A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Tényleg mi van az izraeli radarral? 2018-ban még arról szóltak a hírek hogy nem lehet a Szövetségi rendszerbe integrálni izraeli radart mert nem NATO tag Izrael.
Elég bonyolult az certifikációs eljárás, de azért vettük az RM Canadán keresztül, mert ők már lenyomták ezt az eljárást a típusra.
Természetesn egy gyalogsági ásót minden további nélkül megvehetsz akár Kínából is, de a radar az automatizáltan illesztve van az egységes NATO hálózatba. Szóval oda nem engednek be csak úgy akármit.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Inkább "nem gondolkodom" akart az lenni...
Nem tudom feltűnt e, de maga a honvédelmi politika is túllépett a szövetségben gondolkodáson:

„Álláspontunk az, hogy Magyarország a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program elsődleges célkitűzése szerint már olyan nemzeti haderőt hozott létre, olyan nemzeti képességeket alakított ki, hogy a jelenlegi helyzetben nem szükséges más külföldi erőkre, csapatokra hagyatkozni.”
„Álláspontunk az, hogy Magyarország a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program elsődleges célkitűzése szerint már olyan nemzeti haderőt hozott létre, olyan nemzeti képességeket alakított ki, hogy a jelenlegi helyzetben nem szükséges más külföldi erőkre, csapatokra hagyatkozni.”
"a NATO ötös cikkelye szerint valóban minden tagállamot megillet a kollektív védelem.
„Csakhogy akkoriban elfeledkeztünk arról, hogy a Szövetség hármas cikkelye viszont azt mondja ki: minden ország köteles olyan védelmi képességeket kiépíteni, amelyekkel meg tudja védeni saját állampolgárait és országát”
„Arra is legyünk büszkék, hogy magyarnak maradhattunk. Vannak értékeink, hagyományaink, van mit megvédenünk és kötelességünk is megvédeni hazánkat”

Benkő

"Ha baj van, a hazánkat nekünk kell megvédeni"
"Egy szabad, független országnak önbizalmat és magabiztosságot csak a saját ereje, a saját nemzeti hadserege adhat"
"Ha nem vagyunk elég erősek, elveszünk, és a mi ügyünk mindig elvérzett, mielőtt a beígért felmentő seregek beérkeztek volna"

Orbán

A Magyarországot érő folyamatos külső támogatások és a magyar belpolitikába való fokozódó külföldi beavatkozás az elmúlt tíz évben -mintegy válaszreakcióként- rendkívül megerősítette a magyar szuverenizmust. Mostanra egyértelműen elérkeztünk oda, hogy világosan artikuláljuk a legmagasabb politikai szinten, hogy Magyarország az első és a politikai vezetés legfőbb feladata a nemzeti érdek védelme, ebből adódóan a katonapolitika, a védelmi gazdálkodás számára sem szempont többé holmi szövetségi érdek. Simán ott vagyunk, hogy szemrebbenés nélkül tudnánk Kínától vásárolni (az oroszoktól problematikusabb lenne, de nem szövetségi, hanem magyar érdek miatt, a lengyelekkel való stratégiai jó viszonyt is fenn kell tartanunk), majd a minket érő támadásokat ugyanabba a kukába továbbítanai, ahová a jogállamisági, demokrácia miatt, antiszemitizmusügyi és más hülyeségeket dobjuk. Nincs jelentősége, a haza mindenek előtt!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 054
18 759
113
Akkor rosszul kerestél szerintem.

Meg nyilván nem ez a technika az amit most mutogatni fognak. Amikor meglátom őket, amolyan 70-es évek feelingje van az embernek. Amúgy osztály, az alegység meghatározása. Vajon hány darabot jelenthet ez gépben ? Persze, titkos. De feltételezem, nincs 18, vagy 24 db indító BRDM a hadrendben. Egy üteget ha szoktam mutatni gyakorlatokon, max.
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
protolab-pmpv-mine-resistant-ambush-protected-conducts-successfully-amphibious-trials-in-finland.jpg
én valami hasonlót terveznék a gidránból kihozni (aptria lynx horvát biznisz esetén fölösleges az uszóképesség 6x6 nak)
CtlS_PWWEAAekMW.jpg
vagy mint a titus ami ismertebb
 
  • Tetszik
Reactions: Vlad

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
Nem tudom emlékeztek-e rá, de pár éve egyik fórumtársunk elment egy állásinterjúra a Currus-hoz ahol körbevezették, és részletesen beszámolt nekünk arról amit neki meséltek hogy ott már nagyban készülnek a BTR-modernizálásra. (a hozzászólást szerintem lehetetlen visszakeresni, amennyi találat kiadna ezekre a kulcsszavakra) Na ebből nem lett semmi és már világos hogy nem is lesz modernizálás, de akkor úgy tűnik hogy még egy nagyjavítás bele fog férni.

protolab-pmpv-mine-resistant-ambush-protected-conducts-successfully-amphibious-trials-in-finland.jpg
én valami hasonlót terveznék a gidránból kihozni (aptria lynx horvát biznisz esetén fölösleges az uszóképesség 6x6 nak)
CtlS_PWWEAAekMW.jpg
vagy mint a titus ami ismertebb
A horvátok aláírták a bradleyt múlt héten... szóval ezen szerintem ne gondolkodj.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Az első Sisu vagy Pasi? Nekem tetszik és még úszik is. Szerintem nem kéne rá várni évegik. Vajon menyibe kerülhet?
Protolab PMPV. A hírek szerint nagyon jó árban van. Iszonyú jó a feature listája (úszóképes, első-hátsó tengely kormányzás, 10fő/10t hasznos teher.). Elvileg a finnek megrendeltek több példányt tesztelésre. De a Patria 6x6-tal versenyzik. Az meg elég erős, pláne, hogy egy rlég komoly skandináv-balti összefogás alakult ki körülötte.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 547
10 840
113
Szerintem a szittya zászlóaljak felfegyverzésénél
Még mindig nem tudjuk, mire szánják a Szittya koncepciót.
s a könnyűgyalogságunkat ezzel a kínai 8x8-as járművel
Az onnantól nem könnyű.

Ami a BTR kapcsán kellene, sürgősen:
1.hazai beszállítói lánc a maradék 10 évre, felmérni ki és mit tud hozzá gyártani a mozgóképesség fenntartása érdekében (erőátvitel, fékrendszer, stb.). Ami itthon nem megy, azokat a pótalkatrészeket gyártassuk külföldön, de egyben vásároljunk be kedvező darabáron.
2.nem integráns részt képező (átalakítás nélkül illeszthető, később más járművekre később átrakható) rendszerekkel modernizáljunk:
-küzdőtérbe nem belógó 30mm RC torony (Valhalla, Escribano, John Cockerill) laptopos-joystickes kezelőfelülettel (nem úgy, mint pl. a SARP torony megoldása)
-standalone belövésjelző
-standalone lézer besugárzásjelző
-Rotors and Cams vezetékes drón, dobozzal
Mindegyik off-the-shelf megoldás, nem kell fejleszteni semmit, esetleg a saját áramellátásuk miatt egy belső, páncélozott akksi szükséges lehet. Ha a BTR-ek kifutnak, ezek a rendszerek átvándorolhatnak másra.