A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 104
113
Oh, a mostani nem gyűlöli a katonákat és ránézésre hajlandó akár egy két oldalas szöveget is elolvasni.
Én baloldali szavazók lennék, de amikor benyogte a tv-ben hogy minek veszünk Nasams-ot mikor már van Mistral, akkor lefordultam a székről. Amikor az ellenzék közölte hogy ő a hadügyminiszter jelöltjük már tudtam hogy nekem a Kétfarkú lesz a partom, de ez jó megerősítés volt.
Azt nem tudom ez mit oktatott a Zrínyi.
Ès fura, hogy balra el van adva mint nagy katonai tudor.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 568
8 165
113
Erre a zászlóaljnyi megrendelt szlovén Boxerre le kéne csapnunk, a BTR-ek vicckategória manapság, a Hitron meg még jó messze van.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Nem szeretném nagyon védeni Vadait, de mivel jobb a mostani miniszterünk?
Amikor 12 kiképzőgépet veszünk a cégétől, ami gyakorlatilag felesleges.
Annak a pénznek lenne jobb helye, sok minden kellene még a haderőnek.
Nagyon fontos lehet neki is a Honvédség, biztos szívügye....

Hát azért annyi különbséget biztos látok, hogy bevonult tartalékosnak és szolgált a határon, büszke a család katonai múltjára. Vagyis még mindig fényévekkel közelebb van ahhoz, hogy ne olyan kijelentéseket tegyen, mint egyes politikusok, hogy "nem a fiainkat akarjuk oda küldeni Ukrajnába, hanem azokat a sorkatonákat..." De ezt ne ragozzuk túl, mert csak a hülyeség versenye lenne!
Viszont azt mondani, hogy a jelenlegi ugyan úgy nem akar semmit venni, mint az előző... Azért a "minek nekünk NASAMS, van nekünk MISTRAL" és a "rétegzett légvédelmet akarok" között, amit meghirdetett a meghallgatásán van egy hangyabokányi szakmai és politikai akarat különbség.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Erre a zászlóaljnyi megrendelt szlovén Boxerre le kéne csapnunk, a BTR-ek vicckategória manapság, a Hitron meg még jó messze van.
Ha lenne hirtelen pluszban ennyi pénzünk, akkor megcsinálhatnánk, hogy három zászlóaljat felszerelünk vegyesen Boxerral és Nomáddal. Minden századra jutna egy Boxer és két Nomád szakasz meg egy Boxer parancsnoki jármű. Úgy a három zászlóaljban lenne 45 Boxer és 180 Nomád +24 Gidrán önjáró aknavető, 18 Nomád ATGM horozó és 18 Gidrán 81mm aknavető hordozó. Ez úgy kétszázmilliárd Forint lenne Boxerestül, mindenestül és annyit tenne lehetővé, hogy hat korszerű járművekkel felszerelt zászlóalj harccsoportunk legyen egy időre (3x Lynx nehéz és 3x Boxer+Nomád könnyű) és akkor csak három BTR zászlóalj maradna és nyugodtabban várhatnánk a Hitronra. Hátmég, ha a nagyjából működőképes harminc T-72-t üzemben tudnánk tartani jópár évig, mert akkor a Boxeres könnyűzászlóaljak kaphatnának egy T-72 századot is.

Végül is lehetőség, csak nem hiszem, hogy most hirtelen van rá pénz!
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 144
10 857
113
nekem a Kétfarkú lesz a partom

Nekik milyen tervük van a Honvédséggel?

Azt nem tudom ez mit oktatott a Zrínyi.
Ès fura, hogy balra el van adva mint nagy katonai tudor.

Már kicsoda?

Erre a zászlóaljnyi megrendelt szlovén Boxerre le kéne csapnunk, a BTR-ek vicckategória manapság, a Hitron meg még jó messze van.

Igazi szocik. :D
Nem újratárgyalják, nem módosítják, visszamondják, fizetik a kötbért, azaz kidobnak egy rahedli pénzt az ablakon, és nekilátnak kapkodni.
Vagy már megbeszéltek valakivel valamit a háttérben.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Ha lenne hirtelen pluszban ennyi pénzünk, akkor megcsinálhatnánk, hogy három zászlóaljat felszerelünk vegyesen Boxerral és Nomáddal. Minden századra jutna egy Boxer és két Nomád szakasz meg egy Boxer parancsnoki jármű. Úgy a három zászlóaljban lenne 45 Boxer és 180 Nomád +24 Gidrán önjáró aknavető, 18 Nomád ATGM horozó és 18 Gidrán 81mm aknavető hordozó. Ez úgy kétszázmilliárd Forint lenne Boxerestül, mindenestül és annyit tenne lehetővé, hogy hat korszerű járművekkel felszerelt zászlóalj harccsoportunk legyen egy időre (3x Lynx nehéz és 3x Boxer+Nomád könnyű) és akkor csak három BTR zászlóalj maradna és nyugodtabban várhatnánk a Hitronra. Hátmég, ha a nagyjából működőképes harminc T-72-t üzemben tudnánk tartani jópár évig, mert akkor a Boxeres könnyűzászlóaljak kaphatnának egy T-72 századot is.

Végül is lehetőség, csak nem hiszem, hogy most hirtelen van rá pénz!

He?

Emögött eredetileg mi volt a koncepció? (És miért ilyenre sikeredett a végén?)
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Vagy a
Nem szeretném nagyon védeni Vadait, de mivel jobb a mostani miniszterünk?
Amikor 12 kiképzőgépet veszünk a cégétől, ami gyakorlatilag felesleges.
Annak a pénznek lenne jobb helye, sok minden kellene még a haderőnek.
Nagyon fontos lehet neki is a Honvédség, biztos szívügye....
Amennyiben nem szeretnéd védeni Vadait, akkor ne is védd. Te nem dolgoztál vele. Nem kívánom minősíteni, mert örökös bannt kapnék. Egy szerencsétlen, nagyszájú hozzá nem értő politikus. A kiképzőgépeket nem a miniszter rendelte, de például Vadai Ágnes volt a kerékkötője a nehézfegyverzet harcrendből való kivonásának.A további vitákat megelőzve: senkinek nem kell velem egyetértenie, hiszen ez csak a saját véleményem.
 

Atlas

Active Member
2018. június 20.
44
127
33
Viszont azt mondani, hogy a jelenlegi ugyan úgy nem akar semmit venni, mint az előző....
Ezt nem tudom hol írtam, szerintem sehol.

Én azt írtam hogy az a pénz ami a kiképzőgépre ment el, az egy leosztás a neres haveroknak.
Ez a pénz mehetett volna drónokra, manpad-sokra, sorozatvetőkre ezer hasznossabb dologra is.
 

Atlas

Active Member
2018. június 20.
44
127
33
Vagy a

Amennyiben nem szeretnéd védeni Vadait, akkor ne is védd. Te nem dolgoztál vele. Nem kívánom minősíteni, mert örökös bannt kapnék. Egy szerencsétlen, nagyszájú hozzá nem értő politikus. A kiképzőgépeket nem a miniszter rendelte, de például Vadai Ágnes volt a kerékkötője a nehézfegyverzet harcrendből való kivonásának.A további vitákat megelőzve: senkinek nem kell velem egyetértenie, hiszen ez csak a saját véleményem.
Te konkrétan vele dolgoztál? Mert én is jártam állománygyűléseken elhiheted.
Nem a miniszter rendelte csak az ő cégétől rendelték, és ez így teljesen rendben van...
2010 óta elpasszolták a maradék letárolt nehézfegyverzetet is, gondolom azt is a vadai intézte.

Egyik kutya másik eb...
 

Brácsa

Active Member
2020. szeptember 10.
61
205
33
Te konkrétan vele dolgoztál? Mert én is jártam állománygyűléseken elhiheted.
Nem a miniszter rendelte csak az ő cégétől rendelték, és ez így teljesen rendben van...
2010 óta elpasszolták a maradék letárolt nehézfegyverzetet is, gondolom azt is a vadai intézte.

Egyik kutya másik eb...
Ez a Vadais kommunikáció már avitt. A szovjet technikát amúgyis hagyják elrohadni, most is. Szóval az nem mentség, hogy 16 évük alatt idehoz a fidesz egy nehéz dandárnyi eszközt, egy részét gyártással. 2026 ig biztosan a fidesz kormányoz 2/3 al, ahogy ezt teszi 13 éve lassan. A rendszerváltás akkor 36 éves lesz. A 36 évből 20 évig a fidesz kormányzott (16 év 2/3 al ami alapból gyorsít mindenen, nincsenek viták, azt tesznek amit akarnak) 16 évig más pártok. A fidesz 20 éve alatt 16 évre mondhatjuk, hogy gazdasági konjuktúrában telt, míg a többi pártnak meg kellett küzdenie egy rendszerváltással, egy gazdasági világválsággal a 16 évük alatt amit nem 2/3 adban töltöttek el. .. Ez eddig erősen off, de kérlek nézzétek meg, hogy ez alatt az idő alatt mi történt a néphadsereg emberanyagával, az eszközökkel, a társadalomban a katonaság megítélésével és a fizetésekkel egyebekkel.

A jelenlegi honvédelmi miniszter semmit nem kommunikál a családja felmenőin, a katonaság rendkívüli fontosságán kívül, ami így szépen hangzik, de eléggé semmit mondó. A saját cégétől történő vásárlás pedig kiakasztó. Itt véditek, hogy nem ő tette.. de nem értem miért kell külön kezelni a NER-t a minisztereket, a cégvezetőket. Ezek egy és ugyanazok, csak a vak nem látja, vagy a színlelt vak nem akarja látni. De örüljönk, mert 26-ban egy nehézdandárunk fel lesz szerelve és lesznek gyáraink amik exportra termelnek.. elvileg. Azért mondom elvilegnek, mert ne kezeljünk mindent kész tényként, illetve 26 után nézzük meg, hogy milyen irányt vesznek a dolgok, egyáltalán marad e elég katona a gépek kezelésére, mert elhihetitek, hogy a miniszterek bére, a ner lovagok cégei és minden más gyarapodni fog, de a fizetések, a közös kasszából a közös jóléthez hozzájáruló anyagi javak csökkenni fognak. A tippem, hogy ha több cége lesz NER-hez köthető oligarcháknak, akkor több eszközünk lesz, ha nem akkor sajnos marad ez a mennyiség és minőség és emberanyag és fizetés.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Ezt nem tudom hol írtam, szerintem sehol.

Én azt írtam hogy az a pénz ami a kiképzőgépre ment el, az egy leosztás a neres haveroknak.
Ez a pénz mehetett volna drónokra, manpad-sokra, sorozatvetőkre ezer hasznossabb dologra is.

Igen, vásárolhattak volna belőle atommeghajtású tengeralattjárót és kiképzőgépet is. Nem akarsz esetleg panaszkodni amiatt, hogy miért vettek Tatának kiképző szimulátort és annak az árából meg lenne amúgy a következő Gripen század első gépe?

Bocsi, de azt összehasonlítani, hogy az egyik kutya, a másik eb, mert amaz eladott minden önjáró tüzérséget és IFV-t, emennek meg nem tetszik több beszerzésből egy... Vagy úgy gondolod, hogy a Leo2 vásárlás nem előre lépés? Ja, várj, ez a kormány NEEERRRR! Ugyan olyan, mint a másik. Vagy szerinted tök jó lenne továbbra is BTR-ekben küldeni a nehéz dandár lövészeit?

Igen, szerintem is mind egyforma. Az egyik kivonta az eszközöket a pótlásuk nélkül, a másik nagyon sok helyen két generációval fejlettebbekre cseréli.

Nem szeretek bele menni a jobb sorsra érdemes topicok szétbizpolozásába, de te tényleg kiborító vagy.
 
  • Tetszik
Reactions: Katica and Giskard

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Te konkrétan vele dolgoztál? Mert én is jártam állománygyűléseken elhiheted.
Nem a miniszter rendelte csak az ő cégétől rendelték, és ez így teljesen rendben van...
2010 óta elpasszolták a maradék letárolt nehézfegyverzetet is, gondolom azt is a vadai intézte.

Egyik kutya másik eb...
Leírtam, hogy nem kell egyetérteni velem. Én nem állománygyűlésről írtam, konkrétan vele dolgoztam.
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 350
46 153
113
Te konkrétan vele dolgoztál? Mert én is jártam állománygyűléseken elhiheted.
Nem a miniszter rendelte csak az ő cégétől rendelték, és ez így teljesen rendben van...
2010 óta elpasszolták a maradék letárolt nehézfegyverzetet is, gondolom azt is a vadai intézte.

Egyik kutya másik eb...
Akkor még egyszer:
Nem ő akarta. Már a Zrínyi meghírdetése idején ez volt az egyik alap programpont.
Nem az ő cégétől rendeltük, mert mire megrendelték már hivatalosan nem az övé volt.
De igazság szerint eredetileg is csak strómanként került bele az ügybe, tekintve, hogy az eredeti strómannál "közbe jött valami".
SzBK-nak kb. annyi köze van az egészhez, mint Hernádinak, akitől végülis megrendeltük.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Te konkrétan vele dolgoztál? Mert én is jártam állománygyűléseken elhiheted.
Nem a miniszter rendelte csak az ő cégétől rendelték, és ez így teljesen rendben van...
2010 óta elpasszolták a maradék letárolt nehézfegyverzetet is, gondolom azt is a vadai intézte.

Egyik kutya másik eb...
Ennyire nem kellene tájékozottnak lenned, mert ez már zavaró.
 

Brácsa

Active Member
2020. szeptember 10.
61
205
33
Reméljük te és a hozzád hasonlók vesznek ki a hazaszerető magyar társadalomból. Ez belpol nyavalyoghatsz akár hogy. Mi van a többi accountodat már letiltották most ezzel nyomulsz?
Nyílván azért jelentkeztem katonának, mert nem szeretem a hazámat..
Egyébként elég sokan osztanak meg itt olyan gondolatokat amilyeneket én, csak lehet én kétségbe vontam a te nézeteid vagy vallásod alapjait.. A durva válaszodból következtetek.
Szerintem senki sem vonja kétségbe, hogy mit tettek a jelenlegi garnitúra elődei, de asszem nem ez a mérőszáma a jó munkának a jelenben. Maximum lehetséges összehasonlítást adhat, de ne intézzük el a fontos haderőfejlesztéssel kapcsolatos dolgokat egy kézlegyintéssel a másikra mutogatva. Köszönöm.