilvánosan az elvégzett munkáért.

ött nél pl vannak a kiképzésesek az sem rossz meló. péntek szombat vasárnap vagy amennyi belefér neki. (egy kis maszekk aki hétköznap dolgozik.) és szépen fejlődnek a kiképzések is szinesednek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 701
113
a mostani korház szolgálatból is kiveszik a részüket a tartalékosok mint ömt mint ött ött még határt is visz melette. plussz folyik szolnokon felkészítés...
ez mind fizetés és ellátás szállás kaja. kiképzéses nap mondjuk nem fizet sokat de a hétvégét fizetetten visszakapja az ember... (egyébként a tartalékos rendszerben pl lehet pénzt keresni. hadgyakorlatok is vannak arra felkészítések is... versenyek sport futás túra lövészet öttusa stb...
tanfolyamok jogosítványok képzések... ez egy tarcsisnak mind jó lehetőség mint tanulásilag mint anyagilag. (igazából a tartalékosba az a jó hogy mindenki annyit dolgozik amennyit akar és azt amit akar. csak ha elfogadta akkor azt végig kell csinálni)
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 701
113
Egy tartalékos ha megfelelő előképzettséggel rendelkezik azt vállal be szinte amit akar. és válogathat a fizetési kategóriák és a helyzet "fonntossága" között. eldöntheti neki melyik lenne a jobb konstruktció.
ez lehet egy ünnepnapi díszelgés elvállalásától a missziós kiküldetésig...
a maga állománytáblájának megfelelő legkisebb rendfokozat béréig.) (értsd tartalékos főrörzs örmesteri fizut kap.) (de nem is áll azon a szinten lehet mint egy hivatásos ezért ez nem lehet probláma és nem is az)
annyi hogy mindenhez rendelkezni kell a megfelelő képzettségi szintel. amit felkészitésen meg lehet szerezni és ez a felkészítés is fizetett...

én pl így simán elméhészkedek.
mezőgazdasági gépszerelőknek is jó meló egyébként.