A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
x636d1dba27e52091412890.jpg.pagespeed.ic.vEP4JBJGeo.webp
Cikket meg a háttérinfót majd a gólya hozza?
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 055
30 514
113
Cikket meg a háttérinfót majd a gólya hozza?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Cikket meg a háttérinfót majd a gólya hozza?
Atombombát vettünk! :p


Ja, még sem! :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 520
93 766
113
Persze, semmi, de az alap, enélkül nem is lehet.
Viszont tényleg sokat csókolgatjuk egymást az utóbbi időben.
 

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
546
1 537
93

Létrejött a Miniszterelnök Katonai Irodája


„A miniszterelnök munkájának segítése és feladatainak ellátása érdekében Miniszterelnöki Iroda, Miniszterelnöki Programiroda, és mostantól Miniszterelnök Katonai Irodája működik. A miniszterelnök pedig közvetlenül irányítja a Miniszterelnök Katonai Irodája vezetőjének tevékenységét” – írta a Közlöny.

Az iroda tevékenységéről azt írták: „a Miniszterelnök Katonai Irodája ellátja a miniszterelnök által meghatározott, a Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség feladatainak végrehajtásával és működésének nyomon követésével kapcsolatos feladatokat, valamint

figyelemmel kíséri a haderő- és védelmi ipari fejlesztési stratégiák és programok vezetői szándék szerinti megvalósulását
.”
1668027475-temp-aaNPeM_cikktorzs@2x.png
Azt írja, hogy részben a Honvédelmi Minisztérium munkáját hivatott nyomon követni. Már elnézést, a HM-et a Honvédelmi miniszter irányítja, aki a miniszterelnöknek tartozik elszámolással. (Meg elvileg a népnek, de ezt most hagyjuk.) Tehát nem bízik a saját miniszterében, és ezért rátesz egy másik kontroll irodát? A Honvédség parancsnokát meg nem tudom, ki irányítja. RSZR-nak ki adhat utasítást békeidőben? A honvédelmi miniszter, illetve a parlament - vagy nem jól tudom? Mert ezek mögött is OV áll. Egyszóval simán kontroll alatt tarthat enélkül is mindent, nem értem, minek egy ilyen iroda. SZBK-RSZR páros gondolom nem boldog ettől. Vagy valami egészen másról van szó. Pár napja a sorozás elől menekülőkről szóló tv módosítás, most meg ez. Furcsa.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Azt írja, hogy részben a Honvédelmi Minisztérium munkáját hivatott nyomon követni. Már elnézést, a HM-et a Honvédelmi miniszter irányítja, aki a miniszterelnöknek tartozik elszámolással. (Meg elvileg a népnek, de ezt most hagyjuk.) Tehát nem bízik a saját miniszterében, és ezért rátesz egy másik kontroll irodát? A Honvédség parancsnokát meg nem tudom, ki irányítja. RSZR-nak ki adhat utasítást békeidőben? A honvédelmi miniszter, illetve a parlament - vagy nem jól tudom? Mert ezek mögött is OV áll. Egyszóval simán kontroll alatt tarthat enélkül is mindent, nem értem, minek egy ilyen iroda. SZBK-RSZR páros gondolom nem boldog ettől. Vagy valami egészen másról van szó. Pár napja a sorozás elől menekülőkről szóló tv módosítás, most meg ez. Furcsa.
Ez az iroda kb 2 éve létezik, csak nevesítve lett most.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Szerintem meg pakisztáni kiképző tisztek érkeznek Magyarországra, hogy a méltán világhírű pakisztáni díszelgést megtanítsák a magyar katonáknak...:)

Ezt kétszer is megnéztem élőben az indiai oldalról. :D
A visszaúton kérdezték az indusok, hogy hogy tetszett a show. Erre azt mondtam nekik hogy vicces volt (funny), amin vérig sértődtek mert ők ezt a kakaskodást véresen komolyan gondolják! :confused:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Persze, semmi, de az alap, enélkül nem is lehet.
Viszont tényleg sokat csókolgatjuk egymást az utóbbi időben.
Úúúúú mekkora steal lenne, ha lenyúlnánk az einstandolt, majd letárolt AH-1Z-ket!
Fel is húztam erre egy kiváló konteót! :D
A pakik bebuktak egy jelentős összeget a Viper bizniszen.
Elvileg az első részletet (egyes paki fórumokon 50+M USD-t emlegetnek) ki is fizették a 12 gépért cserébe, de aztán kaptak egy fincsi embargót a nyakukba. Végül a gépek nem hozzájuk kerültek, hanem az AMARG-ba
Elég furcsa az ügy, mert 2015-ben a USMC csomagjával együtt adta le rájuk a megrendelést a Pentagon. Gyaníthatóan nagy részben azokkal megegyező daraboknak kellett lenni. De ahelyett, hogy a USMC átvette volna ezeket, szépen elkerültek a tárolóba. Dehát miért?
Én erre egyetlen logikus választ tudnék mondani. A gépekért mivel fizetve lett (ugyan csak valami 10%), így azokra igényt tarthat a pakisztáni kormány (tehát másnak odaadni nem lehet), ugyanakkor az embargo miatt sem kaphatják meg. Tehát egy jogi fekete lyukba esetek a gépek (irány az AMARG).
De ha mi tökösen kifizetjük mindkét felet (természetesen jóval kevesebb pénzzel) mint amennyijük az üzletbe áll, akkor mi megkaphatnánk jutányosan a gépeket.
Mi több, nekik még kapóra is jöhetnének a mi Mi-24-eseink. Nekik él a kapcsolatuk az oroszokkal. Nem probléma az alkatrész beszerzés. Meg most (2018) vették és kapták meg a Mi-35-ösöket. Nekünk terhes a Mi-24. Nekik meg a Viper. Ráadásul a csehek után bevállalva, összességében már egy rentábilis ki pool is összejöhet.