A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
@phaidros pécsre kérdeztél rá a múltkor jelenleg ide
https://www.google.com/maps/place/Pécsbányai+Közösségi+Ház/@46.1130469,18.2474885,517m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x4742b067e564ade3:0x1c2b1b0a174bb25c!8m2!3d46.1127953!4d18.2448721 a pécsbányai községházba járnak a területvédelmisek (bérlik) az központi íroda melett.
nekem egy 14 éves katona Sanyika ;) hívta fel a figyelmem https://www.google.com/maps/place/A+Klinika+-+Airsoft+Pálya/@46.1137609,18.2485936,517m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x4742b066f755fcfd:0x7d912bd533562a73!8m2!3d46.1144598!4d18.2490555 erre ami állami kézben van (régi kórház épület)
az 22 másodpercbe mutatják a többi már nem az. jókora terület tartozik hozzá a kótház anno 400 ágyas vólt... a környező állami tulajdonú erdőkbe lehetne gyakorlótér közeli völgyekbe lőtér. de a régi tüzérségi lőtér is megközelíthető. (ha tüzér ezred lenne a cél és tartalékos helyörség egyben) a közeli bánya további védelmi állás nehezen belőhető hely. google mapsos képekre kattintva látszik hogy használaton kívűli az objektum de egyáltalán nem menthetetlen a nyílászárók még épek szerkezeti kárt nem szenvedett. én ide tenném és kiegészíteném 1-2 könnyűszerkezetes hangárral gépjármű és tűzeszköz tárolóként és egy műhelyhangárral. (ha minden igaz alagút is van a közelbe nem kevés ahol további hadianyag tárólható) a hegyoldalba vájva.

település fejlesztési szempontból is kiválló hely lenne visszafogná a bűnözést munkát adna a helyieknek tömegközlekedés nem rossz.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 698
2 243
113
Ez a Vadais kommunikáció már avitt. A szovjet technikát amúgyis hagyják elrohadni, most is. Szóval az nem mentség, hogy 16 évük alatt idehoz a fidesz egy nehéz dandárnyi eszközt, egy részét gyártással. 2026 ig biztosan a fidesz kormányoz 2/3 al, ahogy ezt teszi 13 éve lassan. A rendszerváltás akkor 36 éves lesz. A 36 évből 20 évig a fidesz kormányzott (16 év 2/3 al ami alapból gyorsít mindenen, nincsenek viták, azt tesznek amit akarnak) 16 évig más pártok. A fidesz 20 éve alatt 16 évre mondhatjuk, hogy gazdasági konjuktúrában telt, míg a többi pártnak meg kellett küzdenie egy rendszerváltással, egy gazdasági világválsággal a 16 évük alatt amit nem 2/3 adban töltöttek el. .. Ez eddig erősen off, de kérlek nézzétek meg, hogy ez alatt az idő alatt mi történt a néphadsereg emberanyagával, az eszközökkel, a társadalomban a katonaság megítélésével és a fizetésekkel egyebekkel.

A jelenlegi honvédelmi miniszter semmit nem kommunikál a családja felmenőin, a katonaság rendkívüli fontosságán kívül, ami így szépen hangzik, de eléggé semmit mondó. A saját cégétől történő vásárlás pedig kiakasztó. Itt véditek, hogy nem ő tette.. de nem értem miért kell külön kezelni a NER-t a minisztereket, a cégvezetőket. Ezek egy és ugyanazok, csak a vak nem látja, vagy a színlelt vak nem akarja látni. De örüljönk, mert 26-ban egy nehézdandárunk fel lesz szerelve és lesznek gyáraink amik exportra termelnek.. elvileg. Azért mondom elvilegnek, mert ne kezeljünk mindent kész tényként, illetve 26 után nézzük meg, hogy milyen irányt vesznek a dolgok, egyáltalán marad e elég katona a gépek kezelésére, mert elhihetitek, hogy a miniszterek bére, a ner lovagok cégei és minden más gyarapodni fog, de a fizetések, a közös kasszából a közös jóléthez hozzájáruló anyagi javak csökkenni fognak. A tippem, hogy ha több cége lesz NER-hez köthető oligarcháknak, akkor több eszközünk lesz, ha nem akkor sajnos marad ez a mennyiség és minőség és emberanyag és fizetés.
Nem biztos hogy 26-ig kell várni arra hogy tisztábban lássunk.
 
  • Tetszik
Reactions: Atlas

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 648
113
Nyílván azért jelentkeztem katonának, mert nem szeretem a hazámat..
Egyébként elég sokan osztanak meg itt olyan gondolatokat amilyeneket én, csak lehet én kétségbe vontam a te nézeteid vagy vallásod alapjait.. A durva válaszodból következtetek.
Szerintem senki sem vonja kétségbe, hogy mit tettek a jelenlegi garnitúra elődei, de asszem nem ez a mérőszáma a jó munkának a jelenben. Maximum lehetséges összehasonlítást adhat, de ne intézzük el a fontos haderőfejlesztéssel kapcsolatos dolgokat egy kézlegyintéssel a másikra mutogatva. Köszönöm.
Nem látod mi a probléma ez belpol. Már ötvenszer átrágtuk itt magunkat, hogy mi lett későn meg mi nem. Amúgy meg amikeket írkálsz mondjuk a gyárakról, hogy exportra termelnek meg nem lesz katona mert a ner mindent ellop az tipikus belpol a DK szemszögből, nem értem miért fáj neked az igazság menj innen a belpolba ezekkel!
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
A teljes képet a falon látják a monitorokon csak a saját munkaállomások (részfolyamatok képei jelennek meg) és azért 2 monitor van mert a 2 monitoron 2 külön kép jelenik meg.

Fura, hogy ezek nyilvános információk.

Mi lenne ha személyeskedésen kívül megpróbálnád az állításait ,tényekkel érvekkel megcáfolni?

Akkor ő is bel polozna egy olyan topicban, amiben nem szabad. Vagyis pont azt csinálná, amit én nem régen.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 665
35 800
113
A MH 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred-nél tett látogatásunk alkalmával a SAMOC rendszert vettük szemügyre, ebből mutatunk most meg mindent, amit szabad
1f642.png

ugyan itt: büfé üzemeltetési jog eladó!
Kémek előnyben! :D :D :D
Kisebb titkokért ingyen pogi, nagyobbakért egy fröccs is jár! :p

 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Ez szerintem pont nem belpol hanem a haderőfejlesztés fontos kérdése...

Inkább rá kérdezek, hogy jól értem-e. Szerinted azzal kéne tele legyen "a magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai" topic, hogy melyik államtitkár eszik lazacos szendvicset és melyik miniszter vagy államtitkár volt teljesen alkalmatlan szakmailag bármit vezetni?

Ha eddig nem tudtad eldönteni, hogy Vadai például alkalmas volt-e és elő segítette a honvédelem ügyét, akkor rendben! De kérlek, hogy a biz pol és egyéb OFF Topic kategóriákban kérdezz rá erre! Ha abban kérnél segítséget, hogy az Orbán kormányok 2010 és 2015 közötti szakaszát mondjuk az akkor egyenruhát viselők hogyan élték meg, azzal sincs gond, de szerintem ezt is a bel pol témákban kéne kibeszélnetek.
Ha az nem világos, hogy a Zrínyi óta erősödött-e a Honvédség vagy nem...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 920
73 340
113
Nem tudtam belinkelni, Szíjjártó facebookos posztjából bemásolva:

"Ma Qamar Javed Bajwa pakisztáni vezérkari főnököt fogadhattam Budapesten, a tárgyalás középpontjában pedig természetesen az Ukrajnában dúló harcok álltak.
A háború valamennyi ország számára kihívást jelent, de különösen súlyosan érinti a világ amúgy is nehézségekkel küzdő, katasztrófákkal szembesülő térségeit.
Egyetértettünk, hogy támogatni kell minden lépést, amely közelebb visz a háború befejezéséhez, és végre el kell felejteni az olyan intézkedéseket, amelyek csak további eszkalációhoz vezetnek. A szankciós politikáról egyre látványosabban bizonyosodik be, hogy nem működik, mivel az oroszok meggyengítésére tett kísérletek Európát kényszeríthetik térdre.
Mai megállapodásunk szerint Magyarország támogatást nyújt Pakisztánnak, hogy kezelni lehessen az elmúlt időszak rendkívül súlyos árvizeinek hatásait, ezért gyógyszereket és higiéniai eszközöket küldünk az országba, emellett megduplázzuk a pakisztáni fiataloknak nyújtott ösztöndíjak számát Magyarországon."

A pakisztáni szárazföldi erők vezérkarfőnökét fogadta a Magyar Honvédség parancsnoka
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 968
26 999
113
"Nagyon tisztelem a magyar katonákat!"
- mondta Zana Zoltán, alias Ganxsta Zolee, aki kisfiával a tatai dandárnál tett látogatást, Lőrincz Gábor dandártábornok, az alakulat parancsnokának meghívására. A találkozó célja egy baráti és professzionális kapcsolat kialakítása volt a dandár és az ismert rapper között, amely a jövőben nem csak az alakulat népszerűsítésére, hanem a toborzási program aktívabbá tételére is irányul.
Az együttműködés kialakításának szempontjából kiemelten fontos volt, hogy az énekes személyesen is megismerhesse a tatai dandár életét, mindennapi tevékenységét, beszélhessen az itt szolgáló katonákkal és részletes képet kaphasson a dandár által üzemeltetett technikai eszközök és a rendszeresített fegyverek teljes köréről. A nap folyamán megtekintette a laktanya létesítményeit, majd az alakulatnál rendszeresített kézifegyvereket, haditechnikai eszközöket, többek között a BTR-80 páncélozott szállító harcjárművet, a D-20-as vontatott ágyútarackot, a Gidrán többcélú moduláris páncélozott harcjárművet, a Leopard 2A4HU harckocsit és a PzH 2000 HU önjáró tüzérlöveget is.
A látogatás egy jó hangulatú ebéddel zárult, mely alatt az érintettek átbeszélték a jövőbeni lehetséges együttműködés részleteit is. A programon többek között részt vett Jakab-Pál Helga, a tatabányai székhelyű Forrás Rádió ügyvezető igazgatója is, hisz tervezetten a rádió is aktív résztvevőjévé válik a tatai alakulat népszerűsítési és toborzási tevékenységének. A kampány kiemelt célja a térség fiataljainak megszólítása, a Magyar Honvédség és a dandár működésének bemutatása, a katonaélet megismertetése és vonzóvá tétele.
Képek: Kozák Piroska őrnagy, Dr. Szőke Linda hadnagy, Mészáros Szonja törzsőrmester (MH 25. KGYLDD)
 

Atlas

Active Member
2018. június 20.
44
127
33
Ez a Vadais kommunikáció már avitt. A szovjet technikát amúgyis hagyják elrohadni, most is. Szóval az nem mentség, hogy 16 évük alatt idehoz a fidesz egy nehéz dandárnyi eszközt, egy részét gyártással. 2026 ig biztosan a fidesz kormányoz 2/3 al, ahogy ezt teszi 13 éve lassan. A rendszerváltás akkor 36 éves lesz. A 36 évből 20 évig a fidesz kormányzott (16 év 2/3 al ami alapból gyorsít mindenen, nincsenek viták, azt tesznek amit akarnak) 16 évig más pártok. A fidesz 20 éve alatt 16 évre mondhatjuk, hogy gazdasági konjuktúrában telt, míg a többi pártnak meg kellett küzdenie egy rendszerváltással, egy gazdasági világválsággal a 16 évük alatt amit nem 2/3 adban töltöttek el. .. Ez eddig erősen off, de kérlek nézzétek meg, hogy ez alatt az idő alatt mi történt a néphadsereg emberanyagával, az eszközökkel, a társadalomban a katonaság megítélésével és a fizetésekkel egyebekkel.

A jelenlegi honvédelmi miniszter semmit nem kommunikál a családja felmenőin, a katonaság rendkívüli fontosságán kívül, ami így szépen hangzik, de eléggé semmit mondó. A saját cégétől történő vásárlás pedig kiakasztó. Itt véditek, hogy nem ő tette.. de nem értem miért kell külön kezelni a NER-t a minisztereket, a cégvezetőket. Ezek egy és ugyanazok, csak a vak nem látja, vagy a színlelt vak nem akarja látni. De örüljönk, mert 26-ban egy nehézdandárunk fel lesz szerelve és lesznek gyáraink amik exportra termelnek.. elvileg. Azért mondom elvilegnek, mert ne kezeljünk mindent kész tényként, illetve 26 után nézzük meg, hogy milyen irányt vesznek a dolgok, egyáltalán marad e elég katona a gépek kezelésére, mert elhihetitek, hogy a miniszterek bére, a ner lovagok cégei és minden más gyarapodni fog, de a fizetések, a közös kasszából a közös jóléthez hozzájáruló anyagi javak csökkenni fognak. A tippem, hogy ha több cége lesz NER-hez köthető oligarcháknak, akkor több eszközünk lesz, ha nem akkor sajnos marad ez a mennyiség és minőség és emberanyag és fizetés.
Végre valaki, maximálisan egyetértek.
 
  • Tetszik
Reactions: Brácsa
W

Wilson

Guest
Inkább rá kérdezek, hogy jól értem-e. Szerinted azzal kéne tele legyen "a magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai" topic, hogy melyik államtitkár eszik lazacos szendvicset és melyik miniszter vagy államtitkár volt teljesen alkalmatlan szakmailag bármit vezetni?

Ha eddig nem tudtad eldönteni, hogy Vadai például alkalmas volt-e és elő segítette a honvédelem ügyét, akkor rendben! De kérlek, hogy a biz pol és egyéb OFF Topic kategóriákban kérdezz rá erre! Ha abban kérnél segítséget, hogy az Orbán kormányok 2010 és 2015 közötti szakaszát mondjuk az akkor egyenruhát viselők hogyan élték meg, azzal sincs gond, de szerintem ezt is a bel pol témákban kéne kibeszélnetek.
Ha az nem világos, hogy a Zrínyi óta erősödött-e a Honvédség vagy nem...
Úgy látom te képes vagy bármilyen hozzászólásból a végtelenbe exrapolálni...:).

Arról beszéltem,hogy bizony nem mindegy ,hogy milyen mértékben fog teret nyerni a magyar haderő fejlesztésben a NER, mivel eddig egyetlen esetet kivéve távol volt tőle tartva de a kiképző gépek megvásárlásával akár az is lehet,hogy megfordul ez a dolog, arról nem is beszélve,hogy a NER egyik prominens képviselőjét nevezték ki a Honvédelmi miniszternek.
 

Atlas

Active Member
2018. június 20.
44
127
33
Igen, vásárolhattak volna belőle atommeghajtású tengeralattjárót és kiképzőgépet is. Nem akarsz esetleg panaszkodni amiatt, hogy miért vettek Tatának kiképző szimulátort és annak az árából meg lenne amúgy a következő Gripen század első gépe?

Bocsi, de azt összehasonlítani, hogy az egyik kutya, a másik eb, mert amaz eladott minden önjáró tüzérséget és IFV-t, emennek meg nem tetszik több beszerzésből egy... Vagy úgy gondolod, hogy a Leo2 vásárlás nem előre lépés? Ja, várj, ez a kormány NEEERRRR! Ugyan olyan, mint a másik. Vagy szerinted tök jó lenne továbbra is BTR-ekben küldeni a nehéz dandár lövészeit?

Igen, szerintem is mind egyforma. Az egyik kivonta az eszközöket a pótlásuk nélkül, a másik nagyon sok helyen két generációval fejlettebbekre cseréli.

Nem szeretek bele menni a jobb sorsra érdemes topicok szétbizpolozásába, de te tényleg kiborító vagy.
Ha jól tudom nem jött össze a közös kiképző program a csehekkel és a szlovákokkal. Feleslegesek a kiképzőgépek. Eddig is voltak pilótáink gripenre, akik jó kiképzést kaptak Kanadában és sok nemzetközi tapasztalatot szereztek. Tatára kell kiképzőszimulátor. Nem volt jó példa részedről...Nagyon pozitív h egyszer lesz egy kiváló nehézdandárunk. A többi beszerzéssel kapcsolatban nem is volt ilyen összeférhetetlenség mint ezekkel a repülőkkel, nem csak én háborogtam rajta szerintem....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Úgy látom te képes vagy bármilyen hozzászólásból a végtelenbe exrapolálni...:).

Arról beszéltem,hogy bizony nem mindegy ,hogy milyen mértékben fog teret nyerni a magyar haderő fejlesztésben a NER, mivel eddig egyetlen esetet kivéve távol volt tőle tartva de a kiképző gépek megvásárlásával akár az is lehet,hogy megfordul ez a dolog, arról nem is beszélve,hogy a NER egyik prominens képviselőjét nevezték ki a Honvédelmi miniszternek.
Ne legyünk már (ál)naivak!
Miért, mit vártál, hogy Kókát, vagy Bajnait nevezze ki Orbán, honvédelmi miniszternek?
Vagy látod magad előtt amikor Harangozó Tomit éppen megfongatják az ellenzéki vezetők a Honvédelmi Bizottsági meghallgatáson?
Naugye!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
Fura, hogy ezek nyilvános információk.



Akkor ő is bel polozna egy olyan topicban, amiben nem szabad. Vagyis pont azt csinálná, amit én nem régen.
nyilvános mert egy nemzetközi cég terméke és nem csak a mienk de a mások munkaállomása is így néz ki. nem az a titok hogy hány monitort látnak vagy hogy rajzolják az üvegfalra vagy kivetítik a képet ma már hanem a program.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Úgy látom te képes vagy bármilyen hozzászólásból a végtelenbe exrapolálni...:).

Arról beszéltem,hogy bizony nem mindegy ,hogy milyen mértékben fog teret nyerni a magyar haderő fejlesztésben a NER, mivel eddig egyetlen esetet kivéve távol volt tőle tartva de a kiképző gépek megvásárlásával akár az is lehet,hogy megfordul ez a dolog, arról nem is beszélve,hogy a NER egyik prominens képviselőjét nevezték ki a Honvédelmi miniszternek.

Akkor szimplán félre értettem, hogy mit szeretettek volna mondani. Én már azt hittem, arról megy a téma, hogy mi volt eddig. De ezek szerint csak azt szerettétek volna állítani/felvetni/kitárgyalni, hogy eddig elkerülte a NER a Zrínyit, de ezután mindent szét fognak lopni, mert amúgy is NER. Valóban, ez így már nem bel pol.
Vadait hogy sikerült bevonnotok az Orbán kormány irányváltásába? Így visszagondolva most meg már az a része nem világos, hogy ő hogy jött ehhez az állításhoz.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 348
46 150
113
Ha jól tudom nem jött össze a közös kiképző program a csehekkel és a szlovákokkal.
Ezt honnan veszed? Mindhárom ország venni fog L39 NG-t
Feleslegesek a kiképzőgépek.
Amenyiben megelégszünk azzal, hogy
a nem megfelelő óraszámba reptetett pilóták vigyék fel rendszeresen a Gripeneket. Vagy hogy a Gripenre váró tehetségeink elmenjenek civil pilótának, miutan jelentős pénzért kiképeztük őket...
Annyira nincs szükség kiképző gépekre, hogy annak idején civil tulajdonú L-39-eseket béreltünk.

Eddig is voltak pilótáink gripenre, akik jó kiképzést kaptak Kanadában és sok nemzetközi tapasztalatot szereztek.
Arról az NFTC-ről beszélsz, amelyik sorsa továbbra is kérdéses...