A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 834
113
Miért változott volna?
A kitüntetés márciusi indoklása miatt gondoltam. Az ilyen "életút elismerése" kitüntetéseket általában nyugdíj körül szokták adni. Ha dolgozik tovább, akkor ráértek volna jövőre vagy utána is kitüntetni, amikor beérkeztek a megrendelt légierős dolgok.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 055
124 183
113
A kitüntetés márciusi indoklása miatt gondoltam. Az ilyen "életút elismerése" kitüntetéseket általában nyugdíj körül szokták adni. Ha dolgozik tovább, akkor ráértek volna jövőre vagy utána is kitüntetni, amikor beérkeztek a megrendelt légierős dolgok.
hát a jelenlegi munkaköre teljesen univerzális, nem koncentrálódik semmilyen tekintetben a légierőre.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 651
8 329
113
Mivel magad írtad le hogy elbit ez elég hülye kérdés
A novekedes.hu cikkben van, hogy érkezik az ELBIT radar!
Idézem: "Jövőre pedig már a NASAMS légvédelmi rakétarendszer első elemei is szolgálatba állnak, megérkeznek az első új ELBIT radarok, befutnak a KC-390-es repülők, és az első Leopard 2A7+ típusú harckocsikat is leszállítják már 2023-ban."
Eddig IAI radarokrol tudtunk, ezért tettem fel a kérdést, baszki...
 
  • Tetszik
Reactions: fitom

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 211
38 761
113
A novekedes.hu cikkben van, hogy érkezik az ELBIT radar!
Idézem: "Jövőre pedig már a NASAMS légvédelmi rakétarendszer első elemei is szolgálatba állnak, megérkeznek az első új ELBIT radarok, befutnak a KC-390-es repülők, és az első Leopard 2A7+ típusú harckocsikat is leszállítják már 2023-ban."
Eddig IAI radarokrol tudtunk, ezért tettem fel a kérdést, baszki...
Faszság van a cikkben!

ELTA gyártja a radarjainkat (RM Canada bevonásával), aminek a IAI az anyacége.
Az ELBIT az tök más társaság - tőlük asszem még nem vettünk semmit...
 
  • Tetszik
Reactions: fitom

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 651
8 329
113
Miféle ELBIT radar? Ha lenne ilyen, akkor hogy lenne Pro Patria gyártmány?

Ha az ELM-2084-re gondolsz, akkor az ELTA - nem ELBIT!
A Pro Patria az Elbit-érdekeltség:
Faszság van a cikkben!

ELTA gyártja a radarjainkat (RM Canada bevonásával), aminek a IAI az anyacége.
Az ELBIT az tök más társaság - tőlük asszem még nem vettünk semmit...
Ezért tettem fel a kérdést, jó reggelt.
A Pro Patriát meg azert hoztamfel, mert a neten találtam egy cikket, hogy az Elbit-érddkeltség.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 892
35 373
113
A Pro Patria az Elbit-érdekeltség:

Ezért tettem fel a kérdést, jó reggelt.
A Pro Patriát meg azert hoztamfel, mert a neten találtam egy cikket, hogy az Elbit-érddkeltség.
a pro patria nem elbit érekeltség egy Német származású ember a tulajdonos egy személyben (kft.) de magyarországon él tevékenykedik nem viszi ki a lovét németországba. az izraeli szál onnan van a cégnek hogy izraeli licnse alapján kezdek el gyártani Shaker majd azt továbbfejleszteni...
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos