A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Igen, ami a MHnak presztizs, a NATO meg így is, úgy is megoldaná.
A komment arról szólt, amit mondott, hogy mennyivel erősebb.
Az általad emlitett egyike sem kizárólagos magyar project, ilyenre nem is lenne kepes az ország, no meg nem is lenne súlya hozzá. Viszont nélkülünk ugyanúgy megoldanák, lassuk be.
Hjaj...
 

Atlas

Active Member
2018. június 20.
44
127
33
Nem szeretném nagyon védeni Vadait, de mivel jobb a mostani miniszterünk?
Amikor 12 kiképzőgépet veszünk a cégétől, ami gyakorlatilag felesleges.
Annak a pénznek lenne jobb helye, sok minden kellene még a haderőnek.
Nagyon fontos lehet neki is a Honvédség, biztos szívügye....
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 029
113
Nem szeretném nagyon védeni Vadait, de mivel jobb a mostani miniszterünk?
Amikor 12 kiképzőgépet veszünk a cégétől, ami gyakorlatilag felesleges.
Annak a pénznek lenne jobb helye, sok minden kellene még a haderőnek.
Nagyon fontos lehet neki is a Honvédség, biztos szívügye....
Ja èn sem Vadait védem.
Pár állománygyűlésen résztvettem amin ott volt.
Egy fasznak tartottam.
Sütött belőle a lenèzès irányunkba.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Nem szeretném nagyon védeni Vadait, de mivel jobb a mostani miniszterünk?
Amikor 12 kiképzőgépet veszünk a cégétől, ami gyakorlatilag felesleges.
Annak a pénznek lenne jobb helye, sok minden kellene még a haderőnek.
Nagyon fontos lehet neki is a Honvédség, biztos szívügye....
Oh, a mostani nem gyűlöli a katonákat és ránézésre hajlandó akár egy két oldalas szöveget is elolvasni.
Én baloldali szavazók lennék, de amikor benyogte a tv-ben hogy minek veszünk Nasams-ot mikor már van Mistral, akkor lefordultam a székről. Amikor az ellenzék közölte hogy ő a hadügyminiszter jelöltjük már tudtam hogy nekem a Kétfarkú lesz a partom, de ez jó megerősítés volt.
 

Atlas

Active Member
2018. június 20.
44
127
33
Oh, a mostani nem gyűlöli a katonákat és ránézésre hajlandó akár egy két oldalas szöveget is elolvasni.
Én baloldali szavazók lennék, de amikor benyogte a tv-ben hogy minek veszünk Nasams-ot mikor már van Mistral, akkor lefordultam a székről. Amikor az ellenzék közölte hogy ő a hadügyminiszter jelöltjük már tudtam hogy nekem a Kétfarkú lesz a partom, de ez jó megerősítés volt.
Ezzel nem nagyon tudok vitatkozni, mondtam h nem akarom védeni.
 
  • Vicces
Reactions: hete

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 646
15 029
113
Oh, a mostani nem gyűlöli a katonákat és ránézésre hajlandó akár egy két oldalas szöveget is elolvasni.
Én baloldali szavazók lennék, de amikor benyogte a tv-ben hogy minek veszünk Nasams-ot mikor már van Mistral, akkor lefordultam a székről. Amikor az ellenzék közölte hogy ő a hadügyminiszter jelöltjük már tudtam hogy nekem a Kétfarkú lesz a partom, de ez jó megerősítés volt.
Azt nem tudom ez mit oktatott a Zrínyi.
Ès fura, hogy balra el van adva mint nagy katonai tudor.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 632
8 283
113
Erre a zászlóaljnyi megrendelt szlovén Boxerre le kéne csapnunk, a BTR-ek vicckategória manapság, a Hitron meg még jó messze van.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Nem szeretném nagyon védeni Vadait, de mivel jobb a mostani miniszterünk?
Amikor 12 kiképzőgépet veszünk a cégétől, ami gyakorlatilag felesleges.
Annak a pénznek lenne jobb helye, sok minden kellene még a haderőnek.
Nagyon fontos lehet neki is a Honvédség, biztos szívügye....

Hát azért annyi különbséget biztos látok, hogy bevonult tartalékosnak és szolgált a határon, büszke a család katonai múltjára. Vagyis még mindig fényévekkel közelebb van ahhoz, hogy ne olyan kijelentéseket tegyen, mint egyes politikusok, hogy "nem a fiainkat akarjuk oda küldeni Ukrajnába, hanem azokat a sorkatonákat..." De ezt ne ragozzuk túl, mert csak a hülyeség versenye lenne!
Viszont azt mondani, hogy a jelenlegi ugyan úgy nem akar semmit venni, mint az előző... Azért a "minek nekünk NASAMS, van nekünk MISTRAL" és a "rétegzett légvédelmet akarok" között, amit meghirdetett a meghallgatásán van egy hangyabokányi szakmai és politikai akarat különbség.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Erre a zászlóaljnyi megrendelt szlovén Boxerre le kéne csapnunk, a BTR-ek vicckategória manapság, a Hitron meg még jó messze van.
Ha lenne hirtelen pluszban ennyi pénzünk, akkor megcsinálhatnánk, hogy három zászlóaljat felszerelünk vegyesen Boxerral és Nomáddal. Minden századra jutna egy Boxer és két Nomád szakasz meg egy Boxer parancsnoki jármű. Úgy a három zászlóaljban lenne 45 Boxer és 180 Nomád +24 Gidrán önjáró aknavető, 18 Nomád ATGM horozó és 18 Gidrán 81mm aknavető hordozó. Ez úgy kétszázmilliárd Forint lenne Boxerestül, mindenestül és annyit tenne lehetővé, hogy hat korszerű járművekkel felszerelt zászlóalj harccsoportunk legyen egy időre (3x Lynx nehéz és 3x Boxer+Nomád könnyű) és akkor csak három BTR zászlóalj maradna és nyugodtabban várhatnánk a Hitronra. Hátmég, ha a nagyjából működőképes harminc T-72-t üzemben tudnánk tartani jópár évig, mert akkor a Boxeres könnyűzászlóaljak kaphatnának egy T-72 századot is.

Végül is lehetőség, csak nem hiszem, hogy most hirtelen van rá pénz!
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
nekem a Kétfarkú lesz a partom

Nekik milyen tervük van a Honvédséggel?

Azt nem tudom ez mit oktatott a Zrínyi.
Ès fura, hogy balra el van adva mint nagy katonai tudor.

Már kicsoda?

Erre a zászlóaljnyi megrendelt szlovén Boxerre le kéne csapnunk, a BTR-ek vicckategória manapság, a Hitron meg még jó messze van.

Igazi szocik. :D
Nem újratárgyalják, nem módosítják, visszamondják, fizetik a kötbért, azaz kidobnak egy rahedli pénzt az ablakon, és nekilátnak kapkodni.
Vagy már megbeszéltek valakivel valamit a háttérben.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ha lenne hirtelen pluszban ennyi pénzünk, akkor megcsinálhatnánk, hogy három zászlóaljat felszerelünk vegyesen Boxerral és Nomáddal. Minden századra jutna egy Boxer és két Nomád szakasz meg egy Boxer parancsnoki jármű. Úgy a három zászlóaljban lenne 45 Boxer és 180 Nomád +24 Gidrán önjáró aknavető, 18 Nomád ATGM horozó és 18 Gidrán 81mm aknavető hordozó. Ez úgy kétszázmilliárd Forint lenne Boxerestül, mindenestül és annyit tenne lehetővé, hogy hat korszerű járművekkel felszerelt zászlóalj harccsoportunk legyen egy időre (3x Lynx nehéz és 3x Boxer+Nomád könnyű) és akkor csak három BTR zászlóalj maradna és nyugodtabban várhatnánk a Hitronra. Hátmég, ha a nagyjából működőképes harminc T-72-t üzemben tudnánk tartani jópár évig, mert akkor a Boxeres könnyűzászlóaljak kaphatnának egy T-72 századot is.

Végül is lehetőség, csak nem hiszem, hogy most hirtelen van rá pénz!

He?

Emögött eredetileg mi volt a koncepció? (És miért ilyenre sikeredett a végén?)
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Vagy a
Nem szeretném nagyon védeni Vadait, de mivel jobb a mostani miniszterünk?
Amikor 12 kiképzőgépet veszünk a cégétől, ami gyakorlatilag felesleges.
Annak a pénznek lenne jobb helye, sok minden kellene még a haderőnek.
Nagyon fontos lehet neki is a Honvédség, biztos szívügye....
Amennyiben nem szeretnéd védeni Vadait, akkor ne is védd. Te nem dolgoztál vele. Nem kívánom minősíteni, mert örökös bannt kapnék. Egy szerencsétlen, nagyszájú hozzá nem értő politikus. A kiképzőgépeket nem a miniszter rendelte, de például Vadai Ágnes volt a kerékkötője a nehézfegyverzet harcrendből való kivonásának.A további vitákat megelőzve: senkinek nem kell velem egyetértenie, hiszen ez csak a saját véleményem.
 

Atlas

Active Member
2018. június 20.
44
127
33
Viszont azt mondani, hogy a jelenlegi ugyan úgy nem akar semmit venni, mint az előző....
Ezt nem tudom hol írtam, szerintem sehol.

Én azt írtam hogy az a pénz ami a kiképzőgépre ment el, az egy leosztás a neres haveroknak.
Ez a pénz mehetett volna drónokra, manpad-sokra, sorozatvetőkre ezer hasznossabb dologra is.