A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 223
4 584
113
Most, hogy a metrókocsik alkatrészellátásával is gond van, az MH orosz technikájával mi lesz?
Gondolok itt elsősorban pl. a helikopterekre.
De a 72-esek, BTR-ek, teherautók (ha jól látom, még kurva sok régi orosz van) kapcsán honnan lehet beszerezni alkatrészt, ha nem az orosztól? A PKM-eknek, Metiszeknek, RPG-nek kell orosz alkatrész stb.?
Valaki?
Szerintem ezekből bőven van raktáron, valamint tudnak kannibalizalni is ha kell... a fő probléma a Mi hajtómű, de az meg ukrán nem??? Amúgy is jönnek az elso H225ök, max turbón fogjuk hadrendbe allitani
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 036
18 704
113
Most, hogy a metrókocsik alkatrészellátásával is gond van, az MH orosz technikájával mi lesz?
Gondolok itt elsősorban pl. a helikopterekre.
De a 72-esek, BTR-ek, teherautók (ha jól látom, még kurva sok régi orosz van) kapcsán honnan lehet beszerezni alkatrészt, ha nem az orosztól? A PKM-eknek, Metiszeknek, RPG-nek kell orosz alkatrész stb.?
Valaki?

Jó kérdés. Szerintem ez a helyzet, felgyorsítja a régi orosz vasak kidobásának menetrendjét, ha az a terv. Amennyiben nem, akkor passz. PKM géppuskát, SZVD-t, itt gyártottuk, szerintem van hozzá alkatrész, a raktáron lévő készletből még. T-72 ex szovje,t ahhoz tuti semmink nincs, de eddig sem költöttünk rá érdemben. BTR, kannibalizáció valameddig, aztán majd elfogynak maguktól így. Ural teherautók, szerintem ugyan ez.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 154
36 771
113
Jó kérdés. Szerintem ez a helyzet, felgyorsítja a régi orosz vasak kidobásának menetrendjét, ha az a terv. Amennyiben nem, akkor passz. PKM géppuskát, SZVD-t, itt gyártottuk, szerintem van hozzá alkatrész, a raktáron lévő készletből még. T-72 ex szovje,t ahhoz tuti semmink nincs, de eddig sem költöttünk rá érdemben. BTR, kannibalizáció valameddig, aztán majd elfogynak maguktól így. Ural teherautók, szerintem ugyan ez.
Szerbeken keresztül meg tudnánk oldani a T72-esek alkatrészellátását és még valamilyen fokú modernizációját is.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 036
18 704
113
Szerbeken keresztül meg tudnánk oldani a T72-esek alkatrészellátását és még valamilyen fokú modernizációját is.

Ahhoz a harckocsikkal kapcsolatban kell egy végleges, legfelsőbb szintű döntés. Maradjanak még, vagy kohó. Most ez a háborús helyzet még inkább előtérbe helyezi, hogy dönteni kell. Akár így, akár úgy. Ezt a békeidős bohóckodást nem lehet tovább húzni, pláne a T-72 esetében. Jelen állapotukban szinte harcképtelenek. Elég rájuk nézni. Kohó, vagy teljes felújítás, korszerűsítés. El kell végre dönteni. Mert semmi eredeti alkatrészbeszerzés már nem lesz. További kannibalizációval csak a hadrendben lévő mennyiség fogy tovább. Aztán a végén ezek is elfogynak, mint a MIG-29-es gépek. Azokból is mennyi volt még repülőképes a végén ? 4 db, a 28 db-ból ?
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Szerbeken keresztül meg tudnánk oldani a T72-esek alkatrészellátását és még valamilyen fokú modernizációját is.
Majd biztos adnának amikor ők is betáraznak mindenből ami van nekik raktáron...!Jól felfogott érdekükben...!Ha csak nem pár darab alkatrészről van szó,akkor esteleg...!
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Egészen addig nem lehetünk nyugodtak, amíg az új nehéztechnika be nem érkezik. Csak addig ne legyen gebasz. Jelenleg letolt gatya.

És mennyire leszünk kint a vízből, ha a nehéz technika megérkezik? Mit fog az segíteni a közepes dd-n?
Értem én, hogy a Leopárd2 pizza futárnak is jó, ha épp gyorsan kell valami, de egy nehéz dd nem fogja tudni ellátni a közepes dd szerepét. Csak itt szeret mindenki kizárólag hk-kban gondolkodni.
Nem véletlenül vannak fegyvernemek. Azok nem haszontalanok.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 740
5 851
113
És mennyire leszünk kint a vízből, ha a nehéz technika megérkezik? Mit fog az segíteni a közepes dd-n?
Értem én, hogy a Leopárd2 pizza futárnak is jó, ha épp gyorsan kell valami, de egy nehéz dd nem fogja tudni ellátni a közepes dd szerepét. Csak itt szeret mindenki kizárólag hk-kban gondolkodni.
Nem véletlenül vannak fegyvernemek. Azok nem haszontalanok.
Annyiban, hogy a BTR/Lynx és Pzh2K alapú közepes dandár átalkul Leo2, Lynx, Pzh2K alapú nehézdandárrá. Aztán remélhetően ebből lesz még 1 (meg még egy harmadik is).

A közepes dandár koncepciót meg meghagyjuk a szlovák és horvát szövetségeseinknek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 813
35 097
113
És mennyire leszünk kint a vízből, ha a nehéz technika megérkezik? Mit fog az segíteni a közepes dd-n?
Értem én, hogy a Leopárd2 pizza futárnak is jó, ha épp gyorsan kell valami, de egy nehéz dd nem fogja tudni ellátni a közepes dd szerepét. Csak itt szeret mindenki kizárólag hk-kban gondolkodni.
Nem véletlenül vannak fegyvernemek. Azok nem haszontalanok.
De miért Tatának keljen Debrecen Hódmező teknikai állományán segítenie :)
A közepes DD magának segít teknikai állományba ahogy a szittyák a is maguknak.

Biztos hogy meglepő vólt anno hogy nem a Bocskai lett a prioritás hanem a Klapka. De ezt már jóideje tudjuk hogy most Tata kapja a prioritást.
egész eddig a Bocskai igen kiemelt szerepbe vólt... Az hogy "ellőték a patront" abba az időbe amikor nem vólt pénz jelentős fejlesztésekre meg .

A Farkas is jó PL rá hogy valami megszakadt. (ami nem feltétlen baj.) de szerintem ez nyilvánvaló hogy a Farkasból nem lessz vezérkari főnök pl... Soha.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 620
8 249
113
És mennyire leszünk kint a vízből, ha a nehéz technika megérkezik? Mit fog az segíteni a közepes dd-n?
Értem én, hogy a Leopárd2 pizza futárnak is jó, ha épp gyorsan kell valami, de egy nehéz dd nem fogja tudni ellátni a közepes dd szerepét. Csak itt szeret mindenki kizárólag hk-kban gondolkodni.
Nem véletlenül vannak fegyvernemek. Azok nem haszontalanok.
Mi a baj pontosan?
A nehéztechnika az nemcsak Leo2...