A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
Szia,

Hat, vissza ne lepjunk, szoval Metis helyett Javelin, RPG-7 helyett Nlaw.
NLAW tök jó lenne, de erre nem sok esélyt adok. Van már CG-nk, lesz RGW + Spike.
Egy negyedik típust rendszeresíteni - még ha sok szemponból jobb is vagy legalábbis jól jönne - nem lenne gazdaságos...

Fun-fact: Az ukrán fegyveres erők jelentése szerint az NLAW felelős az orosz harcjármű veszteségek mintegy 30-40%-áért.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and bel

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 005
113
Sziasztok,

Kozben megtalaltam a valaszt: RGW90HHT pont ezt tudja a celban (600 mm ERA mogott), nyilvan jobb az iranyzeka, es Magyarorszagon lesz gyartva. :)
Inkább RGW 110 legyen rendszeresítve! ERA mögött több mint 1000 mm - kb. mindent átvisz és készül majd az APS-t megtévesztő verzió is.

Most hogy szinte biztos, hogy rendszeresítjük összedobtam róla egy wiki-szócikket.

 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 175
4 982
113
Szia,

Nem olvastad az altalam berakott tablazatot, vagy csak nem erdekel az igazsag?
f6fde6e5-cf52-4329-9cea-0b20e7153385.jpg
Ha jól emlékszem ebből mindig egy csomót zároltak 10-15% őt, ezt nem is lehetett elkölteni.
Illetve egy jelentős részét ingatlan eladásból meg mindenféle értékesítésből kellett előteremteni. Ami kiválóan sikerült lásd HM III eladása...
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 636
3 916
113
Ha jól emlékszem ebből mindig egy csomót zároltak 10-15% őt, ezt nem is lehetett elkölteni.
Illetve egy jelentős részét ingatlan eladásból meg mindenféle értékesítésből kellett előteremteni. Ami kiválóan sikerült lásd HM III eladása...
Szia,

Szerintem rosszul emlekszel, mert pont az szerepel az altalad idezett tablazatban, hogy pl. 2009-ben az ev elejen tervezett 320 MdFt helyett 356 MdFt-ot koltottek el, vagyis 2006-2009 kozott minden evben tobbet koltottek mint amennyit terveztek.

Szerintem ezzel keverhetted ossze, vagyis 2010-ben 308 helyett 279; majd 2013-ban 241 helyett 205 MdFt-ot kolthettek csak el.
Tehat 2013-ra egesz jol emlekeztel, akkor 17%-ot nem lehetett elkolteni a betervezett osszegbol, ami eleve sokkal kevesebb volt, mint 2009-ben.
bbb0fea7-efab-4741-a261-486bb427235c.jpg
 
  • Imádom
Reactions: hunemperor

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 175
4 982
113
Szia,

Szerintem rosszul emlekszel, mert pont az szerepel az altalad idezett tablazatban, hogy pl. 2009-ben az ev elejen tervezett 320 MdFt helyett 356 MdFt-ot koltottek el, vagyis 2006-2009 kozott minden evben tobbet koltottek mint amennyit terveztek.

Szerintem ezzel keverhetted ossze, vagyis 2010-ben 308 helyett 279; majd 2013-ban 241 helyett 205 MdFt-ot kolthettek csak el.
Tehat 2013-ra egesz jol emlekeztel, akkor 17%-ot nem lehetett elkolteni a betervezett osszegbol, ami eleve sokkal kevesebb volt, mint 2009-ben.
bbb0fea7-efab-4741-a261-486bb427235c.jpg
Hát vannak személyes tapasztalataim azokból az időkből.

Lehet hogy statisztika jól néz ki de mi nem sok jót éreztünk belőle.

Szívesen megnézném hogy mire mentek el a pénzek. Csak nehogy kiderüljön hogy a döntő része mondjuk a Kipszer Rt nek meg hasonszőrű társaiknak.

Konkrétan emlékszem hogy a HM-III at eladták 2007-8 között. Olyan jól sikerült hogy rájöttek hogy nem is honvédségi tulajdon. Persze addigra a személyzeti főosztályt kiköltöztették pár milliardért
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 144
73 703
113
Megérkezett a 2. rész, jó ebédhez szól a podcast

Melyik lengyel helikoptergyárról beszél Maróth? A PZL Mielec Blackhawk gyártására gondolhatott?
Ők eddig kb. 40 helikoptert gyártottak 10 év alatt. De csak azért ennyit, mert a gyárat részben a lengyel rendelésre építették, de a a lengyelek a 70 helikopter helyett eddig csak 11-et rendeltek. De pl. a Fülöp-Szigetek idén rendelt 32 gépet. Emellett persze beszállítanak az amerikai gyárnak részegységeket is.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 144
73 703
113
Hát ez nagyon gyanús... lehet hogy ehhez nekünk is lesz valami közünk? Még mindig nem tudjuk, milyen eszköz lesz a harcjárműveinken és Maróth Gáspár az egyik interjújában egy német-izraeli és egy a közvélemény által kevésbé ismert izraeli rendszert emlegetett, ha jól emlékszem...

"BIRD Aerosystems has announced that the company has been chosen by the Israeli Ministry of Defence through MAFAT – the Defence Ministry’s Directorate of Research and Development – to demonstrate a prototype of a new defence system to protect ground troops and high-value assets against various kinds of threats and missiles, including anti-tank guided missiles (ATGM).

The new defence system prototype will include a small radar based on the confirmation and tracking radarimplemented in Bird’s SPREOS sensor. The new radar is to conduct detection and verification of the threat, and then deploy and guide the system countermeasures to intercept the threat.

Based on Bird’s SPREOS DIRCM technology, the new defence system prototype will provide effective and precise protection to the ground forces, Bird writes in a press release. The project is currently under advanced stages of development, and the company is expected to conduct a demonstration of the complete defence system during 2022."




BIRD Aerosystems secures a new program with the Israeli Ministry of Defense to demonstrate a prototype of a new ground defensive system

April 12, 2022 – BIRD Aerosystems, a global provider of innovative defense technology and solutions that protect the air, sea, and land fleets of governments and related agencies, is honored to announce that the company was chosen by the Israeli Ministry of Defense (MOD) through MAFAT – the Defense Ministry’s Directorate of Research and Development, to demonstrate a prototype of a new defense system that will protect ground troops and high-value assets against various kinds of threats and missiles, including anti-tank guided missiles (ATGM).

The new defense system prototype will include a small innovative radar, based on the confirmation and tracking radar implemented in BIRD’s operationally-proven SPREOS. Small and lightweight, the new radar will conduct detection and verification of the threat, and then deploy and guide the system countermeasures to intercept the threat.

Taking the unique abilities of BIRD’s renowned SPREOS DIRCM to novel arenas, the new defense system prototype will provide effective and precise protection to the ground forces.

The project is currently under advanced stages of development, and the company is expected to conduct a demonstration of the complete defense system during 2022.

Ronen Factor, Co-Chief Executive Officer and Founder at BIRD Aerosystems:
“As an expert in the field of Doppler Radar technology, BIRD is constantly investing in the research and development of new solutions and technologies to provide our customers smart and effective protection against missile threats. Always growing and expanding our innovative technology to new fields and solutions, we are honored to be chosen by the Israeli MOD and MAFAT for this project, and are confident that our unique technology will provide its added value in further fields and arenas.”
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 175
4 982
113
Mi ez a HM III-as sztori?
A HM-III a Rózsadomb alján egy kastély épület hatalmas parkkal. Ezt megpróbálták eladni. Nem sikerült mert kiderült hogy ezt a honvédség csak honvédelmi célú hasznosításra kapta ha azt befejezik akkor vissza kell adni az adományozó leszármazottainak. Így néhány milliárdos bukta volt a HM nek.

Pont az volt mint az OPNI-val.

Hasonlóan elcsesztem mint a Népliget el a volt laktanya eladását.

Daliás idők voltak Vadaiék alatt... Statisztika ide vagy oda....


Amiből azóta se lett semmi:

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 144
73 703
113
"Évértékelő és feladatszabó értekezletet tartottak április 13-án Székesfehérváron, az MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred laktanyájában.

Az eseményen részt vett a Magyar Honvédség Parancsnoka képviseletében Somogyi János József dandártábornok, az MHP Hadműveleti Csoportfőnökségének csoportfőnöke, Gaspor Tibor ezredes, az MHP Infokommunikációs és Információvédelmi Csoportfőnökség mb. csoportfőnöke, valamint Takács Tamás ezredes, az MHP Személyzeti Csoportfőnökség csoportfőnök-helyettese.

Az értékelt ezred fő feladataiban alapvetően a Magyar Honvédség Parancsnokságának híradó-, informatikai és információvédelmi támogatását, valamint az MHP alárendeltségébe tartozó katonai szervezetek híradó és informatikai szervízét végzi, illetve az MHP részére telepített NATO híradó és informatikai eszközöket üzemelteti és híradó biztonsági ellenőrzéseket is végrehajt.

Az alakulat az elmúlt években számos nemzetközi és hazai gyakorlat híradó-informatikai és információvédelmi, valamint logisztikai biztosítását végezte. Emellett, nemzetközi, missziós szerepvállalásáról és a honvédelmi utánpótlás-nevelésben nyújtott képességéről is közismert, ha csak a Honvéd Kadét Programban képviselt támogatását vesszük górcső alá. A felkészítés és végrehajtás módját a járványhelyzet azonban sajnálatos módon, számos esetben módosította.

Vokla János ezredes, központparancsnok értékelő-feladatszabó beszédében ez utóbbi problémára is rávilágított, ami a szervezet alaprendeltetési feladatait jelentősen befolyásolta.

- A különböző szervezeti elemek, területek ugyanakkor megmutatták: a priorizált feladatok, az alapműködtetés mellett végre tudjuk hajtani valamennyi, alakulatunkra szabott új feladatot, legyen szó közterületi járőr, vagy kórházszolgálati és határzárral kapcsolatos teendőkről – foglalta össze.
- Adják át állományuknak: fontos, szakmailag kiemelkedő munkát végzett a csapat! Önök nélkül ez nem valósulhatott volna meg! – hívta fel az állomány figyelmét Vokla ezredes, aki – megköszönve egyúttal az MHP parancsnoksága támogatását – arra kérte a jelenlévő elöljárókat, a felterjesztett kérelmeket pozitívan bírálják el, segítve ezzel a katonai szervezet munkáját.
– Több, olyan dolgot láttam, amit 2007-től terveztünk és sikerült megvalósítani, előkészíteni, rendszerbe állítani – erről már Somogyi János József dandártábornok beszélt, kiemelve: lehetőségek most lényegesen jobbak, mint korábban. Hangsúlyozta, a Székesfehérváron működő infokommunikációs, logisztikai és helyőrségtámogató feladatrendszer a professzionizmusról tanúskodik.
– Azt, hogy tisztességes munkát végeztek, csak megerősíteni tudom! – véleményezte az ezred 2021-es évi tevékenységét, megköszönve egyúttal a járvánnyal terhelt időszak feladatainak elvégzését. A dandártábornok arra is kitért: az alakulat olyan szervezeteket szolgál ki /HQ-MNDC és NFIU/, amelyek a NATO-ba is viszik az MHP és a negyvenhármas ezred hírét, arculatát.

Emlékeztetett: a katonai szervezetnek ígéretes múltja van, ám szerinte még ígéretesebb jövője lesz. Ugyanakkor, szerinte a következő időszak műveleti követelményrendszerei bonyolultabbá teszik az alakulat munkáját. Felhívta a figyelmet arra is: a temérdek munka mellett a fehérvári ezred az arculatépítésre is koncentrált, amire szintén büszkék lehetnek, mert fontos a társadalom felé nyitás.

-Legyen mindenki kezdeményező a saját posztján, gondolkodjon adaptívan és ismerje fel azokat a műveleti, infokommunikációs követelményeket, amikkel meg kell küzdeni, hozzátéve javaslatait, problémamegoldó képességét – zárta gondolatait Somogyi tábornok.

Gyimóthy Levente ha. Révész Csaba ha."

278084051_352453450260709_2496769158993233984_n.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 434
113
@Masztiff
Jol emlékszek neked van előfizetésed?
Esetleg bekopizid a cikket?

Danke!

Német-magyar együttműködés - Strukturált partnerség a logisztikában​


Az Ukrajna elleni illegális orosz támadás után Olaf Scholz kancellár a Bundestagban kijelentette: „Amire szükség van az európai béke biztosításához, az meg fog történni”. 2022. március 13-án Christine Lambrecht védelmi miniszter felvázolta a Bundeswehr hárompontos tervét a "biztonságpolitikai fordulópontra" reagálva. Ebben a biztonságpolitikai helyzetben szükség van egy "hatékony és ultramodern" Bundeswehrre, "amely Németországot erősebb katonai együttműködési partnerré teszi Európában - és ezáltal európai haderő-erősítővé a NATO-ban és az EU-ban".
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely and Anti