A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
534
1 064
93
Önjáró teherautó alvázas tüzérséget emlegettél, V4 együttműködésben de itthoni hozzájárulással. Esetleg valami Rába alvázon alapuló dolog lesz?
Az a terv aztán meglátjuk gyerekcipőben a dolgok a választások még bekavarhatnak. Bármilyen nagyobb beszerzés amit nem itthonról valósítunk meg lyuk a GDP-ben,ezért,ahogy korábban is mondtam erős a törekvés az itthon gyártásra.A 2018-as választások is sokmindent befolyásolnak.Továbbá bármilyen hülyén hangzik az Amerikai is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Arra gondolsz, hogy Trump azt szeretné, hogy az európai NATO tagállamok többet költsenek a védelemre és ha ő nyer akkor kénytelenek leszünk fejleszteni mert különben kitesznek a NATO-ból? :D
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
534
1 064
93
Arra gondolsz, hogy Trump azt szeretné, hogy az európai NATO tagállamok többet költsenek a védelemre és ha ő nyer akkor kénytelenek leszünk fejleszteni mert különben kitesznek a NATO-ból? :D
:)
Nem erre gondoltam.Remélem nem lesz presszió Amcsi technika vásárlására.Tudod jön megint a korrupció stb. duma nem vagy demokrata soroljam még. pl.:Gripen vs F-16 anno. Bár ott Szept 11. segített nem koncentráltak ránk utána jobban. Plusz nyílt tiok,hogy Clintonné Gyuri bácsi zsebébe van...így már kitalálhatod a többit
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Ez volt a másik teóriám, csak nem akartam hangot adni neki :D
De ekkora mértékű üzletnél amit mi tervezünk szerintem nem lenne presszió, a helikoptertendernél már inkább.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
A lövészpáncélosnál is? Olcsójánosok, még jó, hogy az amerikai lövészpáncélosok világian szarok, így ott annyira nem tukmálhatják.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
534
1 064
93
Én bízom benne,hogy a lövészpáncélost megoldjuk mi magunk és sokminden mást is.Úgyhogy pozitívan előre,mert félő,hogy hamarosan elpukkan a pukkanóstészta valahol.Ezt már magasabb szinten is érzik.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 957
123 568
113
Jelen pillanatban gondolom a kerekes technikai élvez előnyt ?
Nagy kedvencem a CV-90-es pedig, tudom, hogy álmodozom de egy CV-90, Rosomak kombinációt tartok ideálisnak.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
534
1 064
93
Jelen pillanatban gondolom a kerekes technikai élvez előnyt ?
Nagy kedvencem a CV-90-es pedig, tudom, hogy álmodozom de egy CV-90, Rosomak kombinációt tartok ideálisnak.
Mindenféleképpen a kerekesek,mert olcsóbb fenntartani és építeni is,de hátha vmi "beesik" az ablakon
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Mekkora különbség van anyagilag egy kerekes és egy lánctalpas fenntartása között? Százalékosan.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Mekkora különbség van anyagilag egy kerekes és egy lánctalpas fenntartása között? Százalékosan.


Szerintem semmi,a felhasználás céljához kell igazítani a hajtást,bár ha a láncot lehet gumírozni,akkor az a jobb választás.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
A lánctalpas drágább.
Én már annak is örülnék ha a lengyelek a következő Leo2-es és CV-90-es beszerzéseik után lepasszolnák a Twardykat és a BMP-ik egy részét, amit lehetne modernizálni.
Nekem egyébként a Piranha jobban bejön, mint a Rosomak.
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
534
1 064
93
Így van eléggé leharcolt állapotok vannak ott is. Már korábban vagy egy fél éve írtam róla,hogy itt kb. a gépek fele bevethető,mert,olyan műszaki állapotban vannak.Twardyt felejtsük már el végre mindenféle szempontból sőt a szovjet idők gépeit is.Nem ez a jövő és speciel én nem örülnék neki,ha ilyenekben látnám a honvédeket harcolni semmilyen szempontból
 

subsonic

Well-Known Member
2016. január 13.
534
1 064
93
Így van eléggé leharcolt állapotok vannak ott is. Már korábban vagy egy fél éve írtam róla,hogy itt kb. a gépek fele bevethető,mert,olyan műszaki állapotban vannak.Twardyt felejtsük már el végre mindenféle szempontból sőt a szovjet idők gépeit is.Nem ez a jövő és speciel én nem örülnék neki,ha ilyenekben látnám a honvédeket harcolni semmilyen szempontból
Még mielőtt valaki félreértené ott-ot akartam írni.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Így van eléggé leharcolt állapotok vannak ott is. Már korábban vagy egy fél éve írtam róla,hogy itt kb. a gépek fele bevethető,mert,olyan műszaki állapotban vannak.Twardyt felejtsük már el végre mindenféle szempontból sőt a szovjet idők gépeit is.Nem ez a jövő és speciel én nem örülnék neki,ha ilyenekben látnám a honvédeket harcolni semmilyen szempontból

Részemről Leo2a6, CV-90, Rosomak/Piranha, Archer,,csak legyen aki finanszírozza!
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Javelin vagy Spike

http://survincity.com/2010/10/javelin-cornet-and-spike/

Én csípem a Javelint (ami amúgy többre képes, mint a hivatalos adatok, legalábbis hatótávban, mert az valójában több, mint 4 km és hát ugye kvázi egy ember által is hordozható/indítható), de ugye USA-függés... Na meg a hűtött érzékelője miatt nem is annyira tartós, mint egy hűtést nem igénylő mikrobolométeres érzékelős. És ez egy 80000 dolláros rakétánál azért nem elhanyagolható tényező nekünk.



<blockquote rel="krisss">Arra gondolsz, hogy Trump azt szeretné, hogy az európai NATO tagállamok többet költsenek a védelemre és ha ő nyer akkor kénytelenek leszünk fejleszteni mert különben kitesznek a NATO-ból? :D
:)
Nem erre gondoltam.Remélem nem lesz presszió Amcsi technika vásárlására.Tudod jön megint a korrupció stb. duma nem vagy demokrata soroljam még. pl.:Gripen vs F-16 anno. Bár ott Szept 11. segített nem koncentráltak ránk utána jobban. Plusz nyílt tiok,hogy Clintonné Gyuri bácsi zsebébe van...így már kitalálhatod a többit
</blockquote>

A nagyobb volumenű HT-beszerzés, meg a korrupció/nyomásgyakorlás kéz-a-kézben jár... Én már annak is örülök, hogy azokat a hulladék UH-1-eket a nevetséges feltételekkel (mikről Zord is írt, pl. no itthoni D-check) hagytuk a francba. Egyébként, én ahol csak lehet (vagyis ahol a képesség/minőség is megvan, ott) európai beszerzést favorizálnék.


Nem ez a jövő és speciel én nem örülnék neki,ha ilyenekben látnám a honvédeket harcolni semmilyen szempontból

+1
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nekem egyébként a Piranha jobban bejön, mint a Rosomak.

Amennyire tudom, a Rosomak/Patria-t egyszerűbb úszóképessé tenni (általában elég csak leszedni az esetleges pluszpáncélt, hogy a tömege ne legyen túl nagy), védettségben meg kb. megegyezik a Piranha <b>V</b>-tel. Patria XP meg szerintem jobb.