A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 211
38 761
113
A Pro Patria az Elbit-érdekeltség:

Ezért tettem fel a kérdést, jó reggelt.
A Pro Patriát meg azert hoztamfel, mert a neten találtam egy cikket, hogy az Elbit-érddkeltség.
Úgy tűnik igen.

PRO PATRIA ELECTRONICS Kft. egyetlen tulajdonosa a cégjegyzék szerint:

ABISKO Holding Beruházó és Vagyonkezelő Korlátolt Felelősségű Társaság
HU-1097 Budapest, Könyves Kálmán körút 12-14. 3. em.

Az ABISKO tulajdonosa:

Elbit Systems EW and SIGINT - Elisra Ltd.
IL-51203 Bene Beraq, Mivtza Kadesh St. 48.
Külföldi cég, szervezet esetén a nyilvántartási szám: 52-0035874
Külföldi cég, szervezet esetén a nyilvántartási hatóság: The Companies Registrar of Israel
Kézbesítési megbízottja: ABISKO Holding Kft.
1092 Budapest, Ráday út 42-44.


Viszont az ELM-2084 radarokhoz nincs közük - az IAI az egy másik konszern.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 211
38 761
113
a pro patria nem elbit érekeltség egy Német származású ember a tulajdonos egy személyben (kft.) de magyarországon él tevékenykedik nem viszi ki a lovét németországba. az izraeli szál onnan van a cégnek hogy izraeli licnse alapján kezdek el gyártani Shaker majd azt továbbfejleszteni...
Tévedsz, 5 perce néztem meg a cégjegyzékben: tényleg az ELBIT-é a Pro Patria.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 211
38 761
113
Azt lehet tudni hogy Wilhelm Peter mikor adta el a céget???
A tag(ok) adataiPRO PATRIA ELECTRONICS KFT.
1/22.ABISKO Holding Beruházó és Vagyonkezelő Korlátolt Felelősségű Társaság
HU-1097 Budapest, Könyves Kálmán körút 12-14. 3. em. Cégjegyzékszám: 01-09-985340
A szavazati jog mértéke minősített többségű befolyást biztosít.
A tagsági jogviszony kezdete: 2006/06/09
A változás időpontja: 2014/06/01
Bejegyzés kelte: 2014/07/08 Közzétéve: 2014/07/12
Hatályos: 2014/06/01 ...

A tag(ok) adatai

ABISKO Holding Kft.​

1/6.Elbit Systems EW and SIGINT - Elisra Ltd.
IL-51203 Bene Beraq, Mivtza Kadesh St. 48.
Külföldi cég, szervezet esetén a nyilvántartási szám: 52-0035874
Külföldi cég, szervezet esetén a nyilvántartási hatóság: The Companies Registrar of Israel
Kézbesítési megbízottja: ABISKO Holding Kft.
1092 Budapest, Ráday út 42-44. Cégjegyzékszám: 16-09-008786
A szavazati jog mértéke minősített többségű befolyást biztosít.
A tagsági jogviszony kezdete: 2010/12/14
A változás időpontja: 2012/02/14
Bejegyzés kelte: 2012/04/11 Közzétéve: 2012/05/03
Hatályos: 2012/02/14 ...



Ennyit lehet látni a cégjegyzékben - nyoma sincs itt Wilhelm Peternek...attól még lehet hogy ő is volt tulajdonos egykor.

 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 892
35 373
113
A tag(ok) adataiPRO PATRIA ELECTRONICS KFT.
1/22.ABISKO Holding Beruházó és Vagyonkezelő Korlátolt Felelősségű Társaság
HU-1097 Budapest, Könyves Kálmán körút 12-14. 3. em. Cégjegyzékszám: 01-09-985340
A szavazati jog mértéke minősített többségű befolyást biztosít.
A tagsági jogviszony kezdete: 2006/06/09
A változás időpontja: 2014/06/01
Bejegyzés kelte: 2014/07/08 Közzétéve: 2014/07/12
Hatályos: 2014/06/01 ...

A tag(ok) adatai

ABISKO Holding Kft.​

1/6.Elbit Systems EW and SIGINT - Elisra Ltd.
IL-51203 Bene Beraq, Mivtza Kadesh St. 48.
Külföldi cég, szervezet esetén a nyilvántartási szám: 52-0035874
Külföldi cég, szervezet esetén a nyilvántartási hatóság: The Companies Registrar of Israel
Kézbesítési megbízottja: ABISKO Holding Kft.
1092 Budapest, Ráday út 42-44. Cégjegyzékszám: 16-09-008786
A szavazati jog mértéke minősített többségű befolyást biztosít.
A tagsági jogviszony kezdete: 2010/12/14
A változás időpontja: 2012/02/14
Bejegyzés kelte: 2012/04/11 Közzétéve: 2012/05/03
Hatályos: 2012/02/14 ...




köszi de azt lehet tudni mikr adta el Wilhelm Péter a céget ? (vagy él még egyáltalán? hogy kikerült a cég a kezei közül?)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 055
124 183
113
Az öreg Péter meghalt talán ? (mondjuk ha így van is sok kérdést felvet hogy mégis hogy kerülhetett a cég külföldi kezekbe ?? ) ha meg még él az mégtöbb kérdést vet fel...
Nem tudom, lehet hogy attól függetlenül a cégvezetői teendőket még ő látta el, de amióta én hallottam a Pro Patriáról (2014) mindig izraeli kitettsége volt.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 892
35 373
113
Nem tudom, lehet hogy attól függetlenül a cégvezetői teendőket még ő látta el, de amióta én hallottam a Pro Patriáról (2014) mindig izraeli kitettsége volt.
2015 be még Wilhelmé vólt akkor vónta össze az 5-6 pro patria nevű cégeit... akkor volt valami botrány a gripenek körül meg hogy a svédek nem tartották a szavukat ellentételezésbe és a pro patria is elesett egy kis suskától....

Ő volt az aki az ukránokkal nyakaskodott és azok franciába lecsukatták... Mint utólag kiderült nem egészen jogosan...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 055
124 183
113
Itt nekem a változás időpontja rész gyanús, hogy akkor került át.

A tag(ok) adataiPRO PATRIA ELECTRONICS KFT.
1/22.ABISKO Holding Beruházó és Vagyonkezelő Korlátolt Felelősségű Társaság
HU-1097 Budapest, Könyves Kálmán körút 12-14. 3. em. Cégjegyzékszám: 01-09-985340
A szavazati jog mértéke minősített többségű befolyást biztosít.
A tagsági jogviszony kezdete: 2006/06/09
A változás időpontja: 2014/06/01
Bejegyzés kelte: 2014/07/08 Közzétéve: 2014/07/12
Hatályos: 2014/06/01 ...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 892
35 373
113
Itt nekem a változás időpontja rész gyanús, hogy akkor került át.

A tag(ok) adataiPRO PATRIA ELECTRONICS KFT.
1/22.ABISKO Holding Beruházó és Vagyonkezelő Korlátolt Felelősségű Társaság
HU-1097 Budapest, Könyves Kálmán körút 12-14. 3. em. Cégjegyzékszám: 01-09-985340
A szavazati jog mértéke minősített többségű befolyást biztosít.
A tagsági jogviszony kezdete: 2006/06/09
A változás időpontja: 2014/06/01
Bejegyzés kelte: 2014/07/08 Közzétéve: 2014/07/12
Hatályos: 2014/06/01 ...
ez nekem nagyon gyanus. mert 2015 be vonta össze a sok pro patria nevű kft jét (építőipari kereskedő szolgáltató fejlesztő és hadiipari beszállító és még kitudja milyen pro patria cégek vóltak (egy egész cégbirodalma vólt az öreg péternek Magyarország 1. számu hadiipari fejlesztőjekéént tartották akkor még számon ez fix. erről akkoriban sok cikk is született ez is fix.) és egyedüli tullajdonos vólt ez is fix... Ugyhogy most érdekel hogy mi a fasz történt.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 055
124 183
113
ez nekem nagyon gyanus. mert 2015 be vonta össze a sok pro patria nevű kft jét (építőipari kereskedő szolgáltató fejlesztő és hadiipari beszállító és még kitudja milyen pro patria cégek vóltak (egy egész cégbirodalma vólt az öreg péternek Magyarország 1. számu hadiipari fejlesztőjekéént tartották akkor még számon ez fix. erről akkoriban sok cikk is született ez is fix.) és egyedüli tullajdonos vólt ez is fix... Ugyhogy most érdekel hogy mi a fasz történt.
Hát nemtom én nem hallottam semmit. (de még a többi cégéről sem ezen kívül csak most tőled) De nekem már 2014-ben izraelt mondtak rá.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 892
35 373
113
Hát nemtom én nem hallottam semmit. (de még a többi cégéről sem ezen kívül csak most tőled) De nekem már 2014-ben izraelt mondtak rá.

érdekes de tényleg kiürült a net Wilhelm ről... pedig ami megmaradt abból is jól kiolvasható hogy közismert személyiség vólt...
itt tuti valami szar van a háttérbe... egyre jobban érdekel hogy mi a f.sz történt.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 892
35 373
113
Hát csak remélni tudom hogy a titkosított rendszerfejlesztéseik dokumentációja nem került külföldi kezekbe mert ez nagy kitettséget jelentene mert még a mai napig vannak rendszerek amik Wilhelm cégbirodalmához köthetőek és a teljes dokumentációval és kulcsokkal akármilyen új rendszer épül bejuthat külföldi cég és vele az állama a rendszerbe és árúlhatja bárkinek... Wilhelm legalább szemmel vólt tartva e téren és láncon és köztudottan lojális vólt magyarországhoz.
 
K

kamm

Guest
Hát csak remélni tudom hogy a titkosított rendszerfejlesztéseik dokumentációja nem került külföldi kezekbe mert ez nagy kitettséget jelentene mert még a mai napig vannak rendszerek amik Wilhelm cégbirodalmához köthetőek és a teljes dokumentációval és kulcsokkal akármilyen új rendszer épül bejuthat külföldi cég és vele az állama a rendszerbe és árúlhatja bárkinek... Wilhelm legalább szemmel vólt tartva e téren és láncon és köztudottan lojális vólt magyarországhoz.
Mi van.:eek:
Ez nem így működött már húsz éve sem, nemhogy ma.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 077
18 823
113

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 408
11 434
113
MAN TGS nyergesvontatót és hozzá egy Goldhofer STZ-P7 trélert.

Egy egész darabot??

valamint az amerikai SOC-R hajók is megérkezhetnek az ősszel.

Gyalog jönnek?

befutnak a KC-390-es repülők,

Nem 2024-ben?

Hende Csaba honvédelmi miniszter a Honvédség vesztegetési botrányaira és morális meggyengülésére hivatkozva kezdeményezte a köztársasági elnöknél felmentését.

Hende magában egy morális gyengeség volt.

a pro patria nem elbit érekeltség egy Német származású ember a tulajdonos egy személyben (kft.) de magyarországon él tevékenykedik nem viszi ki a lovét németországba. az izraeli szál onnan van a cégnek hogy izraeli licnse alapján kezdek el gyártani Shaker majd azt továbbfejleszteni...

Akkor miért egy izraeli zászló van a főnök irodájában?

Én úgy tudom hogy már jópár éve az izraeli tulajdonosi háttér van.

Rosenberg? Full német. :D
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 082
2 613
113
Azért a "NATO-Express" jegyében zajló repülőnapok elég nyilvánosak voltak ;)
Igaz, hogy a döntés már zárt ajtók mögött zajlott, de hogy miből választhatunk, melyik gépnek mik a civilek által is megismerhető paraméterei, az teljesen nyilvános volt. Sőt, még két pilóta tesztelhette is a pályázó gépek rendszereit, képességeit, és azok eredményének nem titkosított részét is publikálták.
A '90-es évek végi vadászgép kiválasztás azért szerintem másabb volt. Nagy sajtóvisszhanggal végeztek tesztrepüléseket, végül kiválasztottak egy olyan gépet, ami abban a formájában (JAS-39 a/b) teljesen alkalmatlan volt. Abban az esetben a kiválasztás elsődleges szempontja a gazdasági ellentételezés milyensége lett. Nem hiszem, hogy a pilóták szakmai ajánlásai bármilyen súllyal nyomtak volna a latba. Ergo az egész folyamat parasztvakítás volt.
Szemben a mostani folyamatokkal. Kevesebb sajtó és nagyközönség számára nyilvános háttérinfókkal és eseményekkel, de a palettán elérhető, szakmai szempontból legjobb döntésekkel. Én ilyen optimális döntésnek látok minden, az utóbbi időben történt beszerzést. Ha valamit nem helyeslek, az inkább a beszerzés elmaradása (pl. drónok), netán késése, vagy mennyiségi korlátai.