A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 614
8 236
113
A Zágrábban lezuhant ukrán drón csak azt bizonyítja amit már évek óta írok, hogy az egy szem légvédelmi alakulat földrajzilag pontosan a lehető legszarabb helyen van. Győrből maximum Pozsonyt vagy Bécset tudja védeni. Változtatni kell a még a hh-ban kialakult diszlokáción. Vagy át kell az alakulatnak költöznie a Tiszántúlra vagy fel kell állítani legalább egy osztályt a Tiszántúlon is, mert az teljesen nyilvánvaló, hogy a fenyegetés nem nyugatról fog érkezni. A légvédelem végig látta a felderítő drónt a radaron, de semmit nem reagált, mert max Gripent tudott volna emelni, de egy ilyenre nem fognak egy 2 millió dolláros rakétát indítani. Egy lérak ütegnek meg pont csemege lett volna a nagyméretű felderítő drón. Leszedte volna a Mistral is, de a Kub is.
Kiegészítés: Gripen le tudta volna szedni a gépágyúval is, érthetetlen, hogy nem riasztották.
Nem azt írták, hogy riasztották a Gripeneket?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 783
48 188
113
A Zrínyi program keretében megindult a haderőfejlesztés, amire nagyon büszkék vagyunk. Aláírtunk egy halom megrendelést, amik lépcsőzetesen fognak megérkezni, egy elenyésző mennyiség, ami már megérkezett. Érdekes lenne tudni, hogy a jelenlegi szankcókkal dobálódzós környezetben, a folyamatban lévő beszerzések a nyersanyag, etc beszerzési nehézségek miatt:
  • fognak-e csillagászati módon tovább drágulni? (szerintem fognak)
  • a megjelölt határidők érdemi csúszást szenvednek-e (szerintem fognak)
A csúnya sejtésem az, hogy a szerződések apróbetűi alapján a nemzetözi helyzetre tekintettel ezek a beszerzések ma már csak jóval drágábban és jóval lassabban fognak teljesülni, ami jelen helyzetben botrányos, de minden valószínűség szerint nem tudunk mit csinálni, sőt adott büdzsével örülhetünk ha akár jóval kevesebbet is szállítanak, de szállítanak.
Ha hall valaki valami susmust ezügyben, amit már meg lehet osztani, várjuk.
Illetve ott van a “putyinbarát” bélyeg, amit ebben a témában még nem sütöttek el.
Arra vajon mit lépnénk, ha azért vezetnének be ellenünk valamilyen puha szankciót, mert nem minősülünk teljesen megbízható országnak? Úgy értem, most még nincs szó ilyesmiről, de ursuláékból most már bármit kinézek.
A német hadiipar ugyebár most kapta meg a levelet, hogy a következő 20 évre lesz megrendelés, szóval már azt se mondhatjuk, hogy a mi rendeléseink fontosak lennének…
Én a fentiek tükrében újratárgyalnám, amit lehet, garanciákat kérnék.
És utána diverzifikálnám a beszerzéseket, kezdhetnénk mondjuk Izraellel.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 331
67 343
113
Nem a jogászok vívják a háborút, hanem a katonák. A háború meghatározása pedig adott.
Persze, attól függően, hogy a globális piramisban hol helyezkedsz el. Kérdezd meg Husszein-t, hogy a jogászok faszkodása mennyire volt kellemes akasztásakor(ja nem tudod) a jogászkodós háborús bűnök miatt, majd nézd meg, hogy ugyanaz a joghiszti vonatkozott-é mondjuk Bush vagy Obama esetében, akik mellesleg még koncentrációs tábort is felállítottak egy megszállt idegen területen?

A katonának mindegy, hogy a jogfaszkodók minek nevezik a dolgot, mert nekik ugyanaz, ebben igazad van, de a jogi vonulatot fenntartják a katonák gazdái is amíg ők határozzák meg a baromságokat, amit lehet mondogatni általa.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 783
48 188
113
Összezár EU
Nyugat erősödni fog kelet gyengülni (?)
A kérdés a vessző melyik végén állunk majd.
Az EU elég sok témában próbált már összezárni, több-kevesebb sikerrel.
Én nagyon szkeptikus vagyok már az ilyenekkel kapcsolatban :(
Szerintem ebből is egy évtizedekre elnyúló fingfűrészelés lesz, a pénz (és az akarat) meg leginkább eltűnik-elfolyik a semmibe.
 

Watszon

Active Member
2021. június 9.
267
243
43
Az EU elég sok témában próbált már összezárni, több-kevesebb sikerrel.
Én nagyon szkeptikus vagyok már az ilyenekkel kapcsolatban :(
Szerintem ebből is egy évtizedekre elnyúló fingfűrészelés lesz, a pénz (és az akarat) meg leginkább eltűnik-elfolyik a semmibe.
Ez most valahogy mintha más volna.
Mintha behúzott volna a relé.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 707
113
Persze, attól függően, hogy a globális piramisban hol helyezkedsz el. Kérdezd meg Husszein-t, hogy a jogászok faszkodása mennyire volt kellemes akasztásakor(ja nem tudod) a jogászkodós háborús bűnök miatt, majd nézd meg, hogy ugyanaz a joghiszti vonatkozott-é mondjuk Bush vagy Obama esetében, akik mellesleg még koncentrációs tábort is felállítottak egy megszállt idegen területen?

A katonának mindegy, hogy a jogfaszkodók minek nevezik a dolgot, mert nekik ugyanaz, ebben igazad van, de a jogi vonulatot fenntartják a katonák gazdái is amíg ők határozzák meg a baromságokat, amit lehet mondogatni általa.
Nagyon finom volt a hozzászólásod. Fogd vissza magad a durva hozzászólásaiddal.
 
  • Tetszik
Reactions: fitom
W

Wilson

Guest
@Green Leader kíváncsi lennék a véleményedre, neked van valamennyi rálátásod a magyar haderő fejlesztés keretében történő drón beszerzésekre,az ukrajnai háború eddigi tapasztalatai alapján,szerinted változnak a prioritások ebben a tekintetben, vagy nem fognak mert az eddigi tapasztalatok csak megerősítik a magyar beszerzési koncepciót.Mert szerintem most már mindenki számára nyilvánvaló, hogy mekkora szerepe van az UAV-nak a modern hadviselésben még az orosz hadsereggel szemben is, és nem elsősorban a Bayraktar méretű drónokkal végrehajtott támadásokra gondolok (majd a háború után kiderül mekkora szerepet is játszottak igazából a konfliktusban),hanem sokkal inkább a megfigyelésre a tüzérség koordinálására tűzvezetésre stb tehát az egészen kicsi a lövész egységek által használt kis méretű drónokra is,..
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 839
32 598
113
@Green Leader kíváncsi lennék a véleményedre, neked van valamennyi rálátásod a magyar haderő fejlesztés keretében történő drón beszerzésekre,az ukrajnai háború eddigi tapasztalatai alapján,szerinted változnak a prioritások ebben a tekintetben, vagy nem fognak mert az eddigi tapasztalatok csak megerősítik a magyar beszerzési koncepciót.Mert szerintem most már mindenki számára nyilvánvaló, hogy mekkora szerepe van az UAV-nak a modern hadviselésben még az orosz hadsereggel szemben is, és nem elsősorban a Bayraktar méretű drónokkal végrehajtott támadásokra gondolok (majd a háború után kiderül mekkora szerepet is játszottak igazából a konfliktusban),hanem sokkal inkább a megfigyelésre a tüzérség koordinálására tűzvezetésre stb tehát az egészen kicsi a lövész egységek által használt kis méretű drónokra is,..
Elég rég igényli a sereg,hogy legyenek dronjaink.Már az MN idejében fejlesztett Szojka PNR erről szolt.
 
W

Wilson

Guest
@Green Leader kíváncsi lennék a véleményedre, neked van valamennyi rálátásod a magyar haderő fejlesztés keretében történő drón beszerzésekre,az ukrajnai háború eddigi tapasztalatai alapján,szerinted változnak a prioritások ebben a tekintetben, vagy nem fognak mert az eddigi tapasztalatok csak megerősítik a magyar beszerzési koncepciót.Mert szerintem most már mindenki számára nyilvánvaló, hogy mekkora szerepe van az UAV-nak a modern hadviselésben még az orosz hadsereggel szemben is, és nem elsősorban a Bayraktar méretű drónokkal végrehajtott támadásokra gondolok (majd a háború után kiderül mekkora szerepet is játszottak igazából a konfliktusban),hanem sokkal inkább a megfigyelésre a tüzérség koordinálására tűzvezetésre stb tehát az egészen kicsi a lövész egységek által használt kis méretű drónokra is,..
Ja és az ezekkel a drónokkal szemben kifejlesztett ellentevékenységi rendszerekre is....