A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 057
30 976
113
Ahogy az angolok mondanák: never say never. Várd ki a végét, ez még a háború első szakasza. Az általad fent idézett koreai, vietnami háború az klasszikus proxy háború volt. Akárcsak most az ukrajnai.
Még mindig nem fogod fel a MAD jelentőségét.
Oo lehetőségei édeskevesek a NATO konvencionális megtámadásához.A NATO meg egyrészt nem támadószervezet,másrászt meg nincs oka támadni.Harmadrészt meg megintcsak ott a MAD.Oroszok semmi mással nem tudnának védekezni egy tényleges NATO(értelem szerüen USA haderők elsősorban) támadás ellen,csak nukleáris fegyvevrzettel-nem éri meg megtámadni.
Oroszok kezdték ezt a háborút.Nyugat nem támogatná ilyen mértékben Ukrajnát,ha az oroszok nem támadták volna meg.Lehet proxy háborúzni,de ez alapvetően az oroszok által létrehozott helyzet.Ha nem támadnak (vagy jobban csinálják),akkor nincs háború jelenleg,nincs nyugati támogatással folyó "proxy" sem.De az oroszok támadtak-és nem győztek.Ha két nap/hét alatt győztek volna,akkor a nyugati támogatásnak nem lett volna ideje felépülni.
Megjegyzem,mondjuk Grúziában három szakadár területet is támogadtak az oroszok,majd konkrétan lerohanták Grüziát,de ezt valahogy nem nehezményezed.....
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 563
113
Mivel törvénybe van iktatva, emiatt ez köti a PM kezét. Azaz önkényesen nem vezethet át fejezetek között, vagy fejezetek kezelésében lévő alapok elkülönített pénzekből. Ehhez minimum kormányhatározat (de inkább törvénymódosítás) szükséges. Amit pedig mindenképpen ki kell hozni a Közlönyben. Azt meg Te rendszeresen olvasod, így erről tájékoztatsz bennünket... :cool:
Ha nem így tesz, akkor megsérti a költségvetési törvényt, és emiatt az ellenzék, vagy Tényi (az Önkéntes Nemzeti Feljelentőnk) fel is jelentheti.
Olyan lehetséges, hogy nem költik el, de olyan nem, hogy másra költik.
És ez konkrétan le is van írva a Költségvetési törvényben.
Ha a HM költségvetésen belül valamit mégsem arra költenek mint amire korábban tervezték, azt látni fogjuk valahol valamilyen kötelezően nyilvánosságra hozott dokumentumban?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 579
113
Ha a HM költségvetésen belül valamit mégsem arra költenek mint amire korábban tervezték, azt látni fogjuk valahol valamilyen kötelezően nyilvánosságra hozott dokumentumban?
ha nagyértékű az átcsoportosítás és már nyílvánoságra hozott terveket érintene akkor igen kisebb összegek esetében vagy nem nyílvános tervezetekében viszont nem valószínű.
az ilyenek híre terjed ha terjed rövidre kell zárni. hogy lehet a seregbe legegyszerübben rövidre zárni. = IGEN (ez nem pletyka valóban ez a helyzet). (és pont) (ha miért kérdés felmerül) A döntéshozók így döntöttek. (mert ez a honvédség.) és késsz.
 
  • Tetszik
Reactions: efott1974

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 289
113
Ha a HM költségvetésen belül valamit mégsem arra költenek mint amire korábban tervezték, azt látni fogjuk valahol valamilyen kötelezően nyilvánosságra hozott dokumentumban?
Pont ezért fontos, hogy létrehozták a Honvédelmi Alapot. Az egy külön alfejezet a XIII. fejezeten belül.
Félig-meddig önálló kerettel. A hozzányúláshoz kell a PM engedélye, de a HM rendelkezik a felhasználásról. Hja és deklaráltan beszerzési céllal jött létre egészen konkrét forrásmegjelöléssel.
Te magad is nagyon jól tudod, hogy év közben akár hetente folyik rendeleti szintű forrás átcsoportosítás, csakhogy erről mindig megjelenik öszeggel, honnan-hova.
Így kapott tavaly is több részletben milliárdokat a HM. Ráadásul minden alkalommal egy, legalább kb. meghatározás kerül mellé a célról.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Midenesetre az tény, hogy szar a gazdasági helyzet és a sokat hangoztatott "gyorsítás" ellenére nem vettünk még semmi jelentőset...
Egyelőre ezek a nyilvánosan elérhető tények. A többi az tipp-mix...
Sőt én azt hallottam, hogy vásálolni mál nem is fogunk jelentőset, csak attól aki gyáltással is pálosítja, így jó pál ügy helyben jál, néhány dolog meg (Gliffmadál 2. század, újabb MBT-k, lakétatüzélség) jelenleg nem leleváns.
Öleg leszek, mile ebből lesz valami...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 952
113
Sőt én azt hallottam, hogy vásálolni mál nem is fogunk jelentőset, csak attól aki gyáltással is pálosítja, így jó pál ügy helyben jál, néhány dolog meg (Gliffmadál 2. század, újabb MBT-k, lakétatüzélség) jelenleg nem leleváns.
Öleg leszek, mile ebből lesz valami...
A rakétatüzérségben mi nem releváns?!? :confused:
PULS esetén még a gyártást is adják: spanyolok, thaiok így veszik...
 
  • Tetszik
Reactions: efott1974

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 043
10 097
113
Pár hete kollégáim kérdezték hogy csatlakozom-e az egyik helyszíni egyeztetésükhöz a honvédséggel, vasúti rakodót tervezünk nekik. (bár itt valaki leírta hogy én nem tudom hogy kell, szerencsére máshol még nem tudják ezt) Nem mentem, merthogy fáradt voltam.
Másnap:
Én:-Na, milyen volt?
Ők, fülig érő vigyorral: -Bakker, vittek minket a Gidránnal, volt akit Leopard2-vel, T-72-t mutattak belülről, meg valami páncélozott szállítót(BTR, mint megfejtettem). Kurva jó volt, tök jó fejek voltak. Tudjuk hogy téged érdekel, kár hogy nem jöttél! -kárörvendő fejek
Én:
giphy.gif
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 320
8 079
113
nem tudom miből gondoljátok, hogy nagy bejelentés cunamik lesznek, Maróth még azt hiszem tavaly megmondta a nagyja lement. Most jön a strukturális átalakítás stb...
Lesz még talán drón, ha szerencsénk van akkor Hx3-on némi tüzérség oszt jócakát, pláne ha nekiállunk igazán zuhanni a szakadékba. Aztán majd ha kipengettük a megrendelt cuccokra a zsét, talán lesz még. Vagy nem. S azt mind beoszthatjuk, a térség meghatározó hadseregének. Így biztosan nem borítjuk a környékben a kényes "egyensúlyt" o_O:hadonaszos:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 289
113
Pár hete kollégáim kérdezték hogy csatlakozom-e az egyik helyszíni egyeztetésükhöz a honvédséggel, vasúti rakodót tervezünk nekik. (bár itt valaki leírta hogy én nem tudom hogy kell, szerencsére máshol még nem tudják ezt) Nem mentem, merthogy fáradt voltam.
Másnap:
Én:-Na, milyen volt?
Ők, fülig érő vigyorral: -Bakker, vittek minket a Gidránnal, volt akit Leopard2-vel, T-72-t mutattak belülről, meg valami páncélozott szállítót(BTR, mint megfejtettem). Kurva jó volt, tök jó fejek voltak. Tudjuk hogy téged érdekel, kár hogy nem jöttél! -kárörvendő fejek
Én:
giphy.gif
Meg is érdemled! :cool:
Remélem azért méltósággal viselted! :oops:
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 921
7 626
113
Pár hete kollégáim kérdezték hogy csatlakozom-e az egyik helyszíni egyeztetésükhöz a honvédséggel, vasúti rakodót tervezünk nekik. (bár itt valaki leírta hogy én nem tudom hogy kell, szerencsére máshol még nem tudják ezt) Nem mentem, merthogy fáradt voltam.
Másnap:
Én:-Na, milyen volt?
Ők, fülig érő vigyorral: -Bakker, vittek minket a Gidránnal, volt akit Leopard2-vel, T-72-t mutattak belülről, meg valami páncélozott szállítót(BTR, mint megfejtettem). Kurva jó volt, tök jó fejek voltak. Tudjuk hogy téged érdekel, kár hogy nem jöttél! -kárörvendő fejek
Én:
giphy.gif
Damn , @krisss mondja hogy nincs benzin a pénzre , erre itt kiderül hogy minden jött-mentett visznek gidrán meg leopard joy-rideokra :confused:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 952
113
Mérges :mad: elkocsikázzák a skyrangereket :hadonaszos:
Bár csak ezen múlna...csomó olyan van ami tuti hogy kell, részben be is jelentették (HX3, Skyranger), aztán még sem akar megszületni az a megrendelés - pedig évek múlva kellene csak kifizetni. A Leopard 2A7-re ötödik éve várunk...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 870
91 386
113
Bár csak ezen múlna...csomó olyan van ami tuti hogy kell, részben be is jelentették (HX3, Skyranger), aztán még sem akar megszületni az a megrendelés - pedig évek múlva kellene csak kifizetni. A Leopard 2A7-re ötödik éve várunk...
Holnap azért kukkancsunk bele az RM harmadik negyedéves jelentésébe.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 563
113
Global Milsatcom Conference and Exhibition 2022
7th November to 10th November 2022
London, United Kingdom

Colonel Janos Poloskei, Branch Leader, Command and Control Systems Development Branch, Hungarian Defence Forces

SATCOM For the Hungarian Soldier
  • Hungarian user-side SATCOM requirements
  • On-the-move SATCOM capability plans
  • Tactical considerations for SATCOM for Central and Eastern European Armies

Lieutenant Colonel Attila Horvath

SATCOM 2022 Update: Hungarian Defence Force
  • Joint enabling SATCOM: common infrastructure for the whole Force
  • Centralized common operating system
  • “First in, last out” user equipment
  • Dynamic, operations-driven system management
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 563
113
Future Armoured Vehicles Survivability 2022
16th November to 17th November 2022
London, United Kingdom

Colonel Tibor Szabo, Chief Senior Advisor to the Chief of Transformation, Force Planning Directorate, Hungarian Defence Forces Command

Enhancing Hungarian AFV Survivability under the Zrínyi Force Development Program
  • Modernisation as the number one goal for the HDF
  • Update on current HDF Armoured Vehicle Platforms
  • Procuring more survivable AFVs – the Lynx and the Leopard
  • Planned armour upgrades to existing platforms protect against modern threats