A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
553
1 255
93
Nekem a podcastttal kapcsolatban kérdésem, hogy milyen nato doski vagy bármi hivatkozik arra a fegyver exportálás korlátra, amiról Maróth beszél?

Haditechnikai eszköz birtoklása és kereskedelme is engedélyköteles. Hogy pontosan mi írja elő, már nem emlékszem, de egészen banális dolgok is engedélyötelesek (pl helikopterpilóta sisak), komoly előírás vonatkozik a tárolására és negyedéve jelentenünk kell(ett) a hivatal felé.

 
  • Hűha
Reactions: BJani
M

molnibalage

Guest
Haditechnikai eszköz birtoklása és kereskedelme is engedélyköteles. Hogy pontosan mi írja elő, már nem emlékszem, de egészen banális dolgok is engedélyötelesek (pl helikopterpilóta sisak), komoly előírás vonatkozik a tárolására és negyedéve jelentenünk kell(ett) a hivatal felé.

Nem erre értem.
Amikor ment a rész, hogy mit és honnan lehet beszerezni és ki és mit adhat el, akkor a szöveg kontextusa arra utalt, hogy mint a NATO, egy szervezet mintha megtilthatná azt, hogy pl. FRA Rafale vadászgépet exortáljon. Nekem ez jött le. Csak én erről soha az életben nem hallottam...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 373
113
Haditechnikai eszköz birtoklása és kereskedelme is engedélyköteles. Hogy pontosan mi írja elő, már nem emlékszem, de egészen banális dolgok is engedélyötelesek (pl helikopterpilóta sisak), komoly előírás vonatkozik a tárolására és negyedéve jelentenünk kell(ett) a hivatal felé.

@molnibalage
Tájékoztató a Haditechnikai és Exportellenőrzési Osztályok tevékenységéről
https://www.sipri.org/sites/default/files/2019-12/hun_2017.pdf

Az Egyesült Nemzetek Biztonsági Tanácsa és az Európai Unió Tanácsa által elfogadott korlátozó intézkedések
https://kormany.hu/kulgazdasagi-es-kulugyminiszterium/ensz-eu-szankcios-tajekoztato
és ebben van egy link erre a térképre:
https://www.sanctionsmap.eu/#/main
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
@molnibalage
Tájékoztató a Haditechnikai és Exportellenőrzési Osztályok tevékenységéről
https://www.sipri.org/sites/default/files/2019-12/hun_2017.pdf

Az Egyesült Nemzetek Biztonsági Tanácsa és az Európai Unió Tanácsa által elfogadott korlátozó intézkedések
https://kormany.hu/kulgazdasagi-es-kulugyminiszterium/ensz-eu-szankcios-tajekoztato
és ebben van egy link erre a térképre:
https://www.sanctionsmap.eu/#/main
Ez tök jó, csak én nem ezt kérdeztem. :)
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 903
22 373
113
De pont ez az, Maróth meg úgy beszélt, mintha a NATO, egy katonai védelmi szervezet az KERESKEDELMI lenne.
Bocsi, javitottam a fenti hsz-t, látom ,hogy Te a "mit"-re kérdeztél. Szerintem lehet valamilyen technológiai megközelitésű lista mint pl. az ausztráloknak (DSGL) vagy az angoloknak,...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 009
113
De pont ez az, Maróth meg úgy beszélt, mintha a NATO, egy katonai védelmi szervezet az KERESKEDELMI lenne.
Nyilván a NATO-ban megvannak a várt fenyegetési irányok - pl. nyilván nem lehet csúcstechnikát eladni az oroszoknak, kínaiaknak vagy épp Iránnak, Észak-Koreának.
Fontos az ITAR: az amcsik ebben mondják el kinek mit lehet eladni. Sok hadipari cég (pl. franciák) reklámozza termékét azzal a szlogennel, hogy "ITAR-free". Vagyis nincs benne amcsi alkatrész így bárkinek adható, persze csak ha más egyezmény vagy embargó nem korlátozza...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 144
73 703
113
Szerintem arra gondol Molni, hogy pl. ki és hogyan engedélyezi/akadályozhatja meg hogy Lynxeket adjunk el az arab világban valahová.
Amikor bejelentették hogy zalában lesz a Lynx gyár, az volt az általános vélemény hogy az RM így akarja megkerülni a német kormány intézkedéseit. Palkovics és Maróth is nyilatkozott olyat, amiből erre lehetett következtetni.
 

nonames67

Active Member
2022. április 12.
102
206
43
Nem erre értem.
Amikor ment a rész, hogy mit és honnan lehet beszerezni és ki és mit adhat el, akkor a szöveg kontextusa arra utalt, hogy mint a NATO, egy szervezet mintha megtilthatná azt, hogy pl. FRA Rafale vadászgépet exortáljon. Nekem ez jött le. Csak én erről soha az életben nem hallottam...
Nem értek az egészhez, de akkor az oroszok most vehetnének Rafale-t?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 407
113
Nem erre értem.
Amikor ment a rész, hogy mit és honnan lehet beszerezni és ki és mit adhat el, akkor a szöveg kontextusa arra utalt, hogy mint a NATO, egy szervezet mintha megtilthatná azt, hogy pl. FRA Rafale vadászgépet exortáljon. Nekem ez jött le. Csak én erről soha az életben nem hallottam...
Hááát a Mistralokkal megoldották... :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Maróth emlékeim szerint csak annyit mondott, hogy a NATO-nak kell meghatároznia, hogy kik az ellenségei, akinek mi sem akartunk soha fegyvert eladni, de azon felül semmi megkötést nem alkalmazunk.
Magyarán amit nem csak az amerikaiak, de a németek is csináltak a NATO tag törökökkel vagy hát voltak itt jó néhány csinos húzás, hogy ki kit szankciózik nemzeti döntés alapján és ebben a németek élen jártak.

Ő csak annyit mondott, hogy akit a NATO nem rak tiltó listára, abba mi nem fogunk beleszólni. (Csak én teszem hozzá, hogy mert pici és nyitott gazdaságként eleve a szabadkereskedelemben vagyunk érdekeltek. Ha úgy tetszik, ha Romániának az RM fegyvert akar eladni, akkor azt sem fogjuk megembargózni, mert ezek nem szokták középtávon sem megakadályozni, hogy tőlünk idegenek költsenek a saját hadseregükre, ha tényleg akarnak, de legalább elesünk üzleti lehetőségektől.)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and kamm

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 025
113
@Masztiff
Jol emlékszek neked van előfizetésed?
Esetleg bekopizid a cikket?

Danke!

Német-magyar együttműködés - Strukturált partnerség a logisztikában​


Az Ukrajna elleni illegális orosz támadás után Olaf Scholz kancellár a Bundestagban kijelentette: „Amire szükség van az európai béke biztosításához, az meg fog történni”. 2022. március 13-án Christine Lambrecht védelmi miniszter felvázolta a Bundeswehr hárompontos tervét a "biztonságpolitikai fordulópontra" reagálva. Ebben a biztonságpolitikai helyzetben szükség van egy "hatékony és ultramodern" Bundeswehrre, "amely Németországot erősebb katonai együttműködési partnerré teszi Európában - és ezáltal európai haderő-erősítővé a NATO-ban és az EU-ban".
Az esut-ra nincsen, csak karitatív módon fizettem egy cikkért @Terminator könyörgésére. :rolleyes: